Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet είπε:

      Άσε τα χω παίξει σ λέω! Εν τω μεταξύ πρώτη φορά κάνω τεστ πριν τη χοριακη!Είχα κάνει δύο τεστ αφού είχα μείνει έγκυος,γιατί φοβόμουν ότι έχω αποβάλλει 🤷Ειδικά στο δεύτερο ήμουν και τριών μηνών.Θα κάνω τη Δευτέρα τεστ και αν πάλι βγει αρνητικό,εκεί θα αρχίσω να χάνω όντως τις ελπίδες μου..

      μέχρι τρίτη-τετάρτη  δώσε περιθώριο ! μετά για να μην σου λέω χαζομάρες και γω θα λέγαμε ότι δεν ! βέβαια ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, έχουμε δει χοριακη να βγουν την τελευταία μέρα θετικη!!  απλώς εγώ δεν ειμαι αυτής της γραμμής γιατί ειμαι ανυπόμονη και προτιμώ να φαω το άκυρο  μ παρά να ελπιζω για τη μια στις τόσες πιθανότητες! το πολύ πολύ να πάρεις μια τεράστια χαρά στη χοριακη σ που δεν την περίμενες 

Πρώτη φορά χοριακή. Στη δεύτερη μέρα καθυστέρησης!


Recommended Posts

Γεια σας! 

 Μόλις γράφτηκα στο φόρουμ! Είναι η πρώτη προσπάθεια που κάναμε στις 23/6 τελευταία περίοδος ήρθε στις 6/6.

Σήμερα στη δεύτερη μέρα καθυστέρησης  (αν και πότε δεν έχω σταθερό κύκλο)  έκανα την χοριακή και βγήκε με 8 μονάδες.  Το ξέρω ότι είναι νωρίς αλλά τι είναι το 8. Ακόμα δεν έχω πάει σε γυναικολόγο να μιλήσω. Η μικροβιολόγος μου είπε ότι δεν είναι σίγουρο και ότι θα μου έρθει περίοδος αλλά εγώ δεν θέλω. Για πείτε μου τη γνώμη σας. Είχε καμία σας τέτοια τιμή όταν ξεκίνησε;    

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, Ιωάννα_ είπε:

Γεια σας! 

 Μόλις γράφτηκα στο φόρουμ! Είναι η πρώτη προσπάθεια που κάναμε στις 23/6 τελευταία περίοδος ήρθε στις 6/6.

Σήμερα στη δεύτερη μέρα καθυστέρησης  (αν και πότε δεν έχω σταθερό κύκλο)  έκανα την χοριακή και βγήκε με 8 μονάδες.  Το ξέρω ότι είναι νωρίς αλλά τι είναι το 8. Ακόμα δεν έχω πάει σε γυναικολόγο να μιλήσω. Η μικροβιολόγος μου είπε ότι δεν είναι σίγουρο και ότι θα μου έρθει περίοδος αλλά εγώ δεν θέλω. Για πείτε μου τη γνώμη σας. Είχε καμία σας τέτοια τιμή όταν ξεκίνησε;    

Γεια σου Ιωάννα!

Για να καταλάβω, 23/6 ήταν η τυχερή επαφή; Αν ναι, πρόκειται για την 18η μέρα του κύκλου σου, που σημαίνει πιθανότατα ότι έχεις μεγάλους κύκλους και κάνεις αργά ωορρηξία. Πιθανολογώ ότι η εμφύτευση έγινε αργά, γι' αυτό και η χαμηλή χοριακή. Σε κάθε περίπτωση πρέπει να την επαναλάβεις για να δεις αν διπλασιάστηκε, κάτι που στο εύχομαι ολόψυχα! Καλή επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Koulouri είπε:

Γεια σου Ιωάννα!

Για να καταλάβω, 23/6 ήταν η τυχερή επαφή; Αν ναι, πρόκειται για την 18η μέρα του κύκλου σου, που σημαίνει πιθανότατα ότι έχεις μεγάλους κύκλους και κάνεις αργά ωορρηξία. Πιθανολογώ ότι η εμφύτευση έγινε αργά, γι' αυτό και η χαμηλή χοριακή. Σε κάθε περίπτωση πρέπει να την επαναλάβεις για να δεις αν διπλασιάστηκε, κάτι που στο εύχομαι ολόψυχα! Καλή επιτυχία!

