Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , Maria36 είπε:

Βρε αλήθεια για μένα δεν είναι τίποτα έτσι κ αλλιώς ο πατέρας μου έτσι τις δίνει, αν θες σ στέλνω να έχεις, έχει φτιάξει τώρα με σπαθολαδο μέσα εγώ αυτό βάζω στη δικιά μου μετά από αλλαγή Πάνας αλλά εμένα γενικά δεν έχει συγκαει ούτε μια φορά ότι κ να της βάλω. 

 

Κ όποια άλλη κοπέλα θέλει εννοείται!!!

Γλυκούλα ευχαριστώ και παλι!!!Μίλησε ο άντρας μου με τον κομμωτή του που έχει φίλο με βιολογικά και θα πάρουμε αύριο από εκεί!Το τι κλάμα έχω ρίξει σήμερα έτοιμη είμαι να το ανάψω το τσιγάρο έχω τρελαθεί ο μικρός είναι μέσα στο κλάμα τον άφησα και γυμνό όχι με μεγάλη επιτυχία γιατί τα έκανε όλα χάλια και δεν κάθεται!Είμαι μέσα στα νεύρα...Χάλια μέρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , Stella.T είπε:

Γλυκούλα ευχαριστώ και παλι!!!Μίλησε ο άντρας μου με τον κομμωτή του που έχει φίλο με βιολογικά και θα πάρουμε αύριο από εκεί!Το τι κλάμα έχω ρίξει σήμερα έτοιμη είμαι να το ανάψω το τσιγάρο έχω τρελαθεί ο μικρός είναι μέσα στο κλάμα τον άφησα και γυμνό όχι με μεγάλη επιτυχία γιατί τα έκανε όλα χάλια και δεν κάθεται!Είμαι μέσα στα νεύρα...Χάλια μέρα!

Υπομονή θα περάσει!!! Οπότε χρειαστείς πάντως πες μου κ θα σου στείλω αμαρτία να τη χρυσοπληρωνεις!!! Εμένα σήμερα η μικρή είναι πολύ ήσυχη εγώ δεν είμαι πολύ καλά κ δε ξέρω γιατί. Ζαλίστηκα δύο φορές.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Maria36 είπε:

Υπομονή θα περάσει!!! Οπότε χρειαστείς πάντως πες μου κ θα σου στείλω αμαρτία να τη χρυσοπληρωνεις!!! Εμένα σήμερα η μικρή είναι πολύ ήσυχη εγώ δεν είμαι πολύ καλά κ δε ξέρω γιατί. Ζαλίστηκα δύο φορές.

Παίρνεις σίδηρο φολικο οξυ και ασβέστιο;Εμένα ο γιατρός μου είπε 3 μήνες θα τα παίρνω ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Stella.T είπε:

Παίρνεις σίδηρο φολικο οξυ και ασβέστιο;Εμένα ο γιατρός μου είπε 3 μήνες θα τα παίρνω ακόμα!

Φολικό οξύ κ ασβέστιο ναι, σίδηρο όχι γιατί ο αιματοκρίτης μου είναι πολύ υψηλός φαντάσου ότι πήρα μόνο τον τελευταίο μήνα της εγκυμοσύνης γιατί είχα 38. Η αλήθεια ψιλοποναω κ στην τομή σήμερα είχα να πονέσω από τη δεύτερη βδομάδα που γέννησα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Maria36 είπε:

Φολικό οξύ κ ασβέστιο ναι, σίδηρο όχι γιατί ο αιματοκρίτης μου είναι πολύ υψηλός φαντάσου ότι πήρα μόνο τον τελευταίο μήνα της εγκυμοσύνης γιατί είχα 38. Η αλήθεια ψιλοποναω κ στην τομή σήμερα είχα να πονέσω από τη δεύτερη βδομάδα που γέννησα.

Εγώ 3 εβδομαδα και πονάω ακόμη στην τομη και στον αφαλό από κάτω!Να πάρεις το γιατρό σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Stella.T είπε:

Εγώ 3 εβδομαδα και πονάω ακόμη στην τομη και στον αφαλό από κάτω!Να πάρεις το γιατρό σου.

