Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

καισαρικη...επισκληριδιος η ολικη?


adnihor

Recommended Posts

χαχαχα κ γω στον αντρα μου θελω να μοιαζει να βγει μελαχροινη εγω ειμαι ξανθια κ δεν μαρεσω καθολου

δηλ μια ωρα υποθεση κ θα μαι στο δωματιο μου?

μακαρι να μην καταλαβω πως θα περασει ειμαι πολυ φοβιτσιαρα κ αυτο νομιζω φαινεται


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χαχαχαχ adnihor κοιτα μη βγει μελαχρινη και στα 20 τα βαψει ξανθα!χαχαχαχαχα :) :) :)

Ναι Ελενακι!ΚΑΙ συνονοματη ΚΑΙ συντοπιτισα!χαχαχαχα!!


rssOp2.pngDiP1p2.png

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

Link to comment
Share on other sites

Ανδριανουλα μου τις ιδιες ανησυχιες εχουμε εγω στο Εβελινακι μετα απο 16 ωρες προσπαθιας για φυσιολογικο μπηκα για εκτακτη καισαρικη αφου επεσαν οι παλμοι της....Τεσπα μου εκαναν επισκληριδιο αλλα δεν με επιανε ουτε και οι 3 δοσεις που μου εκαναν...και αυτο γιατι ειχαν τσιτωσει τα νευρα μου μετα απο τοσες ωρες...Στο τελος εκανα ολικη ναρκωση αλλα ακομα και τωρα το μετανιωνω....Δεν θυμαμαι τιποτα απο τις πρωτες δυο μερες της Εβελινας και αυτο με στοιχιωνει εχω στο μυαλο μου αυτα που μου λενε οι αλλοι...Δικες μου αναμνησεις καμια....

Τωρα ομως το σκεφτομαι γιατι φοβαμαι μηπως πανικοβληθω αλλα απο την αλλη αυτη την φορα θελω να ζησω τα παντα....ακομα και αν μου ελεγαν οτι μπορω να γεννησω φυσιολογικα παρα την ταλαιπωρια της πρωτης γεννας δεν θα το σκεφτομουν καν θα το ξαναεκανα!!!!

Οποτε λεω για επισκληριδιο και οτι γινει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Και εγώ με καισαρική και επισκληρίδιο γέννησα! Είχα ρωτήσει την αναισθησιολόγο για ολική και είχε βάλει τα γέλια!! Μου λέει "Μ Ο Ν Ο σε σοβαρές περιπτώσεις κάνεις ολική νάρκωση κορίτσι μου, ποιός σου είπε ότι κάνουμε ολική έτσι χωρίς σοβαρό λόγο??? Ξέρεις τι κύνδηνος υπάρχει στην ολική για εσένα και το μωρό"??? Πω πω εγώ τα έχασα... δεν ήξερα τίποτα για όλα αυτά που μου είπε και έκανα επισκληρίδιο... Πραγματικά δεν νιώθεις τίποτα!! Μόνο ένα τράβηγμα την ώρα που βγαίνει το μωρό και εκείνη την ώρα ακούς το κλάμα του το οποίο θα το θυμάσαι σε όλη σου την ζωή... και την πρώτη αγκαλιά αμέσως μόλις γεννηθεί... δεν συγκρίνεται με τίποτα!! Μην στερήσεις αυτό το ανεπανάληπτο γεγονός στον εαυτό σου!! Φιλάκια και καλή λευτεριά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια να σας ζησουν τα παιδακια και να τα χαιρεστε!!!!

Οσο για να κρατησεις την επισκληριδιο και την αλλη μερα ειμαι ηπερ την κρατησα και εγω και απο πονους μετα τιποτα δεν καταλαβα μιλαω για την δευτερη μερα και μετα που συνηλθα...χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Και εγώ με καισαρική και επισκληρίδιο γέννησα! Είχα ρωτήσει την αναισθησιολόγο για ολική και είχε βάλει τα γέλια!! Μου λέει "Μ Ο Ν Ο σε σοβαρές περιπτώσεις κάνεις ολική νάρκωση κορίτσι μου, ποιός σου είπε ότι κάνουμε ολική έτσι χωρίς σοβαρό λόγο??? Ξέρεις τι κύνδηνος υπάρχει στην ολική για εσένα και το μωρό"??? Πω πω εγώ τα έχασα... δεν ήξερα τίποτα για όλα αυτά που μου είπε και έκανα επισκληρίδιο... Πραγματικά δεν νιώθεις τίποτα!! Μόνο ένα τράβηγμα την ώρα που βγαίνει το μωρό και εκείνη την ώρα ακούς το κλάμα του το οποίο θα το θυμάσαι σε όλη σου την ζωή... και την πρώτη αγκαλιά αμέσως μόλις γεννηθεί... δεν συγκρίνεται με τίποτα!! Μην στερήσεις αυτό το ανεπανάληπτο γεγονός στον εαυτό σου!! Φιλάκια και καλή λευτεριά!!!

