Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, elenakii22 είπε:

καλημερα κοριτσια!!πανω που είχε περασει ο λαιμος μου με ξαναπιασε...

δε θα παω να με ξαναδει!τωρα κοιταξε να δεις ειπαμε να μπω πεμπτη βραδυ εκτος αν με ειδοποιησουν,τότε θα μπω σμρ...

Τι ομορφα!!συντομα θα χεις το μπεμπακι σου αγκαλιτσα!!!κριμα βεβαια που εισαι λιγο κρυωμενη.ευχομαι να περασει κ να ευχαριστηθεις τις πρωτες στιγμες με το μωρο σου.

Εγω κοριτσια σημερα ειμαι χαλια.δεν ξερω που να το αποδωσω...απο χθες το βραδυ το στομαχι μου δεν δεχοταν ιδιαιτερα φαγητο...παρ ολα αυτα επειδη πεινουσα εφαγα ενα σουβλακι. Μου πεσε καπως βαρυ αλλα τελικα το χωνεψα.κοιμηθηκα απο τη 1.30 μεχρι τις 5 το πρωι σχετικα καλα κ απο τις 5 κ μετα υπεφερα..πονοι στην πλατη αφορητοι κ ανακατεμα με το στομαχι.τεσπα στις 9.30 το πρωι ξαφνικα ενιωσα σαν να μου σπαν τα πλευρα κ την πλατη,φωναξα τον αντρα μου να μου φερει ενα λεκανακι γτ ημουν ετοιμη για εμετο.η μικρη με βαραγε παρα πολυ προς το στομαχι.τελικα σηκωθηκα γυρω στις 10 κ νιωθω πολυ καλυτερα.γενικα οταν ειμαι ορθια ειμαι καλα αλλα απο την αυπνια νυσταζω κ καποια στιγμη θελω να κοιμηθω.απλα δεν τα καταφερνω να κοιμηθω λογω της καταστασης.μπρος γκρεμος κ πισω ρεμα.τωρα εχω φοβηθει κ δεν εχω φαει τπτ.αν κ νομιζω πως δεν εφταιγε το σουβλακι γτ απο τη 1.30-5.00 ημουν μια χαρα.να σας πω επισης πως απο τις 5 που σηκωθηκα εχω ενα πρηξιμο αλλο πραγμα παντου-χερια ποδια και χαμηλα στην ηβικη περιοχη-κ πονος-πρηξιμο στο δεξι ισχυο κ ψιλοκουτσαινω.Γιατι ετσι ρε γμτ?νομιζω με εχουν αποσυντονισει ολα αυτα κ οι ορμονες μου κανουν παρτυ.μου ρχεται να βαλω τα κλαματα.δεν αντεχω αλλο!η κοιλια μου φαινεται πολυ χαμηλα.ανεβηκα κ στη ζυγαρια κ με δειχνει μεσα σε 3 μερες 2 παραπανω κιλα...θελω να πιστευω πως ειναι η κατακρατηση κ το πρηξιμο αλλιως θα τρελλαθω...δεν δικαιολογειται...

Link to comment
Share on other sites

@Ani ani να μην αγχώνεσαι, αν έχεις πάνω από έξι βρεγμένες πάνες τότε είσαι καλά, αν το βάζεις στο στήθος οπότε θέλει πάλι είσαι καλά! Τώρα για τα κακά δε θυμάμαι να σου πω κάθε πότε θέλουμε κάθε μέρα πάνα, ξέρω ότι μετα από κάποιο καιρό τα μωράκια που θηλάζουν αποκλειστικά μπορεί α κάνουν και δέκα μέρες να κάνουν κακα. Αν θες μέχρι να μιλήσεις με συμβουλο μπες στην ομάδα θηλασμού του fb. Διάβασε τα αρχεία, είναι πάρα πολύ κατατοπιστικα. Να εισαι προετοιμασμενη να συναντήσεις πολλές πωρωμενες εκεί μέσα αλλά εσύ μη μασάς, μπες μόνο για τα αρχεία και στα άλλα μη δίνεις σημασία.

