Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!

Συγνώμη που η μικρη μου ήταν τόσο γκρινιάρα!!! Σας επρηξε! Χιλια συγνωμη!

Μετα ήταν καλύτερα, αλλα πολυ υπερένταση. Ξεσαλωσε και στο σπίτι και πριν λίγο κλαταρε και κοιμάται!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Βρε Nina-Nana,τι συγνωμη ζητας;μια χαρα ηταν το πουλακι μου,ποιο παιδακι δεν γκρινιαζει;κι ο δικος μου γκρινιαζε στην αρχη.Μεταξυ μας καταλαβαινομαστε.ασε που η δικια σου ειναι και πολυ μελετηρη!!!

Κοριτσια,περασα πολυ ωραια!Να το επαναλαβουμε!Χαρηκα πολυ που σας γνωρισα απο κοντα και τα μπεμπακια το ιδιο.

Οποια ειπε οτι ο γιος μου ηταν ησυχος,να ερθει να τον δει που μου ξηλωσε τα καλυμματα απ'τις καρεκλες της τραπεζαριας!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Νina-Nana μωρακια ειναι λογικο να ειναι μια γκρινιαρικα μια γελαστα κ ησυχα, εξαλλου ακομα και οταν γκρινιαζει ειναι μια γλυκα!!!!

Οντως ηταν ωραια Della μου και να το επαναλαβουμε σιγουρα...τα δικα μας το επαιξαν κυριος κ κυρια σημερα κ μετα ξεσαλωσαν στο σπιτι!!!


QWrRp3.png

pw3Zp3.png

eJhDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Nina-Nana, τι λες? Φυσιολογικό είναι τα μωρά να μην έχουν πάντα τα κέφια τους. Μια χαρά ήταν η ζουζού σου. Δεν είδες και η δικιά μου που ήταν μες την ανησυχία?

Τα συγχαρητήρια μου για την ιδέα να συναντηθούμε (νομίζω η Βιβή το είχε προτείνει).

Όλα τα μωράκια ήταν γλύκα! Χάρηκα πολύ που σας γνώρισα!

Καληνύχτα και όλη νύχτα!!

Φιλιά!


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες!!!

Πράγματι ήταν πολύ ωραία εχθές και η μικρή το καταευχαριστήθηκε! Όλη την ώρα γελούσε και κοιταζε γύρω-γύρω! Δεν ήθελε να κοιμηθεί με τίποτα, παρόλο που ήταν ψόφια!

Και βέβαια να το επαναλάβουμε...και ελπίζβ αυτή τη φορά να μην έχουμε απώλειες!

Nina-nana δε σε ρώτησα εχθές, τι έγινε με τα συνβόλαια? Υπογράψατε?

Πολλά φιλιά σε όλες και όλα τα μπεμπέκια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Μπράβο που περάσατε τόσο καλά, ελπίζω στην επόμενη συνάντηση να σας γνωρίσω κι εγώ!Αλήθεια καταφέρατε να τα πείτε λίγο? Σας άφησαν τα μικρά? Εμείς όταν βγαίνουμε με παιδιά από το άλλο καφέ συνήθως δυο-τρεις κουβέντες ανταλλάσουμε οπότε και κανονίζουμε πολλές φορές καφεδάκι ανευ τέκνων! :lol:

Τελικά ο καλός μου ξεμπέρδεψε κατα τις 12.30 κι ετσι πήγαμε κι εμείς μια βολτίτσα στο πάρκο Τρίτση, ταίσαμε τις πάπιες, περπατήσαμε στην φύση και γυρίσαμε. Το βράδυ όμως τον έπιασε τον Βασίλη πάλι βήχας, ελπίζω να μην είναι κάτι..

Σήμερα μάλλον θα πάμε και στον γιατρό για το νεφράκι του.

νινα-νανα είμαι σίγουρη ότι και ο δικός μου πάνω από 5' χωρίς να γκρινιάξει δεν θα καθόταν. Εκτός κι αν του είχα κανα κομμάτι ψωμί..:lol:


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτή την λίστσ που την είχαμε όταν γεννούσαμε για να θυμηθούμε τα γενέθλια. Νινα-Ναννα και Βιβή εσείς πότε γεννήσατε?

1.Maria-Elena γέννησε αγοράκι 2600 γρ. στη Βεροια στις 9/3

2.ania γεννησε αγορακι 4060 γρ. στο Αλεξανδρα στις 29/3

3.Pola γεννησε αγορακι 3550 γρ. στο Μητερα στην 1/4

4.mammy3 γέννησε κοριτσάκι 3100 γρ. στο Ιασώ στις 6/4

5.Elzu γεννησε κοριτσακι 3200γρ στο γ.ν Εδεσσας στις 6/4

6.Κιττυ γεννησε αγορακι 3490 γρ στο Αλεξανδρα στις 7/4

7.Tzitzina γέννησε κοριτσάκι 3850γρ στο Ιασώ στις 7/4

8.arma γεννησε αγόρι 2970γρ στο Ρεα στις 11/4

9.dimista γεννησε αγορι 2570γρ. στο Λητω στις 11/4

10.della γεννησε αγορι 3280γρ στο Ρεα στις 11/4

11.KLiMT γεννησε κοριτσι 3450γρ στο Ρεα στις 11/4

12.Tzamin γεννησε κοριτσι 3600γρ στο Ρεα στις 19/4


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα κορίτσια!!!

