Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε γονείς τον Φεβρουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 486
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλημερα κ απο μενα ,συγχαρητηρια σε ολες τις μανουλες κ με το καλο το φεβρουαριο να ερθει το θαυμα μας! Μολις εκανα κ γω χοριακη κ το μεσημερι περιμενω τα αποτελεσματα με αγωνια μιας κ ειναι η 4η αποπειρα μεσα σε ενα χρονο υστερα απο μια αναγκαστικη διακοπη κ 2 βιοχημικες

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα, μόλις μάθαμε κι εμείς ότι περιμένουμε το δεύτερο σποράκι μας. Έχουμε ήδη έναν όμορφο σπόρικλο 17 μηνών. Την επόμενη Δευτέρα θα πάμε στο γιατρό να δούμε το σάκο. Καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες μας!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, xristina55 είπε:

Απογοητευτικη η χοριακη μου για μια ακομα φορα...μονο 11 ,παμε για 3η βιοχημικη ,δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν μπορει να προχωρησει εγκυμοσυνη πια με τιποτα!

Μηπως να κανεις μια λαπαροσκοπηση να δειτε τη μητρα;

Εξετασεις εχετε κανει;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , vikib είπε:

Μηπως να κανεις μια λαπαροσκοπηση να δειτε τη μητρα;

Εξετασεις εχετε κανει;

Καναμε τα παντα ,καρυοτυπο ζευγους ,υστεροσκοπηση ολα τελεια ,στον πληρη ελεγχο θρομβοφιλιας βγηκαν ανεβασμενα καποια αντισωματα οποτε επειδη εμποδιζουν την εμφυτευση παιρνω ηδη σαλισπιρ κ με το που μεινω εγκυος αντιπηκτικες ενεσεις

Κατι αλλο λεει ο γιατρος μου δ μπορει να φταιει..απλα ειμαι ατυχη !

Link to comment
Share on other sites

Χριστίνα είναι κρίμα...προσπάθησε να χαρείς το καλοκαίρι...κ που ξέρεις μπορει να πεσεις διανα αθελά σου...δυστηχως απο αυτά που εχω διαβάσει εδω μέσα είναι σύνηθες!!Κανε υστεροσκόπηση για μένα διαγνωστική κ θα βρεθει άκρη :cool:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια για τις απαντησεις σας

Εκανα υστεροσκοπηση πριν 1,5 μηνα κ βγηκε πεντακαθαρη

Εχω μεινει εγκυος 4 φορες σε 1 χρονο κ μετα την πρωτη που αναγκστηκα να κανω διακοπη οι βιοχημικες πανε σερι...λες κ πολεμαει ο οργανισμος μου μετα το σοκ που περασε

Ακομα αιμα δ μου εχει ερθει οποτε η ελπιδα πεθαιμει τελευταια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου, Χριστίνα, πολύ λυπάμαι που το περνάς όλο αυτό ξανά. Μπορεί ο οργανισμός σου να θέλει απλώς τον χρόνο του. Ελέγξατε και διαβήτη και θυρεοειδή; Η χοριακή για την ημέρα που είσαι θεωρείται χαμηλή; Καμιά φορά στις δεκάδες αργεί να πάρει μπρος


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θυρεοειδη ελεγξαμε κ ηταν οκ ,ο γιατρος που με παρακολουθει τωρα μιας κ αλλαξα αυτη που ειχα στην 1η εγκυμοσυνη-διακοπη ,θεωρει οτι εξαντλησαμε τις εξετασεις κ εκτος απο το θεμα με τα αντισωματα δ υπαρχει απολυτως τπτ

Κατω απο 25 μοναδες την χοριακη δ την δινουνε καν σημασια μου ειπε...ειμαι στην 30η μερα με 29 μερες κυκλο οπου θα πρεπε να ειναι 50 με 100 μοναδες περιπου

