Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Lila ki είπε:

      Κορίτσια κάποια στιγμή με τράβηξαν οι ωοθήκες μ και επι τόπου ξεπρηστηκε το στήθος μ το βάρος που ένιωθα χαμηλά έφυγε ο πόνος στην ουρα σταματησε  … μακάρι να ήταν ιδέα μου αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες .

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, anoulious είπε:

Eπαιρνες μόνο ενδοκολπικα; Και εγώ σε 1 εμβρυομεταφορα που επαιρνα μόνο ενδοκολπικα ήτανε πολύ χαμηλή. Το έκανα γιατί ζαλιζόμουν πάρα πολύ. Όταν μετά τα εκανα τα ουτρο ένα στόμα ένα κόλπο πήγε πάνω από 60.Ηταν πολλές οι απώλειες ενδοκολπικα. 

Ναι μόνο κολπικά μου είχε πει ο γιατρός. Είχα πολλές απώλειες είναι η αλήθεια. Θα το ρωτήσω και αυτό για την επόμενη φορά και ίσως να προσθέσω και ενέσεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rose7 είπε:

Ναι μόνο κολπικά μου είχε πει ο γιατρός. Είχα πολλές απώλειες είναι η αλήθεια. Θα το ρωτήσω και αυτό για την επόμενη φορά και ίσως να προσθέσω και ενέσεις;

Εγω συνέχισα τις προλουτεξ κ τα ουτρο αυτη τη φορα τα παιρνω απο το στομα. (τρελη νυστα βέβαια). Δε μπορουσα απο τον κολπο, ενοιωθα οτι ειχα πολυ απωλεια.  Κ πλεον δεν ηθελα αλλο να ταλαιπωρουμαι εκει.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rose7 είπε:

Ναι μόνο κολπικά μου είχε πει ο γιατρός. Είχα πολλές απώλειες είναι η αλήθεια. Θα το ρωτήσω και αυτό για την επόμενη φορά και ίσως να προσθέσω και ενέσεις;

Εγω ειχα 12 παραμονή εμβρυομεταφορας και έπαθα σοκ. Για αυτό ήταν τόσο χαμηλή και σε εσένα. Δεν χρειάζονται απαραίτητα  ενεσεις. Θα σφίξεις τα δόντια και αν μιλάμε για τα  ουτρο θα παίρνεις και κανένα από το στόμα. Ίσως ένα και ένα όπως κάνω και εγώ και οπως τα δίνουν και πολλοί γιατροί ακριβώς για αυτό το λόγο. Δεν ξανά ήταν ποτέ χαμηλή η προγεστερονη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Εγω συνέχισα τις προλουτεξ κ τα ουτρο αυτη τη φορα τα παιρνω απο το στομα. (τρελη νυστα βέβαια). Δε μπορουσα απο τον κολπο, ενοιωθα οτι ειχα πολυ απωλεια.  Κ πλεον δεν ηθελα αλλο να ταλαιπωρουμαι εκει.. 

πόσα έπαιρνες ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, καλημέρα!

Χάθηκα για λίγο γιατί έκανα διακοπές.... στο σπίτι μου! :tongue:

Καταρχάς ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ @Mareva!!!! Δεν μπορώ να σου περιγράψω πόσο χάρηκα!!!! Να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους σου εύχομαι και να χαρίσεις ένα υγιές αδελφάκι στον γιο σου!

@Nephelie βλέπω πως πας μια χαρά και συνεχίζεις δυναμικά... Γέλασα πολύ με την "απάθειά" σου γιατί είδα τον εαυτό μου μέσα σε όλο αυτό. Κι εγώ σε μια τέτοια φάση είμαι... Φαντάσου ότι πήγα την Παρασκευή, είδα καρδούλα να πάλλεται ξανά, λέει ο γιατρός τώρα θα το ακούσουμε, τρώει μπλοκάρισμα το μηχάνημά του, μου λέει θα περιμένεις να κάνω επανεκκίνηση; Και του απαντάω άστο γιατρέ, αφού λες ότι είναι όλα οκ βαριέμαι να περιμένω, θα έρθω την άλλη εβδομάδα.... και έφυγα...χαχαχαχα

Για τα κορίτσια που δεν τα κατάφεραν λυπήθηκα πολύ αλλά ξέρω πως δεν θα το βάλετε κάτω και θα γλυκοχαράξει σύντομα η μέρα που θα σας ανακοινώσουν τα θετικά αποτελέσματα... 

