Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

Επειδή και εγώ έχω επίπεδες θηλές και λόγω υπερπαραγωγής το στήθος τσιτωνε και η θηλη Επίσης. Αυτό που με βοήθησε για να πεταχτεί η θηλη ήταν τα κοχύλια. Στις όσες φορές εμπαινε προς τα μέσα έβαζα τα κοχύλια και καταγόταν η θηλή


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ζαχαρωτο είπε:

Επειδή και εγώ έχω επίπεδες θηλές και λόγω υπερπαραγωγής το στήθος τσιτωνε και η θηλη Επίσης. Αυτό που με βοήθησε για να πεταχτεί η θηλη ήταν τα κοχύλια. Στις όσες φορές εμπαινε προς τα μέσα έβαζα τα κοχύλια και καταγόταν η θηλή

εγω βρε κοριτσι εκανα χειρουργειο επειδη εμπαιναν μεσα αλλα οπως βλεπω δεν χρειαζοταν τελικα...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα.ευελπιστω πως οσες θηλαζετε θα δειτε το μνμ μου....

Εχω εδω και καμια ωρα συσπασεις χωρις πονο.ανα 7-8 λεπτα.βεβαια οι τρλευταιες ηρθαν στα 9 λεπτα.πετρωνει η κοιλια χωρις ομως πονο.η συσπαση κραταει περιπου 40 λεπτα.λετε να ειναι μνμ οτι ερχεται επιτελους η μικρη?παντως πονο δεν αισθανομαι καθολου κ ετσι ρπειδη ειναι ακομα πρωι δεν εχω παρει την μαια τηλ. Να σημειωσω επισης πως με οδηγησαν κ τουαλετα οι συσπασεις.λετε να ειναι false alarm?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Stalicha είπε:

Κοριτσια καλημερα.ευελπιστω πως οσες θηλαζετε θα δειτε το μνμ μου....

Εχω εδω και καμια ωρα συσπασεις χωρις πονο.ανα 7-8 λεπτα.βεβαια οι τρλευταιες ηρθαν στα 9 λεπτα.πετρωνει η κοιλια χωρις ομως πονο.η συσπαση κραταει περιπου 40 λεπτα.λετε να ειναι μνμ οτι ερχεται επιτελους η μικρη?παντως πονο δεν αισθανομαι καθολου κ ετσι ρπειδη ειναι ακομα πρωι δεν εχω παρει την μαια τηλ. Να σημειωσω επισης πως με οδηγησαν κ τουαλετα οι συσπασεις.λετε να ειναι false alarm?

κοριτσακι μου επειδη γεννησα με καισαρικη δεν εχω εικονα...συνεχίζονται ακομα?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , elenakii22 είπε:

κοριτσακι μου επειδη γεννησα με καισαρικη δεν εχω εικονα...συνεχίζονται ακομα?

Ναι.

Εχω κλεισει μιαμιση ωρα περιπου.πονος μηδεν.βεβαια ειμαι ακομα στο κρεβατι.αν σηκωθω δεν ξερω...μπορει κ να σταματησουν...θα το παρακολουθω και μολις παει περιπου 11 λεω να παρω τη μαια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Stalicha είπε:

Ναι.

Εχω κλεισει μιαμιση ωρα περιπου.πονος μηδεν.βεβαια ειμαι ακομα στο κρεβατι.αν σηκωθω δεν ξερω...μπορει κ να σταματησουν...θα το παρακολουθω και μολις παει περιπου 11 λεω να παρω τη μαια

θα σ ελεγα να περιμενεις κ αν δεις οτι γινονται πιο συχνα να παρεις τηλεφωνο..αφου δεν πονας κιολας κατσε να δεις αν γινουν πιο συχνες..δεν ειναι κ καμια κοπελα που γεννησε φυσιολογικα να σ πει..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , elenakii22 είπε:

θα σ ελεγα να περιμενεις κ αν δεις οτι γινονται πιο συχνα να παρεις τηλεφωνο..αφου δεν πονας κιολας κατσε να δεις αν γινουν πιο συχνες..δεν ειναι κ καμια κοπελα που γεννησε φυσιολογικα να σ πει..

Σε ευχαριστω οπως κ να χει.ναι ενταξει..δεν πανικοβαλλομαι.φανταζομαι καποια στιγμη θα πρεπει να νιωσω πονο.προτιμω να περιμενω παρα να τρεχω για μαιευτηριο μηπως και, και στο τελος επιστρεψω σπιτι.αλλωστε ολα ειναι ετοιμα.ενα ξυρισμα εχω μονο να κανω:)

Ασε που εχω την αισθηση πως αν σηκωθω απτο κρεβατι ολα θα σταματησουν!

Link to comment
Share on other sites

@Stalicha Ούτε εγώ ξέρω να σου πω γιατί και γω στο τέλος καισαρική έκανα. Αλλά σήκω από το κρεβάτι αν σταματήσουν είναι απλά οι συσπάσεις που κάνει η μήτρα για να προετοιμαστεί. Σήκω και περπατά να δεις αν θα σταματήσουν η όχι. 

