Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

15 ώρες πρίν, Malia89 είπε:

Καλησπέρα κοπέλες μου. Ακούσαμε καρδούλα σήμερα εμείς. 120 παλμοί δεν το πιστεύω ακόμη ότι μετά από τόσα που περάσαμε φτάσαμε εδώ. Μακάρι να συνεχίσουν καλά τα πράγματα!

Τι υπέροχα νέα!!! Να πάνε όλα καλά σου εύχομαι χωρίς σκοτούρες και προβλήματα :) Εγώ αύριο είναι να κάνω την χοριακή και έχω αρχίσει να τρώω να νύχια μου

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 ώρες πρίν, Malia89 είπε:

Καλησπέρα κοπέλες μου. Ακούσαμε καρδούλα σήμερα εμείς. 120 παλμοί δεν το πιστεύω ακόμη ότι μετά από τόσα που περάσαμε φτάσαμε εδώ. Μακάρι να συνεχίσουν καλά τα πράγματα!

Μπρααβοο αγαπη μου ποσο χαιρομαι μην φοβασαι τιποτα πηρε μπρος το μικρουλι!εγω εχω την πεμπτη πρωτο υπερηχο και εχω πολυ αγχος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, EvgeniaCher said:

Τι υπέροχα νέα!!! Να πάνε όλα καλά σου εύχομαι χωρίς σκοτούρες και προβλήματα :) Εγώ αύριο είναι να κάνω την χοριακή και έχω αρχίσει να τρώω να νύχια μου

Ευχαριστώ κοπέλα μου. Σου εύχομαι τα καλύτερα. Προσπάθησε να απασχολείς το μυαλό σου σήμερα με κάτι άλλο για να είσαι όσο πιο ήρεμη.

8 hours ago, Jamie said:

Μπρααβοο αγαπη μου ποσο χαιρομαι μην φοβασαι τιποτα πηρε μπρος το μικρουλι!εγω εχω την πεμπτη πρωτο υπερηχο και εχω πολυ αγχος

Περιμένουμε να μας πεις τα ευχάριστα! Λογικά θα είσαι κάπου 6+3 την πέμπτη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Malia89 είπε:

Ευχαριστώ κοπέλα μου. Σου εύχομαι τα καλύτερα. Προσπάθησε να απασχολείς το μυαλό σου σήμερα με κάτι άλλο για να είσαι όσο πιο ήρεμη.

Περιμένουμε να μας πεις τα ευχάριστα! Λογικά θα είσαι κάπου 6+3 την πέμπτη!

Εισαι θεαρα που το θυμασαι;θα ειμαι 6και 6 κοντα επεσες !μακαρι περιμενω με ανυπομονησια να σας πω καλα νεα.Τωρα δευτερο υπερηχο ποτε πας;

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Jamie said:

Εισαι θεαρα που το θυμασαι;θα ειμαι 6και 6 κοντα επεσες !μακαρι περιμενω με ανυπομονησια να σας πω καλα νεα.Τωρα δευτερο υπερηχο ποτε πας;

Δευτέρα στις 24. Πήγες; Τι έγινε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 10/10/2022 at 5:10 ΜΜ, Jamie είπε:

Κοριτσι μου ποτε πας για χοριακη;

Πήγα σήμερα αλλά δυστυχώς η πρώτη μου προσπάθεια απέτυχε...Η πρώτη φυσιολογική σύλληψη κατέληξε σε παλινδρομη η πρώτη εξωσωματική απέτυχε...Δεν έχω λόγια για αυτό που νιώθω τώρα...Δεν ξέρω τι δύναμη έχουν κάποιες κοπέλες και προσπαθούν ξανά και ξανά..Δεν ξέρω αν βρω τη δύναμη για την επόμενη...Δεν ξέρω γιατί....ενώ όλα πήγαιναν καλά...Δεν ξέρω τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Eve2022 είπε:

Πήγα σήμερα αλλά δυστυχώς η πρώτη μου προσπάθεια απέτυχε...Η πρώτη φυσιολογική σύλληψη κατέληξε σε παλινδρομη η πρώτη εξωσωματική απέτυχε...Δεν έχω λόγια για αυτό που νιώθω τώρα...Δεν ξέρω τι δύναμη έχουν κάποιες κοπέλες και προσπαθούν ξανά και ξανά..Δεν ξέρω αν βρω τη δύναμη για την επόμενη...Δεν ξέρω γιατί....ενώ όλα πήγαιναν καλά...Δεν ξέρω τίποτα...

