Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε γονείς τον Φεβρουάριο του 2018


Recommended Posts

@λουκουμαδακι να σας ζήσει!

Εγώ πήγα σήμερα στο γιατρό, όλα καλά με τον υπέρηχο, το μωρό έχει γυρίσει με το κεφάλι κάτω, αλλά ακόμα κοιτάει προς τα έξω... Αν και οι μετρήσεις είναι "τσιμπημένες" για την ηλικία της κύησης (37+1) μου είπαν ότι ακόμα είναι νωρίς. Το πρώτο είχε γεννηθεί με φυσιολογικό τοκετό 38+2. Την άλλη Πέμπτη πάλι...


2lz0gjm6q6mf2tqs.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 486
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι όμορφα νέα ξεκίνησαν! @ekrs και @λουκουμαδακι να σας ζήσουν! Λουκουμαδακι σε ποια εβδομάδα ήσουν? 

Εμάς μας λαχτάρησε δεν είχε κουνηθεί για παρα πολλές ώρες κ τα έπαιξα.. μου έκανε γυμνάσια. Τελικά ξύπνησε αλλά ωστόσο τα είχα χρειαστεί κυριολεκτικά.. 

  • Μου αρέσει 1

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα! Κι εγώ 18/2 ΠΗΤ, χθες πήγαμε γιατρό, όλα πολύ ωραία, αμνιακά και μπέμπης στον καρδιοτοκογράφο. Αλλά ένα ένστικτο συν κάτι ψιλοπονάκια μου λένε ότι δεν αργεί ο μπέμπης μου, σε καμιά εβδομάδα το βλέπω να σπάνε πάλι τα νερά όπως στον πρώτο μου (στον οποίο όμως δεν είχα καθόλου πονάκια).


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Στην αναμονή λοιπόν! 

Να σας ρωτήσω. Από ποια εβδομάδα σας παρακολουθούν οι γιατροί σας στενότερα κ από ποτέ κάνετε nst? Ρωτάω γτ εμένα κατευθείαν θα με δει στις 36 εβδομάδες για να μου κλείσει ραντεβού καισαρικης χωρίς nst ούτε άλλο υπέρηχο. Στο πρώτο είχα κάνει κ 2 nst θυμάμαι.


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Konsta15 είπε:

Στην αναμονή λοιπόν! 

Να σας ρωτήσω. Από ποια εβδομάδα σας παρακολουθούν οι γιατροί σας στενότερα κ από ποτέ κάνετε nst? Ρωτάω γτ εμένα κατευθείαν θα με δει στις 36 εβδομάδες για να μου κλείσει ραντεβού καισαρικης χωρίς nst ούτε άλλο υπέρηχο. Στο πρώτο είχα κάνει κ 2 nst θυμάμαι.

Εμένα, εφόσον δεν υπήρχε κάποιο θέμα σε αυτή την εγκυμοσύνη, από 36η άρχισε να με βλέπει κάθε εβδομάδα για καρδιοτοκογράφο. Εννοείται δεν κάνει καμία κολπική εξέταση προτού ξεκινήσει αυθόρμητα ο τοκετός, εάν πηγαίνει για φυσιολογικό τοκετό η επίτοκος. (Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, όπου ο γιος μου ήταν στα κατώτατα όρια βάρους, με έβλεπε από 28η νομίζω εβδομαδιαία, αλλά ευτυχώς όλα καλά πήγαν και γέννησα πάλι φυσιολογικά.) Καρδιοτοκογράφο γενικά πάντως από 36η-37η έχει νόημα, εκτός αν υποπτεύεται τοκετό νωρίτερα. 


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Απ ότι κατάλαβες έχω μνήμη χρυσόψαρου..:-P Τωρα που το ανεφερες θυμηθηκα οτι πρωτο nst ειχα κανει 36 εβδομαδων οντως. Απλά ακούω άλλες να κάνουν nst από τις 33 κ μπερδεύτηκα. Ίσως να έχουν λόγο ιδιαίτερο.

Κολπική κ εμένα δε μου είχε κάνει, κ να σου πω την αλήθεια δεν θα τον αφηνα κιόλας αν το ζητουσε.


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, με έπιασαν οι πόνοι τα ξημερώματα και γέννησα τελικα το πρωι φυσιολογικά ένα αγορακι 3900 γραμμάρια. Τώρα την παλεύω με το θηλασμό, γιατί δεν θέλω να δωσω καθολου ξενο γαλα λογω αλλεργιας που ειχε η κόρη μου. Ελπίζω να τα καταφερω, γιατι μεχρι στιγμής δεν κοιμάται. Κατι μισαωρα το μεγιστο και μετα ξανα στηθος.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω ειμαι στην 37 εβδομαδα και δεν εχω κανει ακομα καρδιοτοκογραφο μου ειπε θα κανουμε την αλλη βδομαδα στην 38 εβδομαδα δλδ...το μωρο ειναι παρα πολυ ψηλα ακομα δεν εχω καθολου πονακια ουτε τιποτα αλλο οποτε μαλλων δεν το θεωρει οτι χρειαζεται αφου δεν εχω δειγματα γεννας..

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει...πραγματικα μια χαρα στα κιλακια σας..στις υπολοιπες ποσο σας το βγαζει το μωρο και σε ποια βδομάδα εμας ειναι μινιον μου φαινεται...ειμαστε στην 37 και ειναι 2700 περίπου. ..

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Konsta15 είπε:

Συγχαρητήρια! Υπέροχα νέα! Να τον χαίρεστε το γιο σας! 3900! Σε ποια εβδομάδα ήσουν κ βγήκε τέτοιος παιδαρος??

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και με το καλό στις υπολοιπες. 38 +3 ημασταν, αλλα μου ειχε αλλάξει την ημερομηνία υπερηχογραφικα στην αρχη της εγκυμοσύνης. Εγώ από την αρχή θεωρούσα ότι είναι μια βδομάδα μεγαλύτερος. Και όσον αφορα τον καρδιοτοκογραφο, έκανα δυο φορες, ξεκινώντας απο την 36η εβδομάδα, όπου πήγαινα καθε βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

@fanouli, να σου ζήσει το αντράκι σας, γερό και δυνατό! Καλούς θηλασμούς τώρα, καλά κάνεις και το παλεύεις, ό,τι χρειαστείς εδώ είμαστε, αν και φαντάζομαι θα 'χεις πια εμπειρία από την κόρη σου!

Εμένα πια δεν μου τον μετράει, αλλά 36+1 ήταν 2.700, οπότε στις 40 γύρω στα 3500 τον υπολογίζει, αν και όλοι πιστεύουμε ότι θα έρθει νωρίτερα, όπως ο πρώτος μου, οπότε εγώ λέω γύρω στα 3200 το πολύ 

  • Μου αρέσει 1

vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...