Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , bcd18 είπε:

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

Μπα ειναι πιο νωρις απο οτι περιμενα περιοδο θεωρητικα.αλλα αλλαζω μηνα γτ ειμαι στην 8η εβδομαδα.μου ειπαν βεβαια κ αλλες κοπελες στο θεμα που ανοιξα πως το ειχαν κ αυτες οποτε εχω ηρεμησει καπως.

Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον.χθες κοντευα να τρελαθω.τωρα το πηρα αποφαση κ περιμενω.κ αν συνεχιστει μου ειπε ο γιατρος πως θα μου γραψει αδεια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Μπα ειναι πιο νωρις απο οτι περιμενα περιοδο θεωρητικα.αλλα αλλαζω μηνα γτ ειμαι στην 8η εβδομαδα.μου ειπαν βεβαια κ αλλες κοπελες στο θεμα που ανοιξα πως το ειχαν κ αυτες οποτε εχω ηρεμησει καπως.

Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον.χθες κοντευα να τρελαθω.τωρα το πηρα αποφαση κ περιμενω.κ αν συνεχιστει μου ειπε ο γιατρος πως θα μου γραψει αδεια

ειδες???Όλα καλα θα πανε!!!απλα να ξεκουράζεσαι!!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες μειωθηκε αρκετα κ σημερα δεν εχω.ευχομαι να συνεχισει ετσι.τετοια  τρομαρα δεν θελω να την ξαναπερασω. Elenakii22 εσυ ολα καλα?πως πας?ανυπομονεις να φανταστω να ξαναδεις το σπορι ε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! Τι κάνετε;

Stalicha ελπίζω να έχουν φύγει οι καφέ βλέννες και να έχεις ηρεμήσει. Κράτα αυτό που σου είπε ο γιατρός, ότι δεν είναι κάτι. Το έχω ακούσει πολλές φορές να συμβαίνει

Ανι κανένα σύμπτωμα απολύτως! Κάποιες ελάχιστες αναγούλες και το στήθος απλά πιο βαρύ, ούτε πονάει ποτέ τίποτα. Εσύ; 

Εμείς πήγαμε γιατρό την Δευτέρα που μας πέρασε. Μια χαρά ο σπόρος, πολύ ζωηρός, κουνιόταν συνέχεια. Στις 7/9 έχουμε και την αυχενική. Παει,  περνάει το πρώτο τρίμηνο. 

Αυχενικες ποτέ έχετε κανονίσει κοριτσια; νομίζω μόνο το ελενακι έχει πει ποτέ έχει κλείσει! 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια! Εγώ είμαι μάλλον η πρώτη που εκάνα ήδη αυχενική κ όλα καλά! Είναι καλά κ έχω αγοράκι! ! 

Όπως έχω πει έχω πητ Μάρτιο αλλά θα γεννήσω Φλεβάρη λόγω καισαρικής οπότε είμαι η πρώτη που θα κάνω τις εξετάσεις μας στο γκρουπακι αυτό κ η τελευταία από τις μανουλες Φεβρουαρίου! Το χω διπορτο κ δεν ξέρω που ανήκω! ! Χάχα! !

Αναγουλες κλπ έχουν φύγει εδώ κ περίπου 3 εβδομάδες. 

Καλή επιτυχία σε όλες τις αυχενικες! Περιμένουμε νέα σας!

  • Μου αρέσει 1

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 21/8/2017 at 11:36 ΠΜ, Stalicha είπε:

Μπα ειναι πιο νωρις απο οτι περιμενα περιοδο θεωρητικα.αλλα αλλαζω μηνα γτ ειμαι στην 8η εβδομαδα.μου ειπαν βεβαια κ αλλες κοπελες στο θεμα που ανοιξα πως το ειχαν κ αυτες οποτε εχω ηρεμησει καπως.

Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον.χθες κοντευα να τρελαθω.τωρα το πηρα αποφαση κ περιμενω.κ αν συνεχιστει μου ειπε ο γιατρος πως θα μου γραψει αδεια

Έχω και εγω τέτοια θεματάκια, μην αγχώνεσαι. Είμαι 8,5 εβδομάδων και απο την 6η έχω ποτε λίγες σταγόνες αίμα, μετα γίνεται καφέ, και κάποιες φορές έχω βεννες χρωματισμένες. Και για μένα ειναι συχνό φαινόμενο. Μπορεί μια μερα να μην έχω τίποτα, δυο μέρες να έχω και παει λέγοντας. Ο γιατρός μου είπε Ότο συμβαίνει καμία φορά και να μην αγχώνομαι. Ειναι ίσως αγγεία που σπάνε καθώς μεγαλώνει η μήτρα. Απλά οποτε τα βλέπω επειδή έχω χεστει απο το φόβο μου κάθομαι ξάπλα. Οποτε καταλαβαίνεις ότι τις τελευταίες βδομάδας έχει κάνει βαθούλωμα ο καναπές απο την ξάπλα....

