Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Dimitroula 30: Μην ασχολεισαι καθολου μαζι της..εσυ της ευχηθικες το καλυτερο για το μωρακι της αστην να λεει οτι θελει .ολες μανουλες γινονται ειτε με καισαρικη ειτε με φυσιολογικο...εχεις ακομα να ακουσεις πολλα χαζα..ιδικα αργοτερα με τον θηλασμο...ισως τωρα εχει καιωτην στεναχωρια της και βγαζει παραπανω κακια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@november rain και  @rainbow εγώ φυσικά προσέυχομαι για το παιδάκι της και μάλιστα πήγα και σε κάποιο μοναστήρι και άναψα μία λαμπαδίτσα !! Δεν μπορώ να καταλάβω πως σκέφτονται μερικές κοπέλες...

Επίσης μόλις της ε'ιπα πως περιμένουμε μάλλον κοριτσάκι γύρισε και μου είπε, έχοντας και η ίδια ένα κοριτσάκι, ότι αυτο που ένιωσε μόλις αντίκρυσε τον γιο της ήταν πολύ πιο έντονο και διαφορετικό... Μακάρι μου λέει να είχες κι εσύ ένα αγοράκι να το νιώσεις.....:-D


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Μόλις επέστρεψα από την αυχενική. Όλα καλά, όμως το μωρό είχε πολλές σφύξεις (180) και μας είπε ο γιατρός ότι αυτό μπορεί να σχετίζεται με τρισωμία 13, όμως επειδή οι υπόλοιπες μετρήσεις είναι φυσιολογικές οι πιθανότητες αυτές είναι πολύ χαμηλές. Επίσης μπορεί να σχετίζεται με το ότι είχα κι εγώ αρκετές σφύξεις (110). Παράλληλα περνάω από χθες έναν πονόλαιμο που με έχει πεθάνει! Δεν έχω κοιμηθεί καθόλου το βράδυ και δεν μπορώ να πιω ούτε νερό!! Ίσως να το στρέσαρα το νινί μου!! Α! Επίσης αγόρι σίγουρα!! Και είναι και μεγάλο μωρό οπότε μπορεί να να γεννήσω 4-5 ημέρες νωρίτερα! Αυτά!

  • Μου αρέσει 7

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες ! 

@rainbow μου πραγματικά σε ζηλεύω ! Μακάρι να μν πεινούσαν ούτε εγώ και να χορταινα με το νερό ! Ούτε εγώ έπινα πολύ πριν αλλά δν αλλάζει το γεγονός ότι πεινάω . 

@dimitroula30 μν δίνεις σημασία κορίτσι μου! Ξέρεις ποσά θα ακούσεις είτε για την γεννά , είτε για τον θηλασμό , είτε μετά για τον τρόπο που το μεγαλώνεις ; από εδώ κ πέρα πρέπει όλες να εξοπλίσουμε με υπομονή γτ θα ακούσουμε πολλά ! 

@CME2205 συγχαρητήρια !!! Μν ανησυχείς όλα καλά θα είναι και με τις σφίξεις . Αντε με το καλό τώρα κ η β επιπέδου ! 

Προς το παρών είμαστε μισές μισές σε αγόρια κορίτσια Ε; 

Εγω κορίτσια ένιωσα ατονία κ επειδή οι γονείς μου είχαν πιεσόμετρο μέτρησα την πίεση και ήταν 10-4,7. Λίγη δεν ήταν ; συνήθως είναι 12-8 . Είναι λογικό να πέφτει έτσι ; έχω ξανανιώσει ατονία άλλες δυο φορές αλλά δεν είχα μετρήσει την πίεση τότε . Φαντάζομαι θα ήταν το ίδιο 

Επεξεργάστηκαν by Mariachi

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Mariachi είπε:

Καλημέρα σε όλες ! 

@rainbow μου πραγματικά σε ζηλεύω ! Μακάρι να μν πεινούσαν ούτε εγώ και να χορταινα με το νερό ! Ούτε εγώ έπινα πολύ πριν αλλά δν αλλάζει το γεγονός ότι πεινάω . 

