Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@CME2205 χάρηκα πολύ κοπέλα μου, με το καλό κι ο γιός...κι εμένα ο γιός μου 180 είχε κορίτσι μου αλλά δεν ήταν τίποτα. Και τώρα πάλι 173 είχε το δεύτερο στην αυχενική αλλά ο γιατρός δε θορυβήθηκε καθόλου. Όλα καλά σου εύχομαι κοπέλα μου :-D


tt1d8aec

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!! Είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου, 13+1 σήμερα με ΠΗΤ 23/1.

Σας διαβάζω από την αρχή που έμαθα την εγκυμοσύνη μου αλλά δεν σας έγραφα έως τώρα για τον λόγο που θα σας πω παρακάτω. 

Με τον σύζυγό μου έχουμε και οι δύο στίγμα μεσογειακής αναιμιας και δυστυχώς υπάρχει η πιθανότητα 25% να πάσχει το παιδάκι μας από Μεσογειακή Αναιμια. Έτσι μαζί με την αυχενικη κάνω και λήψη τροφοβλαστη. 

Στο πρώτο μας παιδάκι όλα πήγαν τέλεια. Και γεννήθηκε ο Δημήτρης μας. Δυστυχώς η δεύτερη εγκυμοσύνη μου δεν πήγε όπως περιμέναμε, πέσαμε στην πιθανότητα του 25% και τον Ιανουάριο διακόπηκε η κυηση. Ειμασταν τόσο ευλογημενοι που έμεινα πολύ γρήγορα έγκυος. Τον περασμένο Απρίλιο. 

Την προηγούμενη Δευτέρα έκανα όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και σήμερα με ενημέρωσε ο γιατρός ότι έχουμε ένα υγιέστατο κοριτσάκι (?). 

Να χαρείτε την εγκυμοσύνη σας!!! Μην το βάζετε ποτέ κάτω και όλα θα πάνε τέλεια!!!!! :-* :-* 

  • Μου αρέσει 5

NGf6p2.png

AFi6p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , D_Nasia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου, 13+1 σήμερα με ΠΗΤ 23/1.

Σας διαβάζω από την αρχή που έμαθα την εγκυμοσύνη μου αλλά δεν σας έγραφα έως τώρα για τον λόγο που θα σας πω παρακάτω. 

Με τον σύζυγό μου έχουμε και οι δύο στίγμα μεσογειακής αναιμιας και δυστυχώς υπάρχει η πιθανότητα 25% να πάσχει το παιδάκι μας από Μεσογειακή Αναιμια. Έτσι μαζί με την αυχενικη κάνω και λήψη τροφοβλαστη. 

Στο πρώτο μας παιδάκι όλα πήγαν τέλεια. Και γεννήθηκε ο Δημήτρης μας. Δυστυχώς η δεύτερη εγκυμοσύνη μου δεν πήγε όπως περιμέναμε, πέσαμε στην πιθανότητα του 25% και τον Ιανουάριο διακόπηκε η κυηση. Ειμασταν τόσο ευλογημενοι που έμεινα πολύ γρήγορα έγκυος. Τον περασμένο Απρίλιο. 

Την προηγούμενη Δευτέρα έκανα όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και σήμερα με ενημέρωσε ο γιατρός ότι έχουμε ένα υγιέστατο κοριτσάκι (?). 

Να χαρείτε την εγκυμοσύνη σας!!! Μην το βάζετε ποτέ κάτω και όλα θα πάνε τέλεια!!!!! :-* :-* 

Καλησπέρα και με το καλό το κοριτσάκι σου!! Υποθέτω το ερωτηματικό πάει στο κοριτσάκι;

 

Οι πιθανότητες που δίνουν για τρισωμία 13 είναι 1:285 (πριν από λίγο γύρισα σπίτι και το διάβασα). Περιμένω αύριο και το pap-a...


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , D_Nasia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου, 13+1 σήμερα με ΠΗΤ 23/1.

Σας διαβάζω από την αρχή που έμαθα την εγκυμοσύνη μου αλλά δεν σας έγραφα έως τώρα για τον λόγο που θα σας πω παρακάτω. 

Με τον σύζυγό μου έχουμε και οι δύο στίγμα μεσογειακής αναιμιας και δυστυχώς υπάρχει η πιθανότητα 25% να πάσχει το παιδάκι μας από Μεσογειακή Αναιμια. Έτσι μαζί με την αυχενικη κάνω και λήψη τροφοβλαστη. 

Στο πρώτο μας παιδάκι όλα πήγαν τέλεια. Και γεννήθηκε ο Δημήτρης μας. Δυστυχώς η δεύτερη εγκυμοσύνη μου δεν πήγε όπως περιμέναμε, πέσαμε στην πιθανότητα του 25% και τον Ιανουάριο διακόπηκε η κυηση. Ειμασταν τόσο ευλογημενοι που έμεινα πολύ γρήγορα έγκυος. Τον περασμένο Απρίλιο. 

Την προηγούμενη Δευτέρα έκανα όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και σήμερα με ενημέρωσε ο γιατρός ότι έχουμε ένα υγιέστατο κοριτσάκι (?). 

Να χαρείτε την εγκυμοσύνη σας!!! Μην το βάζετε ποτέ κάτω και όλα θα πάνε τέλεια!!!!! :-* :-* 

Καλωσόρισες κορίτσι!!! Με το καλό το κοριτσάκι σου κ μία τέλεια β' επιπέδου :) Ευτυχώς είχατε ευλογία κ ήρθε γρήγορα η κόρη!!