Link to comment
Share on other sites

On 8/20/2017 at 0:07 ΜΜ, Stalicha είπε:

Παιρνω elenaki αλλα δεν εχω δει βελτιωση κ ψαχνω κ αλλες κοπελες να μου πουν οτι συμβαινει μπας κ ηρεμησω.ολοι μου λενε να μην αγχωνομαι κ πως συμβαινει αλλα καμια δεν το ειχε παθει η ιδια

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια. Είμαι και εγώ μια μανούλα Μαρτίου. Συγκεκριμένα μου είχαν πει 18 Μαρτίου αλλά το σπορακι μου είναι πιο ανεπτυγμένο και στον τελευταίο υπέρηχο μας είπε ο γιατρός μας ότι θα γεννήσω στις 14. Τώρα στις 2 Σεπτέμβρη έχω την Αυχενική. Ξέχασα να σας πω πως είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και σήμερα μπήκα στην 11η εβδομάδα ! 

@Stalicha είχα και εγώ καφέ τώρα κοντά στην έβδομη εβομαδα και κόπηκαν τα πόδια. Με ενημερωσ2 όμως ο γιαυρουλης μου ότι είναι φυσιολογικό και να μην ανησυχώ. Μετά από κάποιες μέρες σταμάτησε !  

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου γεια σας

Ποσο χαιρομαι που δεν ειναι κατι ανησυχητικο ολο αυτο!!!τωρα ποτε βγαζω καφε ποτε οχι.ξεκινησα κ τη δουλεια και το πρωτο τριμηνο με δουλεια μαλλον ειναι πολυ χαλια.εγω ανακατευομαι συνεχεια.τα βραδια ειναι χειροτερα.δεν μπορω να φαω σχεδον τπτ.ολοι μου λενε πως εχω χασει κιλα.λογικο αφου ολη μερα μπορει να φαω μισο πιατο σουπα ή μιση μεριδα πατατες.αφηστε τα.περιμενω να τελειωσει σιγα σιγα το πρωτο τριμηνο μπας κ ηρεμησω.εχω κανονισει κ τις εξετασεις μου οποτε εχει λιγο τρεξιμο αυτη η βδομαδα. Στις 22/09 εχω αυχενικη διαφανεια. Εγω εχω πητ 01/04 αρα μαλλον παιζω τελος μαρτη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 8/28/2017 at 8:57 ΜΜ, Stalicha είπε:

Κοριτσια μου γεια σας

Ποσο χαιρομαι που δεν ειναι κατι ανησυχητικο ολο αυτο!!!τωρα ποτε βγαζω καφε ποτε οχι.ξεκινησα κ τη δουλεια και το πρωτο τριμηνο με δουλεια μαλλον ειναι πολυ χαλια.εγω ανακατευομαι συνεχεια.τα βραδια ειναι χειροτερα.δεν μπορω να φαω σχεδον τπτ.ολοι μου λενε πως εχω χασει κιλα.λογικο αφου ολη μερα μπορει να φαω μισο πιατο σουπα ή μιση μεριδα πατατες.αφηστε τα.περιμενω να τελειωσει σιγα σιγα το πρωτο τριμηνο μπας κ ηρεμησω.εχω κανονισει κ τις εξετασεις μου οποτε εχει λιγο τρεξιμο αυτη η βδομαδα. Στις 22/09 εχω αυχενικη διαφανεια. Εγω εχω πητ 01/04 αρα μαλλον παιζω τελος μαρτη

Πω πω κοπέλα μου υπομονη. Εύχομαι να σου περάσουν γρήγορα οι αναγουλες. Εγώ είμαι από τις τυχερές γιατί δεν έχω καθόλου ναυτιες ή πονοκεφάλους. Το μόνο που έχω είναι οι συχνοουριες που με πάνε την ημέρα και 20 φορές τουαλέτα .  Όλα θα τα περάσουμε για τα γλυκά μας σπορακια!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

On 8/31/2017 at 8:08 ΜΜ, Evi_Arv είπε:

Πω πω κοπέλα μου υπομονη. Εύχομαι να σου περάσουν γρήγορα οι αναγουλες. Εγώ είμαι από τις τυχερές γιατί δεν έχω καθόλου ναυτιες ή πονοκεφάλους. Το μόνο που έχω είναι οι συχνοουριες που με πάνε την ημέρα και 20 φορές τουαλέτα .  Όλα θα τα περάσουμε για τα γλυκά μας σπορακια!! :mad:

Ηδη εχω χασει 2,5 κιλα!!!που να ξερα πως για να χασω αυτα τα δυο τα ρημαδια τα κιλα που προσπαθω τοσο καιρο και εχω κολλησει,επρεπε να μεινω εγκυος!!!

