Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε γονείς τον Φεβρουάριο του 2018


Recommended Posts

πολύ ωραία αποτελέσματα φαραντού! επειδή δεν έχω καταλάβει δεν αιματωνόταν/τρεφόταν καλά το έμβρυο; πάντως το βάρος του όσο πρέπει να είναι είναι! :-D

εμείς έχουμε αύριο β' να δούμε τι θα δούμε!


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 486
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια και καλως ηρθατε τα νεα μελη! τι κανετε?πως ειναι τα μπουμπουκακια σας?

@Farantou πολυ ωραια τα νεα σου! ολα με το καλο ευχομαι! :)

Εμεις την προηγουμενη εβδομαδα ειχαμε τη Β επιπεδου κ ολα ειναι πολυ καλα! 21 εβδομαδων και ο μπεμπης ηταν 433γρ (αυτη τη βδομαδα λογικα θα ειναι πιο μεγαλος), οποτε ειμαστε μια χαρα! Ευχομαι καλη επιτυχια σε οσες δεν εχουν παει ακομα. 

Θα ηθελα τη γνωμη σας πανω σε ενα αλλο θεμα. Το νοσοκομειο και η μαια μου, μου προτειναν να κανω το εμβολιο κατα της γριπης, επειδη θα γεννησω χειμωνα και το εμβολιο κατα του κοκκυτη γιατι λενε πως περνανε αντισωματα στο μωρο απο τωρα, οποτε εχω κλεισει ραντεβου να κανω και τα δυο τελη του μηνα. Ισχυει το ιδιο και στην Ελλαδα? ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη και τα πραγματα στην Αγγλια ειναι τελειως διαφορετικα κ θα ηθελα να μου πειτε τι πιστευετε. 

Οσο για τα καροτσια κ τα ψωνια γενικα, πρεπει να κανω μια ερευνα αγορας να δω εδω τι κυκλοφορει! 

  • Μου αρέσει 1

nEOBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρααααα!

Μπράβο σας για τα καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σας κορίτσια!! Τέλεια! Έτσι να συνεχίσουμε μέχρι το τέλος!

Εγώ για β'επιπέδου έχω μέλλον ακόμη, σε 2μιση εβδομάδες.

Για το εμβόλιο της γρίπης κ εδώ το κάνουν στις έγκυες γτ θεωρούνται ομάδα υψηλού κινδύνου (ζήτησα και αναλυτικά τι μπορεί να συμβεί και μου εξήγησαν) και θα το κάνω κ εγώ. Για κοκκύτη δεν έχω ακούσει ούτε μου έχουν πει τίποτα. Αχ αυτός ο χειμώνας, στο πρώτο μου ήμουν πιο ήσυχη με όλα τα παράθυρα ανοιχτά κατακαλόκαιρο, τώρα Φλεβάρη στο πικ των ιώσεων φοβάμαι... Βέβαια και το πρώτο μου μου το κολλήσανε γαστρεντερίτιδα μόλις 20 ημερων και τα είδα όλα, αλλά τέλος πάντων..Αυτό δεν θα το αγγίξει κανένας άλλος μέχρι τον Απρίλιο! :) :-P

 

  • Μου αρέσει 2

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, κορίτσια, για τα αποτελέσματά σας! Φαραντού και Στεφανία, πολύ χάρηκα, από δω και πέρα θα κυλήσει ανέφελα ο καιρός μέχρι τον τοκετό!

