Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλημέρα

Χρόνια Πολλά και καλή χρονιά!!!

Δήμητρα ευχαριστώ για τις ευχές.

Εμείς περάσαμε αρκετά καλά. Για Χριστούγεννα αφήσαμε την Έλενα στην μητέρα μου μαζί με τις ξαδερφούλες της και πήγαμε τριήμερο στην Καστοριά οι δυό μας με τον άντρα μου. Πραγματικά το είχαμε μεγάλη ανάγκη να ηρεμήσουμε λίγο μόνοι μας. Πρωτοχρονιά κάναμε στην Αθήνα αρκετά ήσυχα με φίλους.

Τώρα προσπαθούμε να μπούμε και πάλι στο πρόγραμμα. Ο άντρας μου έχει ήδη ξεκινήσει τα ταξίδια, είναι στην Ιαπωνία αυτή την στιγμή. Κι εγώ σκέπτομαι πως ίσως είναι η ώρα να αρχίσω να ετοιμάζομαι για τον ερχομό του μωρού. Αυτά τα λίγα.

Πολλά φιλιά και εύχομαι τα καλύτερα για το 2015.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κορίτσια κ καλή βδομάδα!

Όλες καλά κ τα παιδάκια σας?

Ο Κωνσταντίνος ενώ ήταν καλά από Δ-Π,την Παρασκευή το βράδυ ενώ κοιμόταν ξαφνικά άρχισε τους εμετούς.Έκανε 4 με 5 φορές.Η πρώτη φορά ήταν 1α ποσότητα που δεν είχα ξαναδεί ποτέ.Μέχρι κ από την μύτη του έβγαινε.Άλλαζα συνέχεια σεντόνια κ το 5ο που έβαλα ήταν αναγκαστικά δικό μας.Έκανε κ πυρετό που έφτασε μέχρι 38.5.Ευτυχώς κράτησε 2 μέρες κ σήμερα πήγε κανονικά σχολείο.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτουμε πως πέρασε γαστρεντερίτιδα.Ο πυρετός μπορεί να ήταν από το εμβόλιο που έκανε την Παρασκευή το απόγευμα.Έκανε αυτό το καινούριο.Της μηνιγγίτιδας Β.

Τζαμίν χαίρομαι που περάσατε ωραία Χριστούγεννα κ Πρωτοχρονιά.

Μπράβο που πήγατε οι 2 σας Καστοριά.Η Έλενα έκατσε εύκολα με την μητέρα σου?

Πάντως περνάει γρήγορα ο καιρός.Σε λιγότερο από 3 μήνες θα έρθει το αγοράκι σας.Τουλάχιστον δεν έχεις πολλές αγορές να κάνεις.Φαντάζομαι έχεις κρατήσει αρκετά από την Έλενα.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Κούνια,καρότσι κτλ.Κ παρόλο που είναι αγοράκι μπορείς να του φοράς φανελάκια κ φορμάκια της Έλενας.

Ο άντρας σου πότε γυρνάει από Ιαπωνία?

Καλό μεσημέρι σε όλες κ στα παιδάκια σας!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Δήμητρα η Έλενα έκατσε μια χαρά γιατί ήταν εκεί και η αδελφή μου με τα δύο της κορίτσια (πολύ κοντά στην ηλικία της Έλενας) και ο αδελφός μου με την γυναίκα του με άλλα δύο κοριτσάκια. Οπότε ήταν 5 σύνολο σε πολύ κοντινές ηλικίες (7 χρονών η μεγαλύτερη και 3 χρόνων η μικρότερη). Η χαρά του παιδιού ήταν.

Από την Έλενα δεν έχω πολλά γιατί συνειδητοποίησα ότι ήταν όλα ροζ και φούξια, οπότε τα χάρισα όλα πρόσφατα σε μια κοπέλα που περιμένει κοριτσάκι και τα φέρνουν βόλτα πολύ δύσκολα. Δεν μου πήγαινε να βάλω αυτά τα χρώματα σε αγοράκι. Ο άντρας μου ούτε να το συζητήσει το φούξια για τον γιό :tongue:.

