Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Nj__ είπε:

Γειά σας κορίτσια 

Είμαι νέα στο φόρουμ (ελπίζω να γράφω στο σωστό σημείο) και θα ηθελα τα φώτα σας...είμαι στην 6η μέρα της εμβρυομεταφορας με ενοχλήσεις εξαψεις κ πρησμένο στήθος από την  μέρα της ωοληψιας. Εννοείται η αγωνία μου μεγάλη μέχρι την ερχόμενη βδομάδα που ελπίζω να μην έρθει η περίοδος κ να κάνω χοριακη...:oops:! Ωστόσο παρατήρησα με άπειρες συζητήσεις που διάβασα στα διάφορα φόρουμ πως οι περισσότερες κοπέλες έχουν "πολλά" ωάρια στην κατάψυξη...εγώ μετά βίας είχα τα 2 της εμφυτευσης...7 ωάρια δλδ εκ των οποίων μόνο 2 με δυνατότητα για γονιμοποίηση...οι υπόλοιπες πως τα καταφέρατε κ είχατε πιο πολλά;

Το πρώτο ειναι η αντιμυλεριος ορμόνη που εχεις, η ηλικία σου, η fsh σου αν ολα αυτα ειναι καλά, ο γιατρός που ειχες, η δοσολογία των φαρμάκων που πήρες, αν τα προλάβατε και ηταν και ωριμα και φυσικα το σπερμα, αν εγινε μικρογονιμοποιηση, ποςο καλο ηταν το εργαςτηριο. Πολλοί οι παράγοντες. Το χω ζήσει περιπου αυτο που περιγράφεις να εχω 4 γονιμοποιημένα ενώ σε αλλα κέντρα 12-16. Σου ευχομαι να ειναι τα τυχερά σου αυτα που έβαλες και να εισαι εγκυουλα!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, Nj__ είπε:

Γειά σας κορίτσια 

Είμαι νέα στο φόρουμ (ελπίζω να γράφω στο σωστό σημείο) και θα ηθελα τα φώτα σας...είμαι στην 6η μέρα της εμβρυομεταφορας με ενοχλήσεις εξαψεις κ πρησμένο στήθος από την  μέρα της ωοληψιας. Εννοείται η αγωνία μου μεγάλη μέχρι την ερχόμενη βδομάδα που ελπίζω να μην έρθει η περίοδος κ να κάνω χοριακη...:oops:! Ωστόσο παρατήρησα με άπειρες συζητήσεις που διάβασα στα διάφορα φόρουμ πως οι περισσότερες κοπέλες έχουν "πολλά" ωάρια στην κατάψυξη...εγώ μετά βίας είχα τα 2 της εμφυτευσης...7 ωάρια δλδ εκ των οποίων μόνο 2 με δυνατότητα για γονιμοποίηση...οι υπόλοιπες πως τα καταφέρατε κ είχατε πιο πολλά;

Καλη επιτυχία σου εύχομαι, μια τεραστια χοριακη να εχεις! Τα συμπτωματα που εχεις απο την ημερα της ωοληψιας ειναι φυσιολογικα και αναμενομενα λογω των φαρμακων που παιρνουμε και των ορμονων. Και εγω το ιδιο με σενα παθαινω, δεν βγαζω πολλα, στην τελευταια διεγερση εβγαλα 6 και εξελιχθηκαν σε βλαστοκυστες τα 2. Κανενα για καταψυξη. Θα ηθελα κι εγω να εχω κατι στην καταψυξη γιατι μετα ειναι λιγο πιο ανωδυνο οταν ξαναπροσπαθεις να εχεις ηδη ετοιμα καποια. Αλλα δεν εγινε. Η ουσια ειναι οτι θελεις λιγα και καλα και οχι πολλα. Αυτα τα 2 τα δικα σου μπορει να ειναι και τα τυχερα! Παιζουν πολλοι παραγοντες ρολο στο γιατι δεν εχουμε καλη ανταποκριση, αλλα μην τα σκεφτεσαι τωρα αυτα. Να σκεφτεσαι οτι σε λιγες μερες θα εχεις μια θετικη χοριακη!!

