Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

εγω εβαλα 1,5 κιλο ,δεν πειναω σχεδον καθολου τρωω οπως ετρωγα απλα τωρα τρωω και το βραδυ αρκετα.

elenaki22: Καλως ηρθες,ο γιατρος σου θα αποφασισει αναλογα με τι βλεπει καθε φορα.καποιοι αν ειναι σχετικα καλο το μηκος κ δεν θπαρχει αλλος λογος το αντιμετωπιζουν με ξαπλα κ φαρμακα.δηλ ποσο ειναι και σου ειπε στο οριο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@rainbow μου ειπε οτι εινσι 2.5 κ εχω 2.8...κατι τετοιο...δεν μου ειπε ξαπλα ισα ισα μου ειπρ μα συνεχισω κ το aqua aerobic και το γρήγορο περπατημα και απο βαρη να κανω μονο καθιστη χερια ωμους...δλδ μονο ασκησεις ποδιών μου ειπε να μην κανω ακομα!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

elenaki22: Οντως ειναι πολυ οριακο κ εσενα.εσυ δεν φοβασαι να κανεις βαρη ανεξαρτητα με τον τραχηλο;εγω ιδικα στην αρχη φοβομουν τα παντα.κοιτα εγω με 2,5 θα κανω περιδεση .εχεις κανει καποια επεμβαση ;εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι φοβομαστε μετα τις 21-22 βδομαδες που περνει αρκετο βαρος το παιδι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , rainbow είπε:

elenaki22: Οντως ειναι πολυ οριακο κ εσενα.εσυ δεν φοβασαι να κανεις βαρη ανεξαρτητα με τον τραχηλο;εγω ιδικα στην αρχη φοβομουν τα παντα.κοιτα εγω με 2,5 θα κανω περιδεση .εχεις κανει καποια επεμβαση ;εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι φοβομαστε μετα τις 21-22 βδομαδες που περνει αρκετο βαρος το παιδι.

βαρη θα κανω καθιστη με λιγα κιλα...δεν εχω κανει καποιε επεμβαση!μου είπε οτι θα το δούμε καλυτερα στην αυχενικη νομιζω?ποτε θα κανεις?παιρνεις κατι μηπως το βοηθήσεις?μου ειπε οτι τα utrogestan που παιρνω μπορει να βοηθήσουν λιγο...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

σε 3,5 βδομαδες περιπου.επερνα utrogestan στην αρχη τωρα τα εκοψα μαλλον θα τα ξεκινησω παλι αργοτερα.εγω παντως θα σε συμβουλευα να μην κανεις βαρη εστω και καθιστη ουτε να το παρακενεις με την γυμναστικη. να προσεχεις εισαι πολυ αρχη ακομα καλτερα να προσεχεις παρα να τρεχεις ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 53 λεπτά , elenakii22 είπε:

βαρη θα κανω καθιστη με λιγα κιλα...δεν εχω κανει καποιε επεμβαση!μου είπε οτι θα το δούμε καλυτερα στην αυχενικη νομιζω?ποτε θα κανεις?παιρνεις κατι μηπως το βοηθήσεις?μου ειπε οτι τα utrogestan που παιρνω μπορει να βοηθήσουν λιγο...

Ελενάκι καλωσόρισες κορίτσι μου και καλή εγκυμοσύνη να έχεις... να φανταστώ είσαι μικρή σε ηλικία σύμφωνα με τα συμφραζόμενα.. σαν μεγαλυτερη και πιο έμπειρη επέτρεψε μου να σου πω ότι τα έχεις μπερδέψει τα πράγματα μέσα στο μυαλό σου.

