Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , grouse82 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Εμείς έχουμε ΠΗΤ υπέρηχογραφικη στις 12/4 αλλά λόγω Καισαρικης έτσι γεννήσαμε και το πρώτο μας μωρό μας βλέπω για τέλη Μαρτίου !! Στην αυχενική ο γιατρος μας είπε αγόρι και φάνηκε  σίγουρος! Έχουμε ξεκινήσει και ψωνίζουμε για αγόρι ήδη ελπίζω να μην έχει κάνει κανένα λάθος! Γεννάμε στο μητέρα καλή επιτυχία και Καλή συνέχεια σε όλες! 

συγχαρητηρια!!!εμεις κοριτσακι περιμενουμε εχω παρει κ εγω δυο τρια πραγματα αλλα λιγο επιφυλακτικα μην μας αλλαξει το φυλλο ο γιατρος αργοτερα!!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλησπερα κ απο μενα

Εγω εχω τελος νοεμβρη β επιπεδου. Το μωρακι μας ειναι καλα αλλα δεν ξερουμε ακομα φυλο.μια και καλη στην β επιπεδου θα το μαθουμε. Την προηγουμενη βδομαδα δλδ την 17 αρχισα να νιωθ κατι σαν γουργουρητο χαμηλα στην κοιλια κ λεω λες να ειναι το πιτσιρικι?μπα ιδεα μου λεω...μεχρι την δευτερα πειστηκα πως ειναι το μικρο μου.αρχισα να το νιωθω πιο συχνα κ να καταλαβαινω την κινηση του.βεβαια ακομα δεν ειναι πολλες οι φορες που το νιωθω μες στην μερα. Συνηθως το νιωθω αν καθομαι κ κανω δουλεια γραφικη στο γραφειο ή οταν χαλαρωνω στον καναπε ή το βραδυ πριν κοιμηθω.

Αυτα απο μενα.ανυπομονω να το ξαναδω το μικρο μου στην β επιπεδου.το εχω δει μονο 2 φορες ως τωρα.μια που ηταν σπορος κ την αλλη στην αυχενικη.την τριτη φορα που πηγα στον γιατρο, ειδε μονο καρδιακη λειτουργια.δεν με αφησε να το θαυμασω το παιδακι μου γτ περιμενε πολυς κοσμος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας μανούλες!!!και γω μάρτιο είμαι ..ειναι το πρώτο μου μωράκι είναι αγοράκι ..αναμένω και γω να δω το μωράκι μου 22 του μηνός β επιπέδου..βέβαια εχω αγχωθεί 

 λιγάκι απο τότε που μια συνάδερφος στην δουλεια μιλώντας μου είπε οτι στον 5 μήνα πρέπει το μωρό να το νιώθεις συχνά μεσα στην μέρα ..εγω απο τότε μονο αυτό σκέφτομαι..συνήθως το καταλάβαίνω το βράδυ όταν χαλαώνω στο καναπέ και μερικές φορές το μεσημέρι ...

Link to comment
Share on other sites

On 25/10/2017 at 5:10 ΜΜ, Dwra dwra είπε:

Καλησπέρα κοριτσια !!έχουμε κοριτσάκι ξανά!!νιωσατε καθόλου τα μωρά σας μου είπε ο γιατρός μου οτι κοντά στις 20 εβδομαδες θα αρχίσω να το νιώθω

 

καλησπερα!!!με το καλο!!!εγω ειμαι 20+4  κ δε το νιωθω...σμρ κατι ενιωσα το μεσημερι αλλα δεν ειμαι σιγουρη!θα φανει στις επομενες μερες!

On 26/10/2017 at 9:15 ΜΜ, Stalicha είπε:

Κοριτσια καλησπερα κ απο μενα

Εγω εχω τελος νοεμβρη β επιπεδου. Το μωρακι μας ειναι καλα αλλα δεν ξερουμε ακομα φυλο.μια και καλη στην β επιπεδου θα το μαθουμε. Την προηγουμενη βδομαδα δλδ την 17 αρχισα να νιωθ κατι σαν γουργουρητο χαμηλα στην κοιλια κ λεω λες να ειναι το πιτσιρικι?μπα ιδεα μου λεω...μεχρι την δευτερα πειστηκα πως ειναι το μικρο μου.αρχισα να το νιωθω πιο συχνα κ να καταλαβαινω την κινηση του.βεβαια ακομα δεν ειναι πολλες οι φορες που το νιωθω μες στην μερα. Συνηθως το νιωθω αν καθομαι κ κανω δουλεια γραφικη στο γραφειο ή οταν χαλαρωνω στον καναπε ή το βραδυ πριν κοιμηθω.