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Κανονικά μπορείς να μεταφέρεις τα έμβρυα. Δεν το εχω κανει αλλα αν θέλεις θα ρωτήσω φιλη που το έκανε και θα σου πω. Για μενα το πιο σημαντικό κομμάτι ειναι τι σου προτείνει σαν διορθωτικές κινήσεις ο γιατρός σου απο την μια προσπαθεια στην άλλη. Δηλαδη με τα ίδια δεδομένα και τις ίδιες παραμέτρους δεν ξανακάνεις στους ίδιους ε/τ και μάλιστα σε βλαστοκυστες που έχουν πολυ καλη δυναμική τα έμβρυα.

 Σε νιώθω απόλυτα....

Δεν ξέρω είμαι στα χαμένα. Ήταν πιο "συντονισμένη" προσπάθεια απο όλες. Υποτίθεται όλα υπο έλεγχο. Υποκλινικά αυτοάνοσα, θυροειδής. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ και τι να υποθέσω. Θα ήθελα να ρωτήσεις την φίλη σου αν μπορείς! Σ'ευχαριστώ πολύ!

12 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Γλυκιά μου @sissy_geo....το μήνυμά σου είναι τόσο ανθρώπινο,τόσο αληθινό....Καλά κανείς και μοιράζεσαι τέτοιες στιγμές εδώ με τα κορίτσια που σε νοιώθουμε....Στο πρακτικό κομμάτι για το κέντρο δε γνωρίζω να σε βοηθήσω....Στο συναισθηματικό-ψυχολογικό κομμάτι που βιώνεις να πω ότι εμείς ως ζευγάρι το έχουμε βιώσει στο παρελθόν με όλα τα στάδια της απώλειας-πόνο,θυμό κ.ο.κ.Είναι μεταβατικό στάδιο και ταπεινή μου γνώμη δεν χρειάζεται να "πνιξεις" κανένα συναίσθημα γιατί σε αντίθετη περίπτωση θα σε "πνίξουν".Είναι ανθρώπινο ότι και αν νιώσεις και ξέρεις βαθειά μέσα σου έχεις πολύ δύναμη ,όλες μας έχουμε.Πέφτουμε όμως ξέρουμε και να σηκωθούμε!Δεν γνωρίζω το πως....Ειναι φυσική ροή;Νομοτελειακο;Θεληση;Πιστη;Ελπιδα;Αγαπη;Ισως κάτι από όλα ,ισως και όλα......ισως και πολλά ακόμα!Δεν εξηγείται,απλά συμβαίνει!  Σου εύχομαι ολόψυχα η επόμενη προσπάθεια να σε δικαιώσει για όλες τις δοκιμασίες που έχεις περάσει γλυκιά μου❤

Με συγκίνησες με τα γλυκά σου λόγια. Ξέρω ότι υπάρχουν άνθρωποι που με καταλαβαίνουν έστω εδω μέσα. Χθες κοιμηθήκαμε αγκαλιά με τον αντρα μου. Με κρατούσε τόσο σφιχτά. Έκλαψα πολύ, ξέσπασα όπως λες και θα κρατάω τα λόγια που μου είπε εκείνος και θα προχωράω. Θα συνεχίσουμε να παλεύουμε αφού έτσι πρέπει. Υπάρχουν άνθρωποι που παλεύουν πολύ πιο δύσκολα πράγματα! Σ'ευχαριστώ και πάλι.

12 ώρες πρίν, nini84 είπε:

@sissy_geo λυπαμαι παρα πολυ για το αποτελεσμα. Ειλικρινα. Εχω περασει απο αυτο το σταδιο κ ξερω. Καταλαβαινω. Και οσα γραφεις ειναι σκεψεις που εκανα κι εγω, ιδιες. Και φανταζομαι κι ολες οι κοπελες που περασαν απο αντιστοιχο σταδιο τα ιδια σκεφτονταν. 

Για το κεντρο θα σου πω τη δικη μας εμπειρια. 

Στο πρωτο καναμε μια διεγερση με αποτελεσμα 4 αριστες βλαστοκυστες. 2 εμβρυομρταφορες αποτυχημενες.  Αλλαζουμε γιατρο και κεντρο. Κσι οπως ξερεις τωρα πετυχαμε. Με την πρωτη προσπαθεια σε αυτη τη γιατρο. Δεν ξερω πώς θα εξελιχθει αλλα πετυχαμε. 

Ειλικρινα σου ευχομαι το καλυτερο. Παρε τον χρονο σου και θα δεις οτι θα παρεις την σωστη αποφαση όποια κι αν ειναι. 