@Maria36 γιατί έτσι βρε κορίτσι; τι άλλαξε;;

@elenakii22 πω πω περαστικά σου! Εύχομαι να σου περάσει όπως σου ήρθε. Όταν μάθεις ποτέ θα μπεις πες μας!

@Stalicha αν παρατηρήσεις κάτι περίεργο που δε θεωρεις φυσιολογικό μιλά με το γιατρό σου να είσαι καλυμμένη σε κάθε περίπτωση. Κατά τα άλλα υπομονή, ακούγεται δύσκολο όλο αυτό που περνάς! 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η μήτρα μου είναι τελείως αδρανής ενώ είχα συσπάσεις τώρα τίποτα, ο γιατρός δεν ήθελε με τίποτα καισαρική αλλά δεν γίνεται αλλιώς από ότι Μ είπε, το μωρό έχει πάρει και μια περίεργη κλίση. Η αλήθεια πιο πολύ πείραξε το γιατρό από ότι εμένα, εμένα απλά με νοιάζει να πάνε όλα καλά. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Maria36 είπε:

Η μήτρα μου είναι τελείως αδρανής ενώ είχα συσπάσεις τώρα τίποτα, ο γιατρός δεν ήθελε με τίποτα καισαρική αλλά δεν γίνεται αλλιώς από ότι Μ είπε, το μωρό έχει πάρει και μια περίεργη κλίση. Η αλήθεια πιο πολύ πείραξε το γιατρό από ότι εμένα, εμένα απλά με νοιάζει να πάνε όλα καλά. 

Ο, τι είναι καλύτερο για σένα και το μωρό τότε, δεν το συζητάμε! Και την Παρασκευή θα μάθεις οριστικά τι θα κάνεις; 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , dobby είπε:

Ο, τι είναι καλύτερο για σένα και το μωρό τότε, δεν το συζητάμε! Και την Παρασκευή θα μάθεις οριστικά τι θα κάνεις; 

Ναι αν και 90% είπε ο γιατρός ότι πάμε για καισαρική, δε θέλει να με αφήσει κ παραπάνω γτ κλείνω τις 40 εβδομάδες το μωρό είναι καλό στα κιλά του οπότε δεν υπάρχει λόγος. Τώρα δε ξέρω αν γίνονται καισαρικές το Σάββατο η θα μπω πια Δευτέρα. Το μόνο που μου είπε είναι οι θα μπούμε άμεσα αν δεν υπάρξει κάποια πρόοδος μέχρι την Παρασκευή. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@elenakii22Ναι να μας πεις πότε τελικά!Αν όχι,σου εύχομαι ότι καλύτερο όλα θα πάνε καλά και να δώσεις πολλές αγκαλιές και φιλιά στην μικρούλα! @Maria36 Ότι είναι καλύτερο για την μικρούλα δεν έχει σημασία πως θα γίνει αλλά το αποτέλεσμα να μας κρατάς και εσύ ενήμερες! @Stalicha κορίτσι μου υπομονή και να ενημερώσεις τον γιατρό σου!!Επίσης να τρως και να μην μπορείς φαε κάτι μικρό! @dobby Eσυ πως είσαι;Πότε θα ξανά πας στο γιατρο;

Εγώ σήμερα έκανα ένεση κορτιζόνης την πρώτη δόση!Κορίτσια πόνεσε ο πωπος μου,και έχει μουδιασει η λεκάνη μου δεν μπορώ να περπατήσω καλά!Κατά τα άλλα μέσα στην γκρίνια την αϋπνία και το κλάμα είμαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστω για την στηριξη.παντως δεν ξερω..σημερα κατι δεν μου παει καλα.μπορει να ειναι κ ιδεα μου.θα δειξει.

@elenakii22 @Maria36 Με το καλο κοριτσια μας...Πλησιαζετε κ οι δυο...Κουραγιο...σε λιγες μερες θα εχετε τα παιδακια σας αγκαλια κ δεν εχει καμια σημασια ο τροπος που θα γεννησετε.υγιη να ειναι και τπτ αλλο δεν εχει σημασια.

