Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Maria36 είπε:

Καλά κ η δικιά μου άλλες μέρες συνέχεια ξυπνάει. Σήμερα κοιμάται πολύ πρωί από τις 8 που ξύπνησε, την άλλαξα έφαγε κ ξανά ξύπνησε τώρα. Να έχει κάτι???

Τίποτα δεν έχει, κοίτα να το χαρείς! :eek: Σου κάνει δωράκι! 

  • Μου αρέσει 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σας ευχαριστώ όλες για την συμπαράσταση ίσως πρέπει να περάσουμε και αυτό το στάδιο όσο ψυχοφθόρο και να είναι!Δεν έχω κοιμηθεί καθόλου ο μικρός όλη την ώρα σφίγγεται και κλαίει δεν μπορώ να τον αλλάζω και μόνη αφού έχει τα επιθέματα και πηγαινοέρχεται ο άντρας μου από την δουλειά!Πήρα και τον γυναικολόγο μου και ρώτησα να πάρω βιταμίνες γιατί δεν αντέχω άλλο ζαλίζομαι συνέχεια! @Maria36 ζηλεύωωωωω...τίποτα δεν έχει η μικρή! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Maria36 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εμείς σήμερα κοιμηθηκαμε 8 ώρες σερί,το μωρό εγώ ξυπνούσα συνέχεια να δω αν είναι καλά.

@Stella.T Ένιωθα όπως ακριβώς κ συ κ ακόμα με πιάνει που κ που. Θα συμφωνήσω με την dobby όταν νιώθεις ότι θες να κλάψεις κλάψε αν τ κρατάς μέσα σ γίνεσαι χειρότερα.

τυχερη...εμενα κοιμήθηκε ενα 5ωρο...περιμενω πως κ πως να φτασει τα 8ωρα..!!!

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όλα τ απόγευμα ήταν ξύπνια μόνο όταν βγήκαμε κοιμηθηκε λίγο στο αυτοκίνητο, έκλαψε ελάχιστα σε σχέση με τις προηγούμενες μέρες σήμερα. Τώρα κοιμάται από τις 9 κ δε ξέρω τι να κάνω να τη ξυπνησω η να την αφήσω να κοιμηθεί, λέτε να μου κοιμηθεί σερί μέχρι τ πρωι??? Μα γιατί δε μας δίνουν οδηγίες χρήσης φεύγοντας από το μαιευτήριο... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Maria36 είπε:

Όλα τ απόγευμα ήταν ξύπνια μόνο όταν βγήκαμε κοιμηθηκε λίγο στο αυτοκίνητο, έκλαψε ελάχιστα σε σχέση με τις προηγούμενες μέρες σήμερα. Τώρα κοιμάται από τις 9 κ δε ξέρω τι να κάνω να τη ξυπνησω η να την αφήσω να κοιμηθεί, λέτε να μου κοιμηθεί σερί μέχρι τ πρωι??? Μα γιατί δε μας δίνουν οδηγίες χρήσης φεύγοντας από το μαιευτήριο... 

κοριτσι απο μια φιλη μου που γεννησε πριν ενα μηνα  ξερω οτι καθε 4 ωρες το πολυ θελουν να τα ξυπνας γιατι αφυδατωνονται!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

κοριτσι απο μια φιλη μου που γεννησε πριν ενα μηνα  ξερω οτι καθε 4 ωρες το πολυ θελουν να τα ξυπνας γιατι αφυδατωνονται!!! 

Κ εμένα 1 μήνα και 4 ημερών είναι,γενικά μου ξυπνούσε μόνη της ανά τρίωρο να φάει απο χθες μου έχει κοιμηθεί παραπάνω κ την άφησα η αλήθεια. Ο γιατρός μ είχε πει ότι τις πρωινές ώρες να την ξυπνάω αν δεν ξυπνάει αλλά το βράδυ οχι, για αυτό δε ξέρω τι να κανω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Maria36 είπε:

Κ εμένα 1 μήνα και 4 ημερών είναι,γενικά μου ξυπνούσε μόνη της ανά τρίωρο να φάει απο χθες μου έχει κοιμηθεί παραπάνω κ την άφησα η αλήθεια. Ο γιατρός μ είχε πει ότι τις πρωινές ώρες να την ξυπνάω αν δεν ξυπνάει αλλά το βράδυ οχι, για αυτό δε ξέρω τι να κανω.

να σου ζησει μην ανυσηχεις να δεις σε λιγο θα ξυπνησει μονη της. ολο το βραδυ δυσκολο να κοιμηθει σερι μπορεις να την ξυπνησεις σε λιγο κ αυριο να παρεις το γιατρο τηλ για να το διευκρινισεις καλητερα το θεμα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

να σου ζησει μην ανυσηχεις να δεις σε λιγο θα ξυπνησει μονη της. ολο το βραδυ δυσκολο να κοιμηθει σερι μπορεις να την ξυπνησεις σε λιγο κ αυριο να παρεις το γιατρο τηλ για να το διευκρινισεις καλητερα το θεμα. 

