Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 38 λεπτά , Stella.T είπε:

Έχει προχωρήσει το συγκαμα και έχει γίνει έλκος η σουντοκριμ είναι πολύ απλή!Ασε ο μικρός έχει πάρει το ευαίσθητο δέρμα μου είναι και που είναι μωρό!Να φανταστείς ότι από την κλινική γύρισα με καμμμενο χέρι από τα λευκοπλαστ!Αχ υπομονή κορίτσι μου θα περάσει και θα δεις διαφορά!

Αχ κ συ κ εγώ κ νόμιζα θα ήμουν η μόνη. Επίσης έβγαλα εκζεμα εκεί που ακουμπούσε αυτή η βλακεία που σ βάζουν την πρώτη μέρα πάνω από την τομή, κ ανάμεσα στα μπούτια πάλι εκζεμα τ οποίο έκανε ένα μήνα να φύγει, από τα υποστρώματα που με τύλιξαν την πρώτη μέρα μέχρι να βγάλουν τον καθετήρα. Ευτυχώς η δικιά μ δεν πήρε από μένα. 

@elenakii22 Εγώ χαρά μου να σας στείλω κ λεφτά δεν υπάρχει περίπτωση να έπαιρνα για κανένα λόγο. Ούτε ο πατέρας μου θα τ δεχόταν!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

 

εμεις διανύουμε αλματακι!!!η χειροτερη μας μερα σμρ κοριτσια κ να φανταστειτε οτι δεν ειναι κ γκρινιαρικο σαν μωρο!!!ποσο κρατανε τα αλματακια??ειμαστε στη 2η μερα σμρ,λετε να ειναι ετσι κ αυριο???

 

Δεν εχει σχεση αν ειναι γκρινιαρικο.ουτε η δικια μου ειναι γι αυτο κ τις δυο φορες που το περασαμε νομιζα πως το παιδι ειχε σεληνιαστει!!!!

Κραταει γυρω στις 12ωρες.θα καταλαβεις πως τελειωσε οταν θα κοιμηθει ξαφνικα εκει που αναρωτιεσαι αν υπαρχει περιπτωση αυτο το παιδι να κοιμηθει ποτε.κ δεν θα το πιστευεις!!ηδη τωρα που μιλαμε πρεπει ν το εχετε ξεπερασει!

2 ώρες πρίν, Stella.T είπε:

Έχει προχωρήσει το συγκαμα και έχει γίνει έλκος η σουντοκριμ είναι πολύ απλή!Ασε ο μικρός έχει πάρει το ευαίσθητο δέρμα μου είναι και που είναι μωρό!Να φανταστείς ότι από την κλινική γύρισα με καμμμενο χέρι από τα λευκοπλαστ!Αχ υπομονή κορίτσι μου θα περάσει και θα δεις διαφορά!

 @Stella.T η sudocream πολυ ασβεστης ειναι ρε παιδι μου.σαν μπετον αρμε!!!μηπως να χρησιμοποιουσες καποια αλλη?εγω εχω παρει frezyderm κ pharmasept κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη κ απτις δυο.εμενα η μικρη εμφανιζει τοπικα ξηροδερμιες.συνηθως στα πελματα,στα χερακια κ στο σημειο της κοιλιας που πιανει το pampers.εκει βαζω ενυδατικη pharmasept κ στον πωπο κ στο πιπι την αντιστοιχη για αλλαγη πανας κ ειμαι κομπλε.

@elenakii22 12-24 ωρες ηθελα να πω

Ομως 2μερες??μου φαινεται πολυ!!!πως εισαστε σημερα?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

@Stalicha οντως πολυ ασβεστης η sudocrem ομως κανει δουλεια..εμενα την χρησιμοποιει ο ανδρας μου στο ποδηλατο...διαβασα οτι τα αλματα αναπτυξης κρατανε 2-3μερες...προχθες ειχαμε μια μέτρια μερα,χθες χαλια..σμρ μεχρι στιγμης ολα καλα..κοιμηθηκε το βραδυ,σε αντιθεση με χθες που ξενυχτησαμε...εφαγε 12.30 κ ξανα 6.30...κοιμοταν απο τις 1 συνεχομενα...ελπιζω ολη η υπόλοιπη μέρα να κυλησει ησυχα...

