Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Κοριτσια μου χαιρομαι που ειστε καλα...εγω εδω φουλ σεζον κ τρεξιμο...εργασια κ χαρα...

Δημητρουλα μ χαιρομαι που ειναι ολα καλα...κ μην ακους τριτους ασε τη φιλη σ να λεει...εγω ειμαι πολυ καλυτερα...αρχισα να τρωω καρμποναρα κ σουβλακι χωρις κρεας κ το νινακι μ κανει παρτυ...αφου ειμαι καλυτερα το εχω ριξει στη δουλεια κ μετα θελω κ τη βολτα μου η τρελη...

CME2205 ευχομαι να σου πανε ολα καλα κ να εχεις ευχαριστη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη...κ μην αγχωνεσαι ολα καλα θα ειναι...

Vasia καλωσηρθες να σου πανε ολα καλα σου ευχομαι...

9 ώρες πρίν, rainbow είπε:

CME: Μη μου λες τετοια και με αγχωνεις..εγΩ στην 10 βδομ.ειχε 182 σφυξεις αλλα δεν μου ειπε τιποτα ο γιατρος γιατι και στην αρχη της εγκυμοσυνης μου ειπε ξεκιναν με 100 και μπορει να φτασουν και 190 οσο περναν οι βδομαδες.δηλ τι ποσοστο σου εδωσε για τρισωμια 13;(αν θελεις μου απαντας).εχω αυριο την αυχενικη και αγχωθηκα..

Με το καλο αυριο να δεις το νινακι σ κ να πανε ολα καλα σ ευχομαι...

On 18/7/2017 at 11:21 ΜΜ, november rain είπε:

Στα κιλά χρυσό μου δεν πρόκειται να με πιάσεις με τίποτα σου λέω, κάνω πρωταθλητισμό... πάντως και το εκμεκακι είναι φοβερό, ομολογώ...καλή χώνεψη:)

Elenakith εγώ λέω να μιλήσεις αύριο με τον γιατρό σου και να του πεις τον προβληματισμό σου και τις σκέψεις σου.δεν ξέρω τι ρόλο παίζει η μαία σου αλλά από εμάς πληρώνονται όλοι αυτοί,ας παρέχουν σωστές υπηρεσίες.

Νοβεμπερ μ εχω τόσο άχτι το φαγητο με αυτα που περασα  που εχω σκοπο να σε περασω στα κιλα κ να κανω καινουριο ρεκορ εγω...:-D

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα ομορφες!! Κοριτσια μου σημρρα ευχαριστηθηκα υπνο. Εβαλα μια μαξιλαρα αναμεσα στα ποδια και δυο στο κεφαλι και βολευτηκα πολυ καλα. Αλλα ξυπνησα απο την πεινα. Τι πραγμα ειναι αυτο τι λιγουρες εχω ρε κοριτσια!!! ετοιμαζομαι για την δουλιτσα τωρα φιλια σε ολες!!

@Floraki μου πολυ χαιρομαι που μπορεις και τρως!αντε να παρεις κανενα κιλακι κ εσυ!! Χιχι αστειευομαι φυσικα !!


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!!!!

@CME2205 περίμενε τα απότελεσμα των αιματολογικών και μαζί με τον γιατρό σου βλέπεις πως θα κινηθείς! Λογικό να αγχώνεσαι αλλά θέλει ηρεμία. Όλα θα πάνε καλά!!

  • Μου αρέσει 1

NGf6p2.png

AFi6p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες έγκυες. Πως είμαστε σήμερα, εγώ ξύπνησα με πολύ καλή ψυχολογία. Απολαμβάνω το πρωινό μου καφεδάκι!! Αύριο έχω την αυχενική μου και η αλήθεια είναι πως αγχώθηκα λιγουλάκι. Κορίτσια εγώ πεινάω όλη την  ημέρα, τρώω και σε 5 λεπτά ξαναπεινάω! Να ρωτήσω παίρνει καμία utrogestan? Σίγουρα θα έχει υπάρξει συζήτηση στα προηγούμενα post αλλά που να το βρω τώρα.Τα παίρνω εδ'ω και 'ένα μήνα και δεν ξέρω ως πότε θα τα συνεχίσω!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , vaso84 είπε:

