Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Το παιδί που γεννιέται ίσως να μην υπολογίζετε ως ισοδύναμο. Δηλαδή το πρώτο ισοδύναμο να είναι αν έχεις ήδη παιδι Κ πας για δεύτερο γι'αυτό να την απέρριψαν 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Βασούλα μου καλημέρα, έχω στεναχωρηθεί πολύ μ αυτό που μολις μας ειπες. Λυπαμαι παρα παρα πολυ κουκλα μου. Δεν θα σου πω μην στεναχωριεσαι αλλα μην το βαζεις κατω!! Ο Θεος θα σου στειλει κ αλλο μωρακι !! Δεν εχω τι αλλο να σου πω 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, vaso84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Δυστυχώς για εμένα το ταξίδι τελείωσε εδώ. Εύχομαι σε όλες σας καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες. Θα μπαινω να μαθαίνω για τα μωράκια σας. 

Τί έγινε ρε Βασούλα; εσύ πριν λίγες μέρες έκανες την αυχενική διαφάνεια και ήτανε όλα καλά.τι συνέβη;;


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , vaso84 είπε:

κορίτσια ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνετε. @november rain μου δεν θα ήθελα να το συζητήσω απλά ήταν μια δεύτερη αποβολή που πέρασα..

Εντάξει ρε πουλάκι μου, καλή δύναμη σου εύχομαι να μπορέσεις να σταθείς στα πόδια σου και να κοιτάξεις να δεις τί φταίει ίσως....

  • Μου αρέσει 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

vaso84: Κουραγιο κοριτσι μου.ευχομαι συντομα να ξαναμεινεις εγκυος.

καποια κοπελα ειχε πει οτι θα επερνε ζωνη εγκυμοσυνης αλλα δεν θυμαμαι ποια ηταν...η ζωνη που βοηθαει;ειναι μονο για τη μεση;και απο ποιο μηνα την χρησιμοποιεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , rainbow είπε:

vaso84: Κουραγιο κοριτσι μου.ευχομαι συντομα να ξαναμεινεις εγκυος.

καποια κοπελα ειχε πει οτι θα επερνε ζωνη εγκυμοσυνης αλλα δεν θυμαμαι ποια ηταν...η ζωνη που βοηθαει;ειναι μονο για τη μεση;και απο ποιο μηνα την χρησιμοποιεις;

Εγώ έχω τέτοια ζώνη, την ξεκινάω όταν αρχίζει να με κουράζει η μέση μου  και να μην μπορώ να σταθώ όρθια πολύ ώρα και βέβαια μετά τον 4-5ο μήνα που αρχίζει να παίρνει βάρος το μωρό.. κάνει δουλίτσα...


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rainbow είπε:

vaso84: Κουραγιο κοριτσι μου.ευχομαι συντομα να ξαναμεινεις εγκυος.

καποια κοπελα ειχε πει οτι θα επερνε ζωνη εγκυμοσυνης αλλα δεν θυμαμαι ποια ηταν...η ζωνη που βοηθαει;ειναι μονο για τη μεση;και απο ποιο μηνα την χρησιμοποιεις;

Καλησπέρα, εγώ την αγόρασα.μου την συνέστησε η γιατρός για να συγκρατεί το βάρος της μήτρας και να μη βαραίνει τον τράχηλο.Είχα εναν αυλό στον τράχηλο και έπρεπε να είμαι προσεκτική.με βοήθησε αρκετά η ζώνη.Την πήρα απο τα prenatal γυρω στα 13€ αν θυμαμαι καλα.την φοράω ακομα


x7gyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!! 

@vaso84 λυπάμαι πολύ!!! Ελπίζω να μη χάσεις το κουράγιο σου και σύντομα να έρθει ένα μωράκι!!!

@elenakii22 με το καλό το μωράκι σου! Προτείνω για τη γυμναστική να βρεις μία μέση λύση. Αρκετό χαλαρό περπάτημα την ημέρα και κολύμπι είναι ασφαλές και θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα. Απέφυγε οτιδήποτε ζορίζει ή τραντάζει το σώμα σου, όσο για το aqua aerobic, πρόσεχε τις πισίνες από θέμα μόλυνσης!! Είναι πολύ εύκολο σε αυτή τη φάση να κολλήσεις κάτι και μετά θα χρειαστεί να παίρνεις αντιβιώσεις!