@Natty86 διάβασα την περίπτωσή σου και θα ήθελα να μιλήσουμε inbox για κάτι που υποπτεύομαι και ίσως σε βοηθήσει... Αν θες στείλε μου μήνυμα.

Καλή Κυριακή σε όλες και πολλά φιλιά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sabie είπε:

Κορίτσια, καλημέρα!

Χάθηκα για λίγο γιατί έκανα διακοπές.... στο σπίτι μου! :tongue:

Καταρχάς ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ @Mareva!!!! Δεν μπορώ να σου περιγράψω πόσο χάρηκα!!!! Να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους σου εύχομαι και να χαρίσεις ένα υγιές αδελφάκι στον γιο σου!

@Nephelie βλέπω πως πας μια χαρά και συνεχίζεις δυναμικά... Γέλασα πολύ με την "απάθειά" σου γιατί είδα τον εαυτό μου μέσα σε όλο αυτό. Κι εγώ σε μια τέτοια φάση είμαι... Φαντάσου ότι πήγα την Παρασκευή, είδα καρδούλα να πάλλεται ξανά, λέει ο γιατρός τώρα θα το ακούσουμε, τρώει μπλοκάρισμα το μηχάνημά του, μου λέει θα περιμένεις να κάνω επανεκκίνηση; Και του απαντάω άστο γιατρέ, αφού λες ότι είναι όλα οκ βαριέμαι να περιμένω, θα έρθω την άλλη εβδομάδα.... και έφυγα...χαχαχαχα

Για τα κορίτσια που δεν τα κατάφεραν λυπήθηκα πολύ αλλά ξέρω πως δεν θα το βάλετε κάτω και θα γλυκοχαράξει σύντομα η μέρα που θα σας ανακοινώσουν τα θετικά αποτελέσματα... 

@Natty86 διάβασα την περίπτωσή σου και θα ήθελα να μιλήσουμε inbox για κάτι που υποπτεύομαι και ίσως σε βοηθήσει... Αν θες στείλε μου μήνυμα.

Καλή Κυριακή σε όλες και πολλά φιλιά!

Καλημέρα κουκλα!! Σε ευχαριστώ πολύ! Χαίρομαι που εισαι καλα, που εισαι χαλαρη, και εύχομαι ολα να πηγαινουν ομαλα και ησυχα κ να χουμε μονο χαρες!!! Να συνεχισεις...τις διακοπες σου! Και γω αυτο κανω σπιτοδιακοπευω!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sabie είπε:

Κορίτσια, καλημέρα!

Χάθηκα για λίγο γιατί έκανα διακοπές.... στο σπίτι μου! :tongue:

Καταρχάς ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ @Mareva!!!! Δεν μπορώ να σου περιγράψω πόσο χάρηκα!!!! Να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους σου εύχομαι και να χαρίσεις ένα υγιές αδελφάκι στον γιο σου!