Αυτα απο μενα.ανυπομονω να το ξαναδω το μικρο μου στην β επιπεδου.το εχω δει μονο 2 φορες ως τωρα.μια που ηταν σπορος κ την αλλη στην αυχενικη.την τριτη φορα που πηγα στον γιατρο, ειδε μονο καρδιακη λειτουργια.δεν με αφησε να το θαυμασω το παιδακι μου γτ περιμενε πολυς κοσμος

εγω εχω στις 16!!!!εγω δε το νιωθω ακομα!!!εμεις εχουμε ολόκληρο αλμπουμ χαχα!

On 5/11/2017 at 3:13 ΜΜ, jlianatsaka είπε:

γεια σας μανούλες!!!και γω μάρτιο είμαι ..ειναι το πρώτο μου μωράκι είναι αγοράκι ..αναμένω και γω να δω το μωράκι μου 22 του μηνός β επιπέδου..βέβαια εχω αγχωθεί 

 λιγάκι απο τότε που μια συνάδερφος στην δουλεια μιλώντας μου είπε οτι στον 5 μήνα πρέπει το μωρό να το νιώθεις συχνά μεσα στην μέρα ..εγω απο τότε μονο αυτό σκέφτομαι..συνήθως το καταλάβαίνω το βράδυ όταν χαλαώνω στο καναπέ και μερικές φορές το μεσημέρι ...

καλησπερα!!την ημέρα των γενεθλίων μου!!!με το καλο!εγω ειμαι 20+4 κ ακομα τπτ...σμρ νομιζω πως ισως ηταν αλλα οχι σιγουρα..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 6/11/2017 at 11:39 ΜΜ, elenakii22 είπε:

καλησπερα!!!με το καλο!!!εγω ειμαι 20+4  κ δε το νιωθω...σμρ κατι ενιωσα το μεσημερι αλλα δεν ειμαι σιγουρη!θα φανει στις επομενες μερες!

εγω εχω στις 16!!!!εγω δε το νιωθω ακομα!!!εμεις εχουμε ολόκληρο αλμπουμ χαχα!

καλησπερα!!την ημέρα των γενεθλίων μου!!!με το καλο!εγω ειμαι 20+4 κ ακομα τπτ...σμρ νομιζω πως ισως ηταν αλλα οχι σιγουρα..

Ευχαριστώ πολυ και σε εσενα με το καλο!!elenakii22 εγώ 19 είμαι και 4 ημερών κινήσεις έχω καταλαβει αλλά εμένα είναι το δεύτερο και λένε οτι το καταλαβαίνεις ποιο γρήγορα απο το πρωτο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα! 

Κι εγώ μανούλα Μαρτίου είμαι, πρώτα ο Θεός, είμαι 21w και 4d, κι έχω Β΄επιπέδου στις 16/11, μαζί είμαστε elenaki22 απ'οτι βλέπω :wink:  

Είναι το πρώτο μου παιδάκι, περιμένω κοριτσάκι! Έχω αρχίσει και το νιώθω τις τελευταίες 10 μέρες πιο πολύ, κυρίως όταν κάθομαι και όταν είμαι ξαπλωμένη...Μάλλον όταν περπατάω νανουρίζεται κοιμάται :-) 

Από ετοιμασίες τίποτα ακόμα, περιμένω την β΄επιπέδου να βεβαιωθούμε ότι είναι όλα καλά για να ξεκινήσω σιγά-σιγά....

Εύχομαι να έχουμε όλες καλές, τελειόμηνες εγκυμοσύνες και γερά μωράκια!


g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια! Καλώς όρισαν τα καινούρια κοριτσια, καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες εύχομαι! 

Εμείς την κάναμε τη Β επιπέδου, όλα καλά με τον μπέμπη! Καλά αποτελέσματα σε όλες σας! 

Έχω τρεις εβδομάδες περίπου που τον νιώθω, στην αρχή πολυ απαλά αλλά τώρα κλωτσάει κανονικά πλέον. Την κόρη μου πάλι την ειχα νιώσει στις 20 εβδομάδες οπότε μην αγχώνεστε όσες δεν τα έχετε νιώσει ακόμα τα μπεμπακια σας. 

 

  • Μου αρέσει 2

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Dwra dwra είπε:

Ποσο εβδομάδων είσαι dobby;;εγώ το νιώθω πολύ απαλά έχω φοβερές καούρες την αλλη εβδομαδα θα μου πει ποτε θα κάνουμε την β επιπεδου

Καλημέρα! 

