Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 1

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

Περαστικά Μαρία, αντε να τελειώσει γρήγορα το θέμα με την αντιβίωση να δεις και τι θα κάνετε με την καισαρική! 

Ελενακι απόλαυσε τις τελευταίες δύο μέρες με την κοιλιά, βγάλε πολλές φώτο, θα σου λείψει μετά! 

Σταλιτσα σε νιώθω κι εγώ έτσι θέλω να του μιλάω. Αφού τώρα είμαστε ψιλοτσακωμενοι και δεν του μιλάω και έχω νεύρα που δεν μπορώ να γκρινιάξω, του γιατρού. Θα περασει, που θα πάει. 

  • Μου αρέσει 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 45 λεπτά , dobby είπε:

Περαστικά Μαρία, αντε να τελειώσει γρήγορα το θέμα με την αντιβίωση να δεις και τι θα κάνετε με την καισαρική! 

Ελενακι απόλαυσε τις τελευταίες δύο μέρες με την κοιλιά, βγάλε πολλές φώτο, θα σου λείψει μετά! 

Σταλιτσα σε νιώθω κι εγώ έτσι θέλω να του μιλάω. Αφού τώρα είμαστε ψιλοτσακωμενοι και δεν του μιλάω και έχω νεύρα που δεν μπορώ να γκρινιάξω, του γιατρού. Θα περασει, που θα πάει. 

καναμε φωτογραφιση χαχα!!!εχουμε οποτε αναμνηστικες!!

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε??? Εγω έχω πολύ πρωί ραντεβού με το γιατρό και θα μάθω τι θα κάνουμε τελικά. Με τα φάρμακα που ξεκίνησα, δόξα το θεό δεν έχω πια πυρετό μόνο βήχα, που καμία σχέση με το πώς ήταν στην αρχή έχει βελτιωθεί η κατάσταση κοιμάμαι πλέον κανονικά. 

@elenakii22 Λογικά τέτοια ώρα πρέπει να είσαι ήδη μέσα στο νοσοκομείο??? Περιμένουμε νέα σου οπότε μπορέσεις, να πάνε όλα καλά αύριο!!!

 

Link to comment
Share on other sites

@Maria36 χαίρομαι για σένα που είσαι καλύτερα!Περιμένουμε νέα σου αύριο!

@dobbyΠηγές στο γιατρό;

@elenakii22 Ναι ναι όπως λέει κ η Μαρία περιμένουμε οπότε μπορέσεις νέα σου!Όλα θα πάνε τέλεια!Ο Θεός μαζί σας!

Εγώ πάντως είχα κάποιες παρενέργειες από τις ενέσεις κορτιζόνης και ταλαιπωρούμαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@elenakii22 όταν θα μας ξαναδιαβασεις θα είσαι μαμά πλέον! Να πάνε όλα καλά και με το καλό να υποδεχθείτε το μωράκι σας!

@Maria36 να μας ενημερώσεις κορίτσι αύριο! Πάλι καλά που είσαι καλύτερα!

@Stella.T δλδ;πως σε πείραξαν;;

Πήγα στο γιατρό και μου τα είπε κάπως ο ντοκ. Είναι μεγάλο το μωρό, το μηχάνημα το βγάζει 4 κιλά και αυτός υπολογίζει να είναι 3800 οπότε μου είπε αν περιμένω μέχρι την πητ ενδεχομένως να βγει πάνω από 4 κιλά και δεν ξέρει αν θα καταφέρουμε φυσιολογικό τοκετο δεδομένης και της περιτυλιξης. Προτείνει λοιπόν να πάω από βδομάδα και να με πειράξει από κάτω ώστε να γεννήσω την εβδομάδα που μας έρχεται και να μειώσουμε τον κίνδυνο καισαρικης. Δεν ξέρω τι να κάνω 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , dobby είπε:

@elenakii22 όταν θα μας ξαναδιαβασεις θα είσαι μαμά πλέον! Να πάνε όλα καλά και με το καλό να υποδεχθείτε το μωράκι σας!

@Maria36 να μας ενημερώσεις κορίτσι αύριο! Πάλι καλά που είσαι καλύτερα!

@Stella.T δλδ;πως σε πείραξαν;;

Πήγα στο γιατρό και μου τα είπε κάπως ο ντοκ. Είναι μεγάλο το μωρό, το μηχάνημα το βγάζει 4 κιλά και αυτός υπολογίζει να είναι 3800 οπότε μου είπε αν περιμένω μέχρι την πητ ενδεχομένως να βγει πάνω από 4 κιλά και δεν ξέρει αν θα καταφέρουμε φυσιολογικό τοκετο δεδομένης και της περιτυλιξης. Προτείνει λοιπόν να πάω από βδομάδα και να με πειράξει από κάτω ώστε να γεννήσω την εβδομάδα που μας έρχεται και να μειώσουμε τον κίνδυνο καισαρικης. Δεν ξέρω τι να κάνω 

Ε το πρωί σήμερα ξύπνησα με κόκκινα μανούλα και πρόσωπο και έκαιγα,τα πόδια μου μουδιαζουν εκεί που περπατάω και πολύ δίψα πολύ!Μίλησα με το γυναικολόγο μου και μου είπε είναι παρενέργειες και να κάνω υπομονή!Δεν ξέρω τι να σου πω μιας και δεν έχω εμπειρία τοκετού θα είναι ο πρώτος μου!Εσυ από ένστικτο τι πιστεύεις είναι καλύτερο για σένα και το μωρό σου;Μα τι παιδαρο θα βγάλεις μπράβο μπράβο!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Stella.T είπε:

Ε το πρωί σήμερα ξύπνησα με κόκκινα μανούλα και πρόσωπο και έκαιγα,τα πόδια μου μουδιαζουν εκεί που περπατάω και πολύ δίψα πολύ!Μίλησα με το γυναικολόγο μου και μου είπε είναι παρενέργειες και να κάνω υπομονή!Δεν ξέρω τι να σου πω μιας και δεν έχω εμπειρία τοκετού θα είναι ο πρώτος μου!Εσυ από ένστικτο τι πιστεύεις είναι καλύτερο για σένα και το μωρό σου;Μα τι παιδαρο θα βγάλεις μπράβο μπράβο!!!