Καλημέρα όμορφες έγκυες. Πως είμαστε σήμερα, εγώ ξύπνησα με πολύ καλή ψυχολογία. Απολαμβάνω το πρωινό μου καφεδάκι!! Αύριο έχω την αυχενική μου και η αλήθεια είναι πως αγχώθηκα λιγουλάκι. Κορίτσια εγώ πεινάω όλη την  ημέρα, τρώω και σε 5 λεπτά ξαναπεινάω! Να ρωτήσω παίρνει καμία utrogestan? Σίγουρα θα έχει υπάρξει συζήτηση στα προηγούμενα post αλλά που να το βρω τώρα.Τα παίρνω εδ'ω και 'ένα μήνα και δεν ξέρω ως πότε θα τα συνεχίσω!!

Καλημέρα Vaso, για ποιο λόγο παίρνεις utrogestan; Είχες αίμα;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, CME2205 είπε:

Καλημέρα Vaso, για ποιο λόγο παίρνεις utrogestan; Είχες αίμα;

Ναι είχα μια μίνι αποκολλησούλα αλλά κράτησε για μία δύο μέρες.έπειτα έμεινα στο κρεβάτι γύρω στις 2 εβδομάδες και έχω ένα μήνα σχεδόν που τα βάζω κολπικά. εύχομαι να τα σταματήσω σύντομα γιατί μου προκαλεί αηδία όταν βλέπω το εσώρουχό μου έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso84 είπε:

Ναι είχα μια μίνι αποκολλησούλα αλλά κράτησε για μία δύο μέρες.έπειτα έμεινα στο κρεβάτι γύρω στις 2 εβδομάδες και έχω ένα μήνα σχεδόν που τα βάζω κολπικά. εύχομαι να τα σταματήσω σύντομα γιατί μου προκαλεί αηδία όταν βλέπω το εσώρουχό μου έτσι.

Νομίζω πως θα έπρεπε ήδη να τα έχεις σταματήσει. Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη που είχα μία μικρή αποκόλληση είχα πάρει κάτι αντίστοιχο σε ενέσεις (έκανα νομίζω 2 ή 3 ενέσεις) και όταν σταμάτησε το αίμα τα σταμάτησα. Γιατί δεν ρωτάς τον γιατρό σου τηλεφωνικά;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , vaso84 είπε:

Μου είπε ότι μέχρι να ξαναπάω θέλει να τα πάρω. Γνωρίζω κοπέλα που τα έπαιρνε μέχρι τον 9ο...

Μπορείς να του ζητήσεις έστω να τα παίρνεις σε χάπια

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια !!! Θα το ετοιμάσω το πινακακι μας ! 

Σας ευχαριστώ πολύ που με καθησυχασατε! Να στε καλά :mad:

@D_Nasia καλωσόρισες στο παρεάκι μας ! 

@rainbow καλή αυχενική να εχεις ! 

@Floraki καρμπονάρες και σουβλάκια διαβάζω ! Μπράβο !!!! 

Αντε πιάνω δουλειά !!! 

@dimitroula30 σε ευχαριστώ που ρώτησες . Είμαι πολύ καλύτερα ! Βασικά μέχρι το βράδυ είχα συνέλθει ! Μπορεί να είναι αυτο που λέει και η @november rain και να πρέπει κ εγώ να εξοπλιστω με βεντάλιες , καραμέλες κ κρακερακια!!!! 

  • Μου αρέσει 2

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Mariachi είπε:

 

@dimitroula30 σε ευχαριστώ που ρώτησες . Είμαι πολύ καλύτερα ! Βασικά μέχρι το βράδυ είχα συνέλθει ! Μπορεί να είναι αυτο που λέει και η @november rain και να πρέπει κ εγώ να εξοπλιστω με βεντάλιες , καραμέλες κ κρακερακια!!!! 

Μακάρι να είναι αυτό και αυτό θα είναι!! Η @november rain σαν πιο έμπειρη μανούλα-αρκετά θα έλεγα- σίγουρα έχει περισσότερες εμπειρίες!! ευτυχώς είσαι καλύτερα καλημέρα και πάλι!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...