Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μήπως είμαι έγκυος?


Recommended Posts

16 ώρες πρίν, kaitoula. είπε:

Γεια σας. Ειναι η πρωτη μου φορα που γραφω και ελπιζω να μου δωσετε τα φωτα σας γιατι ειμαι λιγο αγχωμενη. Ειχα τελευταια περιοδο απο 1/7 μεχρι 7/7. Ελευθερες επαφες στις 7/7και 18/7 και τωρα περιμενω περιοδο στις 28. Εχω εδω και 2 βδομαδες λιγο πονο χαμηλα στη κοιλια ειχα στις 18 .19.20 πολλα υγρα τα οποια σταματησαν και τωρα πια πονο στη κοιλια μεση και πρησμενο στηθος. Υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης?? Ευχαριστω εκ των προτερων!!:oops:

γεια σου καιτουλα σου ευχομαι συντομα με ενα υγειη μωρο στην αγκαλια σου...!!!! τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης ειναι διαφορετικα σε καθε γυναικα αλλα και σε καθε εγκυμοσυνη...!!!!!! καταρχην εαν εκανες ωοριξια της μερες που ειχες τα υγρα κατα πασα πηθανοτητα θα εχεις μεγαλυτερο κυκλο αυτον τον μηνα!! εαν ειχατε επαφη τη 18 μερα του κυκλου σου οπως λες  και εκανες ωοριξια εκεινες τις μερες εχεις αρκετες πηθανοτητες να εισαι εγκυος το σπερμα να ξερεις μενει ζωντανο μεσα στον κολπο απο 3 εως 5 μερες...!!!!! η δευτερη εγκυμοσυνη που ειχα εγινε με την πρωτη προσπαθεια και με μια επαφη μονο...! αυτο που εχεις να κανεις ειναι υπομονη λιγες μερες ακομα και συντομα θα μαθεις...!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@xaroumenh mama ευχαριστω γιαβτην απαντηση! Εύχομαι να περάσουν οι μερες και να μην ερθει περιοδος!! Αλλα και να ρθει... Ολα καλα!!! Προς το παρον εχουν σταματησει και εφυγε και το πρηξιμο:shock:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα και χρόνια πολλά!!!! Είναι καινούργιο μέλος κ θέλω να εκφράσω κ γω το πρόβλημα μου!! Είμαι 29 ετών κ τρία χρόνια παντρεμένη με εντατικές προσπάθειες για σύλληψη!! Εχω πολυκυστικες ωοθήκες κ το τελευταίο τρίμηνο επισκέφτηκα γυναικολόγο που μου έδωσε inofert, utrogestan κ glucophase! Επίσης ανακαλύψαμε ένα μικρό πολύποδα στον τράχηλο ο οποίος ήταν ο λόγος που δε μπορούσα να μείνω έγκυος...τον αφαίρεσα τον Ιούλιο...οι προσπάθειες συνεχίζονται κ έχω καθυστέρηση εδώ κ 6 μέρες... Είναι δυνατόν να έχω ρυθμίσει την περίοδο μου με τη θεραπεία αυτή κ να έχω όλα τα συμπτώματα της περιόδου??? Θέλω τόσο πολύ ένα παιδάκι!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα μου καλησπέρα και εγβ καινούργια είμαι εδώ αλλά από τη στιγμή που έχω περάσει μια εγκυμοσύνη και επειδή έχω ακούσει διάφορα θα σου πω τα κλασικά που λένε όλοι.πολλες φορές τα συμπτώματα περιοδου και εγκυμοσύνης δε διαφέρουν. Απλά και μετά από θεραπεία δε σημαίνει ότι θα έρθει αμεσως .αν δεν περίμενες τη καθυστέρηση με ένα τεστακι η μία χοριακη μπορείς να μάθεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα βαλεντινα.συμφωνω κ γω να κανεις ενα τεστακι η χοριακη.τα συμτωματα ειναι ολοιδια

Αληθεια,γκλουκοφειζ κ προγεστερονη γτ παιρνεις;βρηκες κ κτ αλλο σε εξετασεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βαλεντίνα καλησπέρα. Κάνε ένα τεστάκι για να ηρεμήσεις. Σου εύχομαι να είναι θετικό!!!

Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν την αφαίρεση του πολύποδα αν την έκανες με υστεροσκόπηση ή με άλλη μέθοδο. Στο λέω γιατί κι εγώ τον Μάρτιο έκανα λαπαροσκόπηση και υστεροσκόπηση και η πρώτη μου περίοδος είχε αργήσει να έρθει.