Εγώ της γρίπης παρ' όλο που γέννησα Ιανουάριο τον γιο μου δεν το είχα κάνει, η αλήθεια είναι ποτέ δεν το έχω κάνει, ούτε ο γιατρός μου μου το συστήνει. Δεν είχα κολλήσει τίποτα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, παρ' όλο που πήγαινα τακτικά στη δουλειά, βέβαια σταμάτησα Οκτώβριο, και σε συνεστιάσεις τα Χριστούγεννα και πάρτυ. Αλλά οι γύρω μου το έχουν κάνει όλοι. Τώρα πάλι δεν σκοπεύω να κάνω, δεν θέλω να κάνω την αρχή για να πω την αλήθεια με τα εμβόλια της γρίπης. Κοκκύτης είναι ένα εμβόλιο που κάνουμε μικροί και το γράφει το βιβλιάριό μας, @Stephanie13, ψάξε μήπως το έχεις κάνει ήδη. Α, ούτε και ο γιος μου κόλλησε ποτέ ως τώρα -φτου φτου δηλ.- από νεογέννητο ως και 20 μηνών τώρα, αλλά στις αρχές αφενός στο μαιευτήριο είχα κόσμο που πρόσεχε πολύ και δεν πλησίαζε το μωρό (και δεν τον έδινα στο επισκεπτήριο στις μαίες, πάντα δίπλα μου τον είχα, απλώς έβγαινα εγώ στο σαλόνι να τους δω και από την πόρτα το μωράκι, εκτός από γιαγιάδες και παππούδες που όλοι έχουν εμβολιαστεί και ήταν καλά) και μετά στο σπίτι φυσικά μόνο παππουδογιαγιάδες, οι οποίοι πρόσεχαν οι άνθρωποι. Ε μετά, σε ανοιχτούς χώρους βγαίναμε κανονικά, πλατείες κ.λπ. ήδη από τον Φεβρουάριο.

Β' επιπέδου έχω κι εγώ στις 19/2

  • Μου αρέσει 1

vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

@λουκουμαδακι καλα αποτελέσματα και στη δικια σας β επιπέδου!εμεις ενα αγχος το ειχαμε γιατι στην αυχενικη ειχα αυξημενες αντιστασεις στις μητριαιες αρτηρίες,δηλαδη τα δυο σωληνακια του πλακουντα που θρεφουν το μπεμπε δε λειτουργουσαν σωστα.Με πλακωσαν στο σαλοσπιρ και σε ενεσεις ηπαρινης και τωρα στο β επιπεδου φαίνεται οτι εχει βελτιωθει η κατάσταση τους.Ωστοσο,απο την 28η εβδομαδα κυριως θα πρεπει να παρακολουθούμε το μικρο πολυ στενα για υπολοιπομενη ανάπτυξη γιατι οσο περναει ο καιρος,χρειαζεται πιο πολλη τροφοδοσία την οποια οι δικες μου μητριαιες αρτηρίες δε μπορουν να παρέχουν και φοβομαστε για προεκλαμψια δική μου,δηλαδη να ανεβασω υψηλη πιεση.Ειναι αρκετά αγχωτικα ολα αυτα ειναι η αληθεια κι οταν εμεινα έγκυος δεν ειχα ιδεα..με πιστη,προσευχή και υπομονη θελω να πιστευω οτι θα εχουμε προστασια απο το Θεο:)

@Jo sephine ευχομαι ο,τι καλύτερο στη β επιπέδου!Το καλυτερο κομματι φυσικα ειναι το 3d,σου δειχνουν πώς μοιαζει το μικρουλι,εμάς φερνει του μπαμπα,το σχολιασε κι ο γιατρος,λογω φαρδιας μυτουλας,χαχα.Εγω βεβαια σκεφτομαι να ναι γερο,κι ας μας βγει και Κουασιμωδος:mad:

@Stephanie13 αχ,τι καλα για τη β επιπέδου!και τί καλά για την Αγγλια,εχω σπουδασει αγγλικη φιλολογια κι εχω μια αδυναμια γενικά,μονο το Λονδίνο καταφερα να εξερευνησω,ηθελα κι αλλο!εσεις σε ποια πολη μενετε;

@Konsta15 ευχομαι τα καλυτερα για τη δικια σας β επιπέδου!κι ακομα περισσότερο τα θεματα υγειας μας να μη μας ταλαιπωρούν ιδιαίτερα..

Και κατι ευχαριστο που εμαθα,ειναι κι η αδερφή μου ειναι εγκυος στο τριτο!ειναι δεκα εβδομάδων,κι ειναι κατι που δεν το περιμεναν,τους ηρθε καπως αναπάντεχα:-D

Αυτα κοριτσια μου,ευχομαι ενα όμορφο σαββατοκύριακο!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Έκανα κι εγώ β' επιπέδου την προηγούμενη εβδομάδα (22 εβδ +1μ), όλα καλά. Πάλι βρέθηκε κάπως κοντός ο τράχηλος. Και στην πρώτη εγκυμοσύνη τα ίδια είχαμε κι είχαν θορυβηθεί. Όταν είχα επαναλάβει τότε την εξέταση (εντός 15θημέρου), είχε επανέλθει σε φυσιολογικό για την ηλικία της κύησης μήκος και μου τον χαρακτήρισαν "δυναμικό". Τώρα μου είπε ο μαιευτήρας να χρησιμοποιήσω vasclor... Ακόμα δεν πήγα στο φαρμακείο να το πάρω.

