Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

On 2/9/2018 at 8:39 ΜΜ, island1 είπε:

Είχα αιμορραγία κανονική ..κάνε μια χοριακη κι εγώ με το ζόρι είχα παει

Είχα κάνει χοριακη κ ήταν αρνητική. Τώρα πλέον προσπάθεια φυσιολογικά γιατί όλο αυτό με την τεχνητή δεν μου "έκατσε" ωραία.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 3/8/2018 at 9:45 ΜΜ, island1 είπε:

Στην κόρη μου ως τη 14 βδομάδα είχα αιμορραγία κανονικά..μην φοβάσαι .

Έκανα εμβρυομεταφορα στις 29/10 είδα τα πρώτα ροζ στην 7η μέρα έγιναν καφετιά. Υποχωρούσαν με τις μέρες αλλά από σήμερα 12η μέρα έχω κόκκινο. Πολύ λίγο στο εσώρουχο αλλά στο σκούπισμα αρκετό κόκκινο. Να υποθέσω ότι τέλος? Είναι η πρώτη μου εξωσωματικη. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Κατια80 είπε:

Έκανα εμβρυομεταφορα στις 29/10 είδα τα πρώτα ροζ στην 7η μέρα έγιναν καφετιά. Υποχωρούσαν με τις μέρες αλλά από σήμερα 12η μέρα έχω κόκκινο. Πολύ λίγο στο εσώρουχο αλλά στο σκούπισμα αρκετό κόκκινο. Να υποθέσω ότι τέλος? Είναι η πρώτη μου εξωσωματικη. 

Κοριτσάκι μου δεν ξέρω τι να σου πω...εγώ κατέθεσα την εμπειρία μου .είχα αίμα( κατακόκκινο όχι ροζ καφέ κ όχι σταγόνες ως τη 14 βδομάδα( η κόρη μου κοιμάται στο δίπλα δωμάτιο) απάντηση θα δώσει μονο η χοριακη

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλημέρα.

Γράφω και εδώ.Είμαι καινούργια σε φάση εμβρυομεταφορας με κατεψυγμένα εμβρυακια.Εμβρυομεταφορά έκανα στις 20/11.

Η απορία μου είναι η εξής,πως γίνεται με τόσες ορμόνες να έχω ξεπρηστει παντού;Κράμπες περιόδου έχω και τσιμπηματα στις ωοθήκες.Τις πρώτες ημέρες είχα πολύ κρύα πόδια τώρα καλύτερα.Από τις πρωτε ημέρες έχω ταχυπαλμιες και εφίδρωση,κυριως βραδυνές ώρες και τις τελευταίες ημέρες γουργουρητό στην κοιλιά.Όχι δεν είναι ιδέα μου σε όλα αυτά,ούτε είναι από το άγχος μου,δεν έχω το άγχος άλλων προσπαθειών.Απλά μου κάνουν εντύπωση όλα αυτά.

Αααα και τις πρώτες μέρες είδα στο εσώρουχο και στο σκούπισμα,καφέ προς ροζ εκκριματα.Μπορεί να ήταν και από την κολπική γελη αλλά κάποιες μέρες ήταν πολλές ώρες μετά αφού την είχα βαλει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα, είμαι καινούργια στο Cafe. Είμαι στη διαδικασία της αναμονής μετά από εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστεων. Είναι η τρίτη μου εξωσωματικη και εχω αποκτήσει από τη δεύτερη τη μονάκριβη μου κόρη 2 χρόνων. Ειμαι στην 7η μέρα μετά την εμβρ/φορά. Δεν είμαι καθόλου καλή στην αναμονή και από χθες εχω αρχίσει τα test. Αρνητικά όλα. Σε 2 μέρες έχω τη χοριακη. Έχει κάποια κοπέλα εμπειρία σε αυτό, δηλ. Αρνητικά τεστ με θετική χοριακη? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/11/2018 at 11:38 ΠΜ, Αγαπούλες μου γλυκές είπε:

Κορίτσια καλημέρα.

Γράφω και εδώ.Είμαι καινούργια σε φάση εμβρυομεταφορας με κατεψυγμένα εμβρυακια.Εμβρυομεταφορά έκανα στις 20/11.