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα  κορίτσια.Μόλις έγινα μέλος στην Ομάδα σας και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τις σκέψεις μου και τις ανησυχίες μου. Είμαι στην 26η μέρα της περιόδου μου. Συνήθως έχω σταθερό κύκλο 28 ημερων.Μέχρι τώρα δεν έχω πόνους περιόδου και δεν έχω δει αιμα μέχρι τώρα.Βέβαια πιστεύω ότι είναι λίγο νωρίς ακόμη , για να βγάλω συμπέρασμα, έχω άλλες 2,3 ημέρες να περιμένω. Αλλά μή πως είμαι έγκυος?

Ι

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Μπες καλύτερα στην ομάδα "Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση". Πότε είχες επαφές; Πότε ήταν η τελευταία περίοδός σου; Πότε είναι η αναμενόμενη ημέρα περιόδου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!

Είμαι μόλις μερικά λεπτά μέλος και απόλυτα ανίδεη στο πώς λειτουργούν τα forum, οπότε και ζητώ την κατανόησή σας εκ των προτέρων για λάθη που θα κάνω σε αναρτήσεις. Σας διαβάζω πολλούς μήνες στο πλαίσιο ενημέρωσης σχετικά με θέματα γυναικολογικά και εγκυμοσύνης. Τώρα όμως ήρθε η στιγμή να ζητήσω τη γνώμη σας για το αν θα πάω στον γιατρό ή αν είμαι "του γιατρού"...

 

Είμαι 30 ετών και πρώτη φορά συνέβη να έχω ελεύθερες επαφές, οι οποίες έγιναν ενώ είχα περίοδο.

Τελευταία περίοδος 12/08 (μου ήρθε 3 μέρες νωρίτερα) - ελεύθερες επαφές 14-15-16/08 - πιθανή ημερομηνία ωορρηξίας 26/08 (δεν ένοιωσα ποτέ το "γνωστό" της σε εμένα τσίμπημα) - επόμενη περίοδος αναμένεται 09/09 - κύκλος σχεδόν πάντα με ελάχιστες εξαιρέσεις 28 ημερών.

Την πρώτη εβδομάδα μετά την τελευταία ελεύθερη επαφή είχα έντονα τραβήγματα χαμηλά - ποτέ ξανά πριν.

Κοντά στις 2 εβδομάδες με έπιαναν ξαφνικά ναυτίες ειδικά το πρωί. Για παράδειγμα ενώ καπνίζω χρόνια και ποτέ δεν είχα θέμα, πήγα να ανάψω τσιγάρο και κατευθείαν ανακατεύτηκα σε σημείο που το πέταξα. Επίσης, χωρίς κανένα λόγο η κοιλιά μου είναι πρησμένη σε σημείο ανυπόφορο.

Την περασμένη εβδομάδα (3η), ήμουν σε φίλη, η οποία μαγείρευε γαρίδες, τις οποίες λατρεύω. Μόλις έφτασα κοντά και τις μύρισα είχα πάλι την ίδια αίσθηση αηδίας μέχρι που αναγκάστηκα να βγω στο μπαλκόνι.

Το Σάββατο που μας πέρασε, βγαίνοντας από το μπάνιο, μου τράβηξε την προσοχή το στήθος μου βλέποντάς το στον καθρέφτη, όπου ξαφνικά είχε γεμίσει "φλέβες"! Συν ότι πρώτη φορά με ενοχλούσε την ώρα που πλενόμουν - καμμία ευαισθησία ποτέ στο στήθος ως "σύμπτωμα περιόδου".

Έχω ένα συχνό "μόνιμο" πονοκέφαλο και μια αίσθηση "ζεστού" στο κεφάλι μου.

 

Αυτή την εβδομάδα (4η) είναι να πάω στο γυναικολόγο μου για το ετήσιο check up, υπάρχει περίπτωση να φανεί κάτι ΑΝ υπάρχει κάτι ή θα πρέπει να περιμένω;

 

MaTonToutati.... λες να μου συμβεί; :)

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, MaTonToutati είπε:

Καλησπέρα!

Είμαι μόλις μερικά λεπτά μέλος και απόλυτα ανίδεη στο πώς λειτουργούν τα forum, οπότε και ζητώ την κατανόησή σας εκ των προτέρων για λάθη που θα κάνω σε αναρτήσεις. Σας διαβάζω πολλούς μήνες στο πλαίσιο ενημέρωσης σχετικά με θέματα γυναικολογικά και εγκυμοσύνης. Τώρα όμως ήρθε η στιγμή να ζητήσω τη γνώμη σας για το αν θα πάω στον γιατρό ή αν είμαι "του γιατρού"...

