Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

@elenakith εγώ χαρακτηρίζομαι από έντονη βλακεία στον εγκέφαλο και πολλήηηη υπομονή δυστυχώς κάθομαι και τα ακούω και χαλιέμαι μέχρι αηδίας. Τον τελευταίο καιρό βέβαια αφού το συζήτησα με τον αντρα μου μου ζήτησε να αποστασιοποιηθώ απότι με χαλάει και να απαντάω όπως πρέπει. 

Μπορώ να πω ότι το μπορώ και το κάνω , θα δείξει φυσικά εάν αυτό μου βγει σε καλό! Και φυσικά γεμίζω τη μέρα μου με ανθρώπους που με κάνουν να νιώθω χαρούμενη και με γεμίζουν με θετική ενέργεια!!

  • Μου αρέσει 1

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@dimitroula30 κι εγώ κάποτε την ίδια ''βλακεία'' είχα μέχρι που κατάλαβα ότι και υπέφερα και κρατούσα κοντά μου ''τοξικούς'' για μένα ανθρώπους. Και για να είμαι δίκαιη, μπορεί η παράξενη να είμαι εγώ και απλά να μην ταιριάζω με κάποια άτομα. Αλλά γιατί πρέπει να καταπιεζόμαστε οέο??? Ειδικά τώρα στην εγκυμοσύνη προσπάθησε να κρατήσεις όσο πιο μακριά γίνεται άτομα που σε ταράζουν (αν γίνεται, γιατί κάποιους δεν μπορούμε να τους αποφύγουμε..).

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου! Κάναμε την αυχενική μας σήμερα όλα πολύ καλά είδαμε το μωράκι μας έχουμε κοριτσάκι κατά 80% μας είπε. Κ εμένα κοιμότανε και δεν γύρισε καθόλου. Τώρα πως είδε ο γιατρος οτι είναι κορίτσι και όχι αγορι δεν ξέρω! Πιστεύετε από τις μετρήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

@elenakith μου και εγώ έχω αρνητικό ρέζους και ο άντρας μου θετικό. Μια φορά την έκανα αυτή την εξέταση που λές, στην πρώτη εγκυμοσύνη. Ενέσεις κάνω όποτε είναι απαραίτητο, δηλαδή τώρα που έκανα τροφοβλάστη έκανα. Επίσης τώρα θυμάμαι ότι στην πρώτη εγκυμοσύνη έκανα κάποιες συγκεκριμένες εβδομάδες και όταν γέννησα.

@vaso84 όπως μου εξήγησε και ο δικός μου γιατρός και τα δύο φύλα έχουν στην αρχή "τσουτσουνάκι". Στα αγόρια πάει προς τα πάνω. Στο λέω με κάθε επιφύλαξη έτσι???

Κατ αλλα πως τα πάτε?? Εγώ νυστάζω πολύ... και έχω και τον μικρό όλο το απόγευμα μόνη μου .....

 


NGf6p2.png

AFi6p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vaso84 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου! Κάναμε την αυχενική μας σήμερα όλα πολύ καλά είδαμε το μωράκι μας έχουμε κοριτσάκι κατά 80% μας είπε. Κ εμένα κοιμότανε και δεν γύρισε καθόλου. Τώρα πως είδε ο γιατρος οτι είναι κορίτσι και όχι αγορι δεν ξέρω! Πιστεύετε από τις μετρήσεις?

Μπράβο Βάσω!!! Με το καλό και η β' επιπέδου τώρα! 

1 ώρα πρίν, D_Nasia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

@elenakith μου και εγώ έχω αρνητικό ρέζους και ο άντρας μου θετικό. Μια φορά την έκανα αυτή την εξέταση που λές, στην πρώτη εγκυμοσύνη. Ενέσεις κάνω όποτε είναι απαραίτητο, δηλαδή τώρα που έκανα τροφοβλάστη έκανα. Επίσης τώρα θυμάμαι ότι στην πρώτη εγκυμοσύνη έκανα κάποιες συγκεκριμένες εβδομάδες και όταν γέννησα.

@vaso84 όπως μου εξήγησε και ο δικός μου γιατρός και τα δύο φύλα έχουν στην αρχή "τσουτσουνάκι". Στα αγόρια πάει προς τα πάνω. Στο λέω με κάθε επιφύλαξη έτσι???

Κατ αλλα πως τα πάτε?? Εγώ νυστάζω πολύ... και έχω και τον μικρό όλο το απόγευμα μόνη μου .....

 

Νάσια τι ενέσεις είναι αυτές? Το πρώτο σου παιδάκι τι ρέζους είχε?

Εμένα η αιματολόγος μου είπε να κάνω κάθε μήνα την έμμεση coombs, αν και είπε ότι στο πρώτο παιδί συνήθως δεν έχεις πρόβλημα..βέβαια δεν μου τα εξήγησε και αναλυτικά...Κάνε υπομονή για τον μικρό σου πρίγκηπα! 

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , elenakith είπε:

Μπράβο Βάσω!!! Με το καλό και η β' επιπέδου τώρα! 

Νάσια τι ενέσεις είναι αυτές? Το πρώτο σου παιδάκι τι ρέζους είχε?

Εμένα η αιματολόγος μου είπε να κάνω κάθε μήνα την έμμεση coombs, αν και είπε ότι στο πρώτο παιδί συνήθως δεν έχεις πρόβλημα..βέβαια δεν μου τα εξήγησε και αναλυτικά...Κάνε υπομονή για τον μικρό σου πρίγκηπα! 

