Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

@elenakii22 ακουγεται πολυ ιδανικο το προγραμμα σας για πρωτη μερα στο σπιτι.μακαρι να συνεχισει να ειναι συνεργασιμη η μικρη.Τι ομορφα!!ολα παιρνουν τον δρομο τους!ευχομαι κ μενα να ειναι ετσι συνεργασιμη!

@dobby κοριτσι μου μαλλον γεννησες-γεννας αυτη τη στιγμη.ευχομαι να βαινουν ολα καλως κ περιμενουμε να ακουσουμε νεα σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κοριτσια! Γέννησα κι εγώ έναν μπέμπη 4100 γρ! 8 πήγα στο μαιευτήριο και 10 και κάτι είχα γεννήσει! Τώρα προσπαθούμε με το θηλασμό αλλά πονάει ρε παιδί μου πω πω. 

Στέλλα πηγές στο γιατρό; τι σου είπε; δε θυμάμαι να το διάβασα! 

Σταλιτσα όντως σε τρολαρει η μπέμπα χάχα! Θα βγει σε χρόνο dt πάντως, δε θα παιδευτείς καθόλου! 

Ελιζ και Ελενακι και Μαρία αντε τώρα που πήγατε σπίτι σας θ ηρεμήσετε και θα το βρείτε! 

  • Μου αρέσει 4

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , dobby είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Γέννησα κι εγώ έναν μπέμπη 4100 γρ! 8 πήγα στο μαιευτήριο και 10 και κάτι είχα γεννήσει! Τώρα προσπαθούμε με το θηλασμό αλλά πονάει ρε παιδί μου πω πω. 

Στέλλα πηγές στο γιατρό; τι σου είπε; δε θυμάμαι να το διάβασα! 

Σταλιτσα όντως σε τρολαρει η μπέμπα χάχα! Θα βγει σε χρόνο dt πάντως, δε θα παιδευτείς καθόλου! 

Ελιζ και Ελενακι και Μαρία αντε τώρα που πήγατε σπίτι σας θ ηρεμήσετε και θα το βρείτε! 

Μπραβο βρε παιδι μου.φυσιολογικα γεννησες ετσι?4100?πως βγηκε απο μεσα?παιδαρος!!!να τον χαιρεσαι και καλη τυχη με τον θηλασμο!!!

@Stella.T εμεις μειναμε!!κανονισε να γεννησεις κ συ αμεσα κ να μεινω εγω κ να την βγαλω πρωταπριλια!θα γελαει κ το παρδαλο κατσικι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@dobbyΠόσο χαίρομαι που γεννησες!!!!!!!Αχ ο παιδαρος να σου ζήσει γερός και καλοτυχος!!!!Πως είσαι;

Πήγα στο γιατρό,την Τρίτη γενναω κορίτσια γενναω είμαι τόσο μα τόσο χαρούμενη!Ο μπέμπης είναι 2860,την Πέμπτη θα ξανά κάνουμε ντοπλερ μου είπε για να είμαστε οκ με τον πλακούντα!Είναι ακόμα με το κεφάλι πάνω!Επίσης το σκ μου είπε θα πάω για καρδιοτοκογραφο!Το αμνιακό μου είναι πολύ καλό!Αυτά...Πετάω 

@Stalicha μαζί σου είπα θα γεννήσουμε την Τρίτη γεννας στο λέω 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Stella.T φανταζεσαι να γεννησω την τριτη?μεχρι τωρα ολοι εχουμε κανει προβλεψεις κ εχουμε πεσει ΟΛΟΙ εξω.κ ετσι σταματησα.ε τι να πω?αν πεσεις εσυ μεσα, θα σε χρησιμοποιω σε ολες τις προβλεψεις μου! Το βαρος του μικρου τελειο.ε θα παρει κ κατι ακομα μεχρι την τριτη οποτε θα σαι οκ.με το καλο λοιπον να τον υποδεχτεις τον μικρουλη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Stalicha είπε:

@Stella.T φανταζεσαι να γεννησω την τριτη?μεχρι τωρα ολοι εχουμε κανει προβλεψεις κ εχουμε πεσει ΟΛΟΙ εξω.κ ετσι σταματησα.ε τι να πω?αν πεσεις εσυ μεσα, θα σε χρησιμοποιω σε ολες τις προβλεψεις μου! Το βαρος του μικρου τελειο.ε θα παρει κ κατι ακομα μεχρι την τριτη οποτε θα σαι οκ.με το καλο λοιπον να τον υποδεχτεις τον μικρουλη!!!

Δόξα το θεό μια χαρά το βάρος του θα ξανά δούμε τον πλακούντα την Πέμπτη για σιγουριά και την Τρίτη θα τον έχω αγκαλιά!!!Εγώ από την αρχή στο είπα που μιλησαμε λίγο και είπες τι και πως με την μπεμπουλα!Εμείς μείναμε τώρα δεν αργούμε όμως!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, dobby είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Γέννησα κι εγώ έναν μπέμπη 4100 γρ! 8 πήγα στο μαιευτήριο και 10 και κάτι είχα γεννήσει! Τώρα προσπαθούμε με το θηλασμό αλλά πονάει ρε παιδί μου πω πω. 

