Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Stella.T είπε:

@Maria36Ναι Ναι αύριο είναι η μεγάλη μέρα,είμαι σίγουρη θα είναι η καλύτερη μέρα της ζωής μου!Δεν έχω άγχος καθόλου με προβληματίζει λίγο το κλυσμα και το ξύρισμα αλλά οκ!Είμαι πολύ σημαντικό που ο άντρας σου είναι δίπλα σου και σε σκέφτεται,προσπάθησε να χαλαρώσεις! @elenakii22 Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!

Θα σας ενημερώσω αύριο αν μπορέσω να μπω να μας πείτε και εσείς για τις μπέμπες σας που θα τις δει ο γιατρος!Επίσης κορίτσια λέω να πάρω σαραντισμο βέβαια δεν ξέρω αν θα τον πάρω ολόκληρο αλλά το σκέφτομαι!Ελπίζω να είμαι καλά ψυχολογικά! 

@Stalicha @dobby Τι κάνετε;

Το κλυσμα κ το ξύρισμα είναι τόσο γρήγορα που ούτε που θα τ καταλάβεις. Εγώ που αγχωνομουν για τ ίδια ούτε που έδωσα σημασία. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 Παντως κοριτσια κ μενα το κλυσμα με αγχωνει.δν θα αισθανομαι καλα να γινει στο μαιευτηριο.βεβαια νομιζω πως θα ποναω τοσο πολυ που μαλλον θα ειναι το τελευταιο που θα σκεφτομαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Stalicha είπε:

 Παντως κοριτσια κ μενα το κλυσμα με αγχωνει.δν θα αισθανομαι καλα να γινει στο μαιευτηριο.βεβαια νομιζω πως θα ποναω τοσο πολυ που μαλλον θα ειναι το τελευταιο που θα σκεφτομαι

Μη σε αγχωνει καθόλου, ειλικρινά δεν είναι τίποτα απολύτως, άσε που εμένα και που μου έκαναν ούτε τουαλέτα πήγα ούτε τίποτα, τζάμπα κ ο κόπος τους. :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

@Stella.T  με το καλό να γεννήσεις και με κανέναν πόνο !!!:-) Κι εγώ το κλύσμα το φοβόμουνα πάρα πολύ αλλά ΄πόναγα τόσο που δεν έδωσα καμία σημασία εκείνη την ώρα, επίσης ήταν γυναίκα αυτή που μου το έκανε και ήταν μόνη της οπότε ήταν κάπως καλύτερα, το χειρότερο για μένα ήταν που πήγα τουαλέτα, πόναγα από τις συσπάσεις και έπρεπε να κάνω και ντους μέσα στους πόνους :-) Ξύρισμα δεν μου έκαναν γιατί λόγω λέιζερ είχα πολύ λίγες τριχούλες οπότε δεν μπήκαν στο κόπο...

 

  • Μου αρέσει 1

g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσια! @Stella.T με το καλό κορίτσι μου! Έφτασε αυτή η μέρα και για σένα! Όλα να πάνε τέλεια, να δεις τον μπέμπακο σου! Περιμένουμε νέα σου!

@Maria36 και εγώ βγήκα για κάτι δουλειες αλλά είμαι στα πρόθυρα της κατάθλιψης. Σε καταλαβαινω απόλυτα.

@Stalicha είσαι η τελευταία των Μοϊκανών! Μην αγχώνεσαι για το κλύσμα, όντως θα είναι το τελευταίο που σκέφτεσαι από τους πόνους!

