Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ελενακι έχω άσχημη εμπειρία με το θήλαστρο γιατί στην κόρη μου έβγαζα κάθε τρεις με τέσσερεις ώρες για σαράντα λεπτά και μαζί με αποστείρωσεις, ταισματα, αλλαγές πάνας κλπ δε μου έμενε καθόλου χρόνος για ξεκούραση. Αλλά σίγουρα είναι πολύ βολικό αν το κάνεις όπως εσύ, σα συμπληρωματικο του θηλασμού. Επίσης σίγουρα βοηθάει να βγαίνουν οι θηλες έξω.

Σταλιτσα είσαι κοντά! Αυτά τα πονακια περιόδου είναι πολύ σπαστικα. Το μόνο που σου μένει είναι να συντονιστούν και να γίνουν πόνοι γέννας. 

Στέλλα εσύ; κανένα νέο από την κοιλίτσα; εμένα μου λείπει να σας πω την αλήθεια χάχα! Τρελή! 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Stella.T είπε:

@Maria36Περαστικά Μαράκι ελπίζω να μην ταλαιπωρηθείς πολύ και να σου περάσει γρήγορα!! @elenakii22 Περιμένω πως και πως την Τρίτη σήμερα πήγα και για ντοπλερ όλα υπό έλεγχο και φυσικά ανυπομονώ και για όλα τα υπόλοιπα και να τα μοιραστώ μαζί σας! @dobby θέλει πολύ γάλα ο παιδαρος είμαι σίγουρη  Χαχαχα!!! @Stalicha πως είσαι;Τι κάνεις;

αντε πλησιαζεις!!!με το καλο!!!

2 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Και γω αυτο θελω να σου πω την αληθεια.βεβαια να βγει υγιες και ολα τα αλλα ειναι περιττα!

κ εμενα που μ εδωσαν ΠΗΤ 22/3 ελεγα θα γεννηθει Ιχθύς η κριος αραγε αλλα καταληξαμε καισαρικη οποτε ιχθυς σιγουρα!!

2 ώρες πρίν, dobby είπε:

Ελενακι έχω άσχημη εμπειρία με το θήλαστρο γιατί στην κόρη μου έβγαζα κάθε τρεις με τέσσερεις ώρες για σαράντα λεπτά και μαζί με αποστείρωσεις, ταισματα, αλλαγές πάνας κλπ δε μου έμενε καθόλου χρόνος για ξεκούραση. Αλλά σίγουρα είναι πολύ βολικό αν το κάνεις όπως εσύ, σα συμπληρωματικο του θηλασμού. Επίσης σίγουρα βοηθάει να βγαίνουν οι θηλες έξω.

Σταλιτσα είσαι κοντά! Αυτά τα πονακια περιόδου είναι πολύ σπαστικα. Το μόνο που σου μένει είναι να συντονιστούν και να γίνουν πόνοι γέννας. 

Στέλλα εσύ; κανένα νέο από την κοιλίτσα; εμένα μου λείπει να σας πω την αλήθεια χάχα! Τρελή! 

γτ εβγαζε τοσο συχνα κ για τοση ωρα?ειχες τοσο πολυ γαλα?ε σιγουρα δεν ειχες κ την καλύτερη εμπειρια...

 

οταν μας ειπε ο γιατρος οτι θα γεννηθεί 9/3 λεγαμε κριμα να μην εβγαινε 8 που 8 σεπτεμβριου εχουμε επετειο γνωριμιας κ θα ηταν στα 4.5 χρονια αλλα μετα ειδα τις ημερομηνιες εμεις 8-9-2013 και η μικρη γεννηθηκε 9-3-2018...εχουμε τους ιδιους αριθμους σε αλλη σειρα χαχα!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

@dobby Εγώ είμαι όλη την ώρα χαρούμενη που γενναω και είμαι σίγουρη ότι εμένα δεν θα μου λείψει η κοιλίτσα καθόλου μα καθόλου!!!Επίσης ο μικρός κουνιέται τόσο πολύ και κλωτσάει και τον νιώθω πολύ χαμηλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Ω κοριτσια υπομονη κ σεις με το θηλασμο!ολες θα το περασουμε αυτο το σταδιο. @dobby κ γω φοβαμαι αυτην την εξαντληση που λες αν το παιδι αργει να θηλασει.

@Maria36 περαστικα.δυστυχως τη χειροτερη στιγμη σε βρηκε ρε γμτ.τωρα που πρεπει να εχεις δυναμεις για να ανταπεξελθεις στις αναγκες του παιδιου.ευχομαι να περασει γρηγορα τουλαχιστον.

