Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε γονείς τον Φεβρουάριο του 2018


Recommended Posts

Χριστινα το χεις το σποράκι όλα για καλο κ ολα καλά θα δείς!!

Αλεξία μπράβο...

Jo sephine κ όλες δεν θα γίνω μανούλα παλλινδρόμησαν...είχαν πιάσει κ τα δύο..αρνητική χοριακή αίμα στην μήτρα τα έδιωξα...δεν θα ηταν γερα...κ για να μην παρει απ κατω το Χριστινακι ειχα δευτερα 3πλασιασμο κ μεχρι την πεμπτη εφυγαν...

Να εχετε όλες ανεφελες εγκυμοσύνες κ να ερθουν κ άλλα κορίτσια δεν ηταν γραφτό να μείνουν!

Απο Σεπτεμβριο προχωράω σας φιλώ όλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 486
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Χριστινα το χεις το σποράκι όλα για καλο κ ολα καλά θα δείς!!

Αλεξία μπράβο...

Jo sephine κ όλες δεν θα γίνω μανούλα παλλινδρόμησαν...είχαν πιάσει κ τα δύο..αρνητική χοριακή αίμα στην μήτρα τα έδιωξα...δεν θα ηταν γερα...κ για να μην παρει απ κατω το Χριστινακι ειχα δευτερα 3πλασιασμο κ μεχρι την πεμπτη εφυγαν...

Να εχετε όλες ανεφελες εγκυμοσύνες κ να ερθουν κ άλλα κορίτσια δεν ηταν γραφτό να μείνουν!

Απο Σεπτεμβριο προχωράω σας φιλώ όλες

Ειλικρινα λυπαμαι παρα πολυ

Δεν υπαρχει καταλληλη κουβεντα να πει κανεις για αυτη την τεραστια απογοητευση

Το μονο που θα πω ειναι πως εχεις καθε δικαιωμα να κλαψεις ,να βρισεις να θυμωσεις κ μετα το πεσιμο το κεφαλι ψηλα κ ξεκιναμε απο το μηδεν την προσπαθεια ,ο επιμενων νικα αλλωστε .Αλλες κοπελες ειναι τυχερες κ αλλες αρκετα πιο ατυχες...σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου το 18 (ας μην ειναι το φεβρουαριο ας ειναι το δεκεμβριο) να σε ανταμοιψει κ να σου φερει το μεγαλυτερο δωρο της ζωης σου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , xristina55 είπε:

Ειλικρινα λυπαμαι παρα πολυ

Δεν υπαρχει καταλληλη κουβεντα να πει κανεις για αυτη την τεραστια απογοητευση

Το μονο που θα πω ειναι πως εχεις καθε δικαιωμα να κλαψεις ,να βρισεις να θυμωσεις κ μετα το πεσιμο το κεφαλι ψηλα κ ξεκιναμε απο το μηδεν την προσπαθεια ,ο επιμενων νικα αλλωστε .Αλλες κοπελες ειναι τυχερες κ αλλες αρκετα πιο ατυχες...σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου το 18 (ας μην ειναι το φεβρουαριο ας ειναι το δεκεμβριο) να σε ανταμοιψει κ να σου φερει το μεγαλυτερο δωρο της ζωης σου

Να εισαι καλα κορίτσι θα ειναι πιο γρηγορα...Σεπτεμβριο θα αρχισω διεγερση κ βουρ πυρεξ...4η εξωσωματική δεν το λες λίγο!

Link to comment
Share on other sites

@DIMITRAS λυπαμαι πολυ κοπελα μου ειλκρινα. Οταν ειστε ήρεμοι παλι θα ξαναπροσπαθησετε, δεν προκειται να μεινετε χωρις παιδακι, αυτο να σκεφτεσαι κ να παιρνεις κουραγιο.

  • Μου αρέσει 1

vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

@DIMITRAS μου πολύ στεναχωρήθηκα.. :-( Κάνε κουράγιο και υπομονή και θα έρθει το μπεμπάκι!! Και όταν θα έρθει θα είναι ένα γερό και υγιέστατο μωρό!!! Αυτό να σκέφτεσαι μόνο..

