Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@dobby μην το ψαχνουμε!θα εισαι η επομενη!με το καλο λοιπον!να πανε ολα κατ ευχην!

Κ θα μεινουμε με την @Stella.T να περιμενουμε τα δικα μας τελικα-εμεις που φοβομασταν πως θα γεννησουμε νωριτερα κ πως θα βγουν μικρα!!!αν μου το λεγες πριν κανα μηνα δεν θα σε πιστευα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Stalicha είπε:

@dobby μην το ψαχνουμε!θα εισαι η επομενη!με το καλο λοιπον!να πανε ολα κατ ευχην!

Κ θα μεινουμε με την @Stella.T να περιμενουμε τα δικα μας τελικα-εμεις που φοβομασταν πως θα γεννησουμε νωριτερα κ πως θα βγουν μικρα!!!αν μου το λεγες πριν κανα μηνα δεν θα σε πιστευα!

κοίτα δε νομίζω να αργεί αλλά δεν έχω και κανένα πόνο ώστε να σου πω οτι γεννάω! Δλδ μια χαρά είμαι αν εξαιρέσουμε το αίμα, ούτε πονάκια, ούτε ιδιαίτερες συσπάσεις ούτε τίποτα. Τίποτα κορίτσια, αύριο θα μάθουμε όλες μας τι θα γίνει! Θέλω να δω τι θα πει και σε εσάς γιατί μου κάνει εντύπωση, ειδικά για σένα που σου έλεγαν όλον αυ τόν τον καιρό για τον κοντό τράχηλο.


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου Καλημέρα!!! @dobby Εγώ είχα λίγο πριν 3 μέρες ακούει αιμα ελάχιστο όμως τώρα δεν έχω τίποτα ούτε συμπτωματα ούτε τίποτα! @Stalicha θα είσαι η τελευταία πλέον είμαι σίγουρη Χαχαχα! Αύριο είναι η μέρα μας η μεγάλη μέρα!Έχω τόσο άγχος να δω πόσο γραμμάρια είναι έστω να έχει πάρει τα ελάχιστα,θα μου πει και τελική ημερομηνία σύμφωνα με το ποσό τραφηκαμε!Πολύ άγχος 

Link to comment
Share on other sites

@Stella.T τωρα που περασαν οι βδομαδες να δεις που το βαρος του μωρου θα ειναι μια χαρα.εγω πιστευω @dobby πως οπου να ναι κανει εμφανιση το μωρο!αλλωστε τοσες κ τοσες λενε πως δεν ειχαν κανενα συμπτωμα-κανεναν πονο-ακομα κ οταν σπασαν τα νερα-και τελικα τις επιασαν οι πονοι στο μαιευτηριο μετα απο διαστολη 3-4.

Εγω παντως μεχρι πριν απο καμια βδομαδα με εγδερνε παρα πολυ πανω απο τον κολπο κ πιστευα πως σε λιγο θα βγει.τωρα τελευταια βαραει στο στομαχι κ σπανια πανω απτον κολπο κ νιωθω πως ειναι πιο ψηλα.οι πονοι περιοδου βεβαια συνεχιζονται καθως κ οι συμπαγεις εκκρισεις.οι περισσοτεροι βεβαια μου λενε πως ειναι φθσιολογικο να μην με γδερνει στον κολπο γιατι μειωνεται η κινητικοτητα του.κ στο στομαχι νιωθω κλωτσιες γτ τεντωνεται για να κατεβει λενε.τι να πω.αυριο πιστευω θα μου λυθει καμια απορια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια είμαστε σπίτι μας!!!! Την θηλασα την άλλαξε ο άντρας μου κ τώρα κοιμάται!!!

 

Εγώ στοιχηματίζω επόμενη είναι ο @dobby!!!

 

Με το καλό σε όλες σας να έχετε εναν πολύ εύκολο τοκετο!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω βρε κορίτσια, προς το παρόν πάντως τίποτα! Καμία αλλαγή! @Maria36 σου εύχομαι να περάσουν οι σαράντα μέρες νερό! Πολύ χαίρομαι που η μικρούλα σου είναι ήσυχη!

@Stella.T όλα θα είναι μια χαρά με τα κιλά του μπεμπακου! Να μην έχεις κανένα άγχος!

@Stalicha εγώ τον νιώθω ακριβώς πάνω από τον κόλπο, αυτό το σπαστικό γδαρσιμο που λες κι εσύ. Αντε να δούμε τι θα σου πει ο γιατρός αυριο

  • Μου αρέσει 2

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου Γειά σας! Στις νέες μανούλες να σας ζήσουν τα μωράκια και με έναν πονο στις υπόλοιπες! 

