Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

On 9/4/2017 at 0:15 ΠΜ, Evi_Arv είπε:

Καλησπέρα Ελενάκι Ναι πήγα και όλα πήγαν καλά δόξα τον Θεό! 99% είναι αγοράκι το πλασματάκι μου!!!! 

Αυτό ακριβώς κοπέλα μοτ! Να είναι καλά τα σποράκια μας και χαλαλι τους!!! Έχεις κλείσει το 1ο τρίμηνο ; λογικά σιγά σιγά θα συνέλθεις! Εγώ έχω ραντεβού τώρα στις 13 του μήνα και απορώ πως θα περάσουν οι μέρες. Προχθές έκανα την Αυχενική και είδα ότι περιμένουμε αγοράκι και όλα πήγαν Καