Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Έχω αγχωθεί πάλι γιατί έκανα κάτι εξετάσεις θρόμβο φιλίας και ενώ όλες είναι καλες βγήκε ένα PAI-1 4G/4G που ενώ στα αλλά λέει φυσιολογικός γονότυπος σε αυτό δεν λέει. Ξέρει κάποια κοπέλα τι είναι αυτό; Είμαι  7η βδομάδα και αντιπηκτικές δεν κάνω ούτε ασπιρίνη παίρνω.. Σήμερα το ιατρείο είναι κλειστό όποτε αύριο θα επικοινωνήσουν μαζί μου και έχω αγχωθεί.. 

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κοριτσάκια,

καλώς βρεθηκαμε όλες, εύχομαι εύκολες γέννες κ τελειομηνες εγκυμοσύνες σε όλες κ κυρίως στα κοριτσάκια που περνάνε κάπως δύσκολα όπως διαβάζω, εύχομαι όλα να πάνε καλά, υπομονή κ κουράγιο άλλωστε πλησιάζουμε στο τέλος !!!

Κιττυ , ποιον γιατρό έχεις στο Αλεξάνδρα;

Και εγώ έχω κάνει ήδη το β επιπέδου κ το μεγάλο βάσανο την καμπύλη ζαχαρου , όλα καλά ευτυχώς, αν κ τρώω ένα ζαχαροπλαστείο κάθε μέρα :mrgreen:

Στις 14 Φλεβάρη έχω κλείσει για το doppler.

Καλά αποτελέσματα στις μανούλες που κάνουν σήμερα β επιπέδου, περιμένουμε νέα

Καλησπέρα Ανια ,

Την Κα Αραμπατζή εχω. τωρα γυρισα απο την γιατρό , μου εδωσε να κανω καποιες εξετάσεις κ doppler 1/3.

που εκανες καμπύλη κ που θα κανεις doppler ?


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρωτησα την γιατρό , ποτε παμε για προγραμματισμένη καισαρική και μου είπε στις 39 εβδομάδες. ισως και 38 , θα δούμε

και είναι λέει χοντρούλης , στην β επιπεδου στις 21/12 , εβδομαδα 23 , ηταν 663 γρ !!!


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε το χοντρομπιζελι!!! 1/3 θα κανεις ντομπλερ?

Εμενα θα μου κανει την παρασκευη απο εδω και περα μια φορα τον μηνα θα κανω ντομπλερ λογω της τροφοβλαστη που τρυπησαμε τον πλακουντα...Θα μου γραψει και την μινι καμπυλη να κανω τωρα και στις 28 εβδομαδες την μεγαλη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου,

Κιττυ μου εγώ την καμπύλη την έκανα σε ένα μικροβιολογικό στη γειτονιά μου, κ το ντόπλερ θα το κάνω στο Αλεξάνδρα. Μέχρι τώρα όλους τους υπέρηχους τους έκανα στην Ιατρική μητέρας εμβρύου, αλλα τώρα είπα να αλλάξω.

Γιατί κάνεις προγραμματισμένη καισαριή αν επιτρέπεται;

Πάντως όντως χοντρούλης ο κανακάρης σου, εμείς στο β επιπέδου 22 εβδομάδων ήμασταν 460 γρ , τώρα που είχαμε πάει στο γιατρό την προηγούμενη εβδομάδα ήταν 1200γρ.

Αννούλα κ Χριστινάκι χαίρομαι που ήταν όλα καλά κ σε σας στο β επιπέδου,

Φιλάκια σε όλες


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε το χοντρομπιζελι!!! 1/3 θα κανεις ντομπλερ?

Εμενα θα μου κανει την παρασκευη απο εδω και περα μια φορα τον μηνα θα κανω ντομπλερ λογω της τροφοβλαστη που τρυπησαμε τον πλακουντα...Θα μου γραψει και την μινι καμπυλη να κανω τωρα και στις 28 εβδομαδες την μεγαλη

28 Φεβρουαρίου τελικά το doppler , έκλεισα το ραντεβού

9/2 γιατρό

16/2 εξετάσεις αίματος

28/2 doppler

και μου μενει να παω διαβητολόγο .....


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου,

Κιττυ μου εγώ την καμπύλη την έκανα σε ένα μικροβιολογικό στη γειτονιά μου, κ το ντόπλερ θα το κάνω στο Αλεξάνδρα. Μέχρι τώρα όλους τους υπέρηχους τους έκανα στην Ιατρική μητέρας εμβρύου, αλλα τώρα είπα να αλλάξω.

