Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΚΝΗΔΩΣΗ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


Recommended Posts

Καλησπέρα  :) έχω μια ανησυχία που θα ήθελα να μοιραστώ ! Από το Γενάρη παρουσίασα κνήδωση και αυτό το διάστημα προσπαθούμε με τον σύζυγο μου να κάνουμε παιδάκι αφού έκανα πολλές εξετάσεις δερματολογικές βιοψία και θεραπείες  τελικά μας παρέπεψαν σε αλλεργιολόγο ο οποίος  μου είπε να σταματήσω τις προσπάθειες μου για 2 μήνες! Είχε κάποια κοπέλα κνήδωση πριν μείνει  έγγυος και πως το αντιμετώπισε? Έχω ανγχωθεί πολύ!!!!!Σας ευχαριστώ πολύ !!!!!!

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Mairh28 είπε:

Καλησπέρα  :) έχω μια ανησυχία που θα ήθελα να μοιραστώ ! Από το Γενάρη παρουσίασα κνήδωση και αυτό το διάστημα προσπαθούμε με τον σύζυγο μου να κάνουμε παιδάκι αφού έκανα πολλές εξετάσεις δερματολογικές βιοψία και θεραπείες  τελικά μας παρέπεψαν σε αλλεργιολόγο ο οποίος  μου είπε να σταματήσω τις προσπάθειες μου για 2 μήνες! Είχε κάποια κοπέλα κνήδωση πριν μείνει  έγγυος και πως το αντιμετώπισε? Έχω ανγχωθεί πολύ!!!!!Σας ευχαριστώ πολύ !!!!!!

 

Καλησπέρα, νομίζω ότι ο γιατρός σου είπε να σταματήσετε τις προσπάθειες λόγω των φαρμάκων που πρέπει να πάρεις και όχι για άλλο λόγο! Να τελειώσεις με το καλό τις θεραπείες σου για να νιώθεις καλύτερα και να είσαι και πιο ήρεμη και στη συνέχεια προσπαθείτε πάλι!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντησή σου ! έχουμε σταματήσει κ άλλη φορά τις προσπάθειες γ αυτό έπεσα ψυχολογικά κ  μου λενε οτι μπορεί να υπάρχει κνήδωση  και στην εγκυμοσύνη και ανησυχώ μηπώς κάνει κακό στο  μωρό!!! Και επίσης διάβασα ότι οι αλλεργίες μπορεί να προκαλέσουν αυτισμό και αναστατώθηκα!

Link to comment
Share on other sites

Καλέ μην αγχώνεσαι για τέτοια πράγματα! Η μισή Ευρώπη έχει αλλεργίες (μην πω και περισσότερο), αν ήταν έτσι όλα τα παιδιά θα ήταν αυτιστικά! Σίγουρα από αλλεργικούς γονείς το παιδί έχει περισσότερες πιθανότητες να είναι κι αυτό αλλεργικό (είναι ιδιαίτερα κληρονομικές οι αλλεργίες), ένας τρόπος να το προστατέψεις όταν έρθει η ώρα με το καλό είναι να το θηλάσεις! Ο θηλασμός μπορεί να μειώσει την αλλεργική προδιάθεση των παιδιών. Προς το παρόν πάντως να φροντίσεις να αποφύγεις την εγκυμοσύνη σε περίοδο που παίρνεις φάρμακα, αυτό είναι το πιο σημαντικό.

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο αλλά έχω από το γενάρη που ο ένας γιατρός με έστελνε στον άλλον τώρα βρήκα κάποιον σωστό !!! δυστυχώς έχω πάρει πολλά φάρμακα δεν θα ρίσκαρα ποτέ τη ζωή του μωρού προσέχουμε πολύ τώρα με τα φάρμακα !  για μένα δε με νοιάζει να ταλαιπωρηθώ με τα εξανθήματα ! απλά ήθελα να δω αν το έχει  περάσει κάποια !!! πχ η δερματολόγος μ έλεγε ότι στην εγκυμοσύνη εξαφανίζετε κ ο αλλεργιολόγος ότι αυτό δεν είναι σίγουρο! άντε τώρα να καταλάβεις! γ αυτό  μπερδεύτικα!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...