Αλήθεια??? Εγώ γενικά δεν πονουσα μόνο όταν με έπιανε  βήχας από τη  βρογχίτιδα. Έχω ραντεβού τη δευτέρα γιατί σαραντιζουμε. Ελπίζω βέβαια μέχρι τη Δευτέρα να είμαι καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Maria36 είπε:

Αλήθεια??? Εγώ γενικά δεν πονουσα μόνο όταν με έπιανε  βήχας από τη  βρογχίτιδα. Έχω ραντεβού τη δευτέρα γιατί σαραντιζουμε. Ελπίζω βέβαια μέχρι τη Δευτέρα να είμαι καλύτερα.

Ναι ακόμα!Η τομη βέβαια εξωτερικά φαίνεται πολύ καλά εσωτερικά όμως με ζοριζει πολλές φορές.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Stella.T είπε:

Ναι ακόμα!Η τομη βέβαια εξωτερικά φαίνεται πολύ καλά εσωτερικά όμως με ζοριζει πολλές φορές.

Λογικά είναι ανάλογα τον άνθρωπο, εγώ γενικά αντέχω τον πόνο, ούτε στον οδοντίατρο πονάω. Κ εμένα δεν πολύ φαίνεται πλέον. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια! 

Στέλλακι κάνε υπομονή θα του περάσει το συγκαμα, δεν μπορεί. Να τον αφήνεις εντελώς γυμνό με ένα Σελτεδακι από κάτω και ας τα κάνει όλα χάλια! Βάλε και αυτά που λέει η Μαρία, κακό δε θα του κάνουν. Κρίμα μωρέ το καημένο, πρεπει να τον πονάει.

Μαρία σε ευχαριστούμε πολύ για την προσφορά, άξιος ο μπαμπάς! Ωραία θα ήταν όντως να βρισκόμαστε, ειδικά αργότερα που τα παιδιά μας θα είναι σε φάση να κάνουν παρέα και να παίζουν αφού είναι όλα συνομηλικα! 

Πήγαμε και εμείς παιδίατρο σήμερα, 5 κιλά ο μπέμπης και 60 πόντους. Μεσα στο μήνα θα έρθουμε Αθήνα να κάνουμε υπέρηχο στα ισχια γιατί έχει κληρονομικοτητα από τη μαμά του άντρα μου 

  • Μου αρέσει 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , dobby είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! 

Στέλλακι κάνε υπομονή θα του περάσει το συγκαμα, δεν μπορεί. Να τον αφήνεις εντελώς γυμνό με ένα Σελτεδακι από κάτω και ας τα κάνει όλα χάλια! Βάλε και αυτά που λέει η Μαρία, κακό δε θα του κάνουν. Κρίμα μωρέ το καημένο, πρεπει να τον πονάει.

Μαρία σε ευχαριστούμε πολύ για την προσφορά, άξιος ο μπαμπάς! Ωραία θα ήταν όντως να βρισκόμαστε, ειδικά αργότερα που τα παιδιά μας θα είναι σε φάση να κάνουν παρέα και να παίζουν αφού είναι όλα συνομηλικα! 

Πήγαμε και εμείς παιδίατρο σήμερα, 5 κιλά ο μπέμπης και 60 πόντους. Μεσα στο μήνα θα έρθουμε Αθήνα να κάνουμε υπέρηχο στα ισχια γιατί έχει κληρονομικοτητα από τη μαμά του άντρα μου 

Εννοείται πως αν χρειαστείτε μη ντρέπεστε πείτε μου, του μπαμπά χαρά του να τα δίνει έτσι!!! Δουλεια του είναι έχει μελίσσια. Ωραία θα ήταν όντως!!! 

Ψηλός ο μπέμπης μπράβο!!! Εμείς για τα ισχια δε θα κάνουμε δεν έχουμε κ κληρονομικότητα η αλήθεια. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 40 λεπτά , dobby είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! 