Η απορία μου είναι η εξής,πως γίνεται με τόσες ορμόνες να έχω ξεπρηστει παντού;Κράμπες περιόδου έχω και τσιμπηματα στις ωοθήκες.Τις πρώτες ημέρες είχα πολύ κρύα πόδια τώρα καλύτερα.Από τις πρωτε ημέρες έχω ταχυπαλμιες και εφίδρωση,κυριως βραδυνές ώρες και τις τελευταίες ημέρες γουργουρητό στην κοιλιά.Όχι δεν είναι ιδέα μου σε όλα αυτά,ούτε είναι από το άγχος μου,δεν έχω το άγχος άλλων προσπαθειών.Απλά μου κάνουν εντύπωση όλα αυτά.

Αααα και τις πρώτες μέρες είδα στο εσώρουχο και στο σκούπισμα,καφέ προς ροζ εκκριματα.Μπορεί να ήταν και από την κολπική γελη αλλά κάποιες μέρες ήταν πολλές ώρες μετά αφού την είχα βαλει.

Καλησπέρα!!!!! 

Και εγώ έκανα έμβρυομεταφορά με κατεψυγμένα εμβρυακια 3 ημερών... Ειχα έντονες εφυδρωσεις  κυρίως τις βραδινές ωρες και πόνους στην μέση όταν ήμουν για ώρα όρθια... Τωρα και εγώ άκουγα γουργουρητα αλλά μάλλον πειναγα... Τι να πω..... Εσύ λογικά θα πρέπει να κανεις τεστ αυτές τις μέρες;;;; έχω λίγο άγχος και ανυπομονώ να περάσουν οι μερες!!!!! 

Επεξεργάστηκαν by ΑΜΑl
Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα! Κάναμε την 1η προσπάθεια  εξωσωματικής. Το προβλημα είναι η αζωοσπερμια του συντρόφου μου, όποτε μιλάμε για έμβρυα με σπερμα δότη. 22/12 έγινε η έμβρυο μεταφορά 2 αριστων εμβρυων( βλαστοκυστες 5 ημερών με υποβοηθούμενη εκκόλαψη) . Εκτός από ήπια πονάκια και ήπιο πρήξιμο / βαρύ στήθος, το μόνο διαφορετικό σε σχέση με τα συμπτώματα περιόδου, είναι πολλά διάφανα κολπικά υγρά, άοσμα. Δυστυχως οι μέρες δεν περνούν για να κάνω τεστ. Υπάρχει τέτοιο σύμπτωμα; Η είναι παρενέργεια των φαρμάκων; (cyclacur & utrogestan)
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, tsiki είπε:
Καλησπέρα! Κάναμε την 1η προσπάθεια  εξωσωματικής. Το προβλημα είναι η αζωοσπερμια του συντρόφου μου, όποτε μιλάμε για έμβρυα με σπερμα δότη. 22/12 έγινε η έμβρυο μεταφορά 2 αριστων εμβρυων( βλαστοκυστες 5 ημερών με υποβοηθούμενη εκκόλαψη) . Εκτός από ήπια πονάκια και ήπιο πρήξιμο / βαρύ στήθος, το μόνο διαφορετικό σε σχέση με τα συμπτώματα περιόδου, είναι πολλά διάφανα κολπικά υγρά, άοσμα. Δυστυχως οι μέρες δεν περνούν για να κάνω τεστ. Υπάρχει τέτοιο σύμπτωμα; Η είναι παρενέργεια των φαρμάκων; (cyclacur & utrogestan)

Καλημερα και καλη χρονια!

Πότε σου είπαν να κάνεις χοριακή? Με τις βλαστοκυστες πολλοι γιατροι προτεινουν εννια μερες μετα την εμβρυομεταφορα. Οπότε θα μπορούσες και σημερα να την κανεις.

Για τα συμπτωματα κανεις δεν μπορει να σου πει με ασφαλεια γιατι κανεις δεν ξερει πραγματικα αν κατι ειναι απο τα φαρμακα ή αν ειναι αληθινό συμπτωμα εγκυμοσυνης. Καθε σωμα και οργανισμος ειναι διαφορετικο. 

Εύχομαι πολυ καλη επιτυχια. Θα περιμενουμε τα νεα σας. Η νεα χρονια να μπει με το πιο ευχαριστο νέο

 


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

@nini84 ευχαριστώ για την απάντηση! Αύριο θα πάω για την χοριακη (στις 14μερες) και ο, τι έχει συμβεί ας το δείξει... τουλάχιστον αν δεν είμαι εγγυος να σταματήσω τα utragestan γιατί με έχουν κάνει υπερευαίσθητη-κλαίω με το παραμικρό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 4/1/2019 at 7:10 ΜΜ, tsiki είπε:

@nini84 ευχαριστώ για την απάντηση! Αύριο θα πάω για την χοριακη (στις 14μερες) και ο, τι έχει συμβεί ας το δείξει... τουλάχιστον αν δεν είμαι εγγυος να σταματήσω τα utragestan γιατί με έχουν κάνει υπερευαίσθητη-κλαίω με το παραμικρό!

