Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Καλησπέρα σας! 
Τελευταία περίοδο ειχα 21/8 και απο την 3η ημέρα ξεκίνησα cyclacur 2 άσπρα χαπάκια την ημέρα. 8/9  έκανα εμβρυομεταφορά κρυοσυντηρημένων. Ηθελα να ρωτήσω αν τα άσπρα cyclacur προκαλούν καθυστέρηση της περιόδου ή αν την αποτρέπουν. Γνωρίζει κάποια;
Ευχαριστώ!
 
 
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα! Έκανα πρώτη φορά εξωσωματική κ η εμβρυομεταφορά έγινε στις 25/5 εγώ όμως λόγο αγωνίας έκανα τεστ εγκυμοσύνης στις 7 μέρες κ βγήκε αρνητικό.... Ήταν πολύ νωρίς για να έχω αποτέλεσμα?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Stefel είπε:

Καλησπέρα! Έκανα πρώτη φορά εξωσωματική κ η εμβρυομεταφορά έγινε στις 25/5 εγώ όμως λόγο αγωνίας έκανα τεστ εγκυμοσύνης στις 7 μέρες κ βγήκε αρνητικό.... Ήταν πολύ νωρίς για να έχω αποτέλεσμα?

Καλησπέρα.Νομίζω ότι ναι ήταν νωρίς, όχι ότι δεν θα μπορούσε να βγει και θετικό αλλά το ότι δεν βγηκε δεν ππεπει να σε κάνει να χάνεις τις ελπίδες σου. Πότε είναι να κάνεις χοριακή κανονικά?


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Stefel είπε:

Καλησπέρα! Έκανα πρώτη φορά εξωσωματική κ η εμβρυομεταφορά έγινε στις 25/5 εγώ όμως λόγο αγωνίας έκανα τεστ εγκυμοσύνης στις 7 μέρες κ βγήκε αρνητικό.... Ήταν πολύ νωρίς για να έχω αποτέλεσμα?

Συμφωνω με την Elma86.

Καλη επιτυχια!!! Μην απογοητευεσαι. Ειναι νωρις. 


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Vasiliki88 και @nini84 Κορίτσια οι διαχειριστές "έκλεισαν" τη συζήτηση μας στο forum και με παρέπεμψαν εδω. Σας σκέφτομαι μέρες, σας παρακαλώ πείτε μου ότι όλα πήγα τέλεια. Έχω απελπιστεί και θέλω τόσο πολύ να μάθω ότι τα καταφέρατε, να πάρω δύναμη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, sissy_geo είπε:

@Vasiliki88 και @nini84 Κορίτσια οι διαχειριστές "έκλεισαν" τη συζήτηση μας στο forum και με παρέπεμψαν εδω. Σας σκέφτομαι μέρες, σας παρακαλώ πείτε μου ότι όλα πήγα τέλεια. Έχω απελπιστεί και θέλω τόσο πολύ να μάθω ότι τα καταφέρατε, να πάρω δύναμη! 

Καλημέρα! Μπορείς να μας βρεις και στο καφέ εξωσωματικής! Όλα καλά με εμένα έχω την επαναληπτική χοριακη σήμερα κ ένα άγχος το έχω!εσυ τι κάνεις? Πως είσαι? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , nini84 είπε:

@sissy_geo καλημερα!!! Γιατι απελπιστηκες; 

Χαιρομαι που μπηκες να μας πεις τι κανεις. 

Κι εμεις τα καταφεραμε!

@Vasiliki88 καλη επιτυχια σημερα! 

 