σε ευχαριστω πολυ τωρα καταλαβα γιατι το λενε λευτερια δεν μπορεις να κουνηθεις κ να κανεις το οτιδηποτε;)


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να σας ζησουν τα παιδακια και να τα χαιρεστε!!!!

Οσο για να κρατησεις την επισκληριδιο και την αλλη μερα ειμαι ηπερ την κρατησα και εγω και απο πονους μετα τιποτα δεν καταλαβα μιλαω για την δευτερη μερα και μετα που συνηλθα...χαχαχαχα

αννουλα γιατι δεν σε επιασε η επισκληριδιος κ 3 δοσεις μαλιστα?

θα ξαναμπω σε λιγο πετρωσε η κοιλια μου κ τα νευρα μου τωρα


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αννουλα γιατι δεν σε επιασε η επισκληριδιος κ 3 δοσεις μαλιστα?

θα ξαναμπω σε λιγο πετρωσε η κοιλια μου κ τα νευρα μου τωρα

Πολυ απλα Ανδριανη μου γιατι τα νευρα μου τσαταλια ηταν μετα απο 16 ωρες που προσπαθουσα φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο μετα απο οτι μου ειπε η αναισθησιολογος ηταν λογικο να μην με πιανει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

adnihor καλησπερα! αλλη μια εμπειρια απο καισαρικη με επισκληριδιο. Ξεκινησα κι εγω για φυσιολογικο τοκετο με επισκληριδιο και αφου μετα απο 12 ωρες προσπαθειας αρχισαμε να χανουμε τους παλμους του παιδιου, προχωρησαμε σε καισαρικη. Δεν θα αλλαζα με τιποτα την επισκληριδιο, οταν ακουσα το κλαμα του γιου μου, η καρδια μου ραγισε... για παντα. Οταν δε μου τον εφεραν να τον δω, ο χρονος σταματησε. Δεν καταλαβαινεις ουτε ραψιμο, ουτε τιποτα. Οπως ειπε και μια κοπελα παραπανω, εισαι σε νιρβανα, οχι απο την ναρκωση αλλα απο την ευτυχια. Ο,τι κι αν επιλεξεις, με το καλο!!


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καταρχην με το καλο να δεχτειτε τη κορουλα σας.

γεννησα πριν 4 μηνες στην 38 βδομαδα γιατι εχανα υγρο και δεν ειχα παρει πρεφα.

καισαρικη και επισκληριδιο. λοιπον ευχαριστη δεν ειναι δε το λες και παρτακι αλλα θα κανεις υπομονη πονο δε θα νιωσεις στην ενεση παρα μονο την πιεση που ειναι αρκετη απο το υγρο που θα σου βαλει στη πλατη. θα κατσεις ΑΚΙΝΗΤΗ το ξερω ειναι δυσκολο αλλα θα κατσεις εγω κοντεψα να σπασω το χερι της μαιας μου αλλα το αντεξε. μετα θα γυρισεις ανασκελα και σε δυο λεπτα δε θα νιωθεις ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ εχει πολυ πλακα η αισθηση μη τρομαξεις θα επανλθεις οπως επανηλθαμε ολες μας. θα σου βαλουν καθετηρα ουτε που θα καταλαβεις .

μετα θα νιωθεις να σε πατανε να σε ζουλανε αλλα δε θα πονας φυσικα απλα πιεση θα ειναι οταν θα δεις τη τζουτζουκα σου που θα σου κατεβασει το παραβαν η μαια ειναι αλλο πραγμα. σε δεκα λεπτα την ειχαν βγαλει εμενα και καπακι με ραψαν. σε 25 λεπτα ειχα τελειωσει. θα σε παει ο καλος ο κυριος που ολα τα σηκωνει χαχχααχαχ στην ανανηψη να κατσεις μαζι με τις αλλες κοπελες. μια χαρα σιγα σιγα θα αρχισεις να νιωθεις ποδια εγω φαντασου σηκωθηκα απο την ανανηψη πηγα πανω δωματιο και ολα καλα σε δυο ωρες και κατι περπαταγα στους διαδρομους αφου με φωναζανε ραμπο!!!! την αλλη μερα το πρωι στις 6 μου βγαλαν την επσικληριδιο παλι εκει τιπτοα δε θα νιωσεις .