Λοιπόν καταρχάς μην βιάζεσαι.. δεύτερον να αλλάξεις γιατρό κατεμε διότι ποτέ δεν μετριέται το μήκος του τραχήλου πρίν το πρώτο τρίμηνο ή αλλιως πριν τις 14 περίπου βδομάδες.και το γνωρίζω από προσωπική εμπειρία που πήγα να την πατήσω από μια ηλίθια γυναικολόγο που μου είπε τις ίδιες παπαριές όπως εσένα και θα με καθήλωνε στο κρεββάτι με φάρμακα από την 5η βδομάδα.... οπότε ο γιατρός σου τρώει άκυρο...

Πάμε παρακάτω:τα βάρη και η γυμναστική δεν έχουν καμία σχέση με το μήκος του τραχήλου:confused: Είθισται η εγκυμονούσα τον πρώτο καιρό να προσέχει να μην σηκώνει βάρη ή να μην κάνει άγριο σεξ ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο, για να δέσει η εγκυμοσύνη, για να "δέσει" το μωρό στην μήτρα, γιατί μέχρι να κλείσεις το πρώτο τρίμηνο υπάρχει κίνδυνος αποβολής ή αποκόλλησης, οπότε προσέχουμε για να έχουμε... τώρα αν εσύ θες να χτίσεις κορμί και δεν κρατιεσαι με την καμία...ε τί να πω, ρισκάρεις, και δεν θα έρθει κανένας γιατρός μετά να σε παρηγορήσει.οποτε άλλη μία φορά επιβεβαιώνεται ότι ο γιατρός σου είναι άκυρος.Αντι να σε συμβουλέψει να προσέχεις,σε προτρέπει να συνεχίσεις ... ποσοστά περνει από το γυμναστήριο;;

Και συνεχίζουμε:το utrogestan δεν κρατάει κανέναν τράχηλο κλειστό ούτε σου εγγυαται κάνεις ότι άμα το πάρεις θα σου εξασφαλίσει την εγκυμοσύνη.το φάρμακο αυτό είναι ορμόνη που βοηθά να κρατηθεί μια εγκυμοσύνη αν όμως και εσύ δεν βάλεις το χεράκι σου μην περιμένεις θαύματα.. αν δεν εχεις καταλάβει ότι ανοίγει ένα κεφάλαιο καινούργιο στην ζωή σου και πλέον έχει προτεραιότητα τό μωρό τότε θα βρεις εμπόδια μπροστά σου που θα σε δυσκολέψουν και θα σε ταλαιπωρούν,π.χ. να πρέπει να μείνεις στο κρεββάτι για μήνες κλπ.Ποσες φορές έχω ακυρώσει τον γιατρό σου; αυτά όφειλε να στα πει και όχι να συζητάτε πρώτα για την γυμναστική αν μπορείς να συνεχίσεις ή οχι...

είναι τόσα άλλα πράγματα που πρεπει να σε καίνε , χωρίς να εννοώ ότι ωραίο είναι το σώμα μας να το παραμελούμε και να μην το φροντίζουμε..σε βομβαρδισα με το καλωσόρισες αλλά το κάνω για να μην γυρίσεις να πεις ότι καμία δεν μου είπε τί να προσέξω;;; εγώ περιμένω το τέταρτο παιδάκι μου και όλα όσα σου γράφω είναι προσωπικές απόψεις μέσα από τις εγκυμοσύνες μου.ουτε εγώ είχα κάποιον να με συμβουλέψει την πρώτη φορά με αποτέλεσμα να διαγνωστω με ανεπάρκεια τραχήλου στον 5ο μήνα από το πουθενά,αφου 5 μήνες έκανα ένα σωρό  μ@..κιες λες και δεν ήμουν έγκυος, με αποτέλεσμα να την βγάλω στο κρεββάτι 4 μήνες μέχρι να έρθει η ώρα να γεννήσω, αφού κανείς δεν μου εξήγησε απτην αρχή ότι η εγκυμοσύνη είναι ιερό πραγμα και ταυτόχρονα πολύ πολύπλοκο.ολα κρέμονται από μια λεπτή κλωστή αυτούς τους 9 μήνες...