Ευχομαι να ηταν καλα τα νεα της χοριακης.


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, nini84 είπε:

Ευχομαι να ηταν καλα τα νεα της χοριακης.

Δυστυχως όχι. Η χοριακη ήταν μόνο 15 στις 14 μέρες από την εμβρυομεταφορα. Ο γιατρός είπε να κάνω και σήμερα εξέταση, ωστε να δούμε με απόλυτη βεβαιότητα αν πρέπει να διακόψω τα φάρμακα. 

Δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Πήρε την πεθερά μου κι ένας θείος psychic που δεν ήξερε τίποτα σχετικό(ΚΑΝΕΙΣ δεν ξέρει), και ρωτούσε αν είμαστε καλά. Μετά της είπε πως είμαι εγγυος -με πολλά προβλήματα- και πως είναι μάλιστα κορίτσι!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, tsiki είπε:

Δυστυχως όχι. Η χοριακη ήταν μόνο 15 στις 14 μέρες από την εμβρυομεταφορα. Ο γιατρός είπε να κάνω και σήμερα εξέταση, ωστε να δούμε με απόλυτη βεβαιότητα αν πρέπει να διακόψω τα φάρμακα. 

Δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Πήρε την πεθερά μου κι ένας θείος psychic που δεν ήξερε τίποτα σχετικό(ΚΑΝΕΙΣ δεν ξέρει), και ρωτούσε αν είμαστε καλά. Μετά της είπε πως είμαι εγγυος -με πολλά προβλήματα- και πως είναι μάλιστα κορίτσι!

Αααα ηταν χαμηλη. Σημερα πηρες το αποτελεσμα?


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια! Εύχομαι να μου απαντήσει κάποια σύντομα γιατί έχω μπλέξει... Λοιπόν. Έκανα την δεύτερη εξωσωματική μου. Δεν πήγε καλά. Μεταφέραμε 2 έμβρυα τρίτης μέρας και έχουμε μια μόνο βλαστοκύστη στην κατάψυξη. Καμία σχέση με την πρώτη μου προσπάθεια για λόγους που ακόμα δεν έχω ψάξει και δεν είναι επι του παρόντος. Λοιπόν στιςι 6/1 έκανα την ένεση ωρίμανσης ovitrelle. Προχωρήσαμε σε μεταφορά 2 φρέσκων εμβρύων τριών ημερών... Ως εδω καλά.. Εγω η έξυπνη.... Συνηθισμένη απο τις προηγουμενες μεταφορές μου με κατεψυγμένα, άρχισα να τεστάρομαι 2-3 μέρες πριν την χοριακή. Γνωρίζω πάρα πολύ καλά ότι αυτό δεν μπορεί να γινει στη μεταφορά με φρέσκα λόγω της HCG που είνα ανεβασμένη στο αίμα απο την ένεση ωρίμανσης, ΩΣΤΟΣΟ... Επειδή δεν είχα ξαναμεταφέρει έμβρυα τρίτης μέρας και η αναμονή είναι όσο να πεις μεγαλύτερη, λεω αααας ξεκινήσω μωρε  3 μέρες νωρίτερα το πολύ πολύ αν υπάρχει ακόμη η ορμόνη αυτη στο αίμα να την δω να χάνεται ρε φίλε!! Λοιπόν κάνω το πρώτο το Σάββατο 19, αχνό θετικό. Δεν έδωσα καμία σημασία, χαλάστηκα λίγο λεω α δεν πάμε καλά, ακόμα υπάρχει το άτιμο το φάρμακο.... Κάνω κ την Κυριακή, πιο έντονο.. Και κάνω και μια σήμερα πρωι πρωι και βγαίνει φουλ εντονο.. Και λέω τώρα  καλά να πάθω, αν είναι απο το φάρμακο, έπρεπε να κάτσω στα  αυγά μου και να περιμένω την χοριακή! Πήρα τηλ και στο κέντρο, είπα τι έκανα σαν άτακτο παιδί, και τώρα περιμένω τηλέφωνο... Εσείς τι λετε;;; Ας μου πει κάποια κοπέλα τη γνώμη της.. Πόσο κρίμα να είναι απο το φάρμακο... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...