Τέλεια ήταν χτες... πολύ μου άρεσε. Όλα τα μωράκια είναι γλύκες. Είναι ωραία που προστέθηκαν και πρόσωπα στα ονόματα. Μετά από τόσο καιρό που μιλάμε ήταν σαν να είμαι για καφέ με τις φίλες μου. Θα το κάνουμε πάλι σύντομα ε?

Καλημέρα και καλή εβδομάδα....


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα!

Τι κανετε; Εμείς είχαμε φρικτό βράδυ. Τσιριζε κάθε μια ώρα. Αυτο ειναι σίγουρα δόντι...

Πολυ ωραία ήταν χτες! Αγχωθηκα που γκρίνιαζε η δικια μου και πάλι συγνώμη! Να το επαναλάβουμε!! Τα μωρακια σας ειναι τελειαααααα! :D

Della ναι, τα βιβλίο μας έχουν σώσει!

Mammy ευχαριστω για τα καλα σου λόγια κι η δικια σου γλυκά!

Βιβη δεν υπογραψαμε. Ειναι στα τελευταία της μια θεια της και λείπει απο την πόλη.

Tzitzina η δικια σου ούτε καν ακούστηκε σε σχέση με το τερατακι μου! Μια χαρα ήταν!

Tzamin της έδωσα χτες ρυζογκοφρετα κανονική τελικα. Της άρεσε!

Arma πολυ καλη δουλεια που τα συγκεντρωσες! Εγω γέννησα 11/4 στο Ιασω 2.800. Στο πάρκο του Τριτση πάμε κι εμείς! Πριν μείνω έγκυος πηγαίναμε για ποδήλατο στα λοφακια και τους χωματοδρομους που έχει. Στην εγκυμοσύνη περπατούσα εκει! Πολυ ωραίο ειναι αλλα λίγο το εγκατέλειψε ο δήμος στην μοίρα του...

Φιλακια πολλα!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια γραφω πρωτη φορα εδω στην παρεα γεννησα περυσι στισ 7/04 το γιο μ Αχιλλεα δλδ σε 5 μερουλες γινομαστε 1 :D:D:D:D....βλεπω αρκετα παιδακια με κοντινες ημερομηνιες χρονια πολλα σε ολους να χαιρομαστε τα παιδια μας γερα δυνατα και καλοφωτιστα!

ηθελα να ρωτησω εαν καποια το μικρο καποιας μανουλας εχει προβλημα υπνου που να προεκυψε τελευταια..Ενω ποτε δν ειχαμε προβλημα το περναμε σερη απο 8.30 με 6 το πρωι ουτε ακομη και οταν βγαζαμε δοντια να τονισω ο γιος μ εχει 11 δοντια!!!ξεπναει καθε βραδυ 2 με 3 το πρωι και μουρμουριζει και εαν δεν φαει δεν κοιμαται...Οσο για φαγητο πινουμε 1 λιτρο γαλα φρεσκο την μερα και 3 με 4 στερεα γευματα..εχει καποια το ιδιο προβλημα και πωσ το αντιμετωπιζει ευχαριστω


a4C0p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κι από μένα! Χάρηκα που σας γνώρισα από κοντά και ελπίζω να ξαναγίνει σύντομα συνάντηση τώρα που έχει βελτιωθεί κι ο καιρός.

ειρήνη μου, προβλήματα με ύπνο είχα κι εγώ με τη μικρή μου. Από τον 6ο ως τον 9ο μήνα οι νύχτες μας ήταν τραγικές. Από τον 9ο μήνα και μετά δεν ξυπνάει τη νύχτα, εκτός από ελάχιστες φορές που πρέπει να οφειλόταν στα δόντια. Τα μωράκια περνούν φάσεις στον ύπνο, μη βλέπεις που το δικό σου είναι πιο βολικό σε αυτό το θέμα. Έχω διαβάσει ότι εκεί γύρω στο χρόνο περνούν άλμα ανάπτυξης που μπορεί να διαταράξει και τον ύπνο. Μήπως έχει κάποια σημάδια ανάπτυξης; πχ έμαθε να περπατάει, μιλάει περισσότερο και καλύτερα ή άλλαξε κάτι στην καθημερινότητά του; Όλα αυτά επηρεάζουν και μπορεί για λίγο διάστημα να έχει μεταπτώσεις στον ύπνο. Εάν τρώει αυτά που γράφεις πάντως, το σίγουρο είναι ότι δεν ξυπνάει από πείνα. Υπομονή και θα επανέλθει, εγώ αυτό είδα από την κόρη μου.