Έχω όμως φίλες που θα με βοηθήσουν με τα ρούχα από τα δικά τους αγοράκια.

Καρότσι δεν έχω γιατί το χρησιμοποιήσαμε τόσο πολύ που χάλασε.

Η αλήθεια όμως είναι ότι δεν έχω αγχωθεί καθόλου. Θα μου έρθει μια και καλή το άγχος και θα τρέχω.

Μεγάλη ταλαιπωρία με τον Κωνσταντίνο ε? Τα λυπάμαι τόσο πολύ όταν κάνουν εμετό :(. Υπάρχει μια τέτοια τραγική ίωση. Περαστικά κι αγύριστα!!!

Καλό απόγευμα


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Kαλημέρα κορίτσια!

Τελείωσε κ ο Γενάρης!Ευτυχώς δεν τελείωσε άσκημα.Ο μικρός μόνο 6 απουσίες.Τώρα έχουμε άλλο άγχος όμως.Κυκλοφορούν ψείρες.Αλλά θα του βάζουμε λοσιόν προληπτικά.Κ πιστεύω να γλυτώσουμε.

Αύριο ανοίγει το 3ώδιο.Τι έχετε σκεφτεί για τις Απόκριες?Θα πάρετε στολές για τα παιδιά σας?


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είμαστε οι 2 μας με τον Κωνστ.Ο άντρας μου είναι σε συνέδριο.

Τζαμίν οπότε πέρασε κ η Έλενα καλά.Να το επαναλάβετε με τον άντρα σου.

Πώς αισθάνεσαι που πλησιάζουν οι μέρες για το αγοράκι?Πού θα γεννήσεις?

Είσαι τυχερή που έχεις φίλες που θα σε βοηθήσουν με τα ρούχα.

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε?

Κίττυ χάθηκες εντελώς!

Καλό ΣΚ σε όλες κ καλό μήνα να έχουμε!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κοριτσακια.Επιτελους ειμαστε καλα.Πεεασαμε γαστρεντεριτιδα και οι 3 αφου μας κολκησε ο μικρος.Και ενω συνηλθαμε και ειπαμε ειμαστε καλα ο μικρος κολλησε αυτην την παλιοιωση με 40αρια πυρετο.Εφτασε ως 40,3 και ειχε παραισθησεις το αγορακι μου.Ψηθηκε το αγορι μου για 5 μερες κοριτσια.Ο παιδιατρος που ηρθε ειπε οτι πεεα απο τις 5 μερες αν συνεχιζε βηχα και πυρετο θα βγαζαμε ακτινογραφια μηπως εκανε πνευμονια.Ευτυχως την 6η μερα ο πυρετος επεσε.Συνολικα 15 μερες δεν πηγε καθολου σχολειο κι εγω με τον αντρα μου ψοφησαμε.Να παιρνουμε αντιθετες βαρδιες για να τα καταφερουμε και κουραστηκαμε πολυ.Στο σχολειο πηγε αυτη τη βδομαδα και του ειχε λειψει πολυ,το ζητουσε.

Εσεις;τα παιδακια σας; Kitty,Lila 's mom,Dimista,Τzamin,Bιβη.Μου λειψατε!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Ντέλλα επιτέλους είστε καλά!Σιδερένιοι κ οι 3 !Μεγάλη ταλαιπωρία περάσατε.Ο κακομοίρης πέρασε πολύ υψηλό πυρετό.Ευτυχώς γλύτωσε την πνευμονία.Θυμήθηκα που πέρυσι ο μικρός πέρασε σχεδόν πνευμονία.Ήταν σε ένα στάδιο πριν την πνευμονία.Είχε βγάλει ακτινογραφία θώρακος.

Κ είχε δείξει παραλίγο πνευμονία.