@Stella.T εκανα κ εγω ενεσεις κορτιζονης.τσουζουν λιγο ειναι η αληθεια αλλα σε λιγες ωρες θα χει περασει.εμενα βεβαια μου τις εκανε η θεια κ ηταν ελαφροχερα.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Χαχχαχαχα @Stella.T σε νιώθω! Κι εγώ μες στην γκρίνια είμαι, δλδ με έχω βαρεθεί εγώ πια, φαντάσου οι άλλοι! Επίσης υποφέρω απλά, δεν μπορώ καν να μείνω όρθια για ώρα, νιώθω τρελή πίεση κάτω  λες και έχω φάει ξύλο ένα πράγμα. Αύριο έχω γιατρό! Εσύ πότε θα ξαναπας τώρα είπαμε; 

@Maria36 σου εύχομαι ο, τι καλύτερο! Όλα να είναι για καλό και όλα να πάνε τέλεια. Να μας ενημερώνεις! 

  • Μου αρέσει 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!!παρασκευη γενναμε τελικα!πεμπτη βραδυ μπαινουμε!!

4 ώρες πρίν, Maria36 είπε:

Κορίτσια και εγώ μάλλον για καισαρική παω, Παρασκευή θα ξέρω σίγουρα.

ευχομαι οτι καλυτερο κοριτσι μου!αν η καισαρικη ειναι η καλυτερη επιλογη αυτη τη στιγμή τοτε δε πειραζει!!το μωρο να γεννηθεί καλα κ δε πειραζεξ ο τροπος με τον οποίο θα ερθει!

4 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Τι ομορφα!!συντομα θα χεις το μπεμπακι σου αγκαλιτσα!!!κριμα βεβαια που εισαι λιγο κρυωμενη.ευχομαι να περασει κ να ευχαριστηθεις τις πρωτες στιγμες με το μωρο σου.

Εγω κοριτσια σημερα ειμαι χαλια.δεν ξερω που να το αποδωσω...απο χθες το βραδυ το στομαχι μου δεν δεχοταν ιδιαιτερα φαγητο...παρ ολα αυτα επειδη πεινουσα εφαγα ενα σουβλακι. Μου πεσε καπως βαρυ αλλα τελικα το χωνεψα.κοιμηθηκα απο τη 1.30 μεχρι τις 5 το πρωι σχετικα καλα κ απο τις 5 κ μετα υπεφερα..πονοι στην πλατη αφορητοι κ ανακατεμα με το στομαχι.τεσπα στις 9.30 το πρωι ξαφνικα ενιωσα σαν να μου σπαν τα πλευρα κ την πλατη,φωναξα τον αντρα μου να μου φερει ενα λεκανακι γτ ημουν ετοιμη για εμετο.η μικρη με βαραγε παρα πολυ προς το στομαχι.τελικα σηκωθηκα γυρω στις 10 κ νιωθω πολυ καλυτερα.γενικα οταν ειμαι ορθια ειμαι καλα αλλα απο την αυπνια νυσταζω κ καποια στιγμη θελω να κοιμηθω.απλα δεν τα καταφερνω να κοιμηθω λογω της καταστασης.μπρος γκρεμος κ πισω ρεμα.τωρα εχω φοβηθει κ δεν εχω φαει τπτ.αν κ νομιζω πως δεν εφταιγε το σουβλακι γτ απο τη 1.30-5.00 ημουν μια χαρα.να σας πω επισης πως απο τις 5 που σηκωθηκα εχω ενα πρηξιμο αλλο πραγμα παντου-χερια ποδια και χαμηλα στην ηβικη περιοχη-κ πονος-πρηξιμο στο δεξι ισχυο κ ψιλοκουτσαινω.Γιατι ετσι ρε γμτ?νομιζω με εχουν αποσυντονισει ολα αυτα κ οι ορμονες μου κανουν παρτυ.μου ρχεται να βαλω τα κλαματα.δεν αντεχω αλλο!η κοιλια μου φαινεται πολυ χαμηλα.ανεβηκα κ στη ζυγαρια κ με δειχνει μεσα σε 3 μερες 2 παραπανω κιλα...θελω να πιστευω πως ειναι η κατακρατηση κ το πρηξιμο αλλιως θα τρελλαθω...δεν δικαιολογειται...