 

Χάρηκα πολύ για εσάς, στο έχω ξαναπει! Περάσατε δύσκολα και σας αξίζει τόσο πολύ! Εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να σου πάνε όλα τέλεια και να απολαύσετε όσο δεν πάει την εγκυμοσύνη σας! Το θέμα μου δεν είναι το κέντρο αυτή τη στιγμή, και δεν θα είχε και νόημα να ήταν αυτό. Αφού ότι έγινε έγινε, οι βλαστοκύστες εκεί στα εργαστήρια τους έγιναν. Το θέμα μου ίσως είναι ο γιατρός. Γιατί μπορεί να μου έχει αδυναμία και η σχέση μας να έχει γίνει πλέον προσωπική, αλλά όλο αυτό το διάστημα, αμφισβητούσε κάθε σκέψη και ανησυχία μου, παρουσιάζοντάς με υπερβολική και όμως κάθε φορά αποδείχθηκε πως είχα δίκιο. Χρειάζομαι κάποιον να μπορώ να τον εμπιστευθώ απόλυτα, στη φάση που είμαι και μετά απο όλα αυτα. Αυτό. Τώρα στο τηλέφωνο που με πήρε, ακουγόταν στεναχωρημένος, και μου είπε μετα τις 20 να πάμε να μιλήσουμε. Τι να πω. Είδομεν... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@sissy_geo εχω την εντυπωση οτι δεν μπορεις να ξερεις αν η αποτυχια οφειλεται στο κεντρο ή στα ιδια τα εμβρυα. 

Το θεμα ειναι να βρεις εναν γιατρο να εμπιστευτεις οσο το δυνατον περισσοτερο. Κι εγω με την αλλαγη γιατρου της εκανα ενα σωρο ερωτησεις για διαφορες εξετασεις. Μου απαντουσε οχι αλλα με καποιο τροπο με επειθε. Ενω εγω μεσα μου ελεγα μα πώς ειναι τοσο σιγουρη; Κι ομως τελικα ηρεμησα και τα εβγαλα ολα τα ενδεχομενα απι το μυαλο μου.(εξεταση του νικα, era test και αλλες τετοιες εξετασεις). 

Και μαλιστα ειδα και διαφορά στον τρόποπροσεγγισης αυτης της γιατρου με τους γιατρους του προηγουμενου κεντρου. Τοτε δεν το εβλεπα γιατι δεν ειχα μετρο συγκρισης. 

Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου. Μακαρι να παμε κακα ως το τελος. 

 


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, sissy_geo είπε:

Γεια σας κορίτσια. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάπου αλλού συζήτηση για το θέμα που θέλω να θίξω, να σας πω πως σήμερα πήρα την χοριακή η οποία ήταν 0... Είναι πολύ δύσκολη η κατάσταση, είμαι σε άσχημη κατάσταση. Δεν κλαίω. Δεν έριξα δάκρυ. Αλλά έχω ένα απαίσιο συναίσθημα. Τρόμος. Αυτό. Και το γεγονός ότι είναι καλοκαίρι και δεν δουλεύω, ενω ο άντρας μου δουλεύει ακόμα, και είμαι κλεισμένη εδω, στο σπίτι μου, το οποίο το έχω μισήσει γιατί ΜΟΝΟ δυσκολες στιγμές έχουμε περάσει εδω μέσα, και αν σκεφτεί κάποιος ότι είμασταν τόσο χαρούμενοι άνθρωποι και οι δύο... Ο λόγος που η κατασταση μου είναι δύσκολη, δεν είναι μόνο ότι αποτύχαμε για ακόμα μια φορά, απλά σκέφτομαι πως τελικά δεν ξέρω αν αξίζει, δεν ξέρω αν βγάζει πουθενά... Όταν προσπαθείς καιρό, προετοιμάζεσαι σωματικά και ψυχολογικά για μια εμβρυομεταφορά.  Επενδύεις, ελπίζεις, εύχεσαι, ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ. Όταν ξαφνικά παίρνεις το αρνητικό αποτέλεσμα, είναι τόσο σοκαριστικό, τόσο σκληρό να βλέπεις ότι τελικά όσο και αν προσπάθησες, όσο και αν πάλεψες, δεν έπαιξε κανένα ρόλο. Και τελικά αναρωτιέμαι ποιο είναι το σχέδιο του Θεού για εμάς; Πώς είναι δυνατόν να βγει κάτι καλό μέσα απο αυτό, όταν εγω εχω χάσει τον εαυτό μου; Την δύναμη μου, την αυτοεκτίμηση μου, το γέλιο μου... Απο πού να κρατηθώ τώρα, τι να σκεφτώ, σε τι να ελπίζω, τι να προγραμματίσω. Είναι νωρίς για τέτοιου είδους αποφάσεις. Απλά αυτό που θα ήθελα, είναι τις απόψεις σας σχετικά με την αλλαγή κέντρου, ενώ έχω 2 τελευταίες βλαστοκύστες στην κατάψυξη. Μπορώ να φύγω; έχει νόημα; Να βάλω και τις τελευταίες και μετά να σκεφτώ την αλλαγή κέντρου; Ποιά είναι η αντιμετώπιση ενός νέου κέντρου όταν το ζευγάρι έχει ηδη εμβρυα στο προηγούμενο; Είναι ένα θέμα που με απασχολεί. Προς το παρόν δεν θα προβούμε σε κάποια τέτοια κίνηση. Θέλουμε να περάσει αυτός ο μήνας, σε κύκλο ασφαλείας. Να στηρίξω τον άντρα μου και αυτός εμένα, να μαζέψουμε τα κομμάτια μας και να πάρουμε τη σωστή απόφαση. 