Κοριτσια πώς πατε με τα λοχεια?το εχω ενα αγχος καθως εγω με την περιοδο βασανιζομουν κ πονουσα παρα πολυ κ ειχα κ πολυ αιμα κ εκανα κ χαλια τα εσωρουχα μου.ζουσα ενα δραμα κ σκεφτομαι ποσο μεγαλο θα ειναι το δραμα που θα ζησω με τα λοχεια εχοντας παραλληλα να φροντιζω κ το μωρο! Χρησιμοποιειται τις σερβιετες sani για τη λοχεια?

Καλημερα! εγω χρειαζομουν οπωσδηποτε τις sani τις πρωτες 4 μερες κ τωρα πια 20 μερες ειμαι αγκαλια με τις σερβιετες.. Η λοχεία παει σχετικσ καλα απλα ειναι κουραστικο να μην μπορεις να βγεις λιγο εξω να περπατησεις οπως κ λιγο οι πονοι απο κατω με τα ραμματα. Νοκιζω το πιο σημαντικο ειναι να τρωει κ να κοιμαται το μωρο σου. Μετα ολα κοιλανε ομαλα

15 ώρες πρίν, dobby είπε:

Ελενακι έχω άσχημη εμπειρία με το θήλαστρο γιατί στην κόρη μου έβγαζα κάθε τρεις με τέσσερεις ώρες για σαράντα λεπτά και μαζί με αποστείρωσεις, ταισματα, αλλαγές πάνας κλπ δε μου έμενε καθόλου χρόνος για ξεκούραση. Αλλά σίγουρα είναι πολύ βολικό αν το κάνεις όπως εσύ, σα συμπληρωματικο του θηλασμού. Επίσης σίγουρα βοηθάει να βγαίνουν οι θηλες έξω.

Σταλιτσα είσαι κοντά! Αυτά τα πονακια περιόδου είναι πολύ σπαστικα. Το μόνο που σου μένει είναι να συντονιστούν και να γίνουν πόνοι γέννας. 

Στέλλα εσύ; κανένα νέο από την κοιλίτσα; εμένα μου λείπει να σας πω την αλήθεια χάχα! Τρελή! 

κ εμενα μου ελειψε λιγο η κοιλιτσα μου...τρελη no2

20 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

εμας ευτυχως στο νοσοκομειο υπηρχε μια κοπελα που ετυχα κ στην βαρδια της στον πρώτο θηλασμο που ηταν πολυ προθυμη να κάτσει οση ωρα χρειαστει για να σου δειξει να το κανεις σωστα..τρωγαμε αρκετη ωρα μεχρι να το πιασει αλλα ειχε πολυ υπομονη η κοπελα κ μια ηρεμια που σε χαλαρωναν κ εσενα!ολες αυτο το γαλα παίρνετε ε?εγω ειπα αφου το επινε μια χαρα στο νοσοκομειο να μην της το αλλαξω!

εγω πολυ καλα...εχω ελαχιστη ροη..φοραγα στο νοσοκομειο της 2 πρωτες μερες παμπερς,μετα τις sani κ τωρα φοραω σερβιετες κλασσικες...

τοσο πολυ??εγω δοκίμασα κ του νοσοκομειου κ ηταν λιγο πιο δύσκολο αυτο που εχω ομως αυξανεις σιγα σιγα ταχυτητα οποτε αν νιωσω τραβηγμα καταλαβαινω οτι δεν εχω βαλει καλα τη ρωγα κ της αλλαζω θεση...συνηθως πλεον την βρισκω αμεσως κ ετσι αφου την πιασω σωστα δε με ποναει καθολου...σμρ εβαλα την μικρη στο στηθος κ επιασε απευθειας το στηθος..πιστευω οτι εχει βοηθησει το θηλαστρο που μ την τραβαει εξω κ ετσι βγαινει πιο ευκολα πλεον. 

αντε κοριτσια @Stella.T @Stalicha αντε κοριτσια να γεννησετε με το καλο να τα συζηταμε ολες παρεα!