3 ώρες πρίν, Stella.T είπε:

Έχει προχωρήσει το συγκαμα και έχει γίνει έλκος η σουντοκριμ είναι πολύ απλή!Ασε ο μικρός έχει πάρει το ευαίσθητο δέρμα μου είναι και που είναι μωρό!Να φανταστείς ότι από την κλινική γύρισα με καμμμενο χέρι από τα λευκοπλαστ!Αχ υπομονή κορίτσι μου θα περάσει και θα δεις διαφορά!

ααα τοσο πολυ ε?μηπως να ρωτησεις κ τον γιατρο?

@Maria36 σε ευχαριστουμε πολυ βρε Μαρια μου μονο κ μονο που μας το λες!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

να σας πω την αλήθεια εγώ δεν τα κοιτάω τα άλματα γιατι με αγχώνουν, ξέρω ότι κάπου εδώ περνούν ενα αλλα είναι τόσα πολλα που χάνεις την μπάλα. Μη φυσιολογική συμπεριφορά παντης που δεν οφείλεται σε αρρώστια, δόντια κλπ θεωρείται άλμα. Μεταξύ μας δεν ξέρω αν τα πιστεύω κιόλας. 

@Maria36 δε νομίζω να βγει ψηλός γιατι κάποια στιγμή θα βγουν στη φορά τα δικά μου γονίδιά και φοβάμαι μη μείνει τάπα. Τουλάχιστον να βγει κανονικός σαν τον μπαμπά του που είναι σχεδόν 1,80. Για τα ισχία κι εγώ ξέρω ότι η οδηγία είναι να κάνουν όλα τα βρέφη υπέρηχο απλά εμείς  εχουμε ενα λόγο παραπάνω!

@Stella.T είστε καθόλου καλύτερα σήμερα;; Αχ ωραία θα ήταν να ερχόμασταν Θεσσαλονίκη, την αγαπώ αυτή την πολη! Μένεικαι αδερφή μου εκεί μόνιμα ! 

Πως ήταν το βράδυ σας κοριτσια; Εμάς χάλια, ξυπνούσαν και τα δυο συνέχεια. Τωρα στις 7 κοιμήθηκαν και εγώ βρήκα λίγο χρόνο να κάνω καμία δουλειά 

  • Μου αρέσει 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Εμένα κοιμήθηκε 12, ξύπνησε 5 κ τώρα ξαναξυπνησε. Εν τω μεταξύ όταν ξυπνάει εδώ κ δύο τρεις μέρες δεν κλαιει κάνει "εεε" "εεε" έχει γίνει πολύ ευγενική. Για τον υπέρηχο ισχίων στο νοσοκομείο μας ρώτησαν γ το ιστορικό μας κ εκεί μας είπαν ότι δε χρειάζεται αλλά θα ρωτήσω κ τον παιδίατρο.

@dobby Κ μένα ο άντρας μ 1.80 είναι κ εγώ τάπα πολύ τάπα όμως :P

@Stella.T Πως είστε?? Δεν έχω έρθει ποτέ Θεσσαλονίκη κ θέλω να έρθω η αλήθεια. Πενταήμερη ήταν να έρθουμε με το λύκειο αλλά τελικά μας την ακύρωσαν, μετά ήταν να πάμε Ρώμη μας την ακύρωσαν κ αυτή, απωθημένα μου έχουν μείνει, Ρώμη πήγα αργότερα οπότε έχει σειρά η Θεσσαλονίκη!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 51 λεπτά , Maria36 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εμένα κοιμήθηκε 12, ξύπνησε 5 κ τώρα ξαναξυπνησε. Εν τω μεταξύ όταν ξυπνάει εδώ κ δύο τρεις μέρες δεν κλαιει κάνει "εεε" "εεε" έχει γίνει πολύ ευγενική. Για τον υπέρηχο ισχίων στο νοσοκομείο μας ρώτησαν γ το ιστορικό μας κ εκεί μας είπαν ότι δε χρειάζεται αλλά θα ρωτήσω κ τον παιδίατρο.