Για τη γρίπη η παιδίατρος θέλει να κάνει εμβόλιο στην κόρη μου τέλη Οκτώβρη. Εμένα δεν μου έχει πει τίποτα.

Εν τω μεταξύ αισθάνομαι απίστευτο βάρος και όγκο να με περιβάλλει, μέρα με τη μέρα... Αν μπορούσα θα οριζοντιωνόμουν όλη μέρα... και μετά θα με πόναγε η μέση μου...

Καλή βδομάδα σε όλους!

  • Μου αρέσει 1

2lz0gjm6q6mf2tqs.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε; 

εγω τρέχω με τη δουλειά όλη μέρα κ είμαι πτώμα! Σήμερα πήγα στον οδοντίατρο κ τελείωσα κ από εκεί! 

@Farantou εμείς μένουμε στο Nottingham! Εχει έξι μήνες που φύγαμε από Ελλάδα κ μου λείπει πολύ! Αλλά εδώ από όσο ξέρω κ έχω δει έχουν πολύ καλό σύστημα υγείας. 

Παντως νιώθω κ εγώ μεγάλο βάρος κορίτσια! Κ όσο περναει ο καιρός δυσκολεύομαι κ στις κινήσεις σήκω-κάτσε! Είπα στη δουλειά ότι σταματάω 20 Δεκεμβρίου που θα είμαι ήδη 32 εβδομάδων κ μου λένε "Α νωρίς θα σταματήσεις.." τι νωρίς καλε; με τη κοιλιά τούρλα που να προσεχείς 15 παιδια; περιμένω πως κ πως να περάσει ο καιρός να κάτσω λιγο να ξεκουραστώ.. 

  • Μου αρέσει 1

nEOBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Τι κάνουν τα μωράκια κ οι μαμάδες μας? 

Βρε κορίτσια μ απασχολεί κάτι. Αύριο είναι ακριβώς 20 εβδομάδων κ δεν νιώθω σχεδόν καθόλου το μικρό μου. Τον είχα νιώσει πριν 2 εβδομάδες για τα καλά. Είμαι σίγουρη ότι ήταν αυτός δλδ κ μετά εξαφανιστηκε. Κάτι μικροχαδακια από μέσα μια στο τόσο που δεν ξέρω καν αν είναι έντερο. Ο γιατρός τηλεφωνικά είπε ότι σε τέτοια ηλικία κύησης δεν το νιώθουμε πολύ καλά κ είναι φυσιολογικό. Εσείς 20 εβδομάδων τα νιώθατε έντονα? Μ ανησυχεί η... εξαφάνιση!


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Konsta15 μην αγχωνεσαι καθολου.Εγω νομιζω πριν μια βδομαδα το ενιωσα το μικρο,αλλα ας πουμε χθες και σημερα δεν το εχω νιωσει καθολου..ισως αργοτερα να ειναι πιο εντονες οι κινησεις.Προσευχη να μας πανε ολα καλα,εχουν το Θεο και την Παναγιτσα να τα προσεχουν,θελω να πιστευω.

@Maria_Chris συμπασχω με το θεμα του τραχηλου,ειναι 3,3 απο την αρχη της κυησης,εβαζα βασκλορ αλλα μετα το πρωτο τριμηνο μου την εκοψε ο γιατρος.Μια φιλη μου ειχε το ιδιο θεμα και ολα πηγαν καλα.

@Stephanie13 Σε καταλαβαινω απολυτα οσον αφορα τη δουλεια,οσοι δεν εχουν μπει σε ταξη..χανουν,χαχα,ειδικα με εικοσιπεντε μικρα ζουζουνια:shock:εγω εχω παρει αδεια λογω σουπερ επαπειλουμενης κυησης με ολα αυτα τα θεματα που σας εχω πει κ με εχει φαει το κρεβατι κι ο καναπες.Κλεισουρα αλλα πρεπει να προσεχω οσο μπορω..

Τα ραντεβου αυτης της βδομαδας;Ενδοκρινολογος,διαβητολογος κι εμβρυοκαρδιολογος,ουφ..Προχθες ημασταν στον αιματολογο,μας ειπε οτι το ντοπλερ πρεπει να το κανω 28η εβδομαδα γιατι απο τοτε αρχιζει το κρισιμο διαστημα για προεκλαμψια και φυσικα συνεχιζω τις αγαπημενες μου ενεσουλες ηπαρινης:?