Τώρα εισαι στενοχωρημένη γι αυτο σκέφτεσαι ετσι! Όμως τη δύναμη θα την βρεις και θα συνεχίσεις! Κ αυτη η δυναμη πηγάζει απο μέσα μας απο την αναγκη μας να γίνουμε μανουλες!! 8 προσπαθειες εκανα! Οι τελευταιες 4 , 3 περυσι αποτυχημενες με μηδενικη χοριακή κ η 4η φετος σε νεο κεντρο 9/3 ετ κ τωρα περιμενω τα διδυμακια τσουπάκια μου σε λιγες μερες!! Σε νιωθω απόλυτα! Όμως θα δεις θα την βρεις τη δυναμη κ θα συνεχίσεις! Και όλα θα πάνε καλά! Ενα μεγάλο φιλί!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , skorpina78 είπε:

Τώρα εισαι στενοχωρημένη γι αυτο σκέφτεσαι ετσι! Όμως τη δύναμη θα την βρεις και θα συνεχίσεις! Κ αυτη η δυναμη πηγάζει απο μέσα μας απο την αναγκη μας να γίνουμε μανουλες!! 8 προσπαθειες εκανα! Οι τελευταιες 4 , 3 περυσι αποτυχημενες με μηδενικη χοριακή κ η 4η φετος σε νεο κεντρο 9/3 ετ κ τωρα περιμενω τα διδυμακια τσουπάκια μου σε λιγες μερες!! Σε νιωθω απόλυτα! Όμως θα δεις θα την βρεις τη δυναμη κ θα συνεχίσεις! Και όλα θα πάνε καλά! Ενα μεγάλο φιλί!

 

Μου φέρνουν δάκρυα στα μάτια αυτά που γράφεις...Δεν ξέρω αν είναι η πεσμένη ψυχολογια μου ή η δύναμη που είχες και έκανες 4 εξωσωματικές...Θα σου πω ένα μεγάλο μπράβο και με το καλό να έρθουν τα μωράκια σού....!Να είσαι πάντα καλά εσύ και τα διδυμακια σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Eve2022 είπε:

 

Μου φέρνουν δάκρυα στα μάτια αυτά που γράφεις...Δεν ξέρω αν είναι η πεσμένη ψυχολογια μου ή η δύναμη που είχες και έκανες 4 εξωσωματικές...Θα σου πω ένα μεγάλο μπράβο και με το καλό να έρθουν τα μωράκια σού....!Να είσαι πάντα καλά εσύ και τα διδυμακια σου!!

8 εκανα! Απλα σου μίλησα για τις 4 πιο προσφατες!! Θα ανεβει η ψυχολογία σου! Ασε λιγες μέρες να περάσουν και θα δεις ποσο ετοιμη θα νιωσεις κι εσυ να ξαναπροσπαθήσεις!! Όλες μας ριχνει η αποτυχία! Λογικό είναι! Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου!! Σε φιλώ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eve2022 είπε:

Πήγα σήμερα αλλά δυστυχώς η πρώτη μου προσπάθεια απέτυχε...Η πρώτη φυσιολογική σύλληψη κατέληξε σε παλινδρομη η πρώτη εξωσωματική απέτυχε...Δεν έχω λόγια για αυτό που νιώθω τώρα...Δεν ξέρω τι δύναμη έχουν κάποιες κοπέλες και προσπαθούν ξανά και ξανά..Δεν ξέρω αν βρω τη δύναμη για την επόμενη...Δεν ξέρω γιατί....ενώ όλα πήγαιναν καλά...Δεν ξέρω τίποτα...

Πάρε όσο χρόνο χρειάζεσαι για να ξεσπάσεις. Είναι λογικό να νιώθεις λύπη και απογοήτευση. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Malia89 είπε:

Δευτέρα στις 24. Πήγες; Τι έγινε;

Εγω αυριο παω!

3 ώρες πρίν, Eve2022 είπε:

Πήγα σήμερα αλλά δυστυχώς η πρώτη μου προσπάθεια απέτυχε...Η πρώτη φυσιολογική σύλληψη κατέληξε σε παλινδρομη η πρώτη εξωσωματική απέτυχε...Δεν έχω λόγια για αυτό που νιώθω τώρα...Δεν ξέρω τι δύναμη έχουν κάποιες κοπέλες και προσπαθούν ξανά και ξανά..Δεν ξέρω αν βρω τη δύναμη για την επόμενη...Δεν ξέρω γιατί....ενώ όλα πήγαιναν καλά...Δεν ξέρω τίποτα...

Αχ καρδουλα μου ποσο στενοχωρηθηκα δεν ξερω ειχα πολυ καλο προαισθημα για σενα.Φανταζομαι οτι ειναι πολυ δυσκολο καθως δεν εχω ζησει κατι παρομοιο(εγω δεν εφτασα ποτε σε συλληψη φυσιολογικη )το μονο που μπορω να πω ειναι οποτε νιωσεις ετοιμη κανε παλθ την προσπαθεια σου ποτε δεν ξερεις εχω ακουσει τοσες ιστοριες που ειλικρινα μπορει να ερθει εκει που δεν το περιμενεις.Μακαρι να μπορουσα να σε παρω μια αγκαλια και ας μη σε ξερω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Skorpina78, Jamie, palmoira σας ευχαριστώ για αυτά που διαβάζω..μου δίνετε κουράγιο γιατί το έχω πολύ ανάγκη αυτή τη στιγμή...Δεν μπορώ να το συζητήσω με κάποια φίλη μου..δεν θα μπορεί να με καταλάβει...με κάνετε να νιώθω ότι σας ξέρω καιρό...να είστε όλες καλά...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eve2022 said:

Skorpina78, Jamie, palmoira σας ευχαριστώ για αυτά που διαβάζω..μου δίνετε κουράγιο γιατί το έχω πολύ ανάγκη αυτή τη στιγμή...Δεν μπορώ να το συζητήσω με κάποια φίλη μου..δεν θα μπορεί να με καταλάβει...με κάνετε να νιώθω ότι σας ξέρω καιρό...να είστε όλες καλά...