@sissy_geo μπορεις να γραψεις στο θεμα δυσκολες στιγμες εκει θα μπορεσεις να δεχτεις βοηθεια απο εμας που εχουμε περασει τον γολγοθα μας

 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 49 λεπτά , sissy_geo είπε:

Δεν ξέρω είμαι στα χαμένα. Ήταν πιο "συντονισμένη" προσπάθεια απο όλες. Υποτίθεται όλα υπο έλεγχο. Υποκλινικά αυτοάνοσα, θυροειδής. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ και τι να υποθέσω. Θα ήθελα να ρωτήσεις την φίλη σου αν μπορείς! Σ'ευχαριστώ πολύ!

Με συγκίνησες με τα γλυκά σου λόγια. Ξέρω ότι υπάρχουν άνθρωποι που με καταλαβαίνουν έστω εδω μέσα. Χθες κοιμηθήκαμε αγκαλιά με τον αντρα μου. Με κρατούσε τόσο σφιχτά. Έκλαψα πολύ, ξέσπασα όπως λες και θα κρατάω τα λόγια που μου είπε εκείνος και θα προχωράω. Θα συνεχίσουμε να παλεύουμε αφού έτσι πρέπει. Υπάρχουν άνθρωποι που παλεύουν πολύ πιο δύσκολα πράγματα! Σ'ευχαριστώ και πάλι.

Χάρηκα πολύ για εσάς, στο έχω ξαναπει! Περάσατε δύσκολα και σας αξίζει τόσο πολύ! Εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να σου πάνε όλα τέλεια και να απολαύσετε όσο δεν πάει την εγκυμοσύνη σας! Το θέμα μου δεν είναι το κέντρο αυτή τη στιγμή, και δεν θα είχε και νόημα να ήταν αυτό. Αφού ότι έγινε έγινε, οι βλαστοκύστες εκεί στα εργαστήρια τους έγιναν. Το θέμα μου ίσως είναι ο γιατρός. Γιατί μπορεί να μου έχει αδυναμία και η σχέση μας να έχει γίνει πλέον προσωπική, αλλά όλο αυτό το διάστημα, αμφισβητούσε κάθε σκέψη και ανησυχία μου, παρουσιάζοντάς με υπερβολική και όμως κάθε φορά αποδείχθηκε πως είχα δίκιο. Χρειάζομαι κάποιον να μπορώ να τον εμπιστευθώ απόλυτα, στη φάση που είμαι και μετά απο όλα αυτα. Αυτό. Τώρα στο τηλέφωνο που με πήρε, ακουγόταν στεναχωρημένος, και μου είπε μετα τις 20 να πάμε να μιλήσουμε. Τι να πω. Είδομεν... 