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , D_Nasia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου, 13+1 σήμερα με ΠΗΤ 23/1.

Σας διαβάζω από την αρχή που έμαθα την εγκυμοσύνη μου αλλά δεν σας έγραφα έως τώρα για τον λόγο που θα σας πω παρακάτω. 

Με τον σύζυγό μου έχουμε και οι δύο στίγμα μεσογειακής αναιμιας και δυστυχώς υπάρχει η πιθανότητα 25% να πάσχει το παιδάκι μας από Μεσογειακή Αναιμια. Έτσι μαζί με την αυχενικη κάνω και λήψη τροφοβλαστη. 

Στο πρώτο μας παιδάκι όλα πήγαν τέλεια. Και γεννήθηκε ο Δημήτρης μας. Δυστυχώς η δεύτερη εγκυμοσύνη μου δεν πήγε όπως περιμέναμε, πέσαμε στην πιθανότητα του 25% και τον Ιανουάριο διακόπηκε η κυηση. Ειμασταν τόσο ευλογημενοι που έμεινα πολύ γρήγορα έγκυος. Τον περασμένο Απρίλιο. 

Την προηγούμενη Δευτέρα έκανα όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και σήμερα με ενημέρωσε ο γιατρός ότι έχουμε ένα υγιέστατο κοριτσάκι (?). 

Να χαρείτε την εγκυμοσύνη σας!!! Μην το βάζετε ποτέ κάτω και όλα θα πάνε τέλεια!!!!! :-* :-* 

Nasia μου με το καλό κορίτσι μου να γεννήσεις το κοριτσάκι σου, είσαι όντως ευλογημένη και ο Θεός σου έστειλε ένα γερό μωράκι... πολλές φορές δοκιμαζομαστε οι άνθρωποι, για κάποιον λόγο που δεν ξέρουμε εμείς οι κοινοί θνητοί γίνονται όλα.. τώρα πρέπει να χαρείτε την εγκυμοσύνη σου και θα είμαστε εδώ να τα λέμε...

πρίν από 14 λεπτά , CME2205 είπε:

Καλησπέρα και με το καλό το κοριτσάκι σου!! Υποθέτω το ερωτηματικό πάει στο κοριτσάκι;

 

Οι πιθανότητες που δίνουν για τρισωμία 13 είναι 1:285 (πριν από λίγο γύρισα σπίτι και το διάβασα). Περιμένω αύριο και το pap-a...

Θεωρείς ότι είναι λίγες οι πιθανότητες για τρισωμια και το αναφέρεις;


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , november rain είπε:

Θεωρείς ότι είναι λίγες οι πιθανότητες για τρισωμια και το αναφέρεις;

Ναι έτσι λίγο που το έψαξα, θεωρείται επικίνδυνο και οφείλεις να το ψάξεις όταν είναι κάτω από 1:300. Αυτό όμως αφορά το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφωμένο με το pap-a


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , rainbow είπε:

CME:ελπιζω να βγουν πολυ καλες οι αιματολογικες σου και να αναιβουν πολυ τα ποσοστα..προσπαθησε να εισαι ηρεμη..

Αγχώθηκα αρκετά αν και ο γιατρός με διαβεβαίωσε πως κατά τα άλλα φαίνεται υγιέστατο και δεν πιστεύει πως υπάρχει πρόβλημα. Η αλήθεια είναι πως κι εγώ σήμερα είμαι πολύ χάλια με την αμυγδαλίτιδα. Είχα πολλές σφύξεις από τον πόνο και την κούραση και πιθανόν να ήταν από αυτό! 

Σας ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , CME2205 είπε:

Ναι έτσι λίγο που το έψαξα, θεωρείται επικίνδυνο και οφείλεις να το ψάξεις όταν είναι κάτω από 1:300. Αυτό όμως αφορά το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφωμένο με το pap-a

Τώρα που κοίταξα τα αποτελέσματα από τις δικές μου εξετάσεις στο 3ο παιδί, είχα 1:265 και τελικά όλα καλά.

πρίν από 4 λεπτά , CME2205 είπε:

Αγχώθηκα αρκετά αν και ο γιατρός με διαβεβαίωσε πως κατά τα άλλα φαίνεται υγιέστατο και δεν πιστεύει πως υπάρχει πρόβλημα. Η αλήθεια είναι πως κι εγώ σήμερα είμαι πολύ χάλια με την αμυγδαλίτιδα. Είχα πολλές σφύξεις από τον πόνο και την κούραση και πιθανόν να ήταν από αυτό! 

Σας ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη!

Ειδικά αν έχεις παιδί- ιά από πίσω και έχεις τα ζόρια σου με την εγκυμοσύνη τότε είναι δύσκολα τα πράγματα.ποσες φορές αγκομαχησα που δεν μπορούσα να ξαπλώσω σε έναν καναπέ για μέρες χωρίς να πρέπει να σηκωθώ... αμαρτία που το λέω αλλά ανθρώπος είμαι.... γι'αυτό..


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, november rain είπε:

που χαθηκες εσυ κυρια μου;και νομιζα πως ηθελες κουβεντολοι εδω μεσα...εμεις ειμαστε ανοιχτες σε κους κουσακι...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!! ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΑ ΩΡΑΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΜΙΛΑΩ .ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΤΑ ΔΙΟΔΙΑ ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ!! ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΓΥΡΙΣΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΤΩΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ . ΑΥΡΙΟ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΩΙ!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...