Ελενακι Ελιζ όλα καλά; 

Άννα πως το εννοείς το ωφελεί; 

  • Μου αρέσει 2

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια εχω νεα.πηγα σημερα για καρδιοτοκογραφο.ολα καλα κ η μικρη ειναι γυρισμενη κ στην καταλληλη θεση.οπως ειπε κ ο γιατρος δεν πρεπει να αγχωνομαι για το ποτε θα γεννηθει γτ αν με πειραξει απο κατω,ειναι δεδομενο πως θα παμε σε τοκετο.οποτε θα μου δωσει χρονο μεχρι κ την επομενη βδομαδα κ απο την επομενη τριτη θα το ξαναδουμε.αν δει πως δεν την παλευω θα με πειραξει μου πε.παρ ολα αυτα εγω λεω να με "πειραξει" ο αντρας μου :-D που θα ναι κ πιο ευχαριστο!!! Οποτε...τουμπανο ξετουμπανο η κοιλια, θα κανω την καρδια μου πετρα για το παιδι μου και θα του δοθω!Μου λεει ο γιατρος "σεξ κανετε?".του λεω γιατρε με δουλευετε?πριν ενα μηνα μου πατε να το κοψω για να μην βγει προωρο και τωρα με την κοιλια τουρλα μου λετε να κανω?πώς την ειδατε??

Παντως κοριτσια ο τοκετος με εχει αγχωσει υπερβολικα.μου το.πε κ η μαια πως φαινομαι αγχωμενη κ μπλοκαρω το συστημα μου γενικοτερα.δεν μπορω ομως να το αποβαλω.το αναγνωριζω πως τρεμω...βεβαια κανω φιλοτιμες θεωρω προσπαθειες να ηρεμησω...για να δουμε..θα τα καταφερω?

@Stella.T εφτασε η μεγαλη μερα!!!με το καλο!!!περιμενουμε νεα σου!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Stalicha είπε:

Λοιπον κοριτσια εχω νεα.πηγα σημερα για καρδιοτοκογραφο.ολα καλα κ η μικρη ειναι γυρισμενη κ στην καταλληλη θεση.οπως ειπε κ ο γιατρος δεν πρεπει να αγχωνομαι για το ποτε θα γεννηθει γτ αν με πειραξει απο κατω,ειναι δεδομενο πως θα παμε σε τοκετο.οποτε θα μου δωσει χρονο μεχρι κ την επομενη βδομαδα κ απο την επομενη τριτη θα το ξαναδουμε.αν δει πως δεν την παλευω θα με πειραξει μου πε.παρ ολα αυτα εγω λεω να με "πειραξει" ο αντρας μου :-D που θα ναι κ πιο ευχαριστο!!! Οποτε...τουμπανο ξετουμπανο η κοιλια, θα κανω την καρδια μου πετρα για το παιδι μου και θα του δοθω!Μου λεει ο γιατρος "σεξ κανετε?".του λεω γιατρε με δουλευετε?πριν ενα μηνα μου πατε να το κοψω για να μην βγει προωρο και τωρα με την κοιλια τουρλα μου λετε να κανω?πώς την ειδατε??

Παντως κοριτσια ο τοκετος με εχει αγχωσει υπερβολικα.μου το.πε κ η μαια πως φαινομαι αγχωμενη κ μπλοκαρω το συστημα μου γενικοτερα.δεν μπορω ομως να το αποβαλω.το αναγνωριζω πως τρεμω...βεβαια κανω φιλοτιμες θεωρω προσπαθειες να ηρεμησω...για να δουμε..θα τα καταφερω?

@Stella.T εφτασε η μεγαλη μερα!!!με το καλο!!!περιμενουμε νεα σου!

