Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Nj__ είπε:

@linaaπροσπαθώ πολύ να είμαι αισιόδοξη αλλά φοβάμαι πως είναι μάταιο...λίγο αίμα όπως είπες...εμένα σαν να αυξάνει και να μην μένει μόνο πια στο σκούπισμα..αλλά και πάλι μακάρι..

Στην κόρη μου ως τη 14 βδομάδα είχα αιμορραγία κανονικά..μην φοβάσαι .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Vasiliki88 είπε:

Καλημέρα είσαι σίγουρη ότι σου ήρθε περίοδος? 

Καλησπέρα @Vasiliki88 εχω πολλή ροή...φαντάσου περισσότερο από  ότι συνήθως. Για λιγάκι μου πέρασε η σκέψη μήπως και...άλλα με τέτοια ροή δεν έχω ελπίδες.

Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2017 at 11:32 ΠΜ, loralora είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Είναι η 2η προσπάθεια μου αυτή τη φορά με κατεψυγμένα και είμαι στην 5η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά. Πρόσπαθώ να δω συμπτώματα. έχω ένα βάρος χαμηλά και την πρώτη βραδυα, ξημερώματα της άλλης μέρα όταν πήγα τουαλέτα σκουπίστηκα και είδα λίγο αίμα το οποίο σταματήσε.

 

Έβαλα μια βλαστοκύστη και 2 μορίδια. Τι να πω , ο θεός από εκει και πέρα. 

Ποιες κοπέλες περιμένουν για χοριάκη ? Πως είστε ?

Καλά αποτελέσματα!!!! ΑυΤο που περιγράφεις το είχα κ εγώ κ είχα θετικό αποτέλεσμα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, Nj__ είπε:

Καλησπέρα @Vasiliki88 εχω πολλή ροή...φαντάσου περισσότερο από  ότι συνήθως. Για λιγάκι μου πέρασε η σκέψη μήπως και...άλλα με τέτοια ροή δεν έχω ελπίδες.

Έχω την εντύπωση ότι με για να αδιάθετησεις κανονικά πρέπει να κόψεις τα φάρμακα που περνεις. Πότε κάνεις χοριακη? 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vasiliki88 είπε:

Έχω την εντύπωση ότι με για να αδιάθετησεις κανονικά πρέπει να κόψεις τα φάρμακα που περνεις. Πότε κάνεις χοριακη? 

Και γω Έτσι νόμιζα αλλα την ημέρα της εμβρυομεταφορας Ο γυναικολόγος μου είπε τώρα περιμενουμε την 10.08..αν δεν αδιαθετησεις Πάμε εκείνη τη μέρα για χοριακη

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια την βοήθεια σας ..έκανα εμβρυομεταφιρα με δυο βλαστοκυστες καλής ποιότητας στης 23/7 ο γυναικολόγος μου είπε ότι σε 12 μέρες χωριακη , εγώ δεν άντεξα και πηγα στης 3/8 , αν δεν υπολογίζεται η μέρα μεταφοράς πηγα στης 10 μέρες αλλιώς στης 11 ημέρες . Το αποτέλεσμα είναι κάτω του 2 η χοριακη . Πήρα το γιατρό και μου είπε να ξανακάνω στην Δευτέρα στις 14 ημέρες ...όμως την 12 ημέρα είχα μια κηλίδα αιμα και μετά όπως σκουπιζομουν καφέ υγρα , παρά πολύ λίγα ; Υπάρχει περίπτωση να είναι περίοδος ; Η υπάρχει περίπτωση να αλλάξει η χοριακη ;;; Ξέρει καμία να με βοηθήσει ;;;; Με το καλό όσες πάτε για χοριακη και όσες περιμένετε τα μωράκια σας

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, island1 είπε:

Xοριακη κανείς κ με το αίμα να δεις μήπως είχες βιοχημική ..ή ακόμη κ κανονική κύηση σου ξαναλέω εγώ μπαινοβγαίνω με αιμορραγίες στο νοσοκομείο.......