@dimitroula30 μν δίνεις σημασία κορίτσι μου! Ξέρεις ποσά θα ακούσεις είτε για την γεννά , είτε για τον θηλασμό , είτε μετά για τον τρόπο που το μεγαλώνεις ; από εδώ κ πέρα πρέπει όλες να εξοπλίσουμε με υπομονή γτ θα ακούσουμε πολλά ! 

@CME2205 συγχαρητήρια !!! Μν ανησυχείς όλα καλά θα είναι και με τις σφίξεις . Αντε με το καλό τώρα κ η β επιπέδου ! 

Προς το παρών είμαστε μισές μισές σε αγόρια κορίτσια Ε; 

Εγω κορίτσια ένιωσα ατονία κ επειδή οι γονείς μου είχαν πιεσόμετρο μέτρησα την πίεση και ήταν 10-4,7. Λίγη δεν ήταν ; συνήθως είναι 12-8 . Είναι λογικό να πέφτει έτσι ; έχω ξανανιώσει ατονία άλλες δυο φορές αλλά δεν είχα μετρήσει την πίεση τότε . Φαντάζομαι θα ήταν το ίδιο 

ζουζούνα μου μήπως σου έπεσε ο αιματοκρίτης? Παίρνεις σίδηρο ή δεν έχεις ξεκινήσει ακόμη. Κοίτα εγώ συνήθως έχω πίεση 9 με 5 , φάει κάτι αλμυρό σήμερα και δες πως θα είσαι αλλιώς επικοινώνησε με τον γιατρό σου. Βέβαια μπορεί να είναι και από την ζέστη!! Μην φοβάσαι πάντως :)


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@dimitroula30 όχι δεν παίρνω σίδηρο . Μόνο μαγνήσιο κ φυλλικό . Λες να είναι αυτο ; τώρα είμαι καλύτερα . Έφαγα αλμυρά , ξάπλωσα κιόλας κ συνήλθα . Αν το ξαναπάθω θα την πάρω . Απλά τρόμαξα με την ατονία που ένιωσα ! 


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητά μέλη χρειάστηκε να κρύψουμε κάποιες δημοσιεύσεις. Θα θέλαμε να επισημάνουμε τα εξής. Ο οποιοσδήποτε μπορεί να ανοίξει ένα προφίλ στο facebook ένα προφίλ εδώ και να λέει ότι είναι έγκυος.  Από την στιγμή που ανακοινώνετε εδώ δημόσια την ύπαρξη ομάδας στο facebook παύει να είναι μυστική.  Το facebook δεν είναι τρόπος ταυτοποίησης για να διασφαλίσετε ότι δε σας παρακολουθεί κακόβουλο άτομο. Ότι δημοσιεύεται στο διαδίκτυο όταν βρίσκεται σε ομάδα περισσότερων ατόμων κρυφή είτε δημόσια, είναι εκτός του ελέγχου σας και μπορεί ο καθένας να το χρησιμοποιήσει. Δημοσιεύουμε το κείμενο αυτό για να γίνει κατανοητό ότι η οποιαδήποτε "κρυφή" ομάδα στο facebook δεν είναι σε καμία περίπτωση πραγματικά κρυφή ή μυστική.

 Θεωρούμε αυτονόητο ότι θα δημιουργούνται ομάδες facebook γυναικών που θα γεννήσουν το ίδιο διάστημα, αυτό όμως είναι κάτι εντελώς διαφορετικό από το να ανακοινώνεται μία "Κρυφή" ομάδα δημόσια και να υπάρχει προτροπή στα μέλη να συμμετάσχουν εκεί.

 Γι' αυτό το λόγο δεν μπορούμε να επιτρέψουμε την δημόσια προτροπή σε τέτοιες ομάδες. 

 Παρακαλούμε να μην προβαίνετε σε δημόσιες αναρτήσεις που να προτρέπουν συμμετοχή σε "κρυφές" ομάδες.  

Στην περίπτωση που δείτε κάποια τέτοια προτροπή ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την αναφορά που θα μας κάνετε. 

 Θέλουμε να επισημάνουμε ότι το διαδίκτυο δημιουργεί κάποιες φορές την ψευδαίσθηση ότι γνωρίζουμε κάποιον πολύ καλά. Στην πραγματικότητα δεν ισχύει αυτό. Προσέχετε πάντα τις πληροφορίες που δίνετε/δείχνετε.