Μπήκα να δω νέα σου αλλά από ότι βλέπω δεν είναι αυτά που θα θέλαμε να είναι. 
Δεν θα  σου πω να μην στεναχωρηθείς η να μην κλάψεις είναι ένα στάδιο που θα περάσεις απλά φρόντισε να μην κρατήσει πολύ. Σου είχα πει τι έχω περάσει αν θες μπορώ να σου τα θυμίσω 1 χρόνο φυσικές προσπάθειες χωρίς κανένα αποτέλεσμα, 2 αποτυχημένες εξωσωματικές, η 3η εξωσωματική πέτυχε και χάνω το παιδάκι μου 33 εβδομάδων. Μετά από όλα αυτά μένω έγκυος από το πουθενά. Μου λέγανε όλοι  που βρίσκεις την δύναμη πως κανείς τόσο γρήγορα την μια προσπάθεια μετά την άλλη. Κάθε φορά νόμιζα ότι δεν αντέχω άλλο , έκλαψα παρά  πολύ αλλά όχι δεν το άφησα να με πάρει από κάτω. Η δύναμη που έβρισκα και προχωρούσα είναι η επιθυμία μου να γίνω Μάνα. Και ΝΑΙ θα τα καταφέρω θα έρθει εκείνη η μέρα. 
Θα έρθει κορίτσι μου θα έρθει και σε εσένα  κάνε υπομονή και όταν είσαι έτοιμη να σηκωθείς και να πας δυνατή στην επόμενη προσπάθεια. Είμαστε τυχερές γιατί η τεχνολογία και η ιατρική έχει προχωρήσει πολύ και με τον ένα η τον άλλο τρόπο μπορεί να γίνει. Μην χάνεις τις ελπίδες σου! Σε φιλώ και σου στέλνω μια αγκαλιά και εύχομαι σύντομα να διαβάζω νέα σου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Pozi είπε:

Μπήκα να δω νέα σου αλλά από ότι βλέπω δεν είναι αυτά που θα θέλαμε να είναι. 
Δεν θα  σου πω να μην στεναχωρηθείς η να μην κλάψεις είναι ένα στάδιο που θα περάσεις απλά φρόντισε να μην κρατήσει πολύ. Σου είχα πει τι έχω περάσει αν θες μπορώ να σου τα θυμίσω 1 χρόνο φυσικές προσπάθειες χωρίς κανένα αποτέλεσμα, 2 αποτυχημένες εξωσωματικές, η 3η εξωσωματική πέτυχε και χάνω το παιδάκι μου 33 εβδομάδων. Μετά από όλα αυτά μένω έγκυος από το πουθενά. Μου λέγανε όλοι  που βρίσκεις την δύναμη πως κανείς τόσο γρήγορα την μια προσπάθεια μετά την άλλη. Κάθε φορά νόμιζα ότι δεν αντέχω άλλο , έκλαψα παρά  πολύ αλλά όχι δεν το άφησα να με πάρει από κάτω. Η δύναμη που έβρισκα και προχωρούσα είναι η επιθυμία μου να γίνω Μάνα. Και ΝΑΙ θα τα καταφέρω θα έρθει εκείνη η μέρα. 
Θα έρθει κορίτσι μου θα έρθει και σε εσένα  κάνε υπομονή και όταν είσαι έτοιμη να σηκωθείς και να πας δυνατή στην επόμενη προσπάθεια. Είμαστε τυχερές γιατί η τεχνολογία και η ιατρική έχει προχωρήσει πολύ και με τον ένα η τον άλλο τρόπο μπορεί να γίνει. Μην χάνεις τις ελπίδες σου! Σε φιλώ και σου στέλνω μια αγκαλιά και εύχομαι σύντομα να διαβάζω νέα σου. 

 

πρίν από 8 λεπτά , Eve2022 είπε:

 

Δεν έχω να πω πολλά... Δεν έχω το δικαίωμα να πω περισσότερα.. έχεις περάσει αρκετα και τέτοιοι άνθρωποι όπως εσύ, όπως και οι κοπέλες που μου έστειλαν νωρίτερα αξίζουν όλα τα καλά του κόσμου..να κάνετε πάντοτε τα όνειρα σάς πραγματικότητα..και ευχαριστώ για αυτές τίς αγκαλιές που μου στέλνετε..και ας μην σας ξέρω..μου απαλύνετε τον πόνο..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου ειμαι πολυ χαρουμενη χθες πρωτο υπερηχο ειδαμε το εμβρυακι και αναβοσβηνε η καρδουλα του σαν ενα φωτακι αλλα θα την ακουσουμε στον επομενο υπερηχο γυρω στην 8 εβδομαδα.Ηθελα να το μοιραστω μαζι σας!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...