ΔεΝ σας έχω διαβάσει καθόλου, αλλά μάλλον εγώ ήμουν η πρώτη τελικά :-)  γεννησα την προηγούμενη Τρίτη την μπεμπα μου!Σπάσανε τα νερά 1 τη νύχτα και 7 πάρα 10 γεννησα φυσιολογικα, την Παρασκευή βγήκαμε με λίγο ίκτερο όμως και παιδεύομαι με τον θηλασμό γιατί θέλει πολύ συχνά. Η μπεμπιυλα γεννήθηκε τελικά 3 κιλά και 60 γρ.καμιά σχέση με αυτό που περιμέναμε.

  • Μου αρέσει 2

g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Elise76 είπε:

Κορίτσια μου Γειά σας! Στις νέες μανούλες να σας ζήσουν τα μωράκια και με έναν πονο στις υπόλοιπες! 

ΔεΝ σας έχω διαβάσει καθόλου, αλλά μάλλον εγώ ήμουν η πρώτη τελικά :-)  γεννησα την προηγούμενη Τρίτη την μπεμπα μου!Σπάσανε τα νερά 1 τη νύχτα και 7 πάρα 10 γεννησα φυσιολογικα, την Παρασκευή βγήκαμε με λίγο ίκτερο όμως και παιδεύομαι με τον θηλασμό γιατί θέλει πολύ συχνά. Η μπεμπιυλα γεννήθηκε τελικά 3 κιλά και 60 γρ.καμιά σχέση με αυτό που περιμέναμε.

Να σου ζήσει Ελιζ!! Έχει απόκλιση ο υπέρηχος στο βάρος των μωρών! Καλό κουράγιο με το θηλασμό, θέλει πολλή υπομονή! 

Εγώ κορίτσια μάλλον γενναω, με έχουν πιάσει οι πόνοι αλλά δεν πάω ακόμα στο μαιευτήριο, όσο την παλεύω θα μείνω σπίτι! 

  • Μου αρέσει 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Elise76 Να σου ζήσει!!! Κ εμένα με παιδεύει ο θηλασμός ανά δύο ώρες ξυπνάει της δίνουμε και πότε πότε ξένο η αλήθεια αλλά κυρίως τη θηλάζω και τα έχω παίξει, πονάω ακόμα και από την καισαρική, που θα πάει νομίζω η πρώτη βδομάδα θα είναι η δύσκολη.

 

@dobby Με το καλό, με έναν πόνο!!! Θα περιμένουμε νέα σου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Elise76 να σου ζησει.ολες λοιπον πηρατε σειρα.μπραβο.ευχομαι να ειναι σχετικα ησυχο το μωρο να μην παιδευτρις κ συ πολυ!

@dobby αντε σιγα σιγα να βγαινει κ το δικο σου πιτσιρικι.περιμενουμε νεα σου κ στελνουμε θετικη ενεργεια.

Εγω πηγα σημερα για nst.ολα μια χαρα.τπτ το σπουδαιο.η μικρη καλα κ περιμενουμε.οπως σας ειπα τραχηλο δεν μετραει ο γιατρος γτ εδω κ ενα μηνα ηταν ηδη χαμηλα οποτε λογικα ανα πασα στιγμη ειναι ετοιμη να βγει η μικρη.εν τω μεταξυ εμαθα πως ο τραχηλος μου κοριτσια δεν ηταν καν 1 εκατοστο που μου χε πει αρχικα ο γιατρος.του ξεφυγε σημερα κ ειπε πως ηταν 7χιλιοστα!!!!Αρα καταληγω στο οτι η μικρη μου με τρολλαρει κ δεν βγαινει!βεβαια μου πεταξε πως θελει να επιβεβαιωσει πως το μωρο παραμενει με το κεφαλι κατω κ θα το δουμε την επομενη τριτη αν δεν εχω γεννησει γτ σημερα ηταν κ μια αλλη κοπελα στον καρδιοτοκογραφο κ μαλλον ειχε θεματακι κ δεν πολυασχοληθηκε με μενα.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, dobby είπε:

Να σου ζήσει Ελιζ!! Έχει απόκλιση ο υπέρηχος στο βάρος των μωρών! Καλό κουράγιο με το θηλασμό, θέλει πολλή υπομονή! 

Εγώ κορίτσια μάλλον γενναω, με έχουν πιάσει οι πόνοι αλλά δεν πάω ακόμα στο μαιευτήριο, όσο την παλεύω θα μείνω σπίτι! 

Σ'ευχαριστώ κοπέλα μου!και στα δικά σου με έναν πόνο!!

5 ώρες πρίν, Maria36 είπε:

@Elise76 Να σου ζήσει!!! Κ εμένα με παιδεύει ο θηλασμός ανά δύο ώρες ξυπνάει της δίνουμε και πότε πότε ξένο η αλήθεια αλλά κυρίως τη θηλάζω και τα έχω παίξει, πονάω ακόμα και από την καισαρική, που θα πάει νομίζω η πρώτη βδομάδα θα είναι η δύσκολη.