Γιατί κάνεις προγραμματισμένη καισαριή αν επιτρέπεται;

Πάντως όντως χοντρούλης ο κανακάρης σου, εμείς στο β επιπέδου 22 εβδομάδων ήμασταν 460 γρ , τώρα που είχαμε πάει στο γιατρό την προηγούμενη εβδομάδα ήταν 1200γρ.

Αννούλα κ Χριστινάκι χαίρομαι που ήταν όλα καλά κ σε σας στο β επιπέδου,

Φιλάκια σε όλες

Εχω πίεση στα μάτια και δεν επιτρέπεται ο φυσιολογικός τοκετός , λόγω κινδύνου αποκόλλησης


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΚΑΙ ΑΝΝΑ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΛΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΣΤΟ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ..ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΜΕΓΑΛΟ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΙΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΜΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΡΟΦΟΒΛΑΣΤΗ ΛΟΓΟ Τ ΑΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΜΕ ΗΡΕΜΙΣΕΣ ΟΤΙ Ο ΓΙΟ ΣΟΥ ΗΤΑΝ 460ΓΡ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΗ Η ΜΙΚΡΗ..ΤΩΡΑ ΕΧΩ 1ΜΗΝΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου, τί κάνετε, τα μπεμπάκια σας???:):)

Εγώ έκανα το β επιπέδου στις 24 εβδομάδες + 3 μέρες και ο μικρός ήταν 715 γρ. Μεγαλούτσικος μου φαίνεται...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Θα ξαναπάω στο γιατρό γύρω στις 22/1, νομίζω ότι θα μου πει και για την καμπύλη, τη μικρή όμως (για αρχή)...μπλιαχ!!


0b1qp2.pngPaB8p3.png

qjfzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!! Μπράβο Χριστινάκι μου, όλα καλά με την β επιπέδου σου!!!! Κι εγώ από προσωπάκι δεν έχω καταφέρει να δω και πολλά, ένα προφίλ μόνο, αλλά τί προφίλ ε? Χιχιχιχιχιχι! Σήμερα έφαγα και μία ωραιότατη τούμπα στον δρόμο, ηλίθια βροχή!Αλλά ευτυχώς η κοιλίτσα μου δεν έπαθε τίποτα, μόνο τα ποδαράκια μου σακάτεψα...ψώνισα όμως δυο maternity ρουχαλάκια, ένα φουστανάκι και μία μπλούζα από το gap 20 λίρες και τα δύο μαζί. Πολύ το χαρηκα...

Να σας ρωτήσω και κάτι : Η μπουμπού μου δεν έχει σταθερή ενεργητικότητα, την μία μέρα μπορεί να με ταράζει στις κλωτσιές και την επόμενη να είναι πολύ πολύ ήσυχη. Και σε εσάς το ίδιο συμβαίνει ή μόνο η δικιά μου είναι κυκλοθυμική?Σας ζάλισα ε? Φιλάκια πολλά πολλά!


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μπραβο για τις αυχενικες σας αντε να φευγει ενα

julie8 σταθερο ειναι το μωρο σου απλα εσυ την μια μπορει να δωσεις μεγαλυτερη σημασια και την αλλη λιγοτερη και εγω ετσι νομιζα στην πρωτη αλλα δεν ισχυει ναι δεν λεω καποιες μερες μπορει να ειναι πιο ησυχο αλλα το αντιλαμβανομαστε κυριως με βαση τους δικους μας ρυθμους αργοτερα να δεις πως θα ειναι και πως θα το νιωθεις σαν να χορευει μεσα σην κοιλια σου και να προσπαθει να ανοιξει τρυπα να βγει ασε!


an1cF220g411210MjUwbHp8MzE3NTU2MGRhfHRvIGtvcml0c2FraSBtb3UgZWluYWk.gif

as1cJNk0g410000Nzc3MTE3ZHwwMDA4OTk2ZHx0byBtb3JvIG1vdSBlaW5haSA.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μπραβο για τις αυχενικες σας αντε να φευγει ενα

julie8 σταθερο ειναι το μωρο σου απλα εσυ την μια μπορει να δωσεις μεγαλυτερη σημασια και την αλλη λιγοτερη και εγω ετσι νομιζα στην πρωτη αλλα δεν ισχυει ναι δεν λεω καποιες μερες μπορει να ειναι πιο ησυχο αλλα το αντιλαμβανομαστε κυριως με βαση τους δικους μας ρυθμους αργοτερα να δεις πως θα ειναι και πως θα το νιωθεις σαν να χορευει μεσα σην κοιλια σου και να προσπαθει να ανοιξει τρυπα να βγει ασε!

Χιχιχιχιχι σοβαρά μιλάς??? Τέλειο ακούγεται!!!!!!! Εσύ πώς τα πας? Έχεις εύκολη εγκυμοσύνη γενικώς?


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...