Ναι αυτό θα κάνω προς το παρόν. Σ' ευχαριστώ!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια αυτο μαλλον με το κλαμα το εχουμε ολες...στο τσεπακι ρε παιδι μου!!!αυτες οι ορμονες φταινε σιγουρα!!κ γω ολη την ωρα θελω ν κλαψω.ν κλαψω για την εξαντληση κ τον πονο ή μαλλον τους πονους μου ή για την αυπνια?ή γτ νομιζω πως τα κανω ολα λαθος?μετα προσπαθω ν σκεφτω λογικα κ παντα καταληγω πως φταινε οι ορμονες.βεβαια μετα απο αυτα που περασα και εριξα ποταμια κλαματος,τωρα τα υπολοιπα μοιαζουν πλημμελητα κ ετσι συγκρατιεμαι.

Χθες ημουν ενα πτωμα-δεν ειχα καταφερει να κοιμηθω απο τις 7 το πρωι γτ η μικρη περναει την ενεργητικη της φαση απο εκεινη την ωρα μεχρι νωρι το απογευμα κ ημουν ρακος.κ χθες μου εκανε εκπληξη.αφου τη θηλασα 40 λεπτα στις 11.30 μμ ξυπνησε 4.10πμ κ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ!!!Βεβαια οταν ειδα την ωρα τρελαθηκα κ πηγα σαν την παλαβη πανω απο την καλαθουνα τη να δω αν ειναι καλα αλλα το μονο που ηθελε η μικρη ανταρτισσα ηταν να αφησει τη δολια μανα να κοιμηθει.

Παντως @Stella.T να ξερεις πως υπαρχουν μερες που ο,τι κ να κανεις ο μικρος δεν θα σταματαει το κλαμα και δεν θα ξερεις κ τι τον ενοχλει.Αυτες τις ανεξηγητες μερες θα κανει αλμα αναπτυξης.εμεις περασαμε ηδη την α φορα και η μαια μου ειπε πως να περιμενω μεσα στο α 40ημερο συνολο περιπου 4 τετοια αλματα. Επισης εχω κ γω το ιδιο θεμα με τη μικρη.συνεχεια πανω της τα κανει κ ειμαι κ γω που θελω να ναι συνεχεια καθαρη κ ακομα και τσισα να δω την παω για μπανιο.πολυ κλαμα στο γδυσιμο παντως!αυτο ομως ειναι καλο.δειχνει πως λειτουργει το εντερακι μια χαρα!!!

Link to comment
Share on other sites

@Maria36 Η γιαγιά μου λέει άσε το παιδί να κοιμηθεί μεγαλώνει,η μαμα μου λέει να το ξυπνάω την μερα και το βράδυ να τον αφήνω οπως οι περισσοτεροι!Αυτο το τελευταίο θα σου πρότεινα να κάνεις όπως είπε και ο γιατρός σου!Εγώ του βάζω το στήθος στο στόμα στο τρίωρο και μια χαρά τρώει! @Stalicha εμείς με το συγκαμα ταλαιπωρούμαστε τόσες μέρες,αν κάνει συνέχεια όπως και ο δικός μου να την αλλάζεις συνέχεια και να την αφήνει χωρίς παμπερς να αεριζεται!Ασε αυτές οι ορμόνες με έχουν ισοπεδώσει από εγκυμοσύνη εμένα!Είναι και που όλες θέλουμε να είμαστε οι τέλειες μαμάδες και εκ των πραγμάτων δεν γίνεται!Όπως μου έγραψαν και τα κορίτσια κλάψε να σου φύγουν!Περιμένω να σαραντησω και εκεί θεωρώ θα αλλάξουν όλα!Τουλάχιστον η ψυχολογία μου αφού θα βγούμε επιτέλους 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τελικά κορίτσια την άφησα κοιμήθηκε από τις 9μου ξύπνησε στις 4 παρα έφαγε αλλάξαμε πάνα ξανακοιμηθηκε κ ξύπνησε πια στις 10. Βέβαια από τις 10 τώρα ξανακοιμηθηκε αλλά εντάξει γενικά έχει ησυχάσει δεν κλαιει τόσο πολύ. Μεγαλώνει το παιδί μου!!! 