μετα φυσικα δε θα σου πω ψεματα ΠΟΝΑΓΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΑΛΛΑ ΚΟΤΖΑΜ ΤΟΜΗ ΚΑΙ 8 ΣΤΡΩΣΕΙΣ ΚΡΕΑΣ ΚΟΨΑΝΕ. ολα θα περασουνε θα παρεις πολλα παυσιπονα και ολα καλα σε 15 μερες δε θα πονας καθολου . θα κανεις λιγο υπομονη αλλα.... το κουκλακι σου θα το χεις αγκαλια. ολα μια ιδεα ειναι. το καλο ειναι οτι τη πρωτη μερα εχεις την επισκληριδιο θα περασει ενα βραδυ ειναι θα κοιμηθεις καλα αφου δε θα πονας.

με το καλο


b1Iqp2.png

PnR7p2.png

Link to comment
Share on other sites

koπελιες ευχαριστω για τις απαντησεις σας σε 9 μερες μπαινω για καισαρικη ο τροπος ακομα δεν ειναι σιγουρος θα κρινει αναλογα τις εξετασεις διοτι κανω αντιπυκτικες 8 μηνες τωρα κ εχω πολλες συσπασεις κ κοβω σιγα σιγα τα φαρμακα μπορει να γινει κ νωρητερα απο τις 9 μερες αν δεν εχω προλαβει να κοψω 2 μερες τις ενεσεις θα κανω ουτως η αλλως ολικη αλλα επειδη αγχωθηκα πολυ μου λεει μην σκεφτεσε τιποτα εκεινη την ωρα θα αποφασισουμε τι θα κανουμε

ο θεος βοηθος!

ετσι κ αλλιως θα χω την μπεμπουλα μου κ να ποναω θα ξερω οτι αξιζε τον κοπο


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

θα σε παει ο καλος ο κυριος που ολα τα σηκωνει χαχχααχαχ στην ανανηψη να κατσεις μαζι με τις αλλες κοπελες.

αυτο πραγματικά είναι πέρα ως πέρα αληθινόν....Αυτος ο άνθρωπος πόσα σωματα σηκώνει ημερησίως τα μεταφέρει και τους αλλάζει κρεβάτια, φορεία...Είναι απίστευτο!!!!;)


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

και του κανα και πλακα τρομαρα μου του λεγα ''κανονισε να πεσω θα σκορπισουν καμια κατοστη κιλα κρεας και να ξερεις εχω κανει κοπο να τα παρω ασε τα λεφτα που εδωσα '' χαχαχαχαχαχαχα γελαγαμε μια ωρα μη σε νοιαζει μου λεει πουπουλο εισαι τρομαρα μου λεω πουπουλο μοντελο. και ηταν ενας τσιλιβιθρας μιση μπουκια... που τη βρηκε τη δυναμη ο ατιμος.... χαχαχχαχαχαχαχα


b1Iqp2.png

PnR7p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοπελιες καλησπερα αποτι καταλαβατε απο το τικερ μου γεννησα το σαββατο 12 φεβρουαριου εκτακτος οι συσπασεις δεν επεφταν απο το 100% κ ετσι δεν μπηκα στο διλλημα για επισκληριδιο η ολικη εκανα ολικη γιατι δεν γινοταν αλλιως οταν μου ειπαν παμε για καισαρικη τωρα στην αρχη σαστισα αλλα ημουν σχετικος ηρεμη ολα πηγαν καλα το μονο ασχημο ειναι οτι η μικρη παρουσιασε ταχυπνοια κ την πηγαν με ασθενοφορο στο νοσοκομειο κ ειναι ακομα στην μοναδα νεογνων ελπιζουμε την τριτη να την παρουμε κ να παμε σπιτι μας γιατι εγω δεν εχω παει ακομα μενω στην αδερφη μου γιατι πηγενοερχομαι πρωι απογευμα να την βλεπω κ οσο γαλα καταφερνω να βγαζω να της το δινω αυτα τα νεα μου!!!!!


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...