Αυτα κοριτσια μου τα νεα απο το μετωπο, καλη συνεχεια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Χαίρομαι που είστε όλες καλά με τα μωράκια σας..

Εγώ πλέον τον νιώθω κάθε μέρα. Άλλες φορές πολύ συχνά, άλλες όχι τόσο, άλλες έντονα, άλλες ανεπαίσθητα... Παίζει ρόλο κ ο πλακούντας να ξέρετε... Αν είναι πρόσθιος δε νιώθεις πολλά..

Αυτές τις μέρες θα βάψουμε το παιδικό δωμάτιο :-) Επιτέλους!! Θα πάμε αύριο να ξαναδούμε καρότσι κ να κοιτάξουμε κ για καμιά συρταριερα... Την επόμενη εβδομάδα θα έρθει κ η μαμά μου να δούμε τι έχουμε κ τι μας λείπει για το δωμάτιο κ το μωρό... Σιγά σιγά να τα συγκεντρώσουμε...

Επόμενο ραντεβού με τον μπέμπη τη Δευτέρα να δούμε πόσο μεγάλωσε κ σε δύο εβδομάδες καμπύλη ζαχάρου... :?

 

 


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα κι από μένα σε όλες! Κάναμε κι εμείς χθες τη Β΄, όλα μια χαρά με τον μπόμπιρά μας, όμως η εμβρυομητρικός ανέφερε μια ένδειξη που μας παραπέμπει σε αμνιοπαρακέντηση, είχε χαμηλό στα φυσιολογικά ρινικό οστό, όμως μέσα στα φυσιολογικά. Η αλήθεια είναι ότι ακόμα πιο χαμηλό είχε και ο μεγάλος μου γιος, δεν μας είχαν αναφέρει τίποτα τότε και φυσικά γεννήθηκε υγιέστατος, απλά με μυτούλα λουκουμάκι. Τότε την είχα κάνει σε άλλον εμβρυομητρικό. Τώρα τι να γίνει που μας το ανέφερε και μας γέννησε το μικρόβιο της ανησυχίας και δεν μπορώ να μην την κάνω. Οπότε θα γίνει κι αυτό. Πιο πολύ αγχώνομαι με την εξέταση την ίδια, για τα αποτελέσματα δεν ανησυχώ. Φοβάμαι την ξεκούραση που θα θέλει μετά και το να μην ενοχληθεί το μωράκι μου.

Τον μπόμπιρα τον νιώθω με πρόσθιο πλακούντα αυτή τη φορά μπορώ να πω πολύ περισσότερο από τον μεγάλο μου μπόμπιρα που είχα οπίσθιο. Κλωτσάει ασταμάτητα μέρα και νύχτα. Παρ' όλα αυτά στις 20 εβδ. μου είχε πει κι εμένα ο γιατρός μου ότι είναι φυσιολογικό τότε να αρχίζει κανείς να το νιώθει σιγά σιγά, αλλά αυτά διαφέρουν. @Konsta15, όλα φυσιολογικά είναι γιατί είσαι νωρίς ακόμα, αλλά για το άγχος σου εγώ θα πήγαινα για έναν υπέρηχο να χαλαρώσω.

Φιλιά σε όλες, όσες έχετε κάνει αμνιο και θέλετε γράψτε μου πώς ήταν και τι προσέξατε μπας και ξεαγχωθώ


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια! Κοριτσάκια ευχαριστώ, αλλά ο γιος μου με λυπήθηκε τελικά την επόμενη μέρα που σας έκανα παράπονα κ έδωσε ρεσιτάλ! Μάλλον είχε κάποια θέση που δεν ευνοούσε να τον καταλαβαίνω τις προηγούμενες ημέρες. 

@ekrs καλές ετοιμασίες! Σκεφτόμουν τις προαλλες ότι στο πρώτο όλο κοίταζα πραγματάκια κ συγκινουμουν κ τα ήθελα όλα! Και τώρα δεν έχω κοιτάξει το παραμικρό μωρουδιακο. Ούτε έτσι για το καλό που λένε. Ευχαριστήσου τις επόμενες ημέρες όσο μπορείς! Ειναι οι πιο ωραιες ετοιμασίες!