Αν δεν κάνεις τις ενέσεις μπορεί να εμφανιστεί πρόβλημα στο επόμενο παιδί. Έτσι θυμάμαι.... 

Ο μικρός έχει αρνητικό, πήρε το δικό μου. 


NGf6p2.png

AFi6p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

γυρθσα και εγω απο τον γιατρο !καλη η αυχενικη..αλλα ποσοστα δεν μου ειπε ολα μαζι με την papp-a την δευτερα.το ζουζουνι ολο τεντονοταν...ο doc ειπε μετα την 17-18 φαινεται το φυλλο καλα προς το παρον εχουμε λεει μια υποψια..για κοριτσακι..! Σε δυο βδομαδες θα κανουμε καλλιεργεια και μετα την περιδεση.το καλο ειναι οτι μου ειπε προς το παρο δεν ανησυχουμε μετα την 22+ ανησυχουμε που περνει βαρος το μωρο..αλλα γερο να βγει και θα παλουκοθω στο κρρβατι...δεν με νοιαζει..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rainbow είπε:

γυρθσα και εγω απο τον γιατρο !καλη η αυχενικη..αλλα ποσοστα δεν μου ειπε ολα μαζι με την papp-a την δευτερα.το ζουζουνι ολο τεντονοταν...ο doc ειπε μετα την 17-18 φαινεται το φυλλο καλα προς το παρον εχουμε λεει μια υποψια..για κοριτσακι..! Σε δυο βδομαδες θα κανουμε καλλιεργεια και μετα την περιδεση.το καλο ειναι οτι μου ειπε προς το παρο δεν ανησυχουμε μετα την 22+ ανησυχουμε που περνει βαρος το μωρο..αλλα γερο να βγει και θα παλουκοθω στο κρρβατι...δεν με νοιαζει..

Μπράβο κορίτσι μου όλα καλά θα σου πάνε! 

@Mariachi 20/1 εγώ...

Άντε κορίτσια μου καλές βουτιές (στις τυχερές) το σκ σας εύχομαι ...:)


tt1d8aec

Link to comment
Share on other sites

@rainbow μπράβο για την τσούπρα, περιμένουμε νέα τη Δευτέρα! Όλα υπό έλεγχο και με την περίδεση.. θα πρέπει να είσαι ξάπλα στο κρεβάτι?

 

@Synnefaki εσύ κάνεις μπάνιο στη θάλασσα? Εγώ θα ρωτήσω το γιατρό την Τετάρτη που έχω ραντεβού..

Για κάποιο λόγο σε σένα και στο Floraki όταν βάζω το @ μπροστά δεν μου κάνει μπλε το όνομα ούτε βγάζει λίστα ονομάτων να διαλέξω, ξέρετε γιατί?


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

@rainbow και @vaso84 μπράβο για τις αυχενικες σας ! Αντε κ στην β επιπέδου τώρα ! 

@november rain εσύ μόνο εχεις μείνει ; @Οντετ εσύ εχεις κάνει ; 

οριστε κ το πινακακι μας 

Annaz.........................ΠΗΤ 29/12/2017-πριγκίπισσα 

Katerinakiii.................ΠΗΤ 11/01/2018- πρίγκιπας 

Floraki........................ΠΗΤ 11/01/2018.

Mariachi.....................ΠΗΤ 15/01/2018-πρίγκιπας 

Dimitroula30 ..............ΠΗΤ 18/01/2018-πριγκίπισσα 

Μαιρουλι....................ΠΗΤ 19/01/2018

Synnefaki...................ΠΗΤ 20/01/2018

D_Nasia......................ΠΗΤ 23/01/2018-πριγκίπισσα 

Pontiagr......................ΠΗΤ 28/01/2018

CME2205....................ΠΗΤ 28/01/2018 -πρίγκιπας 

Rainbow.....................ΠΗΤ 29/01/2018- πριγκίπισσα 

November rain............ΠΗΤ 30/01/2018

elenakith....................ΠΗΤ 30/01/2018- πριγκίπισσα 

Ekrs...........................ΠΗΤ 31/01/2018- πρίγκιπας 

Vaso84......................ΠΗΤ 31/01/2018- πριγκίπισσα 

Οντετ ........................ΠΗΤ  10/02/2018

 
  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αντε μετά να αρχίσουμε με τις β επιπέδου κ όταν τελειώσουμε να λέμε για δωμάτια κ ψώνια , να ήρθαν κ τα Χριστούγεννα και χωρίς να το καταλάβεις (λέμε τώρα ) γεννήσαμε ! 

  • Μου αρέσει 2

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mariachi είπε:

Αντε μετά να αρχίσουμε με τις β επιπέδου κ όταν τελειώσουμε να λέμε για δωμάτια κ ψώνια , να ήρθαν κ τα Χριστούγεννα και χωρίς να το καταλάβεις (λέμε τώρα ) γεννήσαμε ! 

σας διαβασα ολες αλλα θα σχολιασω μονο το δικο σου γιατι θελω να κοιμησω την μικρη που εχει μουλαρωσει και μυξοκλαιει 1 ωρα τωρα...διαβασα ενα μνμ που με εκανε να χαμογελασω....ενα μνμ που μου εφερε αερα αισιοδοξιας και γλυκιας προσμονης.

συγχαρητηρια κοριτσια για τις αυχενικες σας, με υγεια προχωραμε....καληνυχτα!

  • Μου αρέσει 3

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...