Κορίτσι μου εγώ σου εύχομαι να χαλαρώσεις, να ηρεμήσεις, να μην βιάζεσαι για το αύριο για το μεθαύριο, το τώρα είναι σημαντικό για όλες μας, γιατί κάτι ανέφερες ότι είσαι μανούλα Μαρτίου αλλά θες να μαθαίνεις τί θα σου έρθει στο μέλλον γι'αυτό μπήκες εδώ, από μένα είσαι ευπρόσδεκτη αλλά χάνεις την μαγεία και το ταξίδι της δικής σου εγκυμοσύνης γιατί ακολουθείς τις δικές μας ανησυχίες που είμαστε ένα και δύο μήνες μπροστά από σένα οπότε προσπερνάς την δική σου εγκυμοσύνη.στη θέση σου θα άνοιγα το καφέ του Μαρτίου 2018 και θα περίμενα με αγωνία κοπέλες με τίς ίδιες ανησυχίες με μενα.δεν σε διώχνω προς Θεού μην παρεξηγηθω, την γνώμη μου καταθέτω και κλείνω εδώ γιατί σας κούρασα....


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mariachi με το καλο!εγω εχω ΤΕΡ 9/6 αλλα κυκλο θα ειχα 36-37 ημερες.εκανες τεστ ωορρηξιας κ το ειδα!

@november rain ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου!26 χρονων ειμαι!γιατρο δεν ειναι ευκολο να αλλαξω γτ δεν εχουμς πολλες επιλογες που θελω!για την γυμναστικη μου το ειπε γτ εγω του ειπα οτι το θελω κ απλα μου ειπε τι ειναι λιγοτερο επικίνδυνο σε σχεση με αλλα που θα εκανα!με την γυμναστικη δε χτιζεις απαραιτητα κορμι(εγω ειμαι απλα οκ τπτ ιδιαίτερο)ειναι τροπος ζωης κ οταν εχεις συνηθίσεις να κανεις κατι κ ξαφνικα το κοβεις παθαινεις σοκ..εγω δλδ εκλαιγα γτ ένιωθα πιεση κ πηγα για λιγο περπατημα την επομενη μερα κ ενιωσα αμεσως καλυτερα!βαρη θα συνεχίσω γτ εχω προβλημα με το χερι μου κ αν δεν το γυμναζω αναγκαζομαι να το δενω γτ με ποναει...δε νομιζω οι ασκησεις που εχω σκοπο μα κανω να βλαψουν το μωρο..δεν ξεκινησα τωρα ξερω τι να προσεξω κ τι οχι αν παλι δω οτι ο οργανισμός μου δεν το αντέχει εννοείται θα σταματήσω απλα οσο ειμαι καλα γτ να μην το κανω?αν δεν ειχα ασχοληθεί ποτε ενταξει δεν θα ξεκιναγα στην εγκυμοσυνη γυμναστικη αλλα κανω αρκετα χρονια κ βαρια προπονηση(στα ποδια οχι στο ανω σωμα)αλλα δεν το συζητησα καν για να κανω ασκησεις ποδιων το ξερω οτι ειναο ρισκο...διαβασα παντου οτι οι δραστηριότητες κανουν καλο κ ειδα κ σε τι παλμους πρεπει να κυμαινομαι οταν κανω περπατημα κ πηγα με παλμογράφω..προσεχω δεν κανω κατι που θα βαλει σε ρισκο το μωρο αλλα εγκυος ειμαι οχι άρρωστη για να καθομαι κ να μην κανω τπτ...σου ξαναλεω αν δεν εχεις ασχολειθει ποτε εννοειται δεν ξεκινας στην εγκυμοσυνη αλλα αν ασχολεισαι ηδη το να κανεις καποια πραγματα δε νομιζω οτι ειναι κακο..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elenakii22 είπε:

@Mariachi με το καλο!εγω εχω ΤΕΡ 9/6 αλλα κυκλο θα ειχα 36-37 ημερες.εκανες τεστ ωορρηξιας κ το ειδα!