@xristina55 κάτι γίνεται!! Δεν έχω ιδέα από χοριακες γιατί ο γιατρός μου δεν είναι υπέρ λόγω του άγχους που δημιουργούν αλλά αφού ανέβασε είναι καλό σημάδι. Πότε θα πας για υπέρηχο;


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δημητρα λυπαμαι πολυ.μην το βαζεις κατω.μανουλα θα γινεις

Χριστινα πολυ χαρηκα.μπορεις να εισαι συγκατημενα αισιοδοξη!

Κοριτσια με το καλο τελειομηνες εγκυμοσυνες κ γερα μωρακια σε ολες

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, xristina55 είπε:

Μολις μου ηρθε αιμα κοριτσια οποτε μαλλον το ονειρο τελειωνει...κ πανω που αρχισα τις αντιπηκτικες ,μια χαρα πηγαινε τοσες μερες που δ εκανα τπτ !

Καλημέρα κορίτσι μου πάρε τον γιατρό σου..το αίμα μη σε τρομαζει εχω σταματήσει τα χαπια κ δεν σχω δει ούτε σταγόνα.Εάν δεν γεμίζεις σερβιέτα δεν είναι κατι κακό ψυχραιμία!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DIMITRAS είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου πάρε τον γιατρό σου..το αίμα μη σε τρομαζει εχω σταματήσει τα χαπια κ δεν σχω δει ούτε σταγόνα.Εάν δεν γεμίζεις σερβιέτα δεν είναι κατι κακό ψυχραιμία!

Καλημερα !τον πηρα χτες το βραδυ αμεσως ,μου ειπε μονο ξεκουραση,να μη φρικαρω κ να κανω οπως κ να χει επαναληπτικη χοριακη την τριτη

Σερβιετα δ γεμισα ,απλα με τρομαξε γιατι ηταν κατακοκκινο ,σημερα ειναι μαυρο ,αλλα δ εχω καθολου πονο

Πηγα να κανω καμια δουλεια χτες γιατι τοσες μερες εβγαλα ριζες στομ καναπε κ την πατησα !

Συγνωμη για την ερωτηση που θα σου κανω γιατι κ εσυ περνας το γολγοθα σου

Πως ειναι σιγουρο οτι σου παλλινδρομησε ?ειχες πχ 300 χοριακη κ τωρα επεσε?μου κανει εντυπωση χωρις καθολου αιμα να ναι αποβολη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , xristina55 είπε:

Καλημερα !τον πηρα χτες το βραδυ αμεσως ,μου ειπε μονο ξεκουραση,να μη φρικαρω κ να κανω οπως κ να χει επαναληπτικη χοριακη την τριτη

Σερβιετα δ γεμισα ,απλα με τρομαξε γιατι ηταν κατακοκκινο ,σημερα ειναι μαυρο ,αλλα δ εχω καθολου πονο

Πηγα να κανω καμια δουλεια χτες γιατι τοσες μερες εβγαλα ριζες στομ καναπε κ την πατησα !

Συγνωμη για την ερωτηση που θα σου κανω γιατι κ εσυ περνας το γολγοθα σου

Πως ειναι σιγουρο οτι σου παλλινδρομησε ?ειχες πχ 300 χοριακη κ τωρα επεσε?μου κανει εντυπωση χωρις καθολου αιμα να ναι αποβολη

122 χοριακή από 42...που ξεκίνησε..αστα..κ η 2η επαναληπτικη αρνητική εχασα τη γη κατω απο τα πόδια μου..υπέρηχο αιμα στην μητρα παλλινδρομηση δυο εμβρυων το αποτελεσμα..δεν ειδα αιμα δεν εχω πόνους λόγω της σακούλας φαρμάκων που επινα ειναι 2 σχεδόν 24ωρα που τα εκοψα κ σταγόνα δεν εχω δει..στην προηγούμενη παλλινδρομηση στην 7η εβδοναδα παλι λογω των φαρμακων δεν ειδα αιμα απλα επεσε η χοριακή από 200 κάτι στο 20..εκοψα τα φαρμακα κ την επομενη αδιαθέτησα..δυστηχως συμβαινει..