Ναι 23/6 Είναι η τυχερή επαφή.!!! Μου είπαν από το μικροβιολογικο να ξανά πάω το Σάββατο αν δεν μου έχει έρθει η περίοδος. Έχω μεγάλο κύκλο περίπου 32 με 35 μέρες. Με την εφαρμογή Που έχω στο κινητό μου λέει ότι στις 23/6 ήμουν 3ς μέρες πριν την ωορρηξία. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Ιωάννα_ είπε:

Ναι 23/6 Είναι η τυχερή επαφή.!!! Μου είπαν από το μικροβιολογικο να ξανά πάω το Σάββατο αν δεν μου έχει έρθει η περίοδος. Έχω μεγάλο κύκλο περίπου 32 με 35 μέρες. Με την εφαρμογή Που έχω στο κινητό μου λέει ότι στις 23/6 ήμουν 3ς μέρες πριν την ωορρηξία. 

Αν ο κύκλος σου φτάνει έως 35 ημέρες, τότε γλυκιά μου σήμερα είναι η πρώτη μέρα καθυστέρησης και χοριακή έκανες την τελευταία μέρα του κύκλου σου. Άρα, έχουμε έναν ακόμη λόγο να αισιοδοξούμε ότι όλα θα πάνε καλά!

Κατά τ'άλλα, έχεις συμπτώματα; Γενικά, όσο δεν βλέπεις αίμα, τα πράγματα βαίνουν καλώς :)


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Koulouri είπε:

Αν ο κύκλος σου φτάνει έως 35 ημέρες, τότε γλυκιά μου σήμερα είναι η πρώτη μέρα καθυστέρησης και χοριακή έκανες την τελευταία μέρα του κύκλου σου. Άρα, έχουμε έναν ακόμη λόγο να αισιοδοξούμε ότι όλα θα πάνε καλά!

Κατά τ'άλλα, έχεις συμπτώματα; Γενικά, όσο δεν βλέπεις αίμα, τα πράγματα βαίνουν καλώς :)

Αίμα ακόμα δεν έχω δει. Για συμπτώματα δεν ξέρω αν έχω. :) το μόνο που έχω καταλάβει είναι ότι έχω γίνει πολύ πιο ευαίσθητη και κλαίω πολύ εύκολα! Και δεν ξέρω αν είναι σύμπτωμα το ότι κοιμάμαι πολλές ώρες. (Και πριν Δηλαδή ήθελα να κοιμάμαι πολύ)  Αλλά τώρα θέλω σίγουρα να κλείσω 9_10 ώρες ύπνου. 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!   

Επίσης τώρα διάβαζα σχόλια από άλλες κοπέλες που σαν σύμπτωμα έχουν δέκατα και έβαλα θερμόμετρο και έχω 37.0 :):):)

Επεξεργάστηκαν by Ιωάννα_
Link to comment
Share on other sites

Είναι θετική, ωστοσο χαμηλη. Εγώ θα σε συμβουλευα να κανεις ανα 2η μερα, ιδιως τωρα στην αρχη για να δεις την πορεια της! Κανονικα πρεπει ανα 2η μερα να διπλασιαζεται


Μάθε τη γλώσσα της σιωπής

κι ύστερα έλα να μου πεις

πώς κλίνεται το σʼ αγαπώ

πώς βγάζει η έρημος καρπό......

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , ioanna_ είπε:

Είναι θετική, ωστοσο χαμηλη. Εγώ θα σε συμβουλευα να κανεις ανα 2η μερα, ιδιως τωρα στην αρχη για να δεις την πορεια της! Κανονικα πρεπει ανα 2η μερα να διπλασιαζεται

Λες να ξανά πάω και αύριο;  Να μην περιμένω μέχρι το Σάββατο που μου είπε η μικροβιολόγος ;

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω πως καλό θα ηταν να δεις την πορεια της. Η χοριακη, οταν ολα βαινουν καλως, διπλασιαζεται ανα δυο ημερες, συνυπολογιζοντας σαφως καποια αποκλιση ειτε συν, ειτε πλην. Προσωπικά δε θα πηγαινα το Σαββατο.. Ευχομαι να πανε ολα καλα! 


Μάθε τη γλώσσα της σιωπής

κι ύστερα έλα να μου πεις

πώς κλίνεται το σʼ αγαπώ

πώς βγάζει η έρημος καρπό......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι πανε σε δυο μερες

Προσωπικα οι χοριακες μου κ τις δυο φορες ηταν τεραστιες αλλα εκανα με πολλες μερες καθυστερηση

Εχω διαβασει ομως για χαμηλες που εξελιχθηκαν μια χαρα σε υγιεστατα μωρακια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Ιωάννα_ είπε:

Έκανα και σήμερα και έπεσε στο 1.78... 

Τελικά δεν είμαι έγκυος :( Αλλά η περίοδος ακόμα να έρθει...

Ιωάννα μου λυπάμαι πολύ. Καλή επιτυχία στην επόμενη προσπάθεια!!!

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...