@Nephelie βλέπω πως πας μια χαρά και συνεχίζεις δυναμικά... Γέλασα πολύ με την "απάθειά" σου γιατί είδα τον εαυτό μου μέσα σε όλο αυτό. Κι εγώ σε μια τέτοια φάση είμαι... Φαντάσου ότι πήγα την Παρασκευή, είδα καρδούλα να πάλλεται ξανά, λέει ο γιατρός τώρα θα το ακούσουμε, τρώει μπλοκάρισμα το μηχάνημά του, μου λέει θα περιμένεις να κάνω επανεκκίνηση; Και του απαντάω άστο γιατρέ, αφού λες ότι είναι όλα οκ βαριέμαι να περιμένω, θα έρθω την άλλη εβδομάδα.... και έφυγα...χαχαχαχα

Για τα κορίτσια που δεν τα κατάφεραν λυπήθηκα πολύ αλλά ξέρω πως δεν θα το βάλετε κάτω και θα γλυκοχαράξει σύντομα η μέρα που θα σας ανακοινώσουν τα θετικά αποτελέσματα... 

@Natty86 διάβασα την περίπτωσή σου και θα ήθελα να μιλήσουμε inbox για κάτι που υποπτεύομαι και ίσως σε βοηθήσει... Αν θες στείλε μου μήνυμα.

Καλή Κυριακή σε όλες και πολλά φιλιά!

Μα ετσι ακριβως !!τα ιδια και εγω αυριο θα παω παλι και βαριεμαι και να παω,ενω αλλες κοπελες θελουν να πηγαινουν συνεχως..μα τι εχουμε παθει;Κοιτα εγώ κουραστηκα και να ρωταω πλεον..απο το φεβρουαριο που ξεκινησα τον επρηξα στις ερωτησεις..Επισης δεν εχω συμπτωματα και το ξεχναω κιολας.μονο που επεσε ο αιματοκριτης και σερνομαι..ασε σου λεω δεν υπαρχει αυτο..χυμα τελειως αχαΧα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Mareva Ιδρυματοποίηση θα πάθω στο τέλος... χαχαχαχα Μην ξεχνάμε και το διάστημα της καραντίνας που προηγήθηκε....

@Nephelie Ούτε εγώ έχω συμπτώματα. Εξαιρώ δύο μέρες που είχα καούρες και αναγούλα μαζί... Κατά τ' άλλα τίποτα. Το μόνο που παρατηρώ είναι ότι λαχανιάζω εύκολα. Μπαίνω να κάνω ένα ντους και βγαίνω λαχανιασμένη λες και έκανα serfing στις ακτές της Καραϊβικής προσπαθώντας να αποφύγω έναν καρχαρία που με κυνηγούσε... Όχι απλό λαχάνιασμα, τα φτύνω τελείως!

Τέλος πάντων, αύριο θα πάρω να κλείσω ραντεβού για αυχενική... Δε μου λέτε... Ρωτάω εσάς τις δύο που ξέρω ότι είμαστε κοντά στην ηλικία... Θα κάνετε αμνιοπαρακέντιση; Εγώ σκέφτομαι να κάνω αυτή με το αίμα... 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sabie είπε:

@Mareva Ιδρυματοποίηση θα πάθω στο τέλος... χαχαχαχα Μην ξεχνάμε και το διάστημα της καραντίνας που προηγήθηκε....

@Nephelie Ούτε εγώ έχω συμπτώματα. Εξαιρώ δύο μέρες που είχα καούρες και αναγούλα μαζί... Κατά τ' άλλα τίποτα. Το μόνο που παρατηρώ είναι ότι λαχανιάζω εύκολα. Μπαίνω να κάνω ένα ντους και βγαίνω λαχανιασμένη λες και έκανα serfing στις ακτές της Καραϊβικής προσπαθώντας να αποφύγω έναν καρχαρία που με κυνηγούσε... Όχι απλό λαχάνιασμα, τα φτύνω τελείως!

Τέλος πάντων, αύριο θα πάρω να κλείσω ραντεβού για αυχενική... Δε μου λέτε... Ρωτάω εσάς τις δύο που ξέρω ότι είμαστε κοντά στην ηλικία... Θα κάνετε αμνιοπαρακέντιση; Εγώ σκέφτομαι να κάνω αυτή με το αίμα... 