Link to comment
Share on other sites

@Stalicha τι έγινε τελικά;; μίλησες με τη μαια;; αν συντονιστούν τα πετρωματα και αρχίσεις να έχεις και πόνο που ξεκινάει από τη μέση και έρχεται προς τα μπροστά τότε είναι συσπάσεις τοκετου, αρκεί να είναι συγχρονίσμενες! Σου εύχομαι να έχει ξεκινήσει για να μην ταλαιπωρεισαι άλλο! 

Επίσης αυτό που λέει η Μαρία, σήκω να περπατησεις η να κάνεις ένα μπάνιο. Αν φύγουν false alarm. 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Σμαραγδα 12 είπε:

Kalimera koritsia exo anxoti poly den exo statero kilo telefteo mou periodo 26 1 18 ekana b xoriaki kai itan 2500monades to ksanaekana2meres meta 3500 to ksana ekana 4meresmeta5000 sto ergastirio mou ipan eprepe na eixe dipliasti telo tin gnomi sas 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Σμαραγδα 12 είπε:

 

Νομίζω πρεπει να αυξηθεί κατά ένα ποσοστό η να διπλασιαστεί. Σε κάθε περίπτωση πρέπει να μιλήσεις με το γιατρό σου, μόνο αυτός θα σου πει τι γίνεται όταν κάνετε και τον υπέρηχο. Καλή επιτυχία! 

  • Ευχαριστώ 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια με πηρα ο υπνος κανα μισαωρο αλλα ξυπνησα γτ ειχα κατι πονακια μαζι με τα πετρωματα. Οταν ξυπνησα μετρησα παλι 3-4 συσπασεις στους ιδιους χρονους.τελικα πηρα τη μαια κ μου πε πως δεν ανησυχουμε σε αυτη τη φαση κ πως το παρακολουθουμε κ θα ειμαστε σε επικοινωνια.επεσα κ κοιμηθηκα γτ ειχα τρομερη υπνηλια.ξυπνησα πριν λιγο αλλα δεν φαινεται να εχω συσπασεις.τωρα θα εχω τον νου μου πώς θα παει.μακαρι να μου ξαναρθουν γτ τοτε πιστευω πως θα μπουμε μεσα στις επομενες ωρες σε τοκετο.οπως κ να χει, την τριτη μου ειπε ο γιατρος θα με πειραξει απο κατω για να δουμε αν θα οδηγηθουμε σε τοκετο.αυτο βεβαια εχει σχεση με το ποσο ωριμος ειναι ο τραχηλος.αν οδηγηθουμε,καλως.αν οχι τοτε μεσα στις επομενες ωρες θα παμε με προκληση κ χαπι.

Μακαρι η μικρη να ξεπροβαλει μεχρι αυριο...ποσο το ευχομαι!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Κοριτσια με πηρα ο υπνος κανα μισαωρο αλλα ξυπνησα γτ ειχα κατι πονακια μαζι με τα πετρωματα. Οταν ξυπνησα μετρησα παλι 3-4 συσπασεις στους ιδιους χρονους.τελικα πηρα τη μαια κ μου πε πως δεν ανησυχουμε σε αυτη τη φαση κ πως το παρακολουθουμε κ θα ειμαστε σε επικοινωνια.επεσα κ κοιμηθηκα γτ ειχα τρομερη υπνηλια.ξυπνησα πριν λιγο αλλα δεν φαινεται να εχω συσπασεις.τωρα θα εχω τον νου μου πώς θα παει.μακαρι να μου ξαναρθουν γτ τοτε πιστευω πως θα μπουμε μεσα στις επομενες ωρες σε τοκετο.οπως κ να χει, την τριτη μου ειπε ο γιατρος θα με πειραξει απο κατω για να δουμε αν θα οδηγηθουμε σε τοκετο.αυτο βεβαια εχει σχεση με το ποσο ωριμος ειναι ο τραχηλος.αν οδηγηθουμε,καλως.αν οχι τοτε μεσα στις επομενες ωρες θα παμε με προκληση κ χαπι.

Μακαρι η μικρη να ξεπροβαλει μεχρι αυριο...ποσο το ευχομαι!!!!

Όπως και να εχει αυτή την εβδομάδα θα τελειώσουν τα βάσανα σου! Άντε πλησιάζεις!!

@elenakii22 τι χειρουργείο έκανες δλδ;; 

@Stella.T όλα καλά;;γυρίσατε σπίτι;;


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Stalicha κορίτσι μου πως πας; εγώ γεννησα φυσιολογικα αλλά εμένα έσπασαν πρώτο τα νερά και μετά ξεκίνησαν οι μεγάλοι πονοι, μερικές ώρες πριν είχα πάει στο γιατρό και με πείραξε από κάτω,  όμως είχα πιλυ λίγα πονακια και πίστεψα ότι δεν θα γεννήσω την ίδια μέρα. Αν οι πονοι δυναμώνουν και έρχοντο σε τακτά χρονικά διαστήματα ετοιμάσου για μαιευτήριο ! 

 


g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...