@dobby Κ μένα ο άντρας μ 1.80 είναι κ εγώ τάπα πολύ τάπα όμως :P

@Stella.T Πως είστε?? Δεν έχω έρθει ποτέ Θεσσαλονίκη κ θέλω να έρθω η αλήθεια. Πενταήμερη ήταν να έρθουμε με το λύκειο αλλά τελικά μας την ακύρωσαν, μετά ήταν να πάμε Ρώμη μας την ακύρωσαν κ αυτή, απωθημένα μου έχουν μείνει, Ρώμη πήγα αργότερα οπότε έχει σειρά η Θεσσαλονίκη!!! 

Χαχαχα της εχετε μάθει τρόπους της κοπέλας! Να σαι καλά γέλασα με το ευγενική! Η Θεσσαλονίκη ειναι έρωτας ! Είχαμε ανεβεί μετά τα Χριστούγεννα με την κόρη μου αλλα μου το έβγαλε εντελώς ξινό όποτε περιμένω να ξαναπάμε! Ρώμη δεν έχω παει, πρέπει να είναι τέλεια.


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , dobby είπε:

Χαχαχα της εχετε μάθει τρόπους της κοπέλας! Να σαι καλά γέλασα με το ευγενική! Η Θεσσαλονίκη ειναι έρωτας ! Είχαμε ανεβεί μετά τα Χριστούγεννα με την κόρη μου αλλα μου το έβγαλε εντελώς ξινό όποτε περιμένω να ξαναπάμε! Ρώμη δεν έχω παει, πρέπει να είναι τέλεια.

Μάλλον άκουσε που μαλωνα στο σκύλο και τ έλεγα ότι επειδή είναι κακο αγόρι θα τον δώσουμε κ σου λέει κάτσε μη με δώσει κ μενα!!! Θεσσαλονίκη λέγαμε να πάμε πέρυσι μετά το γάμο αλλά μας έκατσε η εγκυμοσύνη. Τώρα φέτος ξαναλέμε για Ρώμη τέλος της σεζόν γιατί μας άρεσε τόσο μα τόσο πολυ κ λέμε να πάμε κ οι τρεις μας αλλά θα δείξει. 

Τι σ έκανε η μικρή κλάμα κ έτσι???

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Maria36 είπε:

Μάλλον άκουσε που μαλωνα στο σκύλο και τ έλεγα ότι επειδή είναι κακο αγόρι θα τον δώσουμε κ σου λέει κάτσε μη με δώσει κ μενα!!! Θεσσαλονίκη λέγαμε να πάμε πέρυσι μετά το γάμο αλλά μας έκατσε η εγκυμοσύνη. Τώρα φέτος ξαναλέμε για Ρώμη τέλος της σεζόν γιατί μας άρεσε τόσο μα τόσο πολυ κ λέμε να πάμε κ οι τρεις μας αλλά θα δείξει. 

Τι σ έκανε η μικρή κλάμα κ έτσι???

Αχ ναι να πάτε! Τώρα που είναι μικρη ακόμα και δε θα σας ενοχλεί γιατί σε κάποιους μήνες και σίγουρα σε ένα χρόνο θα πέφτει τέτοιο κυνηγητό που δε θα θες να πας πουθενά. 

Πρέπει να βγάζει τα τελευταία δόντια γιατί ξυπνάει μες στην άγρια νύχτα και θέλει να παίξει, να μιλήσει, γενικά έχει μια ανησυχία. Κάποια στιγμή θα κλάψει κιόλας. Τον καημένο τον άντρα μου λυπάμαι που κοιμάται μαζί της και όταν την πιάνουν αυτά ουσιαστικά δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου. 

Εσείς πότε σαραντιζετε; θα πάτε εκκλησία κλπ; 

 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!!!!Σέρνομαι κοιμάμαι όρθια!Ο μικρός δεν έκλαιγε πολύ χθες απλά εγώ δεν μπόρεσα να κοιμηθώ καλά!Τώρα πάει να πάρει ο άντρας μου τα καινούργια σύνεργα για τον πωπο του και άντε να δούμε!Θα ακολουθήσει πάλι η επιχείρηση ξεβρακωτος μπέμπης! @Stalicha την σουντοκριμ δεν την χρησιμοποίησα έβαζα της φρεζιντερμ τότε που ο πωπος μας ήταν καλός,βέβαια όλοι και ο γιατρός του μου είπαν σουντοκριμ!Τώρα βάζουμε ειδικες κρέμες! @Maria36 μια μικρή κυρία η μπέμπα σου!Κοίτα ανάμεσα σε Θεσσαλονίκη Ιταλία και εγώ Ιταλία θα διάλεγα χαχαχα πρέπει να έρθετε θα σου αρέσει είμαι σίγουρη!Είμαι και λευκή λευκή και όπου να ακουμπήσω κάνω μαλανιες τόσο ευαίσθητη!  @dobby όντως η πόλη μου είναι έρωτας και ειδικά Χριστούγεννα φέτος ήταν τέλεια!Αχ μωρέ η μικρούλα αχ και ο καημένος ο μπαμπάς!