Η αληθεια ειναι πως δεν την παλευω κ πολυ.πειναω κ ή θα ανακατευομαι απο την αφαγια ή απο το φαγητο.κ φαγητο μην φανταστειτε...μισο πιατο σουπα ή ενα ή το πολυ δυο μπιφτεκια. Αυτο ειναι το φαγητο μου ολο κ ολο.τεσπα...σημασια εχει να ειναι καλα ο σπορος μας κ χαλαλι ολα αυτα.να βγουν οι εξετασεις καλες κ να γεννηθει το παιδι χωρις προβλημα κ ολα αυτα θα ειναι πια αναμνηση.μες στη βδομαδα λεω να παρω το γιατρο τηλ να κανονισουμε την επομενη συναντηση γτ εχω αγωνια να δω πως θα ειναι ο σπορος.θα χει μεγαλωσει κ θα κουνιεται τωρα...ανυπομονω να τον δω...

Link to comment
Share on other sites

On 26/8/2017 at 7:12 ΜΜ, Evi_Arv είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια. Είμαι και εγώ μια μανούλα Μαρτίου. Συγκεκριμένα μου είχαν πει 18 Μαρτίου αλλά το σπορακι μου είναι πιο ανεπτυγμένο και στον τελευταίο υπέρηχο μας είπε ο γιατρός μας ότι θα γεννήσω στις 14. Τώρα στις 2 Σεπτέμβρη έχω την Αυχενική. Ξέχασα να σας πω πως είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και σήμερα μπήκα στην 11η εβδομάδα ! 

@Stalicha είχα και εγώ καφέ τώρα κοντά στην έβδομη εβομαδα και κόπηκαν τα πόδια. Με ενημερωσ2 όμως ο γιαυρουλης μου ότι είναι φυσιολογικό και να μην ανησυχώ. Μετά από κάποιες μέρες σταμάτησε !  

πηγες στο γιατρο???


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , elenakii22 είπε:

πηγες στο γιατρο???

Καλησπέρα Ελενάκι Ναι πήγα και όλα πήγαν καλά δόξα τον Θεό! 99% είναι αγοράκι το πλασματάκι μου!!!! 

πρίν από 44 λεπτά , Stalicha είπε:

Ηδη εχω χασει 2,5 κιλα!!!που να ξερα πως για να χασω αυτα τα δυο τα ρημαδια τα κιλα που προσπαθω τοσο καιρο και εχω κολλησει,επρεπε να μεινω εγκυος!!!

Η αληθεια ειναι πως δεν την παλευω κ πολυ.πειναω κ ή θα ανακατευομαι απο την αφαγια ή απο το φαγητο.κ φαγητο μην φανταστειτε...μισο πιατο σουπα ή ενα ή το πολυ δυο μπιφτεκια. Αυτο ειναι το φαγητο μου ολο κ ολο.τεσπα...σημασια εχει να ειναι καλα ο σπορος μας κ χαλαλι ολα αυτα.να βγουν οι εξετασεις καλες κ να γεννηθει το παιδι χωρις προβλημα κ ολα αυτα θα ειναι πια αναμνηση.μες στη βδομαδα λεω να παρω το γιατρο τηλ να κανονισουμε την επομενη συναντηση γτ εχω αγωνια να δω πως θα ειναι ο σπορος.θα χει μεγαλωσει κ θα κουνιεται τωρα...ανυπομονω να τον δω...

Αυτό ακριβώς κοπέλα μοτ! Να είναι καλά τα σποράκια μας και χαλαλι τους!!! Έχεις κλείσει το 1ο τρίμηνο ; λογικά σιγά σιγά θα συνέλθεις! Εγώ έχω ραντεβού τώρα στις 13 του μήνα και απορώ πως θα περάσουν οι μέρες. Προχθές έκανα την Αυχενική και είδα ότι περιμένουμε αγοράκι και όλα πήγαν Καλά! Εσύ έχεις κανει; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! Τι κάνετε;; 

Ελενακι πηγές στο γιατρό;; όλα καλά;; 

Εvi καλώς ήρθες! Με το καλό το αγοράκι σου! Το πρώτο αγοράκι της παρέας! 

Εγώ αύριο έχω αυχενική, αντε να δούμε τι θα μας πει. Τα υπόλοιπα κοριτσια τι κάνετε; 

  • Μου αρέσει 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...