Στέλλακι κάνε υπομονή θα του περάσει το συγκαμα, δεν μπορεί. Να τον αφήνεις εντελώς γυμνό με ένα Σελτεδακι από κάτω και ας τα κάνει όλα χάλια! Βάλε και αυτά που λέει η Μαρία, κακό δε θα του κάνουν. Κρίμα μωρέ το καημένο, πρεπει να τον πονάει.

Μαρία σε ευχαριστούμε πολύ για την προσφορά, άξιος ο μπαμπάς! Ωραία θα ήταν όντως να βρισκόμαστε, ειδικά αργότερα που τα παιδιά μας θα είναι σε φάση να κάνουν παρέα και να παίζουν αφού είναι όλα συνομηλικα! 

Πήγαμε και εμείς παιδίατρο σήμερα, 5 κιλά ο μπέμπης και 60 πόντους. Μεσα στο μήνα θα έρθουμε Αθήνα να κάνουμε υπέρηχο στα ισχια γιατί έχει κληρονομικοτητα από τη μαμά του άντρα μου 

Μπράβο και στον μπέμπη!!Όντως ψηλος.Μα δεν μπορούσατε να έρθετε Θεσσαλονίκη να κάναμε και το τσιμπούσι που λέγαμε Χαχαχα!Τώρα καλά είμαι σε καμία ώρα δεν ξέρω αν θ κλαίω πάλι!Αυτο με τα ισχια και το κληρονομικό δεν το ήξερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμεις εχθες ειχαμε το β αλμα αναπτυξης.το θεμα ειναι πως οταν το περναμε δεν το καταλαβαινω.επρεπε να ξημερωσει η σημερινη μερα για να καταλαβω γτ χθες ηταν ετσι ανησυχη.νομιζα πως το παιδι ειχε σεληνιαστει.με επιασαν κ τα κλαματα απο την εξαντληση.θεε μ ποση εξαντληση!!!απο σημερα το πρωι το παιδι ηρεμησε κ γυρισαμε στα κλασικα μας.3ωρες υπνος κ μετα αλλαγη πανας κ θηλασμος κοκ

Ποτε θα περασει αυτο το 40ημερο??η μαια λεει πως στις 40μερες θα δω διαφορα που δεν την φανταζομαι.οχι στις 35μερες ουτε στις 45,αλλα επιμενει στις 40!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Stalicha είπε:

Εμεις εχθες ειχαμε το β αλμα αναπτυξης.το θεμα ειναι πως οταν το περναμε δεν το καταλαβαινω.επρεπε να ξημερωσει η σημερινη μερα για να καταλαβω γτ χθες ηταν ετσι ανησυχη.νομιζα πως το παιδι ειχε σεληνιαστει.με επιασαν κ τα κλαματα απο την εξαντληση.θεε μ ποση εξαντληση!!!απο σημερα το πρωι το παιδι ηρεμησε κ γυρισαμε στα κλασικα μας.3ωρες υπνος κ μετα αλλαγη πανας κ θηλασμος κοκ

Ποτε θα περασει αυτο το 40ημερο??η μαια λεει πως στις 40μερες θα δω διαφορα που δεν την φανταζομαι.οχι στις 35μερες ουτε στις 45,αλλα επιμενει στις 40!!!

Κ εγώ δεν είχα ιδέα για τ άλματα ανάπτυξης κ τώρα βλέπω ότι τις μέρες που είχαμε το πολύ κλάμα το παιδί περνούσε άλμα ανάπτυξης, τώρα είναι μια χαρά καμία σχέση. Μακάρι να είναι αλήθεια αυτό εμείς σαραντιζουμε την Τρίτη, γ να δούμε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Maria36 είπε:

Γεια σας κορίτσια, μόλις γυρίσαμε από τον παιδίατρο μια χαρά η μικρή, 54.2 πόντους και 4900 κιλα, μιαχαρα υγιέστατη μας είπε. Τον άλλο μήνα βάζουμε το πρώτο εμβόλιο.