@november rain ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου!26 χρονων ειμαι!γιατρο δεν ειναι ευκολο να αλλαξω γτ δεν εχουμς πολλες επιλογες που θελω!για την γυμναστικη μου το ειπε γτ εγω του ειπα οτι το θελω κ απλα μου ειπε τι ειναι λιγοτερο επικίνδυνο σε σχεση με αλλα που θα εκανα!με την γυμναστικη δε χτιζεις απαραιτητα κορμι(εγω ειμαι απλα οκ τπτ ιδιαίτερο)ειναι τροπος ζωης κ οταν εχεις συνηθίσεις να κανεις κατι κ ξαφνικα το κοβεις παθαινεις σοκ..εγω δλδ εκλαιγα γτ ένιωθα πιεση κ πηγα για λιγο περπατημα την επομενη μερα κ ενιωσα αμεσως καλυτερα!βαρη θα συνεχίσω γτ εχω προβλημα με το χερι μου κ αν δεν το γυμναζω αναγκαζομαι να το δενω γτ με ποναει...δε νομιζω οι ασκησεις που εχω σκοπο μα κανω να βλαψουν το μωρο..δεν ξεκινησα τωρα ξερω τι να προσεξω κ τι οχι αν παλι δω οτι ο οργανισμός μου δεν το αντέχει εννοείται θα σταματήσω απλα οσο ειμαι καλα γτ να μην το κανω?αν δεν ειχα ασχοληθεί ποτε ενταξει δεν θα ξεκιναγα στην εγκυμοσυνη γυμναστικη αλλα κανω αρκετα χρονια κ βαρια προπονηση(στα ποδια οχι στο ανω σωμα)αλλα δεν το συζητησα καν για να κανω ασκησεις ποδιων το ξερω οτι ειναο ρισκο...διαβασα παντου οτι οι δραστηριότητες κανουν καλο κ ειδα κ σε τι παλμους πρεπει να κυμαινομαι οταν κανω περπατημα κ πηγα με παλμογράφω..προσεχω δεν κανω κατι που θα βαλει σε ρισκο το μωρο αλλα εγκυος ειμαι οχι άρρωστη για να καθομαι κ να μην κανω τπτ...σου ξαναλεω αν δεν εχεις ασχολειθει ποτε εννοειται δεν ξεκινας στην εγκυμοσυνη αλλα αν ασχολεισαι ηδη το να κανεις καποια πραγματα δε νομιζω οτι ειναι κακο..

Κανείς δεν είπε ότι η σωματική άσκηση ή αν θες η γυμναστική σε γυμναστήριο με βάρη και όργανα κάνει κακό, δεν είναι όμως προτεραιότητα σε μια εγκυμοσύνη.πρωτα διασφαλίζεις την ίδια την εγκυμοσύνη και μετά όλα τα άλλα.ειπες οτι εχεις 2,8 μηκος τραχηλου,ειπες κατι για utrogestan....αν είναι έτσι τα πράγματα εγώ ξέρω ότι μετά τα 2,5εκ. μήκος ο τράχηλος αρχίζει να εξαλείφεται και αρχίζει η διαδικασία του τοκετού:shock: είμαι 38,5 χρονών, στέλεχος του Ελληνικού στρατού και έχω περάσει από Ρεντίνα για 3εξαμηνα, αν δεν ξέρεις τι σημαίνει αυτό ρώτα τον άντρα σου να σου πει, σε τί φυσική κατάσταση είμαι,τι υπόβαθρο έχει το σώμα μου και πόσο σκληραγωγημένη είμαι (σωματικά πάντα). καταλαβαίνω πολύ καλά τί σημαίνει γυμναστική σε κάποιον ως τρόπο ζωής.αυτο που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί παίρνεις ή θα πάρεις utrogestan και πως συνάδει με την γυμναστική; αυτά τα δύο ανέφερες στο πρώτο σου post, ομολογώ με μπερδεψες γι'αυτό και σου είπα να χαλαρώσεις.και εμείς οι έγκυες την χρειαζόμαστε την ηρεμία