@Sabie εγω εχω αλλαξει κ ονομα.. Κωσταλεξη με φωναζουμε! Αυτο που ειπες στη @nephelie το παθα κ γω. Λιγη καουρα χθες.. Κ λιγη αδιαθεσια, σαν αναγουλα. Αλλα απο τωρα; 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν έχει σημασία... Άλλες ξεκινούν νωρίτερα, άλλες αργότερα, άλλες καθόλου... Οι καούρες είναι απάλευτες πάντως, προτιμώ το λαχάνιασμα γιατί έτσι έχω την ψευδαίσθηση ότι αθλούμαι....χαχαχαχαχα

Δεν μου είπες.... τι σκέφτεσαι να κάνεις με την αμνιο; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sabie είπε:

@Mareva Ιδρυματοποίηση θα πάθω στο τέλος... χαχαχαχα Μην ξεχνάμε και το διάστημα της καραντίνας που προηγήθηκε....

@Nephelie Ούτε εγώ έχω συμπτώματα. Εξαιρώ δύο μέρες που είχα καούρες και αναγούλα μαζί... Κατά τ' άλλα τίποτα. Το μόνο που παρατηρώ είναι ότι λαχανιάζω εύκολα. Μπαίνω να κάνω ένα ντους και βγαίνω λαχανιασμένη λες και έκανα serfing στις ακτές της Καραϊβικής προσπαθώντας να αποφύγω έναν καρχαρία που με κυνηγούσε... Όχι απλό λαχάνιασμα, τα φτύνω τελείως!

Τέλος πάντων, αύριο θα πάρω να κλείσω ραντεβού για αυχενική... Δε μου λέτε... Ρωτάω εσάς τις δύο που ξέρω ότι είμαστε κοντά στην ηλικία... Θα κάνετε αμνιοπαρακέντιση; Εγώ σκέφτομαι να κάνω αυτή με το αίμα... 

Γιατί επεσε ο αιματοκριτης σου προφανως για αυτο κουραζομαστε.εμενα ειναι και 2 και ρουφανε τρελα.εχω 28 & ας παιρνω σιδηρο ομαλιν..Να δω αυριο με τον 2ο υπερηχο τι θα μου πει..ειμαι 8+3.αν βγουνε ολα καλά τα ποσοστα στην αυχενικη και με το pappA που το ιδανικο στα 42 ειναι 1:1000 για νταουν(παραπανω δεν παει)οτι πει ο γιατρος,αλλα οκ αυτο με το αιμα ειναι απλό,οποτε γιατί οχι;;Το νιπτ ή πανοραμα τεστ..Ολα τα καναμε εκει θα κολλησουμε; 

Just now, Sabie είπε:

Δεν έχει σημασία... Άλλες ξεκινούν νωρίτερα, άλλες αργότερα, άλλες καθόλου... Οι καούρες είναι απάλευτες πάντως, προτιμώ το λαχάνιασμα γιατί έτσι έχω την ψευδαίσθηση ότι αθλούμαι....χαχαχαχαχα

Δεν μου είπες.... τι σκέφτεσαι να κάνεις με την αμνιο; 

Να σου πω και το αλλο για να σε καθησυχασω και εσενα ισως.Αν θυμαμαι καλά εχουμε και τον ιδιο γιατρο.πηγα και του ειπα δεν με αφησατε να κανω προεμφυτευτικο(ηταν καθετος) κ τωρα φοβαμαι για τα συνδρομα στα 42 & μου ειπε με σιγουρια οτι δεν θα εχω κανενα θεμα και να χαιρομαι πλεον διοτι πολυ σπανια βλεπουμε συνδρομα και ειναι πεπεισμένος οτι ολα θα ειναι τελεια.αυτος αν δεν ειναι σιγουρος δε μιλαει,οποτε κραταω αυτο που ειπε που με συμφερει κιολας χαχα

Just now, Mareva είπε:

@Sabie εγω εχω αλλαξει κ ονομα.. Κωσταλεξη με φωναζουμε! Αυτο που ειπες στη @nephelie το παθα κ γω. Λιγη καουρα χθες.. Κ λιγη αδιαθεσια, σαν αναγουλα. Αλλα απο τωρα; 