Επίσης στο  Θέμα της ανωνυμίας. Από την στιγμή που εδώ θέλετε να κρατήσετε ανωνυμία να αποφεύγετε να συμμετέχετε ταυτόχρονα με τα ίδια μέλη σε ομάδες facebook εάν ο λογαριασμός του facebook σας περιέχει σε κάποιο σημείο, στοιχείο ταυτοποίησης σας. 

Εκείνη τη στιγμή αναιρείται η ανωνυμία σας και συνδέεται με τις πληροφορίες που έχετε αναρτήσει εδώ, σε όσα μέλη γνωρίζουν την ύπαρξη των δυο. 

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

 

 

  • Μου αρέσει 5

Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites

@CoffeeMaker ευχαριστουμε που επεφερες την ηρεμια και την ταξη , για να ξεκαθαρισουν καποια πραγματα που ισως καποιες κοπελες δεν ειχαν καταλαβει. Προσωπικα εχω λαβει απο δυο συγκεκριμενες κοπελες 6 προσωπικα μηνυματα που αφορουντην ομαδα τους στο φβ , ευτυχως δικαιωνομαι τωρα. Ευχαριστω και παλι


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , CoffeeMaker είπε:

Αγαπητά μέλη χρειάστηκε να κρύψουμε κάποιες δημοσιεύσεις. Θα θέλαμε να επισημάνουμε τα εξής. Ο οποιοσδήποτε μπορεί να ανοίξει ένα προφίλ στο facebook ένα προφίλ εδώ και να λέει ότι είναι έγκυος.  Από την στιγμή που ανακοινώνετε εδώ δημόσια την ύπαρξη ομάδας στο facebook παύει να είναι μυστική.  Το facebook δεν είναι τρόπος ταυτοποίησης για να διασφαλίσετε ότι δε σας παρακολουθεί κακόβουλο άτομο. Ότι δημοσιεύεται στο διαδίκτυο όταν βρίσκεται σε ομάδα περισσότερων ατόμων κρυφή είτε δημόσια, είναι εκτός του ελέγχου σας και μπορεί ο καθένας να το χρησιμοποιήσει. Δημοσιεύουμε το κείμενο αυτό για να γίνει κατανοητό ότι η οποιαδήποτε "κρυφή" ομάδα στο facebook δεν είναι σε καμία περίπτωση πραγματικά κρυφή ή μυστική.

 Θεωρούμε αυτονόητο ότι θα δημιουργούνται ομάδες facebook γυναικών που θα γεννήσουν το ίδιο διάστημα, αυτό όμως είναι κάτι εντελώς διαφορετικό από το να ανακοινώνεται μία "Κρυφή" ομάδα δημόσια και να υπάρχει προτροπή στα μέλη να συμμετάσχουν εκεί.

 Γι' αυτό το λόγο δεν μπορούμε να επιτρέψουμε την δημόσια προτροπή σε τέτοιες ομάδες. 

 Παρακαλούμε να μην προβαίνετε σε δημόσιες αναρτήσεις που να προτρέπουν συμμετοχή σε "κρυφές" ομάδες.  

Στην περίπτωση που δείτε κάποια τέτοια προτροπή ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την αναφορά που θα μας κάνετε. 

 Θέλουμε να επισημάνουμε ότι το διαδίκτυο δημιουργεί κάποιες φορές την ψευδαίσθηση ότι γνωρίζουμε κάποιον πολύ καλά. Στην πραγματικότητα δεν ισχύει αυτό. Προσέχετε πάντα τις πληροφορίες που δίνετε/δείχνετε.

Επίσης στο  Θέμα της ανωνυμίας. Από την στιγμή που εδώ θέλετε να κρατήσετε ανωνυμία να αποφεύγετε να συμμετέχετε ταυτόχρονα με τα ίδια μέλη σε ομάδες facebook εάν ο λογαριασμός του facebook σας περιέχει σε κάποιο σημείο, στοιχείο ταυτοποίησης σας. 

Εκείνη τη στιγμή αναιρείται η ανωνυμία σας και συνδέεται με τις πληροφορίες που έχετε αναρτήσει εδώ, σε όσα μέλη γνωρίζουν την ύπαρξη των δυο. 

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

 

 

Ο νοων νοειτο...