Εγώ με το αυτί είμαι πολύ καλύτερα, σταμάτησα και την αντιβίωση. Χθες με πόναγε όμως πολύ η κοιλιά και η μέση μου, μάλλον επειδή σηκώνω πολύ τη μικρή. Πρέπει να πάρω κι εγώ επειγόντως αυτή τη ζώνη εγκυμοσύνης!

 

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 23/7/2017 at 3:35 ΜΜ, november rain είπε:

Τί να πω και εγώ που την έχω στον κάτω όροφο;;; καζανάκι τραβάει και την ακούω ακόμα και στην τουαλέτα:mad:

Elenakith ευχαριστω για τις ευχές κορίτσι μου.οσο για τους Αρβανίτες λένε ότι η  πίστη φέρεται να είναι μία από τις τρεις πατροπαράδοτες αρετές τους, ενώ η τιμή και ο ανδρισμός είναι οι άλλες δύο. Η παραβίαση της «μπέσας», της προφορικής δηλαδή υπόσχεσης ή συμφωνίας, είναι αδιανόητη για τους αρβανίτες.

Τρία φοβερά ελαττώματα των Αρβανιτών είναι η ισχυρογνωμοσύνη: το πιο γνωστό ελάττωμα του Αρβανίτη είναι η ξεροκεφαλια, το πείσμα του. Είναι γνωστή η φράση: «Αρβανίτικο κεφάλι». Επισης η καχυποψία και η δυσπιστία των Αρβανιτών. Τα δύο τελευταία στοιχεία θα τα συνόψιζα στη λέξη: Συμφεροντολόγοι! Την δικιά σου τή "μαμά" τί την διακρίνει;

Mariachi μου είσαι τυχερή να το ξέρεις... πολύ υυυυυ τυχερή....

November μου, πιο πολύ βλέπω την ισχυρογνωμοσύνη, καχυποψία, δυσπιστία. Τιμή και ανδρισμός ίσως υπάρχουν, αλλά όχι τόσο ξεκάθαρα. Κατ'αρχήν βλέπω ότι στην ουσία κουμάντο κάνουν οι γυναίκες και συνέχεια κλαίγονται ότι ακολουθούν τα ''θέλω'' των αντρών. Εγώ εδώ έχω έρθει νύφη από βόρεια και το χωριό είναι αρβανιτοχώρι. Η νοοτροπία μου είναι πολύ πολύ διαφορετική. Της πεθεράς μου όταν της μπει κάτι στο μυαλό πρέπει να το κάνει ο κόσμος να χαλάσει! Και επειδή εγώ δεν ακολουθώ (σε ότι αφορά εμένα δηλαδή) με λέει ξεροκέφαλη! χαχαχα Αν μπορούσε να με βάλει σε μια γυάλα όπου θα με ποτίζει και θα με ταίζει μέχρι να γεννήσω, θα το είχε κάνει! Με πρήζει συνέχεια να μην κάνω τίποτα. Επίσης όσοι είναι ''της οικογένειας'', συγγενείς δικοί της και του άντρα της κοινώς, ό,τι μαλακία και να κάνουν δείχνει κατανόηση και τα ''κουκουλώνει''. Αν είναι κάποιος ''ξένος'' αν μπορούσε να ανοίξει λάκκο να τον πατήσει μέσα θα το έκανε. Αγάπη για τους άλλους ανθρώπους καμία. Ίσως μόνο και όχι υπερβολικά για τα παιδιά της. 