μπραβο ησουν τυχερη..παλι καλα που κ εμενα ο μπεμπουλης επιασε απο την πρωτη μερα τη θηλη κ θηλαζε κανονικα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα, πως είστε??? Εγώ συνεχίζω με πυρετό ένα χαλί. Ο άντρας μου έχει αναλάβει τα πάντα. Πήγαμε στο γιατρό να δούμε σε τι οφείλεται ο πυρετός. Βρογχίτιδα γέννησα με βρογχίτιδα και συνεχίζω να την έχω. Κατά τ αλλά καλά,η μπεμπα είναι μιας βδομάδας σχετικά ήσυχο μωρό. Έχουμε συνηθίσει και το ξύπνημα το βράδυ όλα καλά. Ζυγιστηκα σήμερα κ με μεγάλη χαρά είδα ότι έχω χάσει και τα 10 κιλά που είχα πάρει στην εγκυμοσύνη!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Maria36 είπε:

Κορίτσια καλημέρα, πως είστε??? Εγώ συνεχίζω με πυρετό ένα χαλί. Ο άντρας μου έχει αναλάβει τα πάντα. Πήγαμε στο γιατρό να δούμε σε τι οφείλεται ο πυρετός. Βρογχίτιδα γέννησα με βρογχίτιδα και συνεχίζω να την έχω. Κατά τ αλλά καλά,η μπεμπα είναι μιας βδομάδας σχετικά ήσυχο μωρό. Έχουμε συνηθίσει και το ξύπνημα το βράδυ όλα καλά. Ζυγιστηκα σήμερα κ με μεγάλη χαρά είδα ότι έχω χάσει και τα 10 κιλά που είχα πάρει στην εγκυμοσύνη!!! 

Καλημέρα Μαράκι!!!Λίγο με εκνεύρισε το μήνυμα σου χαχαχαχα με τσιτωσες πρωί πρωί με τα κιλά!Αστειεύομαι!!!Περαστικά σου και φιλάκια στην μπέμπα!!!Ο 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Stella.T είπε:

Καλημέρα Μαράκι!!!Λίγο με εκνεύρισε το μήνυμα σου χαχαχαχα με τσιτωσες πρωί πρωί με τα κιλά!Αστειεύομαι!!!Περαστικά σου και φιλάκια στην μπέμπα!!!Ο 

Χαχαχα μην αγχώνεσαι έτσι κ αλλιώς έχω παραπανισια οπότε πρέπει να χάσω εκεινα!!! Ευχαριστώ πολύ!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Μαρία και εμένα με εκνεύρισε το μήνυμα σου!! Χάχα! Άκου 10 κιλά! Εγώ και η ζυγαριά παλι θα ξανασυστηθουμε σε κάνα μήνα! Περαστικά σου! Πολύ χαίρομαι που η μπέμπα σου είναι ήσυχη, είναι πολύ σημαντικό να ξεκουράζεσαι κι εσύ και να κοιμάσαι λίγο. 

@elenakii22 έβγαζα γιατί δε θήλαζα και είχα γάλα οπότε είπα να το παλέψω με αντλήσεις και να τρώει έστω έτσι μητρικό. Έβγαζα περίπου 150 με 200 μλ ανά τρίωρο και αν ήθελα να διατηρήσω κάπως παραγωγή έπρεπε να είμαι τυπική. Ωραίο αυτό με τις ημερομηνίες, ήξερε η μπέμπα τι έκανε!

Εμείς ήρθαμε σπίτι σήμερα, είδα το κοριτσάκι μου επιτέλους! Μου είχε λείψει υπερβολικά πολύ. Της έκανε πολλή εντύπωση ο αδερφός της χάχα! Βέβαια όταν με έβλεπε να τον έχω αγκαλιά δεν της άρεσε και τόσο. Π μπέμπακος είναι μια χαρά, κοιμάται καλύτερα πλέον τώρα που κατέβηκε το γάλα και χαίρομαι που γλυτώσαμε το συμπλήρωμα γιατί δεν άντεχα με αποστείρωσεις και μπουκάλια πάλι. Έχασε μόνο 100 γρ οπότε είχε ένα αποτέλεσμα το ότι ήταν όλη μέρα στο στήθος και ας μου ερχόταν να κοπανήσω το κεφάλι μου στον τοίχο! 

  • Μου αρέσει 2

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε??? Εγώ επιτέλους συνηλθα από την βρογχίτιδα, το μωρό μας έχει τρελάνει δύο μέρες τώρα δεν κοιμάται με τίποτα!!! Εγώ πάθει και μια ψιλοκαταθλιψουλα κλεισμένη τόσες μέρες μες στο σπίτι, κλαίω στα καλά καθούμενα. Ο άντρας μου πρέπει να τρόμαξε πολυ, γτ σήμερα ζήτησε από τη μάνα μου να μας κράτησει το μωρό για να πάμε μια βολτα. Αλλά γενικά όλα καλα. Την Πέμπτη θα πάμε και στον παιδίατρο να δούμε αν είναι όλα οκ!