πρίν από 27 λεπτά , dimitroula30 είπε:

στενο μαρκαρισμα

  • Μου αρέσει 2

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


CME: Μη μου λες τετοια και με αγχωνεις..εγΩ στην 10 βδομ.ειχε 182 σφυξεις αλλα δεν μου ειπε τιποτα ο γιατρος γιατι και στην αρχη της εγκυμοσυνης μου ειπε ξεκιναν με 100 και μπορει να φτασουν και 190 οσο περναν οι βδομαδες.δηλ τι ποσοστο σου εδωσε για τρισωμια 13;(αν θελεις μου απαντας).εχω αυριο την αυχενικη και αγχωθηκα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , rainbow είπε:

CME: Μη μου λες τετοια και με αγχωνεις..εγΩ στην 10 βδομ.ειχε 182 σφυξεις αλλα δεν μου ειπε τιποτα ο γιατρος γιατι και στην αρχη της εγκυμοσυνης μου ειπε ξεκιναν με 100 και μπορει να φτασουν και 190 οσο περναν οι βδομαδες.δηλ τι ποσοστο σου εδωσε για τρισωμια 13;(αν θελεις μου απαντας).εχω αυριο την αυχενικη και αγχωθηκα..

Μην αγχωνεσαι καλε!! Κ εγω οταν πηγα στην 10η εβδομαδα ειχα 179 ενω στην αυχενικη ειχαν πεσει στους 159. Στην αρχη εχουν μια ανοδο αλλα μετα κανονικα πεφτουν προς τα κατω. Να ηρεμησεις και να απολαυσεις την αυχενικουλα σου αυριο!!

@CME2205 μην ανησυχεις ισως ησουν εσυ αγχωμενη κανεβηκαν κ του μωρου, χωρις αυτο να σημαινει κατι!! Θα το παρακολουθησις και θα δεις!!


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , rainbow είπε:

CME: Μη μου λες τετοια και με αγχωνεις..εγΩ στην 10 βδομ.ειχε 182 σφυξεις αλλα δεν μου ειπε τιποτα ο γιατρος γιατι και στην αρχη της εγκυμοσυνης μου ειπε ξεκιναν με 100 και μπορει να φτασουν και 190 οσο περναν οι βδομαδες.δηλ τι ποσοστο σου εδωσε για τρισωμια 13;(αν θελεις μου απαντας).εχω αυριο την αυχενικη και αγχωθηκα..

1:680 μου έδωσε αλλά αύριο θα βγει το pap-a και θα διαμορφωθούν. Όμως μου είπε πως αυτός δεν συστήνει να το ψάξουμε περισσότερο αφού όλες οι άλλες μετρήσεις ήταν φυσιολογικές.

Καλά έπρεπε να δείτε χαρά όλη η οικογένεια που είναι αγόρι!! Τα 4 εγγόνια της οικογένειας είναι όλα κορίτσια και νομίζω πως οι παπουδογιαγιάδες (ειδικά τα πεθερικά μου) είχαν απελπιστεί!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , CME2205 είπε:

1:680 μου έδωσε αλλά αύριο θα βγει το pap-a και θα διαμορφωθούν. Όμως μου είπε πως αυτός δεν συστήνει να το ψάξουμε περισσότερο αφού όλες οι άλλες μετρήσεις ήταν φυσιολογικές.

Καλά έπρεπε να δείτε χαρά όλη η οικογένεια που είναι αγόρι!! Τα 4 εγγόνια της οικογένειας είναι όλα κορίτσια και νομίζω πως οι παπουδογιαγιάδες (ειδικά τα πεθερικά μου) είχαν απελπιστεί!

αντε μπραβο αγορομανα μου,να μην σκεφτεσαι αρνητικα ολα τα αποτελεσματα σου ειναι φυσιολογικα.και οι μετρησεις και οι σφυξεις...να χαιρεσαι τον υιο!!

1 ώρα πρίν, Mariachi είπε:

@dimitroula30 όχι δεν παίρνω σίδηρο . Μόνο μαγνήσιο κ φυλλικό . Λες να είναι αυτο ; τώρα είμαι καλύτερα . Έφαγα αλμυρά , ξάπλωσα κιόλας κ συνήλθα . Αν το ξαναπάθω θα την πάρω . Απλά τρόμαξα με την ατονία που ένιωσα ! 