Επίσης, πόσο καιρό έχει που πίνει φρέσκο γάλα; Απ' ό,τι ξέρω πρέπει να κλείσει χρόνο για να ξεκινήσει φρέσκο ή εβαπορέ, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα! Χάρηκα που σας γνώρισα από κοντά και ελπίζω να ξαναγίνει σύντομα συνάντηση τώρα που έχει βελτιωθεί κι ο καιρός.

ειρήνη μου, προβλήματα με ύπνο είχα κι εγώ με τη μικρή μου. Από τον 6ο ως τον 9ο μήνα οι νύχτες μας ήταν τραγικές. Από τον 9ο μήνα και μετά δεν ξυπνάει τη νύχτα, εκτός από ελάχιστες φορές που πρέπει να οφειλόταν στα δόντια. Τα μωράκια περνούν φάσεις στον ύπνο, μη βλέπεις που το δικό σου είναι πιο βολικό σε αυτό το θέμα. Έχω διαβάσει ότι εκεί γύρω στο χρόνο περνούν άλμα ανάπτυξης που μπορεί να διαταράξει και τον ύπνο. Μήπως έχει κάποια σημάδια ανάπτυξης; πχ έμαθε να περπατάει, μιλάει περισσότερο και καλύτερα ή άλλαξε κάτι στην καθημερινότητά του; Όλα αυτά επηρεάζουν και μπορεί για λίγο διάστημα να έχει μεταπτώσεις στον ύπνο. Εάν τρώει αυτά που γράφεις πάντως, το σίγουρο είναι ότι δεν ξυπνάει από πείνα. Υπομονή και θα επανέλθει, εγώ αυτό είδα από την κόρη μου.

Επίσης, πόσο καιρό έχει που πίνει φρέσκο γάλα; Απ' ό,τι ξέρω πρέπει να κλείσει χρόνο για να ξεκινήσει φρέσκο ή εβαπορέ, έτσι δεν είναι;

Περπαταμε εδω και ενα μηνα περιπου οι φωνες βεβαια αυξηθηκαν φωναζει και συλλαβιζει για το καθετι...φρεσκο advance πινει το ξεκινησαμε εδω και 2-3 βδομαδες( σε 5 μερες κλεινουμε τα 12μ) το τιμαει δεοντος υπαρχει βεβαια και advance εβαπορε απο τον 6ο το οποιο πιναμε πριν


a4C0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κιριτσια.Στις 5.30 εχουμε παιδιατρο και θα τον παω μονη μου.Ο αντρας μου ειναιαπογευμα τελικα κι εγω αναθεματιζω την τυχη μου που μου εκατσε τετοια στραβη.Να δω πωςθα τον κανω κουμαντο οταν θα χτυπιεται!

Νina-Nana,κι εμεις μια απο τα ιδια χθες βραδυ.Δεν ελεγε να κοιμηθει κι οταν τελικα 12+ κοιμηθηκε απο τις 1.30 αρχισαν τα οργανα.Καθε τοσο εκλαιγε και τσιριζε.Σημερα ειμαι σαν ζομπι!

Ειρηνη,να σου ζησει κι εσενα το αγορακι σου.Δυστυχως δεν ξερω να σε βοηθησω γιατι εμεις ειχαμε προβλημα με τον υπνο απο την αρχη και ακομα συνεχιζουμε.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και από μένα!Καλή βδομάδα!

Μπήκα για να γράψω ότι και γω πέρασα πολύ ωραία εχτές.Είστε όλες πολύ καλές και ευχάριστες κοπέλες,ωραίες μανούλες και όλες έχετε κουκλάκια.

Κλιμτ και Βιβή είσασταν μακριά και δεν σας μίλησα καθόλου.

Το κανονικό σου όνομα ποιο είναι?

Ειρήνη καλώς ήρθες στην παρέα μας.Το 23 σημαίνει ότι είσαι 23?Μικρούλα είσαι.

Καλό μεσημέρι σε όλες.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλεναδες.Πηγαμε παιδιατρο και καναμε mantoux.Σιγα σθγα ξεκιναμε ασπραδι αυγου,ψαρι,κιτρινα τυρια(οχι φετα) και φακες.Συμφωνει με το προγραμμα φαγητου του παιδικου εκτος απο ρη φετα και το βουτυρο,μαργαρινη μονο μας ειπε.Μπορει να φαει και digestive μπισκοτα αλλα οχι μιραντα κτλ.Σιγα σιγα να δοκιμασει μελι και με πολλη προσοχη λιγη φραουλα.Κατα τ'αλλα ειμαστε 10200 και 77εκ.Ολα μια χαρα δηλαδη.Απο γαλα μας ειπε η να παρουμε το humana3η να του δωσω τα αλλα στο μπουκαλι αλλα οχι φρεσκο.Πολλες οδηγιες σημερα.Ειχα παρει χαρτι και σημειωνα!

.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...