Ευχαριστώ κορίτσι μου! 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάπου αλλού συζήτηση για το θέμα που θέλω να θίξω, να σας πω πως σήμερα πήρα την χοριακή η οποία ήταν 0... Είναι πολύ δύσκολη η κατάσταση, είμαι σε άσχημη κατάσταση. Δεν κλαίω. Δεν έριξα δάκρυ. Αλλά έχω ένα απαίσιο συναίσθημα. Τρόμος. Αυτό. Και το γεγονός ότι είναι καλοκαίρι και δεν δουλεύω, ενω ο άντρας μου δουλεύει ακόμα, και είμαι κλεισμένη εδω, στο σπίτι μου, το οποίο το έχω μισήσει γιατί ΜΟΝΟ δυσκολες στιγμές έχουμε περάσει εδω μέσα, και αν σκεφτεί κάποιος ότι είμασταν τόσο χαρούμενοι άνθρωποι και οι δύο... Ο λόγος που η κατασταση μου είναι δύσκολη, δεν είναι μόνο ότι αποτύχαμε για ακόμα μια φορά, απλά σκέφτομαι πως τελικά δεν ξέρω αν αξίζει, δεν ξέρω αν βγάζει πουθενά... Όταν προσπαθείς καιρό, προετοιμάζεσαι σωματικά και ψυχολογικά για μια εμβρυομεταφορά.  Επενδύεις, ελπίζεις, εύχεσαι, ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ. Όταν ξαφνικά παίρνεις το αρνητικό αποτέλεσμα, είναι τόσο σοκαριστικό, τόσο σκληρό να βλέπεις ότι τελικά όσο και αν προσπάθησες, όσο και αν πάλεψες, δεν έπαιξε κανένα ρόλο. Και τελικά αναρωτιέμαι ποιο είναι το σχέδιο του Θεού για εμάς; Πώς είναι δυνατόν να βγει κάτι καλό μέσα απο αυτό, όταν εγω εχω χάσει τον εαυτό μου; Την δύναμη μου, την αυτοεκτίμηση μου, το γέλιο μου... Απο πού να κρατηθώ τώρα, τι να σκεφτώ, σε τι να ελπίζω, τι να προγραμματίσω. Είναι νωρίς για τέτοιου είδους αποφάσεις. Απλά αυτό που θα ήθελα, είναι τις απόψεις σας σχετικά με την αλλαγή κέντρου, ενώ έχω 2 τελευταίες βλαστοκύστες στην κατάψυξη. Μπορώ να φύγω; έχει νόημα; Να βάλω και τις τελευταίες και μετά να σκεφτώ την αλλαγή κέντρου; Ποιά είναι η αντιμετώπιση ενός νέου κέντρου όταν το ζευγάρι έχει ηδη εμβρυα στο προηγούμενο; Είναι ένα θέμα που με απασχολεί. Προς το παρόν δεν θα προβούμε σε κάποια τέτοια κίνηση. Θέλουμε να περάσει αυτός ο μήνας, σε κύκλο ασφαλείας. Να στηρίξω τον άντρα μου και αυτός εμένα, να μαζέψουμε τα κομμάτια μας και να πάρουμε τη σωστή απόφαση. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , sissy_geo είπε:

Γεια σας κορίτσια. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάπου αλλού συζήτηση για το θέμα που θέλω να θίξω, να σας πω πως σήμερα πήρα την χοριακή η οποία ήταν 0... Είναι πολύ δύσκολη η κατάσταση, είμαι σε άσχημη κατάσταση. Δεν κλαίω. Δεν έριξα δάκρυ. Αλλά έχω ένα απαίσιο συναίσθημα. Τρόμος. Αυτό. Και το γεγονός ότι είναι καλοκαίρι και δεν δουλεύω, ενω ο άντρας μου δουλεύει ακόμα, και είμαι κλεισμένη εδω, στο σπίτι μου, το οποίο το έχω μισήσει γιατί ΜΟΝΟ δυσκολες στιγμές έχουμε περάσει εδω μέσα, και αν σκεφτεί κάποιος ότι είμασταν τόσο χαρούμενοι άνθρωποι και οι δύο... Ο λόγος που η κατασταση μου είναι δύσκολη, δεν είναι μόνο ότι αποτύχαμε για ακόμα μια φορά, απλά σκέφτομαι πως τελικά δεν ξέρω αν αξίζει, δεν ξέρω αν βγάζει πουθενά... Όταν προσπαθείς καιρό, προετοιμάζεσαι σωματικά και ψυχολογικά για μια εμβρυομεταφορά.  Επενδύεις, ελπίζεις, εύχεσαι, ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ. Όταν ξαφνικά παίρνεις το αρνητικό αποτέλεσμα, είναι τόσο σοκαριστικό, τόσο σκληρό να βλέπεις ότι τελικά όσο και αν προσπάθησες, όσο και αν πάλεψες, δεν έπαιξε κανένα ρόλο. Και τελικά αναρωτιέμαι ποιο είναι το σχέδιο του Θεού για εμάς; Πώς είναι δυνατόν να βγει κάτι καλό μέσα απο αυτό, όταν εγω εχω χάσει τον εαυτό μου; Την δύναμη μου, την αυτοεκτίμηση μου, το γέλιο μου... Απο πού να κρατηθώ τώρα, τι να σκεφτώ, σε τι να ελπίζω, τι να προγραμματίσω. Είναι νωρίς για τέτοιου είδους αποφάσεις. Απλά αυτό που θα ήθελα, είναι τις απόψεις σας σχετικά με την αλλαγή κέντρου, ενώ έχω 2 τελευταίες βλαστοκύστες στην κατάψυξη. Μπορώ να φύγω; έχει νόημα; Να βάλω και τις τελευταίες και μετά να σκεφτώ την αλλαγή κέντρου; Ποιά είναι η αντιμετώπιση ενός νέου κέντρου όταν το ζευγάρι έχει ηδη εμβρυα στο προηγούμενο; Είναι ένα θέμα που με απασχολεί. Προς το παρόν δεν θα προβούμε σε κάποια τέτοια κίνηση. Θέλουμε να περάσει αυτός ο μήνας, σε κύκλο ασφαλείας. Να στηρίξω τον άντρα μου και αυτός εμένα, να μαζέψουμε τα κομμάτια μας και να πάρουμε τη σωστή απόφαση. 