αγαπη εγω σχεδον καθε μερα ειμαι ετσι οπως περιγραφεις.με μια βενταλια στην τσαντα σαν τις θειτσες να κανω αερα οταν εχω δυσφορια και νιωθω να μην μπορω να παρω ανασα,ενα μπουκαλι νερο, και καραμελες να πιπιλαω να ανεβαινει η πιεση...η κανα κρακερακι...δεν ειναι απο ελλειψη σιδηρου η ατονια μας και οι τασεις λιποθυμιας,ειναι απο τα πολυ υψηλα επιπεδα προγεστερονης και οιστρογονων στο αιμα μας για να κρατηθει το εμβρυο στην μητρα, που δεν τα εχει συνηθισει ο οργανισμος μας και αντιδρα....με εντονη κοπωση και ατονια...εγω δεν παω σε χωρους με κοσμο οσο ειμαι εγκυος γιατι ζαλιζομαι και φοβαμαι μην ξεφτιλιστω αν σοριαστω κατω...

  • Μου αρέσει 2

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, CME2205 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μόλις επέστρεψα από την αυχενική. Όλα καλά, όμως το μωρό είχε πολλές σφύξεις (180) και μας είπε ο γιατρός ότι αυτό μπορεί να σχετίζεται με τρισωμία 13, όμως επειδή οι υπόλοιπες μετρήσεις είναι φυσιολογικές οι πιθανότητες αυτές είναι πολύ χαμηλές. Επίσης μπορεί να σχετίζεται με το ότι είχα κι εγώ αρκετές σφύξεις (110). Παράλληλα περνάω από χθες έναν πονόλαιμο που με έχει πεθάνει! Δεν έχω κοιμηθεί καθόλου το βράδυ και δεν μπορώ να πιω ούτε νερό!! Ίσως να το στρέσαρα το νινί μου!! Α! Επίσης αγόρι σίγουρα!! Και είναι και μεγάλο μωρό οπότε μπορεί να να γεννήσω 4-5 ημέρες νωρίτερα! Αυτά!

Συγχαρητήρια κορίτσι!! Με το καλό ο γιος!! Εμένα στην παλλίνδρομη που είχα 1/100 για τρισωμία 13 κ 196 παλμούς στο μωρό έκανα τροφοβλάστη κ βγήκε μία χαρά το αποτέλεσμα... Οπότε μην αγχώνεσαι...

4 ώρες πρίν, Mariachi είπε:

Καλημέρα σε όλες ! 

@rainbow μου πραγματικά σε ζηλεύω ! Μακάρι να μν πεινούσαν ούτε εγώ και να χορταινα με το νερό ! Ούτε εγώ έπινα πολύ πριν αλλά δν αλλάζει το γεγονός ότι πεινάω . 

@dimitroula30 μν δίνεις σημασία κορίτσι μου! Ξέρεις ποσά θα ακούσεις είτε για την γεννά , είτε για τον θηλασμό , είτε μετά για τον τρόπο που το μεγαλώνεις ; από εδώ κ πέρα πρέπει όλες να εξοπλίσουμε με υπομονή γτ θα ακούσουμε πολλά ! 

@CME2205 συγχαρητήρια !!! Μν ανησυχείς όλα καλά θα είναι και με τις σφίξεις . Αντε με το καλό τώρα κ η β επιπέδου ! 

Προς το παρών είμαστε μισές μισές σε αγόρια κορίτσια Ε; 

Εγω κορίτσια ένιωσα ατονία κ επειδή οι γονείς μου είχαν πιεσόμετρο μέτρησα την πίεση και ήταν 10-4,7. Λίγη δεν ήταν ; συνήθως είναι 12-8 . Είναι λογικό να πέφτει έτσι ; έχω ξανανιώσει ατονία άλλες δυο φορές αλλά δεν είχα μετρήσει την πίεση τότε . Φαντάζομαι θα ήταν το ίδιο 

@Mariachi εσύ δεν είχες φτιάξει το πινακάκι μας τελευταία φορά;; Μπορούμε να το ανανεώσουμε κ να συμπληρώσουμε κ το φύλο - όσες ξέρουμε :)


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...