Αυτό με τη μπέσα δεν το βλέπω και πολύ να ισχύει εδώ. Πάνω έχουμε πολύ περισσότερη μπέσα! Εδώ ισχύει το συμφέρον από ότι έχω παρατηρήσει. Επίσης οι γνώμες αλλάζουν πολύ εύκολα...σήμερα το τάδε πράγμα είναι τέλειο και αύριο (επειδή κάποιος το κατηγόρησε) είναι το χειρότερο...τρέχα γύρευε δηλαδή. Γενικά δεν μπορώ να πω ότι μου έχει κάνει κάτι πολύ χοντρό, αλλά είμαστε η μέρα με τη νύχτα σα χαρακτήρες και δεν δείχνει να το σέβεται, αλλά επιμένει έμμεσα και υπόγεια να με αλλάξει..Αν έχεις κάποια συμβουλή καλοδεχούμενη :) 

 

@Faith 30 καλωσήρθες στην παρέα μας! Εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

 

On 24/7/2017 at 8:31 ΠΜ, dimitroula30 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!! σημερα ξυπνησα με χαλια ψυχολογια και πολλα νευρα! ο λογος? Χθες ο αντρας μου επισκεφθηκε την μανουλα του και οταν γυρισε μου ειπε οτι τον κερασε τυροπιτα που ειχε φτιαξει. Η σκυλα δεν μου εστειλε ενα κομματακι, ενω ρε κοριτσια η μαμα μου εχει γινει θυσια , τοσο για εμενα οσο για να μην μενει νηστικος ο αντρας μου τωρα που δεν μαγειρευω. Ποσο μισος να μου εχει αυτη η γυναικα ? Οσο κι εγω για εκεινη ισως? Εχει να μας καλεσει για φαγητο πανω απο ενα μηνα,... γιατι εχει ζεστη λεει και δν μπορει να μπει στην κουζινα, ενω η δικια μου η μανα και χωρις αιρ κοντισιον ειναι ο σουπερμαν που κανει τα φαγητα τρια τρια μεσα στον καυσωνα. Πολυ στεναχωρεθηκα.

Δημητρούλα μου γλυκιά αν δίνεις σημασία σε πράγματα όπως τυρόπιτες κτλ, η λίστα παραπόνων δεν θα τελειώσει ποτέ! όσο σκέφτεσαι αρνητικά τόσο συντηρείς κι εσύ από τη μεριά σου τον αρνητισμό και βλάπτεις τον εαυτό σου, ρίχνοντας έτσι την ψυχολογία σου...προσπάθησε να μην την σκέφτεσαι. Συνειδητά άλλαζε αντικείμενο σκέψης σε κάτι ευχάριστο κάθε φορά που σου έρχεται στο μυαλό. Κάποια στιγμή θα πιάσει...

 

On 24/7/2017 at 0:25 ΜΜ, Faith 30 είπε:

Κοριτσια να ρωτησω κατι?

Ποσα κιλακια εχετε παρει μεχρι τωρα?

Εγω 4, ο γυνσικολογος δεν τα μετραει,ο ενδοκρινολογος μου που με ζυγιζει καθε μηνα με ειπε προσοχη με τα κιλα.

Προσεχετε ή τρωτε οτι θελετε?

Εγώ έχω βάλει 6 κιλά, γιατί πεινούσα πάρα πολύ ειδικά τους 2 πρώτους μήνες. Τώρα εφαρμόζω διατροφή και ελπίζω να μην πάρω άλλα τόσο εύκολα...

 

@elenakii22 καλωσήρθες στην παρέα μας! Όλα θα τα μάθεις στην ώρα τους, μην αγχώνεσαι ;) 

 

@vaso84 λυπάμαι πάρα πολύ! Όταν κάποια στιγμή θελήσεις πες μας τι έγινε, μήπως βοηθήσεις κάποια κοπέλα..Εύχομαι ο Θεός σύντομα να σας δώσει ένα γερό μωράκι!

 

Κορίτσια μου γλυκά τώρα τα νέα μου. Έκανα χθες καμπύλη σακχάρου και βγήκε παθολογική. Αύριο έχω ραντεβού με το γυναικολόγο και θα πάω και στον ενδοκρινολόγο να μου γράψει ταινίες και να μου δώσει μηχανάκι να μετράω το σάκχαρο. Θα κάνω μια εβδομάδα διατροφή και μετρήσεις σακχάρου και μετά θα δούμε αν θα χρειαστώ ινσουλίνη ή όχι...


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...