Στέλλα πηγές στο γιατρό; τι σου είπε; δε θυμάμαι να το διάβασα! 

Σταλιτσα όντως σε τρολαρει η μπέμπα χάχα! Θα βγει σε χρόνο dt πάντως, δε θα παιδευτείς καθόλου! 

Ελιζ και Ελενακι και Μαρία αντε τώρα που πήγατε σπίτι σας θ ηρεμήσετε και θα το βρείτε! 

συγχαρητήρια!!!να σας ζησει!!!ο θηλασμος οντως ποναει καποιες φορες απλα εχει καποια 'μυστικα' που βοηθανε...αυτο που ειδα εγω στο ιντερνετ ειναι οτι το ρουθουνι του μωρου πρεπει να ειναι σχεδον πανω στο στηθος!χρειαζεται χωρος ισα ισα για ενα χαρτι!

@Stella.Tμε το καλο κοριτσι μου!!

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , elenakii22 είπε:

συγχαρητήρια!!!να σας ζησει!!!ο θηλασμος οντως ποναει καποιες φορες απλα εχει καποια 'μυστικα' που βοηθανε...αυτο που ειδα εγω στο ιντερνετ ειναι οτι το ρουθουνι του μωρου πρεπει να ειναι σχεδον πανω στο στηθος!χρειαζεται χωρος ισα ισα για ενα χαρτι!

@Stella.Tμε το καλο κοριτσι μου!!

Σε ευχαριστώ πολύ!!Από την επόμενη εβδομάδα θα συζητάω και εγώ μαζί σας αυτά τα τέλεια μαμαδιστικα και θέλω και συμβουλές!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ!! Με το καλό στη Σταλιτσα και στο Στέλλακι! Αντε να γέννησετε κι εσείς για να πάμε την συζήτηση στο επόμενο λέβελ! 

Σταλιτσα φυσιολογικά γέννησα! Και εγώ δεν το πίστευα ότι ήταν τόσος χαχα! Ειλικρινα το πιστεύω και δε στο λέω έτσι θα γεννήσεις για πλάκα, δε θα το καταλάβεις καν με αυτό τον τράχηλο! 

Στέλλακι με το καλόοο! Ήρθε η ώρα να δεις κι εσύ το μπουμπούκι σου! Αντε έχουμε να χάσουμε και τα κιλά! Καλά είμαι, πονάω λίγο από τα ράμματα όταν κάθομαι αλλά γενικά είμαι πολύ καλά! Έχω και τον μπέμπακο συνέχεια δίπλα μου οποτε ξεχνιέμαι! Μου λείπει η κόρη μου όμως πολύ :-(

@elenakii22 εμένα με βόλεψε πολύ η θέση ράγκμπι γιατί έχω μεγάλο στήθος και νομίζω με πληγώνει λιγότερο. Επίσης έχω επιπεδες θηλες και σε αυτή τη στάση πιάνει αμέσως!

  • Μου αρέσει 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μας ομορφα συγκεντρωστε συμβουλες θηλασμου να εχετε να μας πειτε απο την επομενη βδομαδα!καλη επιτυχια στο τάισμα και να δινετε γλυκα ζουμπουρλουδικα φιλακια στα μωρακια σας μιας κ μεις ακομα περιμενουμε. Σας φιλουμε!!!!:)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα όμορφες μαμάδες και όμορφη Σταλιτσα! @dobby Τώρα τι να πω;Εσύ ήδη έχασες τουλάχιστον 6 κιλά κατευθείαν με τον παιδαρο!Εγώ θα βγάλω τον μικρό μου γατούλη άρα ξεκινάει η δίαιτα με αδικία Χαχαχα!Χθες έκανα λίστα σουπερμάρκετ τι θα μου πάρουν όταν έρθω σπίτι βρώμη,γιαούρτια κτλ η τρελή Χαχαχα!Κάνε υπομονή ευτυχώς δεν θα κάτσετε πολλές μέρες και θα βγείτε και θα έχεις και την πριγκίπισσα σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@dobby Να σ ζήσει ο παίδαρος!!! Με το καλό σπίτι σας.

@Stella.T Άντε σειρά σου τώρα!!! Αν και έχω ένα προαίσθημα ότι θα προηγηθεί η @Stalicha.