αχ βρε κοριτσι υπομονη!δεν μπορουμε να κανουμε τπτ αλλο!ανεξαρτητως τα κιλα που παιρνουμε το τελος ειναι δυσκολο για ολες!

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@dobby Άντε περιμένουμε νέα σου αύριο!!Αααα Επίσης εκτός από γκρίνια έχω και νευρα μπορώ να αρπαχτω μέχρι και με το τηλεκοντρόλ!Την Τρίτη θα πάω στο ιατρείο του!Θα ρωτήσω και τελικη ημερομηνία βέβαια κάτι μου πέταξε ότι σε 10 μέρες γεννάμε και έκανα ότι δεν άκουσα! @Stalicha εμένα μάλλον δεν ήταν ελαφροχερα χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Stella.T είπε:

@dobby Άντε περιμένουμε νέα σου αύριο!!Αααα Επίσης εκτός από γκρίνια έχω και νευρα μπορώ να αρπαχτω μέχρι και με το τηλεκοντρόλ!Την Τρίτη θα πάω στο ιατρείο του!Θα ρωτήσω και τελικη ημερομηνία βέβαια κάτι μου πέταξε ότι σε 10 μέρες γεννάμε και έκανα ότι δεν άκουσα! @Stalicha εμένα μάλλον δεν ήταν ελαφροχερα χαχαχα

Αχ εγώ πρηστεί κιόλας σε πόδια και χέρια και είμαι σαν το ανθρωπάκι της μισελεν και έχω κι εγώ πολλά νεύρα αλλά κυρίως γκρίνια, άκοπη γκρίνια! 

@elenakii22 να πάνε όλα καλά! Θα τα ξαναπούμε μέχρι αύριο υποθέτω για να σου δώσουμε και τις τελικές ευχές! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@dobby και γω πολλα νευρα. Το πρωι ο αντρας μου μου μιλουσε γλυκα κ με ρωτουσε πώς μπορουσε να βοηθησει και γω κρατιομουν να μην αρχισω τα βρισιδια..Ευτυχως πρυτανευσε η λογικη κ ελεγα απο μεσα μου"τι σου φταιει ο δυσμοιρος? Να βοηθησει θελει.μαζεψε τις ορμονες σου κ μιλα του γλυκα". Κ ναι...κ γω ετσι νιωθω..σαν το ανθρωπακι της μισελεν.σε λιγο νιωθω πως θα κλωτσαω κ την κοιλια μου!

@elenakii22 με το καλο! Αυριο θα σου δινουμε τις ευχες μας!!!κοντος ψαλμος...

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@elenakii22 Άντε 2 μερουλες έμειναν!!! Χαίρομαι πολύ για σένα.

 

Κορίτσια εγώ δεν έχω πρηστεί καθόλου. Αλλά από νεύρα άλλο τίποτα, επίσης ξεκίνησα αντιβίωση γιατί έπαθα βρογχιτιδα! Ελπίζω ότι θα μ περάσει γρηγορα. Γιατί αν είναι κ μπω Σάββατο για καισαρική πρέπει να είμαι καλύτερα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ ολες!!!εφτασε ο καιρος επιτελους!!!μπορει να μην καταφερω να μπω μολις γεννησω(δεν εχουμε κ καλο σημα στο νοσοκομειο)ομως με την πρωτη ευκαιρια θα σας ενημερωσω!

@Maria36 περαστικα κοριτσι μου!θα περασει ή τουλαχιστον θα καλυτερέψεις μεχρι το σαββατο!ευχομαι γρηγορη αναρρωση!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...