Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

5 ΣΤΟΧΟΙ ΓΙΑ ΤΟ 2011!!!


xazomanoula

Recommended Posts

το βράδυ κοιμάται για λίγες ώρες στο κρεβάτι της και μετά κατά τις 11.30-12.30 ξυπνάει και θέλει μανούλα.

τότε την παίρνω και την κοιμίζω στο κρεβάτι μας. είναι σχεδόν 15 μηνών.

η ανηψιά μου 3 χρόνων και 3 μηνών ακόμα κοιμάται με την αδερφή μου και το γαμπρό μου.

μαρή κι εγώ ως νινί κοιμόμουν με τους γονείς μου.

όταν γεννήθηκε και η αδερφή μου, μικρότερη, κοιμόμουν εγώ με τον μπαμπά και η αδερφή μου με τη μαμά μου. γι' αυτό την ζήλευα. νόμιζα πως η μαμά μου δεν με αγαπάει, μόνο ο μπαμπάς μου.:oops::(

μια χαρά μεγαλώσαμε.;):D

και ο σύζυγος τα ίδια.:)

ξέρω όμως και παδάκι το 3ο της οικογένειας που κοιμόταν μέχρι 5η δημοτικού με τους γονείς της.:shock: νομίζω πως αυτό ήταν υπερβολή.

αλλά ας μη λέω μεγάλες κουβέντες και λουστώ τη σοφία μου μετά...:rolleyes:

Χμμ Άσε. Ξέρω κι εγώ περίπτωση που η μικρή τους (β΄δημοτικού), λέει καληνύχτα, παίρνει το μαξιλάρι της και πάει στο διπλό για ύπνο.!!! :shock:

Καλά ο δικός μας είναι αφασία. Τον κοιμίζω ακόμα στην κούνια όπου έχω βγάλει το ένα κάγκελο κι είναι κρεβατάκι. Στην ερώτησή μας λοιπόν γιατί δεν κοιμάται στο κρεβάτι του τι απάντησε: "ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΟ..." Η αλήθεια είναι πως ήταν στο πρόγραμμα να του πάρω παιδικό κρεβατάκι αλλά τελικά φαίνεται πως πρέπει να το επισπεύσουμε :tongue::tongue:


 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χμμ Άσε. Ξέρω κι εγώ περίπτωση που η μικρή τους (β΄δημοτικού), λέει καληνύχτα, παίρνει το μαξιλάρι της και πάει στο διπλό για ύπνο.!!! :shock:

Καλά ο δικός μας είναι αφασία. Τον κοιμίζω ακόμα στην κούνια όπου έχω βγάλει το ένα κάγκελο κι είναι κρεβατάκι. Στην ερώτησή μας λοιπόν γιατί δεν κοιμάται στο κρεβάτι του τι απάντησε: "ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΟ..." Η αλήθεια είναι πως ήταν στο πρόγραμμα να του πάρω παιδικό κρεβατάκι αλλά τελικά φαίνεται πως πρέπει να το επισπεύσουμε :tongue::tongue:

έχει άποψη ο Κυριάκος.:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λοιπόν γράφω και εγώ

1 να μαζέψουμε κάποια λεφτά ….:arrow:

2 να ανοίξουμε με τον άντρα μου ένα μαγαζί [ χωρίς λεφτά γιοκ ]:arrow:

3 να βγάζουμε λεφτά από το μαγαζί που θα ανοίξουμε :arrow:

4 να πάρουμε ένα σπίτι με λεφτά του μαγαζιού

5 να είμαστε όλοι καλά :P

Όπως καταλάβατε το ζητούμενο είναι τα λεφτά:tongue:


362dqfx42eoh7x91.png

3b3lu8mjbt2pbtrc.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν γράφω και εγώ

1 να μαζέψουμε κάποια λεφτά ….:arrow:

2 να ανοίξουμε με τον άντρα μου ένα μαγαζί [ χωρίς λεφτά γιοκ ]:arrow:

3 να βγάζουμε λεφτά από το μαγαζί που θα ανοίξουμε :arrow:

4 να πάρουμε ένα σπίτι με λεφτά του μαγαζιού

5 να είμαστε όλοι καλά :P

Όπως καταλάβατε το ζητούμενο είναι τα λεφτά:tongue:

Φιλενάδα δε θέλω να σε απογοητεύσω....αλλά για φέτος τουλάχιστον.... σας βλέπω στο ενοίκιο....... 00020468.gif

sig.asp?img=ad1


bV53p3.png
Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδα δε θέλω να σε απογοητεύσω....αλλά για φέτος τουλάχιστον.... σας βλέπω στο ενοίκιο....... 00020468.gif

sig.asp?img=ad1

Δεν είμαστε στο ενοίκιο απλά είναι μικρό το σπίτι μας....:|

Και παλι εκει μας βλεπεις ε?

Και εγώ το ίδιο …


362dqfx42eoh7x91.png

3b3lu8mjbt2pbtrc.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να προσθέσω στόχους για το 2011;

:cool: να μάθει η Χρύσπα να κάνει την ανάγκη της στην τουαλέτα, βγάζοντας το πάμπερ.

9) να κοιμηθεί η Χρύσπα στο κρεβατάκι της-και να μην το πετύχουμε φέτος δεν έγινε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο εμενα!!!!

1.Να κανω ενα υγιειες μωρο κ φυσικα τελειομηνο!!!!!

2.να κοψω εντελως το καπνισμα!!!!

3.να χασω τα 3-4κιλακια πριν μεινω εγκυος

4.να μην νευριαζω ευκολα

5.να μην ''παθιαζομαι'' τοοοοσο ευκολα!!!

αντε κ αυτο το 2011 να ειναι το καλυτερο για ολες μας!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο εμενα!!!!

1.Να κανω ενα υγιειες μωρο κ φυσικα τελειομηνο!!!!!

2.να κοψω εντελως το καπνισμα!!!!

3.να χασω τα 3-4κιλακια πριν μεινω εγκυος

4.να μην νευριαζω ευκολα

5.να μην ''παθιαζομαι'' τοοοοσο ευκολα!!!

αντε κ αυτο το 2011 να ειναι το καλυτερο για ολες μας!!!

εγώ σου εύχομαι από την καρδιά μου να πραγματοποιηθεί η πρώτη σου ευχή. έτσι θα πραγματοποιήσεις και την δεύτερη.

όσο για τα υπόλοιπα, κιλάκια, νεύρα-πάθη. δεν έγινε και τίποτα.

μάκια!:D

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...