 

@Stella.T Αύριο είναι η μεγάλη μέρα??? Θα περιμένουμε νέα σου και μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε τέλεια!!!

@Stalicha Πως πας εσύ??? Όλα καλά???

@dobby Όλα καλά με το μωρό και τη μικρή??? Εσύ πως είσαι έχεις συνέλθει??? Γτ όσο να ναι οι μέρες στο μαιευτήριο νομίζω είναι οι πιο κουραστικές, θέλει λίγο καιρό να έρθεις στα ίσια σου αφού πας σπιτι.

@elenakii22 Εσείς όλα καλά??? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Maria36 καλα ειμαστε!!!βρισκουμε σιγα σιγα τους ρυθμους μας!!εγω εχω βγει αρκετες φορες εξω...να βγείτε θα νιώσεις καλυτερα!!!εμεις παρασκευη θα παμε στο γιατρο...σκεφτομαι μηπως της πω να έρθει αυτη σπιτι μας...

@Stella.T με το καλο!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , elenakii22 είπε:

@Maria36 καλα ειμαστε!!!βρισκουμε σιγα σιγα τους ρυθμους μας!!εγω εχω βγει αρκετες φορες εξω...να βγείτε θα νιώσεις καλυτερα!!!εμεις παρασκευη θα παμε στο γιατρο...σκεφτομαι μηπως της πω να έρθει αυτη σπιτι μας...

@Stella.T με το καλο!!

Το ξέρω πως κ πως περιμένω να έρθει η ώρα να βγούμε!!! Εμάς δυστυχώς δεν έρχεται στο σπίτι γιατί έχει πάρα πολύ δουλειά αλλά μας έβαλε πρώτο ραντεβού την Πέμπτη ώστε να είμαστε μόνοι. Πάντως αν μπορεί να έρθει σπίτι σου θα ήταν πολύ καλύτερα πιστεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

@Maria36Ναι Ναι αύριο είναι η μεγάλη μέρα,είμαι σίγουρη θα είναι η καλύτερη μέρα της ζωής μου!Δεν έχω άγχος καθόλου με προβληματίζει λίγο το κλυσμα και το ξύρισμα αλλά οκ!Είμαι πολύ σημαντικό που ο άντρας σου είναι δίπλα σου και σε σκέφτεται,προσπάθησε να χαλαρώσεις! @elenakii22 Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!

Θα σας ενημερώσω αύριο αν μπορέσω να μπω να μας πείτε και εσείς για τις μπέμπες σας που θα τις δει ο γιατρος!Επίσης κορίτσια λέω να πάρω σαραντισμο βέβαια δεν ξέρω αν θα τον πάρω ολόκληρο αλλά το σκέφτομαι!Ελπίζω να είμαι καλά ψυχολογικά! 

@Stalicha @dobby Τι κάνετε;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Stella.T με το καλο λοιπον!!αχ πολυ θα θελα να ειμαι στη θεση σου!!!

Εγω παλι οπως τα ξερετε.αναμενω ακομα.αυριο εχω κλασικα καρδιοτοκογραφο κ λογικα θα ξανακανω κ την παρασκευη ή το σαββατο.παντως μπορειτε να λετε για την περιπτωση μου στους φιλους σας κ ν γελατε. 32 εβδομαδων με 7 χιλ.τραχηλο κοντευει να μπει στην 39-40η εβδομαδα με προκληση!!!για να δουμε κ αυριο...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Stalicha είπε:

@Stella.T με το καλο λοιπον!!αχ πολυ θα θελα να ειμαι στη θεση σου!!!

Εγω παλι οπως τα ξερετε.αναμενω ακομα.αυριο εχω κλασικα καρδιοτοκογραφο κ λογικα θα ξανακανω κ την παρασκευη ή το σαββατο.παντως μπορειτε να λετε για την περιπτωση μου στους φιλους σας κ ν γελατε. 32 εβδομαδων με 7 χιλ.τραχηλο κοντευει να μπει στην 39-40η εβδομαδα με προκληση!!!για να δουμε κ αυριο...

Σε ευχαριστώ πολύ!!!Αύριο να δεις θα έχεις συσπάσεις και θα γεννήσουμε μαζί!!!!Καλα όντως η περίπτωση σου είναι για να την λες στους άλλους χαχαχα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...