Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Mariachi είπε:

@november rain εφόσον όλα πήγαν καλά με την αυχενική γτ στην παπ Α να σου έρθει κεραμίδα ;;; συνήθως συμβαδίζουν έτσι δεν είναι ; σε ρωτάω γτ είσαι πιο έμπειρη αλλιώς θα το έλεγα με σιγουριά ! 

Κοιτα να περάσεις καλά στην Χαλκίδα , να ξεκουραστείς κ να κάνετε μπανακια κ όλα θα πάνε καλά κ θα μας βρεις εδώ όταν γυρίσεις ! Αν κ ελπίζουμε να εχεις σήμα ώστε να μπαίνεις που κ που! Φιλακια ! 

Ξέρω εγώ;; έτσι το είπα... συνήθως φαίνεται απτην αυχενική το πράγμα, ένα 5% να καθορίζεται από την papp a , γι'αυτό είπα έχε γούστο, δεν πιστεύω να ανήκω στο 5% !!! 

Όλα καλά θα πάνε είμαι σίγουρη και εγώ:-P

Καλά να περάσετε κοριτσουδια καλά μπάνια και είς τό επανειδιν...:)

2 ώρες πρίν, rainbow είπε:

αχ κοριτσια ποσο σας ζηλευω που πατε διακοπες...να κανετε βουτιες κια για μας...

Καλά για βουτιές δεν με κόβω, αλλά και μόνο που φεύγεις από το σπίτι και αλλάζεις παραστάσεις είναι αρκετό να νιώσεις έναν αέρα ανανέωσης...

  • Μου αρέσει 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Χθες επιστρέψαμε από τις διακοπές μας... Τι ωραία που ήταν κ πόσο ζέστη κάνει στην Αθήνα!!!

Τώρα που είχαμε πάει διακοπές ή θάλασσα ήταν παγωμένη αλλά μπήκα να κολυμπήσω λίγο... Κάποιες φορές όταν βουτούσα ένιωθα κάτι σαν ταχυπαλμία αλλά όχι στην καρδιά μου. Ψηλά στην κοιλιά, πάνω από τον ομφαλό... Λέτε να ήταν το μωράκι;;

Εσείς κορίτσια νιώθετε τίποτα ή ακόμα;;

Προσπάθησα να διαβάσω τις συνομιλίες... Ευτυχώς δεν ήταν πάρα πολλές σελίδες..

@Faith 30 καλωσόρισες στην παρέα μας!! Να έχεις μία τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!! :-D

@elenakii22 εύχομαι κ σε σένα ότι καλύτερο για το μωράκι σου!!! Να ξέρεις κι εγώ διαβάζω τις μανούλες Δεκεμβρίου κάποιες φορές... Δεν είναι κακό... Κάθε άλλο... Είμαστε proactive κ ενημερωνόμαστε εγκαίρως για κάποια πράγματα...

@Οντετ και @november rain μπράβο για τις καλές αυχενικές σας!!! Άντε να ξεκινήσουν οι καλές β' επιπέδου τώρα!! :-D

@CME2205 ελπίζω να είναι καλύτερα το αυτί σου κορίτσι... Ο χειρότερος πόνος...

@D_Nasia μου φαντάζομαι πόσο άγχος σε έπιασε με το αιματάκι... Ευτυχώς πέρασε γρήγορα..

@Katerinakiii σε διαβεβαιώνω ότι είναι μύθος οι παλμοί... Υπομονή και θα το μάθεις το φύλο... Συνήθως όμως όταν σου λένε για αγόρι χλωμό να αλλάξει μετά... :-P

@dimitroula30 τρομερό αυτό με τα αποτελέσματα που χάθηκαν... Κ τελείως αντιεπαγγελματικό!!! :mad: Είναι δυνατόν να χαθούν?!?!?! Απαράδεκτο... Ελπίζω τουλάχιστον να μη σε χρεώσει διπλή φορά τώρα που θα το επαναλάβεις...

Τέλος, να ευχηθώ καλές διακοπές στα κοριτσάκια που φεύγουν σιγά σιγά!!! Θα περιμένουμε νέα σας όταν επιστρέψετε!! :-D :cool:

  • Μου αρέσει 3

tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Mariachi είπε:

Καλημέρα εγκυουλες ! Τα ΣΚ χάνεστε ; @ekrs καλωσόρισες ! Ελπίζω να πέρασες υπέροχα , αλλά διακοπές κ άσχημα γίνεται ; όσο για το μωράκι δεν έχω αισθανθεί τίποτα ακόμα ! 

Πέρασα πολύ ωραία @Mariachi μου... Ευχαριστώ!! :-D

Επίσης να σας πω ότι δεν άντεξα να περιμένω 1 μήνα για να πάω να δω το μπεμπάκι κ ο γιατρός μου μού έκλεισε ραντεβού με έναν άλλο γιατί θα λείπει διακοπές... Οπότε θα πάω την άλλη εβδομάδα... Ουσιαστικά θα γλιτώσω 10 μέρες αναμονής... Χεχεχε... :-D


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια κ γω σε ενα μηνα εχω ραντεβου κ θα σκασω!15 ,ερες θα λειπω εγω κ μετα αλλες 15 ο γιατρος.

Κ γω δεν το εχω νιωσει ακομη.

Η β επιπεδου μου ειναι 1 σεπτεμβριου κ ανυπομονω κ γιαυτην!!!