Καλημερα κοριτσι μου.Όπως σου ανέφερα είναι μεταβατικό στάδιο,κάθε ζευγάρι το βιώνει διαφορετικά,ο πόνος,η δοκιμασία  όμως είναι ίδια.Ξερω πως είναι να ξεριζώνεται η ψυχή σου και στο αρνητικό,και στην βιοχημική και στην αποβολή και στην απώλεια του τυχαίου γεγονότος.....Ειδικά όταν έχεις καταβάλλει τα μέγιστα σε ψυχολογικό ,σωματικό,συναισθηματικό,οικονομικό κ.ο.κ επίπεδο.....Δυστυχώς όμως είναι διαδικασίες δίχως εγγυησεις .....Ακομα και το να συμβιμβαστουμε με αυτό το σκέλος είναι δοκιμασία....Κάποιες στιγμές μοιάζει μια άνιση μάχη.....Ταπεινή μου γνώμη;;;Για κάθε ζευγάρι υπάρχει η στιγμή του....Και αυτή την γνωρίζει μόνο η χάρη Τους....Όπως έχω ξαναπεί εμείς κάνουμε ότι ειναι ανθρωπίνως δυνατό!

Και  να θυμάσαι η αγάπη ελκύει μόνο αγαπη...Αυτό μην το ξεχάσεις ποτε....Έτσι ενωμένοι....Βήμα βήμα πιο κοντά στο όνειρό σας γλυκιά μου❤

1 hour ago, sissy_geo είπε:

Δεν ξέρω είμαι στα χαμένα. Ήταν πιο "συντονισμένη" προσπάθεια απο όλες. Υποτίθεται όλα υπο έλεγχο. Υποκλινικά αυτοάνοσα, θυροειδής. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ και τι να υποθέσω. Θα ήθελα να ρωτήσεις την φίλη σου αν μπορείς! Σ'ευχαριστώ πολύ!

Με συγκίνησες με τα γλυκά σου λόγια. Ξέρω ότι υπάρχουν άνθρωποι που με καταλαβαίνουν έστω εδω μέσα. Χθες κοιμηθήκαμε αγκαλιά με τον αντρα μου. Με κρατούσε τόσο σφιχτά. Έκλαψα πολύ, ξέσπασα όπως λες και θα κρατάω τα λόγια που μου είπε εκείνος και θα προχωράω. Θα συνεχίσουμε να παλεύουμε αφού έτσι πρέπει. Υπάρχουν άνθρωποι που παλεύουν πολύ πιο δύσκολα πράγματα! Σ'ευχαριστώ και πάλι.

Χάρηκα πολύ για εσάς, στο έχω ξαναπει! Περάσατε δύσκολα και σας αξίζει τόσο πολύ! Εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να σου πάνε όλα τέλεια και να απολαύσετε όσο δεν πάει την εγκυμοσύνη σας! Το θέμα μου δεν είναι το κέντρο αυτή τη στιγμή, και δεν θα είχε και νόημα να ήταν αυτό. Αφού ότι έγινε έγινε, οι βλαστοκύστες εκεί στα εργαστήρια τους έγιναν. Το θέμα μου ίσως είναι ο γιατρός. Γιατί μπορεί να μου έχει αδυναμία και η σχέση μας να έχει γίνει πλέον προσωπική, αλλά όλο αυτό το διάστημα, αμφισβητούσε κάθε σκέψη και ανησυχία μου, παρουσιάζοντάς με υπερβολική και όμως κάθε φορά αποδείχθηκε πως είχα δίκιο. Χρειάζομαι κάποιον να μπορώ να τον εμπιστευθώ απόλυτα, στη φάση που είμαι και μετά απο όλα αυτα. Αυτό. Τώρα στο τηλέφωνο που με πήρε, ακουγόταν στεναχωρημένος, και μου είπε μετα τις 20 να πάμε να μιλήσουμε. Τι να πω. Είδομεν... 

Καλημερα κοριτσι μου.Όπως σου ανέφερα είναι μεταβατικό στάδιο,κάθε ζευγάρι το βιώνει διαφορετικά,ο πόνος,η δοκιμασία  όμως είναι ίδια.Ξερω πως είναι να ξεριζώνεται η ψυχή σου και όλο σου το είναι και στο αρνητικό,και στην βιοχημική και στην αποβολή και σε προχωρημένη εγκυμοσύνη και στην απώλεια του τυχαίου γεγονότος και και.....Ειδικά όταν έχεις καταβάλλει τα μέγιστα σε ψυχολογικό ,σωματικό,συναισθηματικό,οικονομικό κ.ο.κ επίπεδο.....Δυστυχώς όμως είναι διαδικασίες δίχως εγγυησεις .....Ακομα και το να συμβιμβαστουμε με αυτό το σκέλος είναι δοκιμασία....Κάποιες στιγμές μοιάζει μια άνιση μάχη.....Ταπεινή μου γνώμη;;;Για κάθε ζευγάρι υπάρχει η στιγμή του....Και αυτή την γνωρίζει μόνο η χάρη Τους....Όπως έχω ξαναπεί εμείς κάνουμε ότι ειναι ανθρωπίνως δυνατό!