Νομίζω είναι φυσιολογική η έκρηξη σου μετά από το αρνητικό αποτέλεσμα. Άφησε τον καιρό να περάσει μην το σκέφτεσαι όσο μπορείς είναι δύσκολο αλλά κάνε μια προσπάθεια. Κ ξανακάνει την προσπάθεια σου με θετική σκέψη κ χαμόγελο. Ξέρεις πόσο πολύ αξίζει προσπάθησε κ μην τα παρατάς. Κάνε ένα διάλειμμα αυτό χρειάζεσαι τώρα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, sissy_geo είπε:

Γεια σας κορίτσια. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάπου αλλού συζήτηση για το θέμα που θέλω να θίξω, να σας πω πως σήμερα πήρα την χοριακή η οποία ήταν 0... Είναι πολύ δύσκολη η κατάσταση, είμαι σε άσχημη κατάσταση. Δεν κλαίω. Δεν έριξα δάκρυ. Αλλά έχω ένα απαίσιο συναίσθημα. Τρόμος. Αυτό. Και το γεγονός ότι είναι καλοκαίρι και δεν δουλεύω, ενω ο άντρας μου δουλεύει ακόμα, και είμαι κλεισμένη εδω, στο σπίτι μου, το οποίο το έχω μισήσει γιατί ΜΟΝΟ δυσκολες στιγμές έχουμε περάσει εδω μέσα, και αν σκεφτεί κάποιος ότι είμασταν τόσο χαρούμενοι άνθρωποι και οι δύο... Ο λόγος που η κατασταση μου είναι δύσκολη, δεν είναι μόνο ότι αποτύχαμε για ακόμα μια φορά, απλά σκέφτομαι πως τελικά δεν ξέρω αν αξίζει, δεν ξέρω αν βγάζει πουθενά... Όταν προσπαθείς καιρό, προετοιμάζεσαι σωματικά και ψυχολογικά για μια εμβρυομεταφορά.  Επενδύεις, ελπίζεις, εύχεσαι, ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ. Όταν ξαφνικά παίρνεις το αρνητικό αποτέλεσμα, είναι τόσο σοκαριστικό, τόσο σκληρό να βλέπεις ότι τελικά όσο και αν προσπάθησες, όσο και αν πάλεψες, δεν έπαιξε κανένα ρόλο. Και τελικά αναρωτιέμαι ποιο είναι το σχέδιο του Θεού για εμάς; Πώς είναι δυνατόν να βγει κάτι καλό μέσα απο αυτό, όταν εγω εχω χάσει τον εαυτό μου; Την δύναμη μου, την αυτοεκτίμηση μου, το γέλιο μου... Απο πού να κρατηθώ τώρα, τι να σκεφτώ, σε τι να ελπίζω, τι να προγραμματίσω. Είναι νωρίς για τέτοιου είδους αποφάσεις. Απλά αυτό που θα ήθελα, είναι τις απόψεις σας σχετικά με την αλλαγή κέντρου, ενώ έχω 2 τελευταίες βλαστοκύστες στην κατάψυξη. Μπορώ να φύγω; έχει νόημα; Να βάλω και τις τελευταίες και μετά να σκεφτώ την αλλαγή κέντρου; Ποιά είναι η αντιμετώπιση ενός νέου κέντρου όταν το ζευγάρι έχει ηδη εμβρυα στο προηγούμενο; Είναι ένα θέμα που με απασχολεί. Προς το παρόν δεν θα προβούμε σε κάποια τέτοια κίνηση. Θέλουμε να περάσει αυτός ο μήνας, σε κύκλο ασφαλείας. Να στηρίξω τον άντρα μου και αυτός εμένα, να μαζέψουμε τα κομμάτια μας και να πάρουμε τη σωστή απόφαση. 