  • Μου αρέσει 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , november rain είπε:

Κανείς δεν είπε ότι η σωματική άσκηση ή αν θες η γυμναστική σε γυμναστήριο με βάρη και όργανα κάνει κακό, δεν είναι όμως προτεραιότητα σε μια εγκυμοσύνη.πρωτα διασφαλίζεις την ίδια την εγκυμοσύνη και μετά όλα τα άλλα.ειπες οτι εχεις 2,8 μηκος τραχηλου,ειπες κατι για utrogestan....αν είναι έτσι τα πράγματα εγώ ξέρω ότι μετά τα 2,5εκ. μήκος ο τράχηλος αρχίζει να εξαλείφεται και αρχίζει η διαδικασία του τοκετού:shock: είμαι 38,5 χρονών, στέλεχος του Ελληνικού στρατού και έχω περάσει από Ρεντίνα για 3εξαμηνα, αν δεν ξέρεις τι σημαίνει αυτό ρώτα τον άντρα σου να σου πει, σε τί φυσική κατάσταση είμαι,τι υπόβαθρο έχει το σώμα μου και πόσο σκληραγωγημένη είμαι (σωματικά πάντα). καταλαβαίνω πολύ καλά τί σημαίνει γυμναστική σε κάποιον ως τρόπο ζωής.αυτο που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί παίρνεις ή θα πάρεις utrogestan και πως συνάδει με την γυμναστική; αυτά τα δύο ανέφερες στο πρώτο σου post, ομολογώ με μπερδεψες γι'αυτό και σου είπα να χαλαρώσεις.και εμείς οι έγκυες την χρειαζόμαστε την ηρεμία

τα παιρνω γτ μου βγηκε χαμηλη η προγεστερονη κ απλα μου ειπε ο γιατρος οτι θα παρακολουθήσουμε τον τραχηλο κ οτι πιθανον τα utrogestan  που παιρνω να βοηθησουν ....αυτο μου ειπε ο γιατρος...τωρα γυμναστικη εννοειται οτι δεν εχω σε προτεραιότητα για παραδειγμα σμρ ειμαι κουρασμενη κ δε θα παω...2-3 φορες θα κανω κ αυτες αν νιωθω καλα..ασκησεις με βαρη θα κανω κυριως στους ωμους γτ εκει εχω το προβλημα(δε μπορώ ετσι κ αλλιως να σηκωσω πολλα απλα για να μην χειροτερεψει το χερι μου)εννοειται οτι πανω απο το μωρο μου δε βαζω τη γυμναστικη...απλα καποιες στιγμες πραγματικα με βοηθαει...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, elenakii22 είπε:

τα παιρνω γτ μου βγηκε χαμηλη η προγεστερονη κ απλα μου ειπε ο γιατρος οτι θα παρακολουθήσουμε τον τραχηλο κ οτι πιθανον τα utrogestan  που παιρνω να βοηθησουν ....αυτο μου ειπε ο γιατρος...τωρα γυμναστικη εννοειται οτι δεν εχω σε προτεραιότητα για παραδειγμα σμρ ειμαι κουρασμενη κ δε θα παω...2-3 φορες θα κανω κ αυτες αν νιωθω καλα..ασκησεις με βαρη θα κανω κυριως στους ωμους γτ εκει εχω το προβλημα(δε μπορώ ετσι κ αλλιως να σηκωσω πολλα απλα για να μην χειροτερεψει το χερι μου)εννοειται οτι πανω απο το μωρο μου δε βαζω τη γυμναστικη...απλα καποιες στιγμες πραγματικα με βοηθαει...

