Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! τι κάνουν οι νέες μάνες???

Σταλίτσα μη σε παίρνει από κάτω, για όλες μας είναι δύσκολος ο ένατος μήνας και για σένα 'ενας λόγος παραπάνω αφού ταλαιπωρήθηκες με τον κοντό τράχηλο αλλά θεωρητικά έχεις πολύ ακόμα!!Τουλάχιστον άλλες τέσσερεις εβδομάδες! Σκέψου το θετικό της υπόθεσης, ότι δε θα έχεις να αντιμετωπίσεις τα θέματα της προωρότητας  αφού όταν το μωρό κλείσει και τις 37 εβδομάδες θεωρείται τελειόμηνο. Επίσης όσο μείνει στη μήτρα προς οφελός του είναι αφού τελειοποιούνται όλα τα συστήματά του κλπ και παίρνει και καλό βάρος. Το ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά κάνε ένα κουράγιο ακόμα, το τέλος είναι κοντά!

Στέλλα λες να σκάσει μύτη ο μπόμπιρας; να είσαι εσύ η τρίτη που θα τερματίσει?χα χα

Εγώ σήμερα είδα καφέ αίμα στο εσώρουχο αλλά δεν αγχώνομαι αφού ούτε πόνους έχω ούτε τίποτα αλλά καλού κακού τελειώνω κάτι τελευταίες εκκρεμότητες με τη δουλειά γιατί ποτέ δεν ξέρεις.


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 31 λεπτά , dobby είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! τι κάνουν οι νέες μάνες???

Σταλίτσα μη σε παίρνει από κάτω, για όλες μας είναι δύσκολος ο ένατος μήνας και για σένα 'ενας λόγος παραπάνω αφού ταλαιπωρήθηκες με τον κοντό τράχηλο αλλά θεωρητικά έχεις πολύ ακόμα!!Τουλάχιστον άλλες τέσσερεις εβδομάδες! Σκέψου το θετικό της υπόθεσης, ότι δε θα έχεις να αντιμετωπίσεις τα θέματα της προωρότητας  αφού όταν το μωρό κλείσει και τις 37 εβδομάδες θεωρείται τελειόμηνο. Επίσης όσο μείνει στη μήτρα προς οφελός του είναι αφού τελειοποιούνται όλα τα συστήματά του κλπ και παίρνει και καλό βάρος. Το ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά κάνε ένα κουράγιο ακόμα, το τέλος είναι κοντά!

Στέλλα λες να σκάσει μύτη ο μπόμπιρας; να είσαι εσύ η τρίτη που θα τερματίσει?χα χα

Εγώ σήμερα είδα καφέ αίμα στο εσώρουχο αλλά δεν αγχώνομαι αφού ούτε πόνους έχω ούτε τίποτα αλλά καλού κακού τελειώνω κάτι τελευταίες εκκρεμότητες με τη δουλειά γιατί ποτέ δεν ξέρεις.

Νομίζω Ναι θα είμαι η τρίτη!Εκεί που γκρίνιαζα ότι θ είμαι η τελευταία!Είδα και εγώ έτσι καφέ υγρα στα βρακάκι προχθές και πήγα για καρδιοτοκογραφο!Έρχεται νομίζω ο μικρούλης μου!Και τώρα σκέφτομαι να κάτσει κ άλλο!!Την Τρίτη θα ξανά πάω και να δούμε τι θ μας πει ο γιατρός!Εσυ πως είσαι;Τι σου έμεινε να κάνεις;Πότε θα πας στο γιατρό;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Stella.T είπε:

Νομίζω Ναι θα είμαι η τρίτη!Εκεί που γκρίνιαζα ότι θ είμαι η τελευταία!Είδα και εγώ έτσι καφέ υγρα στα βρακάκι προχθές και πήγα για καρδιοτοκογραφο!Έρχεται νομίζω ο μικρούλης μου!Και τώρα σκέφτομαι να κάτσει κ άλλο!!Την Τρίτη θα ξανά πάω και να δούμε τι θ μας πει ο γιατρός!Εσυ πως είσαι;Τι σου έμεινε να κάνεις;Πότε θα πας στο γιατρό;