 

@dobby Με το καλό, με έναν πόνο!!! Θα περιμένουμε νέα σου!!!

Να σου ζήσει κορίτσι μου!Καλό κουραγιο!κι εγω που γεννησα φυσιολογικα μη νομιζεις, ποναω, με ντεπον την βγαζω.Εμένα λόγω του ίκτερου είναι νωθρη και δεν ξυπνάει,  την σηκώνω εγώ μερικές φορές δεν ξυπνάει με τιποτα. Χθες το απόγευμα που δεν ξυπναγε να φάει έκλαιγα τρεις ώρες από την απελπισία,  το βράδυ δεν κοιμηθηκα για να τη ξυπνάω να τρώει,  ευτυχώς πήρε μπρος και τρώει,  θηλασμός και συμπληρωματικο μαζί. Το μεσημέρι θα την ζυγισω και θα ενημερώσω την παιδίατρο για να μου πει πως θα κινηθώ. 

πρίν από 40 λεπτά , Stella.T είπε:

@Elise76 να σου ζήσει η μπεμπουλα!!!Να την χαίρεσαι!

@dobby Σήμερα είχες και γιατρο...Γεννησες πιστεύω!!!

Σ'ευχαριστώ πολύ! Με έναν πονο!

πρίν από 17 λεπτά , Stalicha είπε:

@Elise76 να σου ζησει.ολες λοιπον πηρατε σειρα.μπραβο.ευχομαι να ειναι σχετικα ησυχο το μωρο να μην παιδευτρις κ συ πολυ!

@dobby αντε σιγα σιγα να βγαινει κ το δικο σου πιτσιρικι.περιμενουμε νεα σου κ στελνουμε θετικη ενεργεια.

Εγω πηγα σημερα για nst.ολα μια χαρα.τπτ το σπουδαιο.η μικρη καλα κ περιμενουμε.οπως σας ειπα τραχηλο δεν μετραει ο γιατρος γτ εδω κ ενα μηνα ηταν ηδη χαμηλα οποτε λογικα ανα πασα στιγμη ειναι ετοιμη να βγει η μικρη.εν τω μεταξυ εμαθα πως ο τραχηλος μου κοριτσια δεν ηταν καν 1 εκατοστο που μου χε πει αρχικα ο γιατρος.του ξεφυγε σημερα κ ειπε πως ηταν 7χιλιοστα!!!!Αρα καταληγω στο οτι η μικρη μου με τρολλαρει κ δεν βγαινει!βεβαια μου πεταξε πως θελει να επιβεβαιωσει πως το μωρο παραμενει με το κεφαλι κατω κ θα το δουμε την επομενη τριτη αν δεν εχω γεννησει γτ σημερα ηταν κ μια αλλη κοπελα στον καρδιοτοκογραφο κ μαλλον ειχε θεματακι κ δεν πολυασχοληθηκε με μενα.

Σ'ευχαριστώ πολύ! Η καημενούλα είναι πολύ ήσυχη,  λόγω του ίκτερου μας είπε η παιδίατρος. Το κλάμα της δεν το έχουμε ακούσει,  μόνο όταν γεννήθηκε! Για να δούμε! 

Η δική σου θσ βγει πολύ πειραχτήρι μάλλον! !!Από την κοιλιά φαίνεται :-)

  • Μου αρέσει 2

g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!δεν εχω μπει γτ δεν ειχε σημα στο μαιευτήριο!!χθες μπηκαμε σπιτι μας!ενταξει μεχρι να βρουμε τους ρυθμους μας τρεχουμε αλλα πιστευω οτι παμε καλα!την θηλαζω οσο μπορω αλλα της δινω κ ξενο..προσπαθούμε μα το βρουμε με τον θηλασμο αλλα καταλαβα οτι οσο αγχωνομαι τοσο δεν το βρίσκουμε οποτε καθομαι χαλαρα κ αε κλαιει αυτη μεχρι να το βρει!καθε μερα ειμαστε καλυτερα...ενταξει εγω απο τα ραμματα δεν εχω επανελθει ακομα αλλα καθε μερα παω κ καλυτερα!η μικρή ειναι σε γενικές γραμμες συνεργασιμη,ξυπναει καθε 3 ωρες συνηθως αλλα μπορει κ παραπανω...το πρωι την ταισα στις 4.5 κ μετα παλι στις 10...ειχε φαει αρκετα στις 4.5 γτ της εδωσα κ απο τα στηθη κ απο το μπουκάλι!

αντε κοριτσια για να δουμε τωρα ποια εχει σειρα!!!!!

  • Μου αρέσει 4

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...