τελεια!!μπραβο!!εμεις που την μετρησαμε, μονοι μας βεβαια,την βγαζουμε 54-55 κ 4100 κιλα..βεβαια εμας εχει ενα καλαμι διπλασιο απο το μπουτι της...μας ειπαν οτι θα γινει αρκετα ψηλο κοριτσι...σε εμας στο νοσοκομειο λενε σε ολους να κανουν υπερηχο ισχιων εχεις δεν εχεις κληρονομικοτητα...σε ευχαριστούμε πολυ για την κρέμα παντως!!!αν ημασταν πιο κοντα θα σ ελεγα να μας δινατε καποια (εννοείται οτι θα σας διναμε λεφτα, ετσι δεν θα την δεχομασταν!),ειναι σημαντικο να ξερεις απο τι φτιάχνετε αυτο που χρησιμοποιεις!!

6 ώρες πρίν, Stella.T είπε:

Μπράβο μπράβο!!Τέλεια είναι η μπέμπα!Εμείς ακόμα ταλαιπωρουμαστε με το συγκαμα κοντεύω να τρελαθώ!Τώρα τον έχω γυμνό.

εμενα μια φορα που ειχε συγκαμα της βαλαμε sudocrem και περασε αμεσως...

1 hour ago, Stalicha είπε:

Εμεις εχθες ειχαμε το β αλμα αναπτυξης.το θεμα ειναι πως οταν το περναμε δεν το καταλαβαινω.επρεπε να ξημερωσει η σημερινη μερα για να καταλαβω γτ χθες ηταν ετσι ανησυχη.νομιζα πως το παιδι ειχε σεληνιαστει.με επιασαν κ τα κλαματα απο την εξαντληση.θεε μ ποση εξαντληση!!!απο σημερα το πρωι το παιδι ηρεμησε κ γυρισαμε στα κλασικα μας.3ωρες υπνος κ μετα αλλαγη πανας κ θηλασμος κοκ

Ποτε θα περασει αυτο το 40ημερο??η μαια λεει πως στις 40μερες θα δω διαφορα που δεν την φανταζομαι.οχι στις 35μερες ουτε στις 45,αλλα επιμενει στις 40!!!

εμεις διανύουμε αλματακι!!!η χειροτερη μας μερα σμρ κοριτσια κ να φανταστειτε οτι δεν ειναι κ γκρινιαρικο σαν μωρο!!!ποσο κρατανε τα αλματακια??ειμαστε στη 2η μερα σμρ,λετε να ειναι ετσι κ αυριο???

 

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

τελεια!!μπραβο!!εμεις που την μετρησαμε, μονοι μας βεβαια,την βγαζουμε 54-55 κ 4100 κιλα..βεβαια εμας εχει ενα καλαμι διπλασιο απο το μπουτι της...μας ειπαν οτι θα γινει αρκετα ψηλο κοριτσι...σε εμας στο νοσοκομειο λενε σε ολους να κανουν υπερηχο ισχιων εχεις δεν εχεις κληρονομικοτητα...σε ευχαριστούμε πολυ για την κρέμα παντως!!!αν ημασταν πιο κοντα θα σ ελεγα να μας δινατε καποια (εννοείται οτι θα σας διναμε λεφτα, ετσι δεν θα την δεχομασταν!),ειναι σημαντικο να ξερεις απο τι φτιάχνετε αυτο που χρησιμοποιεις!!

εμενα μια φορα που ειχε συγκαμα της βαλαμε sudocrem και περασε αμεσως...

εμεις διανύουμε αλματακι!!!η χειροτερη μας μερα σμρ κοριτσια κ να φανταστειτε οτι δεν ειναι κ γκρινιαρικο σαν μωρο!!!ποσο κρατανε τα αλματακια??ειμαστε στη 2η μερα σμρ,λετε να ειναι ετσι κ αυριο???

 

Έχει προχωρήσει το συγκαμα και έχει γίνει έλκος η σουντοκριμ είναι πολύ απλή!Ασε ο μικρός έχει πάρει το ευαίσθητο δέρμα μου είναι και που είναι μωρό!Να φανταστείς ότι από την κλινική γύρισα με καμμμενο χέρι από τα λευκοπλαστ!Αχ υπομονή κορίτσι μου θα περάσει και θα δεις διαφορά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...