@Stalicha Φαντάσου ότι εγώ είμαι άνθρωπος που γενικά δεν κλαίω κ αν κλάψω ποτέ δε θα είναι μπροστά σ άλλους προσπαθώ να τ αποφύγω τώρα που γέννησα τ έχω δώσει να καταλάβει έκλαιγα συνέχεια χωρίς λόγο κ μπροστά στον άντρα μου που παίζει να με είχε δει να κλαίω μόνο μια φορά που είχαμε τσακωθεί άσχημα, αφού τρόμαξε ο άνθρωπος. 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Maria36 είπε:

Κ εμένα 1 μήνα και 4 ημερών είναι,γενικά μου ξυπνούσε μόνη της ανά τρίωρο να φάει απο χθες μου έχει κοιμηθεί παραπάνω κ την άφησα η αλήθεια. Ο γιατρός μ είχε πει ότι τις πρωινές ώρες να την ξυπνάω αν δεν ξυπνάει αλλά το βράδυ οχι, για αυτό δε ξέρω τι να κανω.

Καλησπέρα, πήρα το θάρρος να σου γράψω γτ μόλις τελείωσα ένα σεμινάριο θηλασμού μέσω ίντερνετ και η μαια αναφερόμενη σε αυτό το θέμα είπε ότι τις πρώτες 40 μέρες τα ξυπναμε κάθε 3-4 ώρες για θηλασμό και μετά τις 40 μέρες εάν έχουν πάρει το σωστό βάρος σταματάμε να τα ξυπναμε :) να σου ζήσει! Και σε όλες τις κοπέλες του γκρουπ! 

  • Ευχαριστώ 1

Link to comment
Share on other sites

εμενα κοριτσια στο νοσοκομειο μ ειπε να την ξυπναω καθε 2.3-3 ωρες ομως εγω που βλεπω τκ προγραμμα του μωρου μ ξερω πως ξυπναει καθε 3 ωρες το αργοτερο αν εχει φαει απο 60 κ κατω κ αν φαει 90+ ξυπναει στις 4-5 ωρες...οποτε εγω οχι δεν την ξυπναω γτ εχει προγραμμα κ βαρος εχει παρει μια χαρα...εσεις που θηλάζετε προφανως κ δεν γνωριζετε τι μπορει να έχει φαει κ γιαυτο να πρεπει να ξυπνατε τα μωρο...οποτε κατα την δικη μ αποψη αυτο με τις ωρες ισχυει περισσοτερο σε οσες θηλαζουν κ οχι σε οσες δινουν ξενο...δικη μου αποψη παντα βλεποντας τκ προγραμμα του δικού μ μωρου ...

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , elenakii22 είπε:

εμενα κοριτσια στο νοσοκομειο μ ειπε να την ξυπναω καθε 2.3-3 ωρες ομως εγω που βλεπω τκ προγραμμα του μωρου μ ξερω πως ξυπναει καθε 3 ωρες το αργοτερο αν εχει φαει απο 60 κ κατω κ αν φαει 90+ ξυπναει στις 4-5 ωρες...οποτε εγω οχι δεν την ξυπναω γτ εχει προγραμμα κ βαρος εχει παρει μια χαρα...εσεις που θηλάζετε προφανως κ δεν γνωριζετε τι μπορει να έχει φαει κ γιαυτο να πρεπει να ξυπνατε τα μωρο...οποτε κατα την δικη μ αποψη αυτο με τις ωρες ισχυει περισσοτερο σε οσες θηλαζουν κ οχι σε οσες δινουν ξενο...δικη μου αποψη παντα βλεποντας τκ προγραμμα του δικού μ μωρου ...

Ναι κ εγώ δίνω κ ξένο κ είναι ακριβώς όπως τ λες, πριν που θήλασε μου ξύπνησε τώρα μετά από τρεις ώρες. Γ αυτό αποφάσισα να μην την ξυπνάω. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας! Γέννησα κι εγω το μικρό μου στις 20 του μαρτη και σας παρακολουθώ αλλα δεν σας έγραψα μέχρι τώρα. Δεν θηλάζω μόνο ξένο δίνω γιατι δεν είχα γαλα παρα μόνο λίγο στην αρχή. Ο μικρός παίρνει βάρος μια χαρα αλλα μου φαίνεται ότι τρώει πολυ. Δεν τον ξυπνάω καθόλου απο την αρχή και γενικά ξυπνάει στο 4ωρο η μπορεί και 5ωρο μόνος του. Κάποιες φορές τη μερα αν κοιμηθεί την ώρα που τρώει και δεν φάει πολυ μπορεί να ξυπνήσει στο 3ωρο αλλα το βράδυ κάνει 4ωρα η 5ωρα. Το γεύμα του όμως ειναι γύρω στα 120 με 160 ml. Πολυ δεν ειναι για 20 μερών παιδί; Επίσης δεν μου κάνει κακά παρα μόνο μια φορά τη μερα. Ειναι φυσιολογικό αυτο; Έχει πολλά αέρια παντως και πονάκια σφίγγεται και μόλις ..... αεριστει του περναει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...