Ποσο εισαι Μαρέβα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Γιατί επεσε ο αιματοκριτης σου προφανως για αυτο κουραζομαστε.εμενα ειναι και 2 και ρουφανε τρελα.εχω 28 & ας παιρνω σιδηρο ομαλιν..Να δω αυριο με τον 2ο υπερηχο τι θα μου πει..ειμαι 8+3.αν βγουνε ολα καλά τα ποσοστα στην αυχενικη και με το pappA που το ιδανικο στα 42 ειναι 1:1000 για νταουν(παραπανω δεν παει)οτι πει ο γιατρος,αλλα οκ αυτο με το αιμα ειναι απλό,οποτε γιατί οχι;;Το νιπτ ή πανοραμα τεστ..Ολα τα καναμε εκει θα κολλησουμε; 

Να σου πω και το αλλο για να σε καθησυχασω και εσενα ισως.Αν θυμαμαι καλά εχουμε και τον ιδιο γιατρο.πηγα και του ειπα δεν με αφησατε να κανω προεμφυτευτικο(ηταν καθετος) κ τωρα φοβαμαι για τα συνδρομα στα 42 & μου ειπε με σιγουρια οτι δεν θα εχω κανενα θεμα και να χαιρομαι πλεον διοτι πολυ σπανια βλεπουμε συνδρομα και ειναι πεπεισμένος οτι ολα θα ειναι τελεια.αυτος αν δεν ειναι σιγουρος δε μιλαει,οποτε κραταω αυτο που ειπε που με συμφερει κιολας χαχα

Ποσο εισαι Μαρέβα;

Just now, Nephelie είπε:

Γιατί επεσε ο αιματοκριτης σου προφανως για αυτο κουραζομαστε.εμενα ειναι και 2 και ρουφανε τρελα.εχω 28 & ας παιρνω σιδηρο ομαλιν..Να δω αυριο με τον 2ο υπερηχο τι θα μου πει..ειμαι 8+3.αν βγουνε ολα καλά τα ποσοστα στην αυχενικη και με το pappA που το ιδανικο στα 42 ειναι 1:1000 για νταουν(παραπανω δεν παει)οτι πει ο γιατρος,αλλα οκ αυτο με το αιμα ειναι απλό,οποτε γιατί οχι;;Το νιπτ ή πανοραμα τεστ..Ολα τα καναμε εκει θα κολλησουμε; 

Να σου πω και το αλλο για να σε καθησυχασω και εσενα ισως.Αν θυμαμαι καλά εχουμε και τον ιδιο γιατρο.πηγα και του ειπα δεν με αφησατε να κανω προεμφυτευτικο(ηταν καθετος) κ τωρα φοβαμαι για τα συνδρομα στα 42 & μου ειπε με σιγουρια οτι δεν θα εχω κανενα θεμα και να χαιρομαι πλεον διοτι πολυ σπανια βλεπουμε συνδρομα και ειναι πεπεισμένος οτι ολα θα ειναι τελεια.αυτος αν δεν ειναι σιγουρος δε μιλαει,οποτε κραταω αυτο που ειπε που με συμφερει κιολας χαχα

Ποσο εισαι Μαρέβα;

Μονον 4w+6d :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rose7 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω εσείς που περιμένετε μωράκια τώρα μετά από πόσες ετ μείνατε έγκυος ; ήταν φρέσκο ή από κρυοσυντηρηση;

Τη 1η ετ εβαλα 2 απο καταψυξη..τη 2η ετ ενα φρεσκο μονο,αν κ ο γιατρος ελεγε να μη το βαλουμε μονο,αλλα επεμενε ο αντρας μου-μου χει μεινει αυτο,τεσπα..και τη τριτη 2 φρεσκα(απο τροποπ,φυσικο και ενα απο καταψυξη(γιατί μαζευα με φυσικους) 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...