Και  να θυμάσαι η αγάπη ελκύει μόνο αγαπη...Αυτό μην το ξεχάσεις ποτε....Έτσι ενωμένοι....Βήμα βήμα πιο κοντά στο όνειρό σας γλυκιά μου❤

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Το πρώτο ειναι η αντιμυλεριος ορμόνη που εχεις, η ηλικία σου, η fsh σου αν ολα αυτα ειναι καλά, ο γιατρός που ειχες, η δοσολογία των φαρμάκων που πήρες, αν τα προλάβατε και ηταν και ωριμα και φυσικα το σπερμα, αν εγινε μικρογονιμοποιηση, ποςο καλο ηταν το εργαςτηριο. Πολλοί οι παράγοντες. Το χω ζήσει περιπου αυτο που περιγράφεις να εχω 4 γονιμοποιημένα ενώ σε αλλα κέντρα 12-16. Σου ευχομαι να ειναι τα τυχερά σου αυτα που έβαλες και να εισαι εγκυουλα!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ...μακάρι!!! Απλά μου φάνηκε πολύ περίεργο να έχω μόνο 2 ωάρια ώριμα και βασικά το σύνολο των 7...λόγω ηλικίας (32) κ μέτριας προς καλής ΑΜΗ περίμενα απλά καλύτερα αποτελέσματα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, sissy_geo είπε:

Δεν ξέρω είμαι στα χαμένα. Ήταν πιο "συντονισμένη" προσπάθεια απο όλες. Υποτίθεται όλα υπο έλεγχο. Υποκλινικά αυτοάνοσα, θυροειδής. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ και τι να υποθέσω. Θα ήθελα να ρωτήσεις την φίλη σου αν μπορείς! Σ'ευχαριστώ πολύ!

Με συγκίνησες με τα γλυκά σου λόγια. Ξέρω ότι υπάρχουν άνθρωποι που με καταλαβαίνουν έστω εδω μέσα. Χθες κοιμηθήκαμε αγκαλιά με τον αντρα μου. Με κρατούσε τόσο σφιχτά. Έκλαψα πολύ, ξέσπασα όπως λες και θα κρατάω τα λόγια που μου είπε εκείνος και θα προχωράω. Θα συνεχίσουμε να παλεύουμε αφού έτσι πρέπει. Υπάρχουν άνθρωποι που παλεύουν πολύ πιο δύσκολα πράγματα! Σ'ευχαριστώ και πάλι.

Χάρηκα πολύ για εσάς, στο έχω ξαναπει! Περάσατε δύσκολα και σας αξίζει τόσο πολύ! Εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να σου πάνε όλα τέλεια και να απολαύσετε όσο δεν πάει την εγκυμοσύνη σας! Το θέμα μου δεν είναι το κέντρο αυτή τη στιγμή, και δεν θα είχε και νόημα να ήταν αυτό. Αφού ότι έγινε έγινε, οι βλαστοκύστες εκεί στα εργαστήρια τους έγιναν. Το θέμα μου ίσως είναι ο γιατρός. Γιατί μπορεί να μου έχει αδυναμία και η σχέση μας να έχει γίνει πλέον προσωπική, αλλά όλο αυτό το διάστημα, αμφισβητούσε κάθε σκέψη και ανησυχία μου, παρουσιάζοντάς με υπερβολική και όμως κάθε φορά αποδείχθηκε πως είχα δίκιο. Χρειάζομαι κάποιον να μπορώ να τον εμπιστευθώ απόλυτα, στη φάση που είμαι και μετά απο όλα αυτα. Αυτό. Τώρα στο τηλέφωνο που με πήρε, ακουγόταν στεναχωρημένος, και μου είπε μετα τις 20 να πάμε να μιλήσουμε. Τι να πω. Είδομεν... 