Και εγώ την Τρίτη θα πάω! Άντε θα έχουμε νέα τότε! Εγώ να σου πω την αλήθεια αν δε με τρόμαζε με το μεγαλό μωρό κλπ δε θα είχα θεμα να βγει όποτε θέλει και ας αργούσε κι άλλο! Σε μια βδομάδα είναι η ΠΗΤ μου έτσι κι αλλιώς οπότε πόσο ακόμα να καθήσει?? Σχεδόν τα έχω ετοιμάσει όλα, έχω βάλει τα πλυντήριά μου, έχω φτιάξει τις βαλίτσες μου, αύριο θα καθαρίσω και το σπίτι και θα είμαι έτοιμη! Εσύ τι έχεις να κάνεις ακομα;


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει ακόμα,30 Μαρτίου έχω πητ αλλά μάλλον βιαζετε  το μικρό!Είναι και το θέμα ότι δεν τρέφεται σωστά!Εγώ είμαι έτοιμη!!!Τα έχω κάνει όλα!Στο είχα πει τέλειο είναι το μεγάλο μωρό!!!Θα τσιμπάς μπουτάκι!!!

Link to comment
Share on other sites

μακάρι Στέλλα μου γιατί η αλήθεια είναι ότι το σκέφτομαι πολύ, δε θέλω να πάρει βάρος! άντε περιμένουμε να δούμε πότε θα σκάσουν  μύτη και τα δικά μας, η Ελιζ τι να κάνει? δεν έχει γράψει, να γέννησε??


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φαντάζομαι θα γέννησε την μπουμπου!Με το καλό και εμείς που μείναμε!Να πάρουμε την χαρά!Και μετά θα είμαστε όλες ευτυχισμένες μανούλες!Κοίτα εμείς οι δύο θα είμαστε και ευτυχισμένες και χοντρούλες χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Stella.T είπε:

Φαντάζομαι θα γέννησε την μπουμπου!Με το καλό και εμείς που μείναμε!Να πάρουμε την χαρά!Και μετά θα είμαστε όλες ευτυχισμένες μανούλες!Κοίτα εμείς οι δύο θα είμαστε και ευτυχισμένες και χοντρούλες χαχαχα 

χααχαχαχαχα αυτό που το πας??? και έφαγα σήμερα άστα να πάνε!!! πρέπει να μπούμε σε ρυθμό μόλις γεννήσουμε!

 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, εμείς είμαστε καλά αλλά ξεκινήσαμε κ ξένο γάλα, το δικό μου δεν της φτάνει κ έτσι τώρα παίρνει κ ξένο. Αλλά η αλήθεια δεν κλαίει πια έκλαιγε από την πείνα, τώρα τρώει, λερώνει την πάνα κοιμάται δεν κλαίει καθόλου είναι τόσο καλη!!! Το πρωί με έκανε κ έλιωσα την είχα και τη θηλαζα κ με κοίταζε κ μ χαμογελούσε κορίτσια δε μπορείτε να φανταστείτε ελιωσααααα. Αύριο πρώτα ο Θεός πάμε σπίτι μας!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Maria36 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, εμείς είμαστε καλά αλλά ξεκινήσαμε κ ξένο γάλα, το δικό μου δεν της φτάνει κ έτσι τώρα παίρνει κ ξένο. Αλλά η αλήθεια δεν κλαίει πια έκλαιγε από την πείνα, τώρα τρώει, λερώνει την πάνα κοιμάται δεν κλαίει καθόλου είναι τόσο καλη!!! Το πρωί με έκανε κ έλιωσα την είχα και τη θηλαζα κ με κοίταζε κ μ χαμογελούσε κορίτσια δε μπορείτε να φανταστείτε ελιωσααααα. Αύριο πρώτα ο Θεός πάμε σπίτι μας!!!