Εσυ οσο μπορείς ξεκούραση για να τοβοηθησεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , DIMITRAS είπε:

122 χοριακή από 42...που ξεκίνησε..αστα..κ η 2η επαναληπτικη αρνητική εχασα τη γη κατω απο τα πόδια μου..υπέρηχο αιμα στην μητρα παλλινδρομηση δυο εμβρυων το αποτελεσμα..δεν ειδα αιμα δεν εχω πόνους λόγω της σακούλας φαρμάκων που επινα ειναι 2 σχεδόν 24ωρα που τα εκοψα κ σταγόνα δεν εχω δει..στην προηγούμενη παλλινδρομηση στην 7η εβδοναδα παλι λογω των φαρμακων δεν ειδα αιμα απλα επεσε η χοριακή από 200 κάτι στο 20..εκοψα τα φαρμακα κ την επομενη αδιαθέτησα..δυστηχως συμβαινει..

Εσυ οσο μπορείς ξεκούραση για να τοβοηθησεις

Τι να πω πραγματικα...μας δινουν ενα καρο φαρμακα υποτιθεται για να βοηθησουν κ το αποτελεσμα ποιο ειναι? Στην πρωτη εγκυμοσυνη μου δ ειχα ουτε μια σταγονα αιμα κ κανενα προβλημα μεχρι τον 4ο οπου ξαφνικα το εμβρυο εμφανισε προβλημα,τωρα  ενεσεις κ κακο κ το αιμα αιμα

Οι μαναδες μας καποτε δ ειχαν ουτε υπερηχο ,δ παιρναν ουτε βιταμινες κ βγαζανε μια χαρα παιδια...κ τωρα που η επιστημη προχωρησε γινεται ολοκληρη μαχη για να ερθει ενα γερο παιδι στον κοσμο

Ευχομαι η επομενη προσπαθεια σου να ειναι κ η τυχερη ,απο οτι φαινεται η βιολογια εκτελει το ρολο της μεχρι ενα βαθμο αλλα απο κει κ περα ειναι πραγματικα θελημα θεου κ τυχης..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, vikib είπε:

Χριστινα οι αντιπηκτικες προληπτικα η βρηκατε θεμα με θρομβοφιλια;οταν εχεις αιμα ισως να μην τις κανεις

Ειχα κανει εξετασεις πριν 3 μηνες κ μου ειχαν βρει ανεβασμενα τα αντιφωσφολιπιδα αντισωματα κ μου εξηγησε η αιματολογος οτι αυτα εμποδιζουν την αιματωση κ δημιουργουν θρομβωσεις ,οποτε συνεστησε ενεσεις κ κορτιζονη

Ευτυχως σημερα μου σταματησε εντελως αλλα θελει παρακολουθησγ κ προσοχη απο οτι καταλαβα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια, ελπίζω να είστε όλες καλά. Τα μωράκια γερά και όσα δεν ήταν για να μείνουν, τουλάχιστον εύχομαι η φύση να έκανε τη δουλειά της και να μην ταλαιπωρηθείτε. Το έχω περάσει και καταλαβαίνω τον πόνο.

Εμείς χθες πήγαμε να δούμε ότι ο σάκος είναι ενδομήτριος, μετά το εξωμήτριο που είχα τον Ιανουάριο, και ευτυχώς ήταν στη θέση του και ακούσαμε και την καρδούλα να χτυπάει. 6+1 με έβγαλε βάσει υπερήχου και μου έδωσε ΠΗΤ 18/2.

Το άλλο είναι ότι σε αντίθεση με την πρώτη μου εγκυμοσύνη, όπου πραγματικά δεν είχα απολύτως τίποτα και πετούσα, τώρα μου έχουν αρχίσει κάτι ναυτίες που κρατάνε όλη μέρα, μια διάχυτη ανακατωσούρα γενικώς. Ακόμα και τη νύχτα μπορεί να ξυπνήσω από τάση για εμετό. Επίσης, μια γενικότερη αηδία για όλα τα υγρά, καφέδες κ.λπ. Κατά τ' άλλα όμως ευτυχώς αισθάνομαι καλά, μόνο να έλειπε κι αυτός ο καύσωνας.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...