Εμένα κορίτσια ξυπνάει συνεχεια, τη θηλάζω ξυπνάει σε 2 ωρες το πολύ τρώει κ ξένο εκεί κοιμάται λίγο παραπάνω η αλήθεια. Οι θηλές μου έχουν ματώσει αλλά το παλεύω με κεραλοιφη κ η αλήθεια από τότε που βάζω δεν πονάνε τόσο. Κ μένα η στάση ράγκμπι με βόλευει γτ κ εγώ έχω μεγάλο στήθος.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

εμενα κοριτσια τρωει απο 40 μεχρι 90ml..της δινω κ στηθος κ απο το θήλαστρο κ ξενο!γενικα δε με ποναει πολυ στο θηλασμο..στο ενα στηθος λιγο γτ αν κρινω απο της αντλήσεις που βγαινει πιο δύσκολα κ πιο αργα τοτε λογικο...το ενα στηθος στην αντλια παει σαν να πετας νερο με νεροπιστολο χαχα...δε με ποναει καθολου το θήλαστρο κ σκεφτομαι η αληθεια ειναι να βγαζω κ να της δινω αντι να τρωει απευθειας...δε ξερω το σκεφτομαι ακομα..εμενα για ματωμενες θηλες μου ειπε μια μαια θα πιεζω να βγαζω γαλα κ θα το απλώνω στη θηλη..

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

εμενα κοριτσια τρωει απο 40 μεχρι 90ml..της δινω κ στηθος κ απο το θήλαστρο κ ξενο!γενικα δε με ποναει πολυ στο θηλασμο..στο ενα στηθος λιγο γτ αν κρινω απο της αντλήσεις που βγαινει πιο δύσκολα κ πιο αργα τοτε λογικο...το ενα στηθος στην αντλια παει σαν να πετας νερο με νεροπιστολο χαχα...δε με ποναει καθολου το θήλαστρο κ σκεφτομαι η αληθεια ειναι να βγαζω κ να της δινω αντι να τρωει απευθειας...δε ξερω το σκεφτομαι ακομα..εμενα για ματωμενες θηλες μου ειπε μια μαια θα πιεζω να βγαζω γαλα κ θα το απλώνω στη θηλη..

Εμένα 60ml με 90ml και θηλαζει κιόλας. Τη μέρα έχεις υπολογίσει πόσο περίπου τρώει?? Ποιογ γάλατης δίνεις?? 

Link to comment
Share on other sites

On 13/3/2018 at 6:04 ΜΜ, elenakii22 είπε:

καλησπερα κοριτσια!!δεν εχω μπει γτ δεν ειχε σημα στο μαιευτήριο!!χθες μπηκαμε σπιτι μας!ενταξει μεχρι να βρουμε τους ρυθμους μας τρεχουμε αλλα πιστευω οτι παμε καλα!την θηλαζω οσο μπορω αλλα της δινω κ ξενο..προσπαθούμε μα το βρουμε με τον θηλασμο αλλα καταλαβα οτι οσο αγχωνομαι τοσο δεν το βρίσκουμε οποτε καθομαι χαλαρα κ αε κλαιει αυτη μεχρι να το βρει!καθε μερα ειμαστε καλυτερα...ενταξει εγω απο τα ραμματα δεν εχω επανελθει ακομα αλλα καθε μερα παω κ καλυτερα!η μικρή ειναι σε γενικές γραμμες συνεργασιμη,ξυπναει καθε 3 ωρες συνηθως αλλα μπορει κ παραπανω...το πρωι την ταισα στις 4.5 κ μετα παλι στις 10...ειχε φαει αρκετα στις 4.5 γτ της εδωσα κ απο τα στηθη κ απο το μπουκάλι!

αντε κοριτσια για να δουμε τωρα ποια εχει σειρα!!!!!

Η μονες συμβουλες που θα σου δωσω ειναι..

1) αν δινεις ξενο πρωτα να δινεις το δικο σου κ μετα το ξενο

2)αν μαζευευται πολυ γαλα στους μαστους σου και πονας..οταν δεν δινεις στο μωρο βγαζε το με θηλαστρο ή αν παλι θες να σου αυξηθει το γαλα οταν δεν θηλαζεις παλι βγαζε με το θηλαστρο κ δινε στο μωρο σου απο αυτο αντι για το ξενο..

και στις 2 περιπτωσεις εμενα ειχε αποτελεσμα..Εννοειται συμβουλεψου κ την παιδιατρο σου

Παντως κοριτσια νομιζω ειμαι η πρωτη που γεννησα εδω μεσα ετσι;; 22/2 εγω 

 

22 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

συγχαρητήρια!!!να σας ζησει!!!ο θηλασμος οντως ποναει καποιες φορες απλα εχει καποια 'μυστικα' που βοηθανε...αυτο που ειδα εγω στο ιντερνετ ειναι οτι το ρουθουνι του μωρου πρεπει να ειναι σχεδον πανω στο στηθος!χρειαζεται χωρος ισα ισα για ενα χαρτι!

@Stella.Tμε το καλο κοριτσι μου!!

Επισης αν θες να αφήσεις ή αλλαξεις μαστο στο θηλασμο βαζεις το μικρο σου δαχτυλακι στο στομα του κ ετσι αφηνει τη θηλη σου!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...