Ο μικρός τον Δεκέμβρη πήγε σύνολο 5 φορές.Εγώ φοβάμαι τον Φλεβάρη κ τον Μάρτη.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Πάντως Ντέλλα μπράβο για το κουράγιο σου,που έγραφες στην σελίδα του γιατρού μας.Παρόλο την ταλαιπωρία σας.

Ντέλλα δεν έχω να γράψω καιρό.Από 31/1.Δεν είναι μέρες.

Κ η Τζαμίν γράφει όποτε μπορεί.

Τα άλλα κορίτσια έχουν χαθεί.

Στολή του πήρες του μικρού?

Απόκριες τι θα κάνετε?

Καλά να περάσετε αύριο!

Καλό βράδυ σε όλα τα κορίτσια.Περιμένουμε νέα σας.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλησπερα καλησπερα!Πως ειστε;εμεις πηγαμε μια βολτα στο river west το απογευμα και το βραδυ δεν ηθελε με τιποτα να κοιμηθει.Ηθελε να δει "μουρμουρα".Με χιλια ζορια κοιμηθηκε.

Στολη για τις αποκριες πηρε στρατιωτικος πιλοτος ελικοπτερου αυτοι με τα κοκκινα μπερε.Το Σαββατο θα φυγουμε για Θεσσαλονικη και θα κατσουμε 10 μερες και θα ντυθει εκει με την ανιψια μου.Εσεις;τι θα κανετε τις αποκριες κοριτσια;


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια!

Την Δευτέρα είχαμε συνάντηση γονέων.Η δασκάλα του μας είπε ότι είναι από τα ήσυχα παιδιά αν κ έχει ζωηρέψει.

Εχτές κ σήμερα δεν τον πήγα σχολείο κ έχει λυσσάξει μέσα στο σπίτι αλλά αύριο θα τον πάω.

Ωραίο το χιόνι αλλά δεν το έστρωσε.Στις περιοχές σας το έστρωσε?

Τώρα έβγαλε ήλιο.

Ντέλλα ωραία ακούγεται η στολή.Ωραία που θα κάτσετε 10 μέρες.Θα ξεκουραστείτε.

Ο μικρός θέλει να ντυθεί Τζέρρυ.Δεν ξέρω όμως αν υπάρχει τέτοια στολή.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη θα κάτσετε κ το 3ήμερο της Κ.Δευτέρας?

Εμείς θα φύγουμε μόνο για το 3ήμερο.Σπάρτη θα πάμε.

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι θα κάνετε?

Αύριο που είναι Τσικνοπέμπτη θα πάτε κάπου?

Θα γίνει γιορτή στον σταθμό?

Καλή υπόλοιπη Τετάρτη σε όλες κ δώστε σημεία ζωής όσες χαθήκατε.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα τσουπρες!Σηκωθηκα για τουαλετα κι εχω χασει τον υπνο μου.Πως περασατε Τσικνοπεμπτη;εγω εψησα σουβλακια και λουκανικα στο σπιτι.Ο μικρος δεν εφαγε καθολου γιατι ειχαν τσικνοπαρτυ στο σχολειο και εψησαν σουβλακια και κεμπαπ οποτε δεν αγγιξε τιποτα στο σπιτι.

Ντυθηκε με τη στολη του το πρωι και ηταν μεσα στη χαρα!Θα παρουμε τη στολη μαζι μας στη Θεσσαλονικη και θα ντυθει με την ανιψια μου και θα τους βγαλω εξω.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το χιονακι ηταν πολυ πολυ ωραιο αλλα δεν κρατησε μωρε,κριμα.Ο Κωνσταντινος περιμενε να βγουμε να φτιαξουμε χιονανθρωπο,αλλα που!

Dimista,στολη τζερρυ βρηκατε τελικα;εγω δεν εχω δει καπου παντως.Εμεις συγκεντρωση γονεων εχουμε τη Δευτεεα που θα λειπουμε και κανονισα με την δασκαλα του να παω οταν ερθουμε.

Τα υπολοιπα κοριτσια πως περασατε αυτες τις μερες;

Φιλακια κοριτσια!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...