Καούρες έχω κι εγώ πολλές, βοηθάει να πίνεις πολύ νερό και οι τσίχλες με γεύση δυόσμο:-)

  • Μου αρέσει 1

g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, Elise76 είπε:

Γεια σας κι από μένα! 

Κι εγώ μανούλα Μαρτίου είμαι, πρώτα ο Θεός, είμαι 21w και 4d, κι έχω Β΄επιπέδου στις 16/11, μαζί είμαστε elenaki22 απ'οτι βλέπω :wink:  

Είναι το πρώτο μου παιδάκι, περιμένω κοριτσάκι! Έχω αρχίσει και το νιώθω τις τελευταίες 10 μέρες πιο πολύ, κυρίως όταν κάθομαι και όταν είμαι ξαπλωμένη...Μάλλον όταν περπατάω νανουρίζεται κοιμάται :-) 

Από ετοιμασίες τίποτα ακόμα, περιμένω την β΄επιπέδου να βεβαιωθούμε ότι είναι όλα καλά για να ξεκινήσω σιγά-σιγά....

Εύχομαι να έχουμε όλες καλές, τελειόμηνες εγκυμοσύνες και γερά μωράκια!

Εύχομαι να έχουμε όλες μας υγιεί μωράκια !!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Dwra dwra είπε:

Ποσο εβδομάδων είσαι dobby;;εγώ το νιώθω πολύ απαλά έχω φοβερές καούρες την αλλη εβδομαδα θα μου πει ποτε θα κάνουμε την β επιπεδου

Είμαι 21w και 4d. Είναι ζωηρός ο κύριος μάλλον για αυτό τον νιώθω έντονα, η κόρη ήταν πολύ πιο ήσυχη στην κοιλιά για αυτό άργησα να τη νιώσω, άλλο που μας βγήκε μεγάλο ταλιμπανακι στην πορεία. Επίσης έχει σημασία τι θέση έχει και ο πλακούντας. Αν είναι προσθιος ίσως αργήσεις να καταλάβεις κινήσεις. 

Καούρες δεν έχω ευτυχώς αλλα έχω ακούσει ότι βοηθάει και το γάλα ή και τα μπισκότα τζιντζερ, δοκίμασε τα όλα! 

  • Μου αρέσει 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, dobby είπε:

Είμαι 21w και 4d. Είναι ζωηρός ο κύριος μάλλον για αυτό τον νιώθω έντονα, η κόρη ήταν πολύ πιο ήσυχη στην κοιλιά για αυτό άργησα να τη νιώσω, άλλο που μας βγήκε μεγάλο ταλιμπανακι στην πορεία. Επίσης έχει σημασία τι θέση έχει και ο πλακούντας. Αν είναι προσθιος ίσως αργήσεις να καταλάβεις κινήσεις. 

Καούρες δεν έχω ευτυχώς αλλα έχω ακούσει ότι βοηθάει και το γάλα ή και τα μπισκότα τζιντζερ, δοκίμασε τα όλα! 

μαζι ειμαστε!!!εγω 21+1

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/11/2017 at 2:55 ΜΜ, dobby είπε:

Είμαι 21w και 4d. Είναι ζωηρός ο κύριος μάλλον για αυτό τον νιώθω έντονα, η κόρη ήταν πολύ πιο ήσυχη στην κοιλιά για αυτό άργησα να τη νιώσω, άλλο που μας βγήκε μεγάλο ταλιμπανακι στην πορεία. Επίσης έχει σημασία τι θέση έχει και ο πλακούντας. Αν είναι προσθιος ίσως αργήσεις να καταλάβεις κινήσεις. 

Καούρες δεν έχω ευτυχώς αλλα έχω ακούσει ότι βοηθάει και το γάλα ή και τα μπισκότα τζιντζερ, δοκίμασε τα όλα! 

Eμενα είναι οπίσθιος ο πλακούντας έχω ξεκινήσει και την νιώθω την μπεμπουλα αλλά σε σιγανό ρυθμο!!ευχαριστώ θα τα δοκιμασω γιατί έχω φοβερό θέμα με της καουρες !!

On 10/11/2017 at 11:24 ΠΜ, elenakii22 είπε:

καλημερα!!!εγω καουρες δεν εχω ευτυχως!!ξεκινησα να νιώθω το μωρο μου αρχες αυτης της βδομαδας...δλδ 20 κ κατι ημουν! @Dwra dwra ποσο εισαι θυμισε μου

Είμαι 20 ακριβως και εγώ ένιωσαν κάτι μικρά χτυπηματακια στα μέσα της εβδομάδας την είχα νιώσει και ποιο πριν αλλά απλές κινήσεις!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...