@Farantou Καλή υπομονή με τους γιατρούς σου. Σε καταλαβαίνω δυστυχώς αλλά αφού είναι καλά τα μωρά δεν πειράζει εμείς αντέχουμε! Γιατί θεωρείς κοντό τράχηλο 3.3 εκ? Εμένα κ στην πρώτη εγκυμοσύνη κ τώρα 3εκ είναι μόνιμα αλλά δεν έχει πει κάτι ανησυχητικό ο γιατρός. Εσάς σας λεει ότι είναι λίγο?

@Stephanie13 να σταματήσεις κορίτσι μου γτ θα είναι δύσκολο με τα μικρούλια σε προχωρημένη εγκυμοσύνη. Εδώ ένα έχω κ ήδη κάποια πράγματα είναι πιο δύσκολα!

@λουκουμαδακι κ @Jo sephine τι έγινε με τις β επιπέδου? Περιμένουμε νεααα!

Φιλάκια σε όλες!

Τζο μου μαζί γράφαμε! Αν ο πρωτος σου ειχε χαμηλοτερο που λες κ ειναι γονιδιακό σας χαρακτηριστικό να έχετε γαλλικές μυτουλες, γιατί δεν πας πρώτα για άλλη μια β επιπέδου σε άλλον πριν ταλαιπωρηθείς με άμνιο?

  • Μου αρέσει 2

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Είδα κι εγώ τις δικές μου εξετάσεις, 3 εκ. κι εμένα ο τράχηλος και στον μεγάλο μου γιο και στο μικρό μου το λουκουμαδάκι, το σχόλιο και των δύο εμβρυομητρικών ήταν "μακρύς" τράχηλος και ωραίος αυτή η δεύτερη! Τι να πεις, πρέπει να παίρνεις πολλές γνώμες ή τελικά κάτι θα βρουν να σε αγχώσουν. Εμείς την κάναμε την άμνιο, πήγε καλά, το λουκουμάκι μας υγιέστατο!

Από ρουχαλάκια τίποτα κι εγώ @Konsta15, τι να κάνω που τα έχω όλα κι εγώ απ' το γιο και μάλιστα ίδιους μήνες, θα πάρω σίγουρα τώρα που θα κάτσω με άδεια κάτι που θα μου γυαλίσει, αλλά κατά βάση δεν ξεσπάω αυτή τη φορά σε ψώνια! Πάει! Έναν μάρσιπο που ψάχνω ακόμα, έχω δει αρκετούς με τόσο ωραία σχέδια και υφάσματα που μου 'ρχεται να ξεσπάσω εκεί και να τους πάρω όλους

Και το αστείο θα 'ναι ότι δεν θα κάθεται σε κανέναν, όπως κλασικά συμβαίνει με τα καταπληκτικά δωμάτια που τους φτιάχνουμε :)


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια και εμείς όλα καλά με τη β! ο τράχηλος είχε θέμα τον δεσαμε έκτακτα ήρθε στα ίσια του. τώρα κάθε δύο εβδομάδες πάνω κάτω έλεγχο,ηρεμια και ξεκούραση όλα σε αργή κίνηση και όλα πιστεύουμε θα πάνε καλά! τα νέα σας; όσο έλεγα δεν πεινάω και δεν έχω βάλει κιλό έχει ανοίξει ένας πάτος στο στομάχι μου δέκα μέρες τώρα δεν χορταινω με τίποτα! πωωω!


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια! Κάναμε κ εμείς β επιπέδου. Μια χαρά το μωρο μας ευτυχώς! 

@λουκουμαδακι έκανες περιδεση? Τώρα θέλει καθισιο δηλαδή ε? Υπομονή κορίτσι μου. Χειμωνιασε! Έρχονται τα θηρία μας!

@Jo sephine μια χαρά με την άμνιο. Ηρεμήσετε λοιπόν! Θα βγεις σε αδεια απο τώρα που λες? 

Ρε κόρες..  να σας ρωτήσω..  σας πρήζουν κ εσάς τα συκώτια με το όνομα του μωρού ή μόνο το σόι του άντρα μου δεν έχει ν ασχοληθεί με τπτ άλλο πιο ουσιαστικό? Εσείς θα δώσετε πεθερικά κ γονείς ή ό,τι επιλέξετε? 


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...