Σου στέλνω πμ, έμαθα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Dimitroulaa είπε:

Καλη επιτυχία σου εύχομαι, μια τεραστια χοριακη να εχεις! Τα συμπτωματα που εχεις απο την ημερα της ωοληψιας ειναι φυσιολογικα και αναμενομενα λογω των φαρμακων που παιρνουμε και των ορμονων. Και εγω το ιδιο με σενα παθαινω, δεν βγαζω πολλα, στην τελευταια διεγερση εβγαλα 6 και εξελιχθηκαν σε βλαστοκυστες τα 2. Κανενα για καταψυξη. Θα ηθελα κι εγω να εχω κατι στην καταψυξη γιατι μετα ειναι λιγο πιο ανωδυνο οταν ξαναπροσπαθεις να εχεις ηδη ετοιμα καποια. Αλλα δεν εγινε. Η ουσια ειναι οτι θελεις λιγα και καλα και οχι πολλα. Αυτα τα 2 τα δικα σου μπορει να ειναι και τα τυχερα! Παιζουν πολλοι παραγοντες ρολο στο γιατι δεν εχουμε καλη ανταποκριση, αλλα μην τα σκεφτεσαι τωρα αυτα. Να σκεφτεσαι οτι σε λιγες μερες θα εχεις μια θετικη χοριακη!!

@Dimitroulaa μακαρι πραγματικά... Σε ευχαριστώ πολύ! Είναι πολύ σημαντικό να μαθαίνεις πως δεν είσαι ο μόνος. Και σε μια προσπάθεια τόσο δυσκολη(έμενα με ζορισαν τρελά οι ορμόνες) κ κοστοβορα σίγουρα βοηθάει η "ασφάλεια" του να έχεις στην κατάψυξη. Το ψάχνω  κ ρωτώ καθώς με μέτρια προς καλή ΑΜΗ κ σχετικά μικρή ηλικία (32) περίμενα περισσότερα...αλλά ναι σημασία έχει τα 2 σποράκια να είναι κ τα τυχερά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Nj__ είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ...μακάρι!!! Απλά μου φάνηκε πολύ περίεργο να έχω μόνο 2 ωάρια ώριμα και βασικά το σύνολο των 7...λόγω ηλικίας (32) κ μέτριας προς καλής ΑΜΗ περίμενα απλά καλύτερα αποτελέσματα

Και εγώ πάντως 5 είχα γονημοποιηθηκαν τα 4 και ζήσανε 2 βλαστοκυστες όπου κ εμφυτευσαμε.


xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, χθες Είδα αίμα (μονο στο σκούπισμα) και από το βράδυ πηχτό αίμα(καφέ υπολείμματα προς μπορντω)..το οποιο μένει απειροελαχιστα στο εσώρουχο..δεν μιλάμε δλδ για ροή. .αλλά ακόμα και αυτό δεν σταματάει από χθες. Ο γυναικολόγος λέει άμα δεν δω κανονική ροή δεν μιλάμε για περίοδο. Καμία με ανάλογη εμπειρία η γνώση; (8η μερα μετά την εμβρυομεταφορα)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Nj__ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, χθες Είδα αίμα (μονο στο σκούπισμα) και από το βράδυ πηχτό αίμα(καφέ υπολείμματα προς μπορντω)..το οποιο μένει απειροελαχιστα στο εσώρουχο..δεν μιλάμε δλδ για ροή. .αλλά ακόμα και αυτό δεν σταματάει από χθες. Ο γυναικολόγος λέει άμα δεν δω κανονική ροή δεν μιλάμε για περίοδο. Καμία με ανάλογη εμπειρία η γνώση; (8η μερα μετά την εμβρυομεταφορα)

πριν λιγες μερες αλλη μια κοπελα με αιμα περιπου τις μερες σου μετα την εμβρυομεταφορα ειχε θετικη χοριακη!!! λιγο αιμα ειναι σημαδι εγκυμοσυνης!!! να εισαι αισιοδοξη!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

πριν λιγες μερες αλλη μια κοπελα με αιμα περιπου τις μερες σου μετα την εμβρυομεταφορα ειχε θετικη χοριακη!!! λιγο αιμα ειναι σημαδι εγκυμοσυνης!!! να εισαι αισιοδοξη!!! 

@linaaπροσπαθώ πολύ να είμαι αισιόδοξη αλλά φοβάμαι πως είναι μάταιο...λίγο αίμα όπως είπες...εμένα σαν να αυξάνει και να μην μένει μόνο πια στο σκούπισμα..αλλά και πάλι μακάρι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...