 

  • Μου αρέσει 1

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!! Σήμερα έχω ραντεβού με την γιατρό μου να δούμε το μπεμπάκι! Τελικά το τεστ δεν είχε χαθεί, απλά δεν το γνώριζε η βοηθός γιατί έλειπε διακοπές. ότι να  ναι. Με πήρε η γιατρός μου και μου είπε , λόγω του προβλήματος που είχα θέλει να μου πάρει ακόμη ένα τεστ αργότερα στην εγκυμοσύνη γιατί αλλάζει λέει το ανοσολογικό προφίλ λόγω κύησης. Το τεστ έδειξε μια κολποτραχηλίτιδα , μου είπε να μην ανησυχώ άδικα. Σήμερα που θα ξαναπάω θα μου εξηγήσει αναλυτικά. Εύχομαι να λέιπει η γραμματέας της γιατί θα την βρίσω!! 

Επίσης κορίτσια ούτε εγώ νιώθω τίποτε, κάποιες φορές νιώθω ένα γουργούρισμα αλλά μάλλον είναι το έντερο μου. γύρω στην 20η εβδομάδα είναι το πιο πιθανόν να τα νιώσουμε τα μωράκια!! Ανυπομονώ να το δούμε σήμερα να καταλήξουμε και για το φύλο!!

  • Μου αρέσει 1

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

@dimitroula30 με το καλό να το δείτε το μωράκι σας ! Θα περιμένουμε να μας πεις νέα . 

@Faith 30 έκλεισες ραντεβού κ εσύ για την β επιπέδου ;Αντε με το καλό !  εγώ περιμένω να πάω πρώτα στην γυναικολόγο κ μετά . Ελπίζω να μν μου βγει σε κακό κ δεν βρίσκω μετά  !

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mariachi είπε:

@dimitroula30 με το καλό να το δείτε το μωράκι σας ! Θα περιμένουμε να μας πεις νέα . 

@Faith 30 έκλεισες ραντεβού κ εσύ για την β επιπέδου ;Αντε με το καλό !  εγώ περιμένω να πάω πρώτα στην γυναικολόγο κ μετά . Ελπίζω να μν μου βγει σε κακό κ δεν βρίσκω μετά  !

Εκλεισα ναι,γιατι σε αυτη που θα παω εχει μεγαλη αναμονη!!την αυχενιλη μου την εκανε στις 13 εβδομαδες κ 2 ημερων λογω αναμονης!


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια!! Μολις γυρισα απο τον υπερηχο μου!!η μπεμπουλα μου εγινε μπεμπης !! Η γιατρος μου ειναι σχεδον σιγουρη οτι ειναι αγορακι!! Εχω μπερδευτει κοριτσια. Οτι και να ειναι γερο παιδακι να ειναι!! Παντως ηταν πολυ ζωηρο σημερα ειχε πολλη πλακα!! 

  • Μου αρέσει 2

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

@dimitroula30 με το καλό το μωράκι σου!!! Ε αφού σου είπε η γιατρός τώρα μάλλον μπέμπης θα είναι! Όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο σίγουρο θα είναι το φύλο!

Κορίτσια είναι πολύ νωρίς για να νιώσουμε τα μωράκια μας! Μετά την 20η εβδομάδα να περιμένετε! Μετά έχει να πέσει πολλή κλωτσιά!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, dimitroula30 είπε:

Γεια σας κοριτσια!! Μολις γυρισα απο τον υπερηχο μου!!η μπεμπουλα μου εγινε μπεμπης !! Η γιατρος μου ειναι σχεδον σιγουρη οτι ειναι αγορακι!! Εχω μπερδευτει κοριτσια. Οτι και να ειναι γερο παιδακι να ειναι!! Παντως ηταν πολυ ζωηρο σημερα ειχε πολλη πλακα!! 

Χαχαχα!! Αρχίσαμε... Είμαι περίεργη να δω πόσες προβλέψεις αυχενικής θα βγουν σωστές... Εγώ πάντως το μπλε φορμάκι πρόλαβα κ το πήρα :-P

Να σου ζήσει ο γιος γλυκιά μου!!! Γερός να είναι..

  • Μου αρέσει 1

tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Και εγώ πήγα γιατρό σήμερα να με ξαναδεί. Όλα καλά με την μικρούλα μας, το αιματωμα υπάρχει το οποίο μου είπε θα απορροφηθει. Βέβαια μου τόνισε ξεκούραση, να μην σηκώνω βάρος, να μην περπατάω πολύ κτλ κτλ. Μπάνιο με άφησε εφόσον δεν ξαναδώ αίμα, να φύγω για διακοπές κάνοντας πολλές στάσεις στο δρόμο και ραντεβού πάλι τέλη Αυγούστου! 

Μας άφησε βέβαια να πάμε για μια βόλτα σήμερα το βράδυ (γι αυτό σας γράφω τώρα :-D)


NGf6p2.png

AFi6p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κουκλίτσες μου!! Ξέχασα να σας πω ότι ο υπέρηχος με έβγαλε μια μέρα παραπάνω άρα η πιθανή ημερομηνία τοκετού είναι 17/01/2018. @Mariachi μου εάν μπορείς να το διορθώσεις στο πινακάκι!! και να γράψεις τελικά ότι περιμένω αγοράκι?

@CME2205 επειδή έχω μπερδευτεί δεν ξέρω τώρα τι να πιστέψω! ότι θέλει ας είναι αλλά κι εγώ πλέον νομίζω είναι μπέμπης! καλά κορίτσια ο πεθερός μου πρέπει να κατουρήθηκε  πάνω του τώρα. !!

@D_Nasia χαίρομαι πολύ που όλα βαίνουν καλώς, πολύ χαίρομαι όταν ακούω ευχάριστα νέα!!

Άντε κοριτσάκια μου πλησιάζουμε στις Β-επιπέδου!!

Περνάει ο καιρός!! Έκλεισα σήμερα ραντεβού για τις 14 Σεπτεμβρίου.

 

  • Μου αρέσει 2

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...