Χαχαχα πολύ μου άρεσε το μύνημα σου, κ εγώ είχα κάνει την καρδιά μου πέτρα, γτ η αλήθεια όρεξη για σεξ είχα 0 αλλά δεν έπιασε δυστυχώς! Εύχομαι σε σένα να πιάσει!!! Άντε κοντευεις κ συ κ μην αγχώνεσαι μείνε όσο πιο ψύχραιμη μπορείς!!! Εγώ όταν με έβαλαν έκτακτα μέσα γ καισαρική στην αρχή ήμουν χάλια έτρεμα από φόβο. Μετά όταν ήρθε η ώρα κ με έπαιρναν μέσα με το φορείο, τ είχα πάρει στην πλάκα αποχαιρέτησα συγγενείς κ φιλους, ενημέρωσα τον άντρα μου ότι έτσι κ δεν ζήσω κ βρει άλλη θα τον καταδιωκω ως φάντασμα. Χαιρετησα κάτι άσχετους στο ασανσέρ που με έβλεπαν με λυπηση κ μετά μες στο χειρουργείο το έριξα στην πλάκα μαζί με το γιατρό μου!!! Πολύ ωραία πέρασα!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Stalichaκι εγώ γέλασα με το μήνυμα σου χαχα! Εμείς πάλι το γλυτώσαμε το σεξ, δεν προλάβαμε ευτυχώς γιατί μιλάμε εντελώς καταναγκαστικα έργα. Αλλά αφού εσύ μπορείς να του δοθεις και να το ευχαριστηθείτε βρε παιδί μου! 

Τον τοκετο μην τον φοβάσαι, υπάρχει η Αγία επισκληριδιος για τα δύσκολα. Ούτε να αγχώνεσαι βοηθάει κάπου. Εγώ πάλι ξαναγεννουσα δέκα φορές, μου αρέσει πολύ σαν εμπειρία ο τοκετός. 

@Maria36 εγώ ήμουν πιο λαρτζ, του είπα να βρει μια να αγαπάει τα παιδια και το γατί. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ @Stella.T τι ωραια!!τι μοναδικο συναισθημα πρεπει να ειναι!!!!

Ανυπομονω και γω τοσο πολυ!!κ η μαια μου!!σημερα μιλαγε στην μικρη και μου λεγε πως επειδη ειμαι αγχωμενη και control freak γι αυτο το παιδι μου δεν συνεργαζεται μαζι μου κ δεν βγαινει!πρεπει λεει να αποκτησω επαφη μαζι της!

Αντε κοριτσια!!!σε λιγο θα σας πρηζω με αποριες θηλασμου!!!

Link to comment
Share on other sites

@Stella.TΝα σου ζήσει ο μπέμπης, γερός και καλότυχος!!!

@Stalicha Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου, να σκέφτεσαι ότι όλα καλά θα πάνε και ότι θα συναντήσεις το μπεμπάκι σου επιτέλους!Κι εγώ μέχρι που σπάσανε τα νερά σκεφτόμουνα διάφορα και αγχωνόμουνα.Όταν έσπασαν τα νερά και ξεκίνησαν οι πόνοι το μόνο που σκεφτόμουνα ήταν πότε θα μου κάνουν την επισκληρίδιο :-) 

@dobby Ειμαι καλύτερα σωματικά, πέρασε η διαβολοβδομάδα που πόναγα, δεν μπορούσα να κάτσω σε καρέκλα, πόναγαν οι θηλές μου και υπέφερα στον θηλασμό, είχα πολύ άιμα και πόναγε και το έντερο μου επί 2 μέρες, και με όλα αυτά έπρεπε να θηλάζω συνέχεια την μπέμπα για να πάρει βάρος.Ευτυχώς πήρε 200 γρ και πάει πολύ καλά, συνεχίζω αποκλειστικά με θηλασμό,  και έχουν αυξηθεί και οι ώρες ανάμεσα στα γεύματα οπότε κοιμάμαι και λίγο παραπάνω.Η μπέμπα είναι πάρα πολύ ήσυχη, μερικές φορές ξεχνάμε ότι έχουμε μωρό :-) 

  • Μου αρέσει 1

g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια!!!Είναι υπέροχο συναίσθημα να είσαι μαμα!Ακόμα δεν το πιστεύω αφού κοιτάω συνέχεια φωτογραφίες του(τις έχω βάλει ήδη φόντο στο κινητό) και συγκινούμαι τόσο πολύ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...