Και εμένα με βοηθάει και ειδικά αν είναι και τρόπος ζωής σε ξελαμπικαρει κιόλας... εγώ αρχίζω δειλά δειλά μετά το τρίμηνο, πάντα έτσι έκανα, στην αρχή λόγω ναυτίας και μόνιμης κόπωσης ούτε να το σκεφτώ δεν μπορούσα, σιγά σιγά θα το θέλω για να εκτονώνεται το μέσα μου...


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , november rain είπε:

Και εμένα με βοηθάει και ειδικά αν είναι και τρόπος ζωής σε ξελαμπικαρει κιόλας... εγώ αρχίζω δειλά δειλά μετά το τρίμηνο, πάντα έτσι έκανα, στην αρχή λόγω ναυτίας και μόνιμης κόπωσης ούτε να το σκεφτώ δεν μπορούσα, σιγά σιγά θα το θέλω για να εκτονώνεται το μέσα μου...

εγω δεν εχω τπτ ευτυχως ανεβαζω ευκολα παλμους αλλα εκανα διαδρομο σε μετρια ενταση κ σταθεροποιηθηκαν οι παλμοι μου στους 125...φοβομουν επειδη στο σπιτι ειχα μετρηθεί 140 κ λεω θα φτασω παραπανω κ ειχα λιγο αγχος αλλα ολα καλα!μετα ενιωθα πολυ καλυτερα!τι γυμναστικη κανεις εσυ?αυριο θα παω στο aqua aerobic θα κανω σε χαμηλη ενταση την προπόνηση...αν δω οτι με αγχωνει δε θα ξαναπαω αλλο ο γιατρος ειπε οτι γενικα προτιμαει τι γυμναστικη στη θαλασσα απο τα βαρη..ευτυχως η κοπελα που μας κανει δεν κανει σε ιδιαιτερα υψηλη ενταση οποτε δεν ειναι δυσκολο να ακολουθήσεις!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elenakii22 είπε:

εγω δεν εχω τπτ ευτυχως ανεβαζω ευκολα παλμους αλλα εκανα διαδρομο σε μετρια ενταση κ σταθεροποιηθηκαν οι παλμοι μου στους 125...φοβομουν επειδη στο σπιτι ειχα μετρηθεί 140 κ λεω θα φτασω παραπανω κ ειχα λιγο αγχος αλλα ολα καλα!μετα ενιωθα πολυ καλυτερα!τι γυμναστικη κανεις εσυ?αυριο θα παω στο aqua aerobic θα κανω σε χαμηλη ενταση την προπόνηση...αν δω οτι με αγχωνει δε θα ξαναπαω αλλο ο γιατρος ειπε οτι γενικα προτιμαει τι γυμναστικη στη θαλασσα απο τα βαρη..ευτυχως η κοπελα που μας κανει δεν κανει σε ιδιαιτερα υψηλη ενταση οποτε δεν ειναι δυσκολο να ακολουθήσεις!

εγω μεχρι προτινος εκανα αεροβια γυμναστικη και περιειχε πολυ ποδηλατο.αλλα τα τελευταια χρονια κανω συντηρηση,γιατι καθε 2 χρονια περιπου γενναω και που χρονος και κουραγιο για πρωταθλητισμους....δοξα τον Θεο να λεμε....


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, november rain είπε:

εγω μεχρι προτινος εκανα αεροβια γυμναστικη και περιειχε πολυ ποδηλατο.αλλα τα τελευταια χρονια κανω συντηρηση,γιατι καθε 2 χρονια περιπου γενναω και που χρονος και κουραγιο για πρωταθλητισμους....δοξα τον Θεο να λεμε....

κ ο ανδρας μου κανει πολλες ωρες ποδηλατο!που να προλαβεις με τα μικρα!μολις μεγαλωσουν θα βγαινετε ολοι μαζι!το οτι κανεις συντηρηση ειναι πολυ καλο..με 3 παιδια κ αυτος ο λίγος χρονος που βρισκεις μια χαρα ειναι!με το καλο και το καινούργιο μωρακι!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...