Γλυκιά μου @sissy_geo....το μήνυμά σου είναι τόσο ανθρώπινο,τόσο αληθινό....Καλά κανείς και μοιράζεσαι τέτοιες στιγμές εδώ με τα κορίτσια που σε νοιώθουμε....Στο πρακτικό κομμάτι για το κέντρο δε γνωρίζω να σε βοηθήσω....Στο συναισθηματικό-ψυχολογικό κομμάτι που βιώνεις να πω ότι εμείς ως ζευγάρι το έχουμε βιώσει στο παρελθόν με όλα τα στάδια της απώλειας-πόνο,θυμό κ.ο.κ.Είναι μεταβατικό στάδιο και ταπεινή μου γνώμη δεν χρειάζεται να "πνιξεις" κανένα συναίσθημα γιατί σε αντίθετη περίπτωση θα σε "πνίξουν".Είναι ανθρώπινο ότι και αν νιώσεις και ξέρεις βαθειά μέσα σου έχεις πολύ δύναμη ,όλες μας έχουμε.Πέφτουμε όμως ξέρουμε και να σηκωθούμε!Δεν γνωρίζω το πως....Ειναι φυσική ροή;Νομοτελειακο;Θεληση;Πιστη;Ελπιδα;Αγαπη;Ισως κάτι από όλα ,ισως και όλα......ισως και πολλά ακόμα!Δεν εξηγείται,απλά συμβαίνει!  Σου εύχομαι ολόψυχα η επόμενη προσπάθεια να σε δικαιώσει για όλες τις δοκιμασίες που έχεις περάσει γλυκιά μου❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@sissy_geo λυπαμαι παρα πολυ για το αποτελεσμα. Ειλικρινα. Εχω περασει απο αυτο το σταδιο κ ξερω. Καταλαβαινω. Και οσα γραφεις ειναι σκεψεις που εκανα κι εγω, ιδιες. Και φανταζομαι κι ολες οι κοπελες που περασαν απο αντιστοιχο σταδιο τα ιδια σκεφτονταν. 

Για το κεντρο θα σου πω τη δικη μας εμπειρια. 

Στο πρωτο καναμε μια διεγερση με αποτελεσμα 4 αριστες βλαστοκυστες. 2 εμβρυομρταφορες αποτυχημενες.  Αλλαζουμε γιατρο και κεντρο. Κσι οπως ξερεις τωρα πετυχαμε. Με την πρωτη προσπαθεια σε αυτη τη γιατρο. Δεν ξερω πώς θα εξελιχθει αλλα πετυχαμε. 

Ειλικρινα σου ευχομαι το καλυτερο. Παρε τον χρονο σου και θα δεις οτι θα παρεις την σωστη αποφαση όποια κι αν ειναι. 

 


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, sissy_geo είπε:

Γεια σας κορίτσια. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάπου αλλού συζήτηση για το θέμα που θέλω να θίξω, να σας πω πως σήμερα πήρα την χοριακή η οποία ήταν 0... Είναι πολύ δύσκολη η κατάσταση, είμαι σε άσχημη κατάσταση. Δεν κλαίω. Δεν έριξα δάκρυ. Αλλά έχω ένα απαίσιο συναίσθημα. Τρόμος. Αυτό. Και το γεγονός ότι είναι καλοκαίρι και δεν δουλεύω, ενω ο άντρας μου δουλεύει ακόμα, και είμαι κλεισμένη εδω, στο σπίτι μου, το οποίο το έχω μισήσει γιατί ΜΟΝΟ δυσκολες στιγμές έχουμε περάσει εδω μέσα, και αν σκεφτεί κάποιος ότι είμασταν τόσο χαρούμενοι άνθρωποι και οι δύο... Ο λόγος που η κατασταση μου είναι δύσκολη, δεν είναι μόνο ότι αποτύχαμε για ακόμα μια φορά, απλά σκέφτομαι πως τελικά δεν ξέρω αν αξίζει, δεν ξέρω αν βγάζει πουθενά... Όταν προσπαθείς καιρό, προετοιμάζεσαι σωματικά και ψυχολογικά για μια εμβρυομεταφορά.  Επενδύεις, ελπίζεις, εύχεσαι, ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ. Όταν ξαφνικά παίρνεις το αρνητικό αποτέλεσμα, είναι τόσο σοκαριστικό, τόσο σκληρό να βλέπεις ότι τελικά όσο και αν προσπάθησες, όσο και αν πάλεψες, δεν έπαιξε κανένα ρόλο. Και τελικά αναρωτιέμαι ποιο είναι το σχέδιο του Θεού για εμάς; Πώς είναι δυνατόν να βγει κάτι καλό μέσα απο αυτό, όταν εγω εχω χάσει τον εαυτό μου; Την δύναμη μου, την αυτοεκτίμηση μου, το γέλιο μου... Απο πού να κρατηθώ τώρα, τι να σκεφτώ, σε τι να ελπίζω, τι να προγραμματίσω. Είναι νωρίς για τέτοιου είδους αποφάσεις. Απλά αυτό που θα ήθελα, είναι τις απόψεις σας σχετικά με την αλλαγή κέντρου, ενώ έχω 2 τελευταίες βλαστοκύστες στην κατάψυξη. Μπορώ να φύγω; έχει νόημα; Να βάλω και τις τελευταίες και μετά να σκεφτώ την αλλαγή κέντρου; Ποιά είναι η αντιμετώπιση ενός νέου κέντρου όταν το ζευγάρι έχει ηδη εμβρυα στο προηγούμενο; Είναι ένα θέμα που με απασχολεί. Προς το παρόν δεν θα προβούμε σε κάποια τέτοια κίνηση. Θέλουμε να περάσει αυτός ο μήνας, σε κύκλο ασφαλείας. Να στηρίξω τον άντρα μου και αυτός εμένα, να μαζέψουμε τα κομμάτια μας και να πάρουμε τη σωστή απόφαση. 

Κανονικά μπορείς να μεταφέρεις τα έμβρυα. Δεν το εχω κανει αλλα αν θέλεις θα ρωτήσω φιλη που το έκανε και θα σου πω. Για μενα το πιο σημαντικό κομμάτι ειναι τι σου προτείνει σαν διορθωτικές κινήσεις ο γιατρός σου απο την μια προσπαθεια στην άλλη. Δηλαδη με τα ίδια δεδομένα και τις ίδιες παραμέτρους δεν ξανακάνεις στους ίδιους ε/τ και μάλιστα σε βλαστοκυστες που έχουν πολυ καλη δυναμική τα έμβρυα.

 Σε νιώθω απόλυτα....


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια 

Είμαι νέα στο φόρουμ (ελπίζω να γράφω στο σωστό σημείο) και θα ηθελα τα φώτα σας...είμαι στην 6η μέρα της εμβρυομεταφορας με ενοχλήσεις εξαψεις κ πρησμένο στήθος από την  μέρα της ωοληψιας. Εννοείται η αγωνία μου μεγάλη μέχρι την ερχόμενη βδομάδα που ελπίζω να μην έρθει η περίοδος κ να κάνω χοριακη...:oops:! Ωστόσο παρατήρησα με άπειρες συζητήσεις που διάβασα στα διάφορα φόρουμ πως οι περισσότερες κοπέλες έχουν "πολλά" ωάρια στην κατάψυξη...εγώ μετά βίας είχα τα 2 της εμφυτευσης...7 ωάρια δλδ εκ των οποίων μόνο 2 με δυνατότητα για γονιμοποίηση...οι υπόλοιπες πως τα καταφέρατε κ είχατε πιο πολλά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...