Αχ μωρέ η ψυχούλα!Να την χαίρεσαι έτσι να είναι και στο σπίτι ήρεμη!!Με το καλό να γυρίσετε!Εσυ πως είσαι;Εκτός από ευτυχισμένη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Stella.T είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! @Stalicha Εγώ πάλι νιώθω το αντίθετο εκεί που νόμιζα ότι θα είμαι η τελευταία που θα γεννήσω τώρα αισθάνομαι και νιώθω και τον μικρό ότι το πολύ σε μια εβδομάδα θα κάνει την εμφάνισή του!!!

Ενταξει τωρα πιστευω πως εισαι σε κατασταση να βγει.θα ειναι πανω απο 2500κιλα οποτε εισαι κομπλε. Εγω παντως σταματησα να αγωνιω.το πηρα αποφαση πως θα αργησει μιας κ δεν εχω κανενα συμπτωμα. Την τριτη εχω γιατρο κ θα δω αν θα μου πει κατι νεοτερο. Αφου δεν μπορουμε λοιπον να κανουμε κατι αλλο,ας περιμενουμε λοιπον!!!

@Stella.T @dobby ολες την τριτη εχουμε γιατρο τελικα!!!γελαω γτ η επιφοβη ημουν εγω και τελικα εγω θα γεννησω τελευταια!!αχαχα.

Νταξει τωρα τουλαχιστον εχω εδω και 5 μερες που κοιμαμαι σαν φυσιολογικη εγκυος!κατι ειναι κ αυτο!!!μου δινει δυναμη να βγαλω κ αλλες δυο βδομαδες αυτο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Stella.T είπε:

Αχ μωρέ η ψυχούλα!Να την χαίρεσαι έτσι να είναι και στο σπίτι ήρεμη!!Με το καλό να γυρίσετε!Εσυ πως είσαι;Εκτός από ευτυχισμένη!!!

Είμαι καλά γενικά έχω αντοχή στον πόνο. Το πρόσεξε και ο γιατρός μου. Σήμερα τα ράμματα άρχισαν κ τραβάνε αλλά εντάξει θα περάσει. Έχω αρχίσει κ κοιμάμαι κ λίγο. Η αλήθεια νιώθω πολύ κουρασμένη περιμένω να πάω σπίτι μου να είμαι πιο άνετα. 

Link to comment
Share on other sites

@StalichaΤην Τρίτη θα έχουμε όλες νέα,εγώ πάντως έχω το βράδυ ραντεβού άρα θα σκάσω μέχρι τότε!!Ναι φαντάζομαι και το ελάχιστο να πήρε θα είναι παραπάνω από 2500 άρα καλύτερα να κάνει έξοδο να τον προσεχω και να τον ταΐσω Εγώ!Εμένα ο ύπνος μου είναι χάλια πάντως πιάνομαι πολύ στο πλάι και έχω τύψεις όταν γυρνάω πχ ανάσκελα! @Maria36 Θα πας σπίτι σου και θα αναρρώσεις καλύτερα σαν το σπίτι δεν έχει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !

@Maria36 με το καλο να πάτε σπίτι σας να βρείτε τις ισορροπίες σας! Θα ειναι πολύ πολύ καλυτερα!

@Stella.T και @Stalicha χαμός θα γίνει την Τρίτη! Χθες είδα και το τραχηλικο πώμα αλλά απο τότε τίποτα, με τρολαρει ο μπέμπης χαχα!


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dobby είπε:

Καλημέρα κορίτσια !

@Maria36 με το καλο να πάτε σπίτι σας να βρείτε τις ισορροπίες σας! Θα ειναι πολύ πολύ καλυτερα!

@Stella.T και @Stalicha χαμός θα γίνει την Τρίτη! Χθες είδα και το τραχηλικο πώμα αλλά απο τότε τίποτα, με τρολαρει ο μπέμπης χαχα!

Πως το καταλαβες πως ηταν το τραχηλικο πωμα? Ειδες βλεννη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...