Σας περιμένω όλες οπότε θέλετε με ή χωρίς μωρά!Να πιούμε τις καφεδαρες μας να φάμε τα τσουρέκια,να πιούμε τα ουζάκια μας!Εμείς ναι θα πάμε εκκλησία αφού είπαμε να τον κρατήσουμε τον σαραντισμο!Στις 29 Απριλιου σαραντιζουμε και μετράω σαν τους φαντάρους!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , dobby είπε:

Αχ ναι να πάτε! Τώρα που είναι μικρη ακόμα και δε θα σας ενοχλεί γιατί σε κάποιους μήνες και σίγουρα σε ένα χρόνο θα πέφτει τέτοιο κυνηγητό που δε θα θες να πας πουθενά. 

Πρέπει να βγάζει τα τελευταία δόντια γιατί ξυπνάει μες στην άγρια νύχτα και θέλει να παίξει, να μιλήσει, γενικά έχει μια ανησυχία. Κάποια στιγμή θα κλάψει κιόλας. Τον καημένο τον άντρα μου λυπάμαι που κοιμάται μαζί της και όταν την πιάνουν αυτά ουσιαστικά δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου. 

Εσείς πότε σαραντιζετε; θα πάτε εκκλησία κλπ; 

 

Ναι κ εμείς αυτό σκεφτήκαμε κ.λεμε να πάμε. Ωχ κατάλαβα υπομονή. Την Τρίτη σαραντιζουμε θα πάμε εκκλησια κανονίσαμε κ με τον παπά. Αν κ έχουμε βγει από το σπίτι αλλά εντάξει, αν δεν είχα βγει θα ήταν άσχημα τα πράγματα.

@Stella.T Το ουζακι γ εμένα δεν είναι μη γίνουμε κ ρεζίλι. Τα υπόλοιπα εντάξει!!! Άντε να γίνει καλύτερα ο μπέμπης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι ρε φίλε, τα τσουρέκια. Αχ αυτά τα τσουρέκια του τερκενλη, γέμισε το στόμα μου σάλιο. Και ένας καφές στην παραλια τώρα που έχει ωραίες μέρες. Ζηλεύω ζηλεύω πολύ! 

Κι εμείς την άλλη Κυριακή σαραντιζουμε, πέρασε ο καιρός! Αντε να φεύγει αυτό το πρώτο διάστημα, να βάλουμε μια σειρά! Αν και εσένα @Maria36 η δεσποινίδα το πάει πολύ καλά, μην την ματιάσουμε! 

  • Μου αρέσει 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@dobby @Maria36 κ εμενα ο ανδρας μ ειναι 1.80 κ εγω 1.72 απλα ολο το δικο μ σοι ειναι ψηλοι...η μανα μ 1.75 ο αδελφος μ 1.92 ο πατερας μ 1.83 ο θειος μ 1.87 ο παππους μ 1.85...του ανδρα μ δεν ειναι ετσι..ο ανδρας μ ειναι ο ψηλότερος φανταστειτε κ λεει στην πεθερα μ μπορει να ειναι ιδια ο ανδρας μ αλλα το υψος το πηρε απο την μαμα!!!χαχα...

εμεις κοριτσια σμρ ευτυχως ειχαμε καλο βραδυ κοιμηθηκε 1 ξυπνησε 6.30 κ ξανακοιμηθηκε 9 κ ξυπνησαμε 11...τωρα κοιμαται παλι,βεβαια πρεπει να την ξυπνησω να την αλλαξω καθώς μ άφησε δωρακι χιχι,απλα περιμενω να περασει λιγο η ωρα επειδη εφαγε μη κανει εμετο...