Α πα πα δεν ήξερα ότι κάνουν τέτοιες παρενέργειες οι ενέσεις! Κοίτα να δεις! Είσαι καλύτερα τώρα;; 

Χάχα σε ευχαριστώ αλλά ειλικρινά δε θα ήθελα να είναι τόσος γιατί να σε τι διλημματα με βάζει! Θα ήθελα να έρθει μόνος του ιδανικά όπως η κόρη μου αλλά με την περιτυλιξη και με βάρος μου τα μπερδεύει τα πράγματα. Δε θα ήθελα να καταλήξω σε καισαρική τώρα στο δεύτερο μωρό γιατί έχω και τη μικρή. Μάλλον θα κάνω ο, τι μου πει όμως! Του έχω εμπιστοσύνη γενικά 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , dobby είπε:

Α πα πα δεν ήξερα ότι κάνουν τέτοιες παρενέργειες οι ενέσεις! Κοίτα να δεις! Είσαι καλύτερα τώρα;; 

Χάχα σε ευχαριστώ αλλά ειλικρινά δε θα ήθελα να είναι τόσος γιατί να σε τι διλημματα με βάζει! Θα ήθελα να έρθει μόνος του ιδανικά όπως η κόρη μου αλλά με την περιτυλιξη και με βάρος μου τα μπερδεύει τα πράγματα. Δε θα ήθελα να καταλήξω σε καισαρική τώρα στο δεύτερο μωρό γιατί έχω και τη μικρή. Μάλλον θα κάνω ο, τι μου πει όμως! Του έχω εμπιστοσύνη γενικά 

Την stalicha που ρώτησα δεν είχε κανένα θέμα με τις ενέσεις!Εγώ ήμουν η γκαντεμο δηλαδή;;;Ναι δεν έχω κόκκινα μαγουλακια πια Ε λίγο τα πόδια αλλά οκ!Ναι η καισαρική θα είναι δύσκολη στην περίπτωση σου!Ότι πει ο γιατρός λοιπόν!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, dobby είπε:

@elenakii22 όταν θα μας ξαναδιαβασεις θα είσαι μαμά πλέον! Να πάνε όλα καλά και με το καλό να υποδεχθείτε το μωράκι σας!

@Maria36 να μας ενημερώσεις κορίτσι αύριο! Πάλι καλά που είσαι καλύτερα!

@Stella.T δλδ;πως σε πείραξαν;;

Πήγα στο γιατρό και μου τα είπε κάπως ο ντοκ. Είναι μεγάλο το μωρό, το μηχάνημα το βγάζει 4 κιλά και αυτός υπολογίζει να είναι 3800 οπότε μου είπε αν περιμένω μέχρι την πητ ενδεχομένως να βγει πάνω από 4 κιλά και δεν ξέρει αν θα καταφέρουμε φυσιολογικό τοκετο δεδομένης και της περιτυλιξης. Προτείνει λοιπόν να πάω από βδομάδα και να με πειράξει από κάτω ώστε να γεννήσω την εβδομάδα που μας έρχεται και να μειώσουμε τον κίνδυνο καισαρικης. Δεν ξέρω τι να κάνω 

Εγω θα ελεγα να πας να σε "πειραξει".γιατι οχι?εχω διαβασει πως σε πολλες γυναικες γινεται αυτο.εμενα να φανταστεις μου ειπε πριν καμια βδομαδα πως δεν θελει να με δει κολπικα για να μην ενεργοποιησει τον τραχηλο κ κοντυνει ακομα πιο πολυ κ γεννησω.νομιζω πως δεν εχεις τπτ να χασεις.απλα απο οτι εχω ακουσει ειναι λιγο δυσαρεστη η εμπειρια απο θεμα ενοχλησης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ίσως να έχεις δίκιο @Stalicha δεν ξέρω γιατι το έχω πάρει τόσο άσχημα ,δεν περίμενα να εχει μεγαλώσει τόσο . Τεσπα θα πάω Δευτέρα με Τρίτη και θα δούμε τότε ! Σας ευχαριστω κορίτσια μου για τις συμβουλές !

  • Μου αρέσει 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Maria36 είπε:

Κορίτσια με έκαναν εισαγωγη γεννάω σημερα ώρα δε ξέρουμε ακόμα... Έχω φοβηθεί. 

Αχ μπήκα τώρα τώρα και βλέπω αυτό!!Μα τι χαραααα μπράβο μπράβο με το καλό κορίτσι μου!!!Όλα θα πάνε τέλεια να μην φοβάσαι τίποτα!!!!Μόνο να χαμογελάς!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Maria36 είπε:

Κορίτσια με έκαναν εισαγωγη γεννάω σημερα ώρα δε ξέρουμε ακόμα... Έχω φοβηθεί. 

Με το καλό κορίτσι! Γιατί φοβάσαι καλέ;;; όλα είναι ελεγχόμενα! θα δεις την κόρη σου!! Όλα θα πάνε άψογα! 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...