 

Είμαι 30 ετών και πρώτη φορά συνέβη να έχω ελεύθερες επαφές, οι οποίες έγιναν ενώ είχα περίοδο.

Τελευταία περίοδος 12/08 (μου ήρθε 3 μέρες νωρίτερα) - ελεύθερες επαφές 14-15-16/08 - πιθανή ημερομηνία ωορρηξίας 26/08 (δεν ένοιωσα ποτέ το "γνωστό" της σε εμένα τσίμπημα) - επόμενη περίοδος αναμένεται 09/09 - κύκλος σχεδόν πάντα με ελάχιστες εξαιρέσεις 28 ημερών.

Την πρώτη εβδομάδα μετά την τελευταία ελεύθερη επαφή είχα έντονα τραβήγματα χαμηλά - ποτέ ξανά πριν.

Κοντά στις 2 εβδομάδες με έπιαναν ξαφνικά ναυτίες ειδικά το πρωί. Για παράδειγμα ενώ καπνίζω χρόνια και ποτέ δεν είχα θέμα, πήγα να ανάψω τσιγάρο και κατευθείαν ανακατεύτηκα σε σημείο που το πέταξα. Επίσης, χωρίς κανένα λόγο η κοιλιά μου είναι πρησμένη σε σημείο ανυπόφορο.

Την περασμένη εβδομάδα (3η), ήμουν σε φίλη, η οποία μαγείρευε γαρίδες, τις οποίες λατρεύω. Μόλις έφτασα κοντά και τις μύρισα είχα πάλι την ίδια αίσθηση αηδίας μέχρι που αναγκάστηκα να βγω στο μπαλκόνι.

Το Σάββατο που μας πέρασε, βγαίνοντας από το μπάνιο, μου τράβηξε την προσοχή το στήθος μου βλέποντάς το στον καθρέφτη, όπου ξαφνικά είχε γεμίσει "φλέβες"! Συν ότι πρώτη φορά με ενοχλούσε την ώρα που πλενόμουν - καμμία ευαισθησία ποτέ στο στήθος ως "σύμπτωμα περιόδου".

Έχω ένα συχνό "μόνιμο" πονοκέφαλο και μια αίσθηση "ζεστού" στο κεφάλι μου.

 

Αυτή την εβδομάδα (4η) είναι να πάω στο γυναικολόγο μου για το ετήσιο check up, υπάρχει περίπτωση να φανεί κάτι ΑΝ υπάρχει κάτι ή θα πρέπει να περιμένω;

 

MaTonToutati.... λες να μου συμβεί; :)

 

MaTonToutati καλωςήρθες στο φόρουμ.

Δεν έχω να σου πω πολλά. Μου φαίνεται όμως δύσκολο με επαφές κατά τη διάρκεια της περιόδου να έχεις μείνει έγκυος. Βέβαια, δεν είμαι γιατρός και μπορεί να είναι πιθανό κάτι τέτοιο. Αλλά δύσκολο.

Σε ότι αφορά τα συμπτώματα θα σου πω ότι πολλές κοπέλες αρχίζουν να παρατηρούν περισσότερα συμπτώματα από τη στιγμή που ξεκινούν ελεύθερες επαφές και επιδιώκουν σύλληψη. Και εννοώ ότι μπορεί κάποια από αυτά να υπήρχαν αλλά να μην τα είχαν παρατηρήσει γιατί δεν τις ενδιέφερε να συλλάβουν.

Σου εύχομαι το καλύτερο. Ενημέρωσέ μας όταν πας στον γιατρό.


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, nini84 said:

MaTonToutati καλωςήρθες στο φόρουμ.

Δεν έχω να σου πω πολλά. Μου φαίνεται όμως δύσκολο με επαφές κατά τη διάρκεια της περιόδου να έχεις μείνει έγκυος. Βέβαια, δεν είμαι γιατρός και μπορεί να είναι πιθανό κάτι τέτοιο. Αλλά δύσκολο.

Σε ότι αφορά τα συμπτώματα θα σου πω ότι πολλές κοπέλες αρχίζουν να παρατηρούν περισσότερα συμπτώματα από τη στιγμή που ξεκινούν ελεύθερες επαφές και επιδιώκουν σύλληψη. Και εννοώ ότι μπορεί κάποια από αυτά να υπήρχαν αλλά να μην τα είχαν παρατηρήσει γιατί δεν τις ενδιέφερε να συλλάβουν.

Σου εύχομαι το καλύτερο. Ενημέρωσέ μας όταν πας στον γιατρό.

Μπορεί...το μυαλό όταν θέλει κάνει διάφορα "σενάρια".

Θα ενημερώσωωω!!

 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...