@Stella.T εμεις σκεφρομαστε να ερθουμε το καλοκαιρι αν μπορέσουμε...εχουμε ενα γαμο στη Λαρισσα κ λεγαμε 3-4μερες πριν να ανεβαιναμε!εχουμε μεγαλο ταξιδι το καλοκαιρι...3-4 μερες Θεσσαλονίκη,1 βδομαδα Λαρισσα και 4 μερες Αθηνα...ελπιζω η μικρη να ειναι συνεργασιμη!!!!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenakii22 είπε:

@dobby @Maria36 κ εμενα ο ανδρας μ ειναι 1.80 κ εγω 1.72 απλα ολο το δικο μ σοι ειναι ψηλοι...η μανα μ 1.75 ο αδελφος μ 1.92 ο πατερας μ 1.83 ο θειος μ 1.87 ο παππους μ 1.85...του ανδρα μ δεν ειναι ετσι..ο ανδρας μ ειναι ο ψηλότερος φανταστειτε κ λεει στην πεθερα μ μπορει να ειναι ιδια ο ανδρας μ αλλα το υψος το πηρε απο την μαμα!!!χαχα...

εμεις κοριτσια σμρ ευτυχως ειχαμε καλο βραδυ κοιμηθηκε 1 ξυπνησε 6.30 κ ξανακοιμηθηκε 9 κ ξυπνησαμε 11...τωρα κοιμαται παλι,βεβαια πρεπει να την ξυπνησω να την αλλαξω καθώς μ άφησε δωρακι χιχι,απλα περιμενω να περασει λιγο η ωρα επειδη εφαγε μη κανει εμετο...

@Stella.T εμεις σκεφρομαστε να ερθουμε το καλοκαιρι αν μπορέσουμε...εχουμε ενα γαμο στη Λαρισσα κ λεγαμε 3-4μερες πριν να ανεβαιναμε!εχουμε μεγαλο ταξιδι το καλοκαιρι...3-4 μερες Θεσσαλονίκη,1 βδομαδα Λαρισσα και 4 μερες Αθηνα...ελπιζω η μικρη να ειναι συνεργασιμη!!!!

Καλε μπράβο σας! Ψηλη οικογένεια! Εμείς μη σου πω καλύτερα γιατί θα γελάσεις. Εγώ 1,58, πατέρας 1.65 αδερφή και μαμά γύρω στο 1.60 και αδερφός 1,80. Στα ίδια κυβικά και τα πεθερικά μου, ο άντρας μου είναι ο πιο ψηλός χάχα! Καταδικασμενα τα παιδιά μας! Θύμισε μου να μη σας συναντήσουμε οικογενειακα γιατί θα καταρρακωθουμε! 

Ωραίο το πρόγραμμα της μικρής στον ύπνο, ωραίο και το καλοκαιρινο σας πρόγραμμα! 

  • Χαχα 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@dobby Δόξα το Θεό εδώ κ μερικές μέρες κλαίει ελάχιστα. Φοβάμαι βεβεαι μην την ξαναπιάσει αυτό που έκλαιγε συνέχεια κ δε ξέραμε τ να την κάνουμε. @dobby 1,60 είμαι εγώ, κοντά είμαστε, η μάνα μου είναι πιο κοντή από μένα, ο πατέρας μου κ ο ένας μου αδερφός 1,75 νομίζω ο αδερφός Μ είναι λίγο ψηλότερος από τον πατέρα μου, κ ο άλλος μου αδερφός 1,70. Αλλά το σόι τ πατέρα μου είναι γενικά ψηλό ο πατέρας μου δεν είναι. Κ από του άντρα μου εκείνος είναι ο πιο ψηλός. 

@elenakii22 1,72 εεε μπράβο μου ρίχνεις 12 πόντους. Εμείς δεν έχουμε καταλήξει που μοιάζει η μικρή, οιισοι λένε ίδια εγώ κ το σόι του άντρα μου λέει ίδια εκείνος. Όντως ούτε εμείς θα ήταν καλό να σας συναντήσουμε σκάλα θα χρειαστούμε!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Όχι να μην την ξαναπιάσει, κρίμα είναι και αυτή και εσείς. Οσο περνάει ο καιρός και μεγαλώνουν, ωριμάζει κάπως και το πεπτικό και γίνονται πιο σπάνιοι οι κολικοι. Ο παιδίατρος τι σας είπε; είναι κολικοι; 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...