Έκανα ένα τεστ από φαρμακείο..έτσι απλά να δω μήπως..αλλά αρνητικό. Θα δω τι θα μου πει ο γιατρός από βδομάδα...αν θα πάω  για χοριακη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Mariusaki είπε:

Κορίτσια την βοήθεια σας ..έκανα εμβρυομεταφιρα με δυο βλαστοκυστες καλής ποιότητας στης 23/7 ο γυναικολόγος μου είπε ότι σε 12 μέρες χωριακη , εγώ δεν άντεξα και πηγα στης 3/8 , αν δεν υπολογίζεται η μέρα μεταφοράς πηγα στης 10 μέρες αλλιώς στης 11 ημέρες . Το αποτέλεσμα είναι κάτω του 2 η χοριακη . Πήρα το γιατρό και μου είπε να ξανακάνω στην Δευτέρα στις 14 ημέρες ...όμως την 12 ημέρα είχα μια κηλίδα αιμα και μετά όπως σκουπιζομουν καφέ υγρα , παρά πολύ λίγα ; Υπάρχει περίπτωση να είναι περίοδος ; Η υπάρχει περίπτωση να αλλάξει η χοριακη ;;; Ξέρει καμία να με βοηθήσει ;;;; Με το καλό όσες πάτε για χοριακη και όσες περιμένετε τα μωράκια σας

Εμένα σε βλαδτοκυστες με βαζαν 9 μέρες πάντα( χωρίς να μετράω τη μέρα ετ κ έπρεπε να ναι θετική διότι τα εμβρια είναι ήδη 5 ημερών συν 9 σημαίνει 14 τη μέρα που θα ερχόταν περίοδος .αλλά ειλικρινά με τη χοριακη εγώ τα ζω δει όλα οπότε συμφωνώ .κάνε μια διότι δεν ξέρεις τι γινεται

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια γεια σας. Έκανα εμβρυομεταφορα στις 18/08 και από χθες το βράδυ έχω καφέ εκκρίσεις. Αύριο θα πάω για χοριακη. Λέτε να υπάρχει ελπίδα;;;Εχω απογοητευτεί απίστευτα. Εν τω μεταξύ χθες το μεσημέρι και σήμερα επίσης ένιωσα έντονη ζάλη.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Karengr είπε:

Κορίτσια γεια σας. Έκανα εμβρυομεταφορα στις 18/08 και από χθες το βράδυ έχω καφέ εκκρίσεις. Αύριο θα πάω για χοριακη. Λέτε να υπάρχει ελπίδα;;;Εχω απογοητευτεί απίστευτα. Εν τω μεταξύ χθες το μεσημέρι και σήμερα επίσης ένιωσα έντονη ζάλη.. 

Καλημερα!!! Μπορει να ειναι καλο σημαδι!!!Στο ευχομαι. Καλη επιτυχια στη χοριακη!!! 


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Karengr είπε:

Κορίτσια γεια σας. Έκανα εμβρυομεταφορα στις 18/08 και από χθες το βράδυ έχω καφέ εκκρίσεις. Αύριο θα πάω για χοριακη. Λέτε να υπάρχει ελπίδα;;;Εχω απογοητευτεί απίστευτα. Εν τω μεταξύ χθες το μεσημέρι και σήμερα επίσης ένιωσα έντονη ζάλη.. 

Ευχομαι μια θετικη χοριακη!


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 4/8/2018 at 4:53 ΜΜ, Nj__ είπε:

Καλησπέρα @Vasiliki88 εχω πολλή ροή...φαντάσου περισσότερο από  ότι συνήθως. Για λιγάκι μου πέρασε η σκέψη μήπως και...άλλα με τέτοια ροή δεν έχω ελπίδες.

Είχα αιμορραγία κανονική ..κάνε μια χοριακη κι εγώ με το ζόρι είχα παει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...