Link to comment
Share on other sites

Είσαι νωρίς στον κύκλο, εύχομαι να βγουν λάθος οι προβλέψεις όπως και να 'χει. Αν είναι όντως και 3η βιοχημική, θα σου έλεγα να επισκεφτείς οπωσδήποτε ενδοκρινολόγο και όχι γυναικολόγο, έχει πολύ καλύτερη εικόνα για το τι μπορεί να πηγαίνει στραβά και να οδηγήσει σε επαναλαμβανόμενες παλλίνδρομες. Κι επειδή δεν έχετε και τη δυνατότητα ιστολογικής στη φάση αυτή που παλλινδρομούν τόσο νωρίς, μπορεί να βρει κάτι που πραγματικά να βοηθήσει. Υπάρχουν και εξειδικευμένοι στην αναπαραγωγική ιατρική ενδοκρινολόγοι, λίγοι μεν και δεν ξέρω κάποιον να σου συστήσω, αλλά κάτι θα βρεις ψάχνοντας στο ίντερνετ. 


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Jo sephine είπε:

Είσαι νωρίς στον κύκλο, εύχομαι να βγουν λάθος οι προβλέψεις όπως και να 'χει. Αν είναι όντως και 3η βιοχημική, θα σου έλεγα να επισκεφτείς οπωσδήποτε ενδοκρινολόγο και όχι γυναικολόγο, έχει πολύ καλύτερη εικόνα για το τι μπορεί να πηγαίνει στραβά και να οδηγήσει σε επαναλαμβανόμενες παλλίνδρομες. Κι επειδή δεν έχετε και τη δυνατότητα ιστολογικής στη φάση αυτή που παλλινδρομούν τόσο νωρίς, μπορεί να βρει κάτι που πραγματικά να βοηθήσει. Υπάρχουν και εξειδικευμένοι στην αναπαραγωγική ιατρική ενδοκρινολόγοι, λίγοι μεν και δεν ξέρω κάποιον να σου συστήσω, αλλά κάτι θα βρεις ψάχνοντας στο ίντερνετ. 

Οταν ρωτησα τον γυναικολογο μου αν πρεπει να κανω ορμονικες εξετασεις η απαντηση του ηταν οτι απο τη στιγμη που μενω τοσο ευκολα εγκυος κ εχω σταθερο κυκλο δ υπαρχει κανενας απολυτως λογος...λες να υπαρχει καποιο ορμονικο προβλημα κ να συμβαινει ολο αυτο ?η αληθεια ειναι πως στην πρωτη μου εγκυμοσυνη δ ειχα απολυτως κανενα προβλημα αν εξαιρεσεις στην 14 εβδομαδα που εμφανισε προβλημα το εμβρυο κ αναγκαστηκαμε να διακοψουμε κ απο τοτε εχω συνεχεια προβλημα

Αφου μου χε καρφωθει στο μυαλο οτι μου δημιουργηθηκε προβλημα στην αποξεση εκανα την υστεροσκοπηση οπου με διαβεβαιωσαν οτι ολα ειναι μια χαρα

Η μονη εξηγηση του γιατρου μου πλεον ειναι ολα ειναι προβληματικα εμβρυα κ τυχαιο γεγονος

Μα τοσο γκαντεμια πια?δ ειμαστε κ 100 χρονων για να δικαιολογειται αυτο...33 εγω και 39 ο αντρας μου

Ειναι τοσο ψυχοφθορο ολο αυτο που πραγματικα με εχει διαλυσει

Link to comment
Share on other sites

Καμάρι μου κάντε λίγο κρατει χαλαρώστε κ πήγαινε σε αλλο γιατρό να δεις τι θα πει δεν γινεται 4 στα 4 προβληματικά..πετυχαινεις συλληψη κ αποβαλεις κατι δεν μου κολλάει ειτε στο γεννετικό σας υλικό είτε σε καμια ιδεα που σου εχει καρφωθει (χωρις παρεξήγηση πιστευω στη δυναμη του φόβου )!! Θα δω εαν μπορει να μου πει κατι σχετικο μια φιλη γεννετήστρια που εχω..εως 3 αποβολες θεωρειται φυσιολογικό μετά θέλει ψαξιμο...μια κοπέλα για αυτο εκανε εξωσωματική με προμφυτευτικο κ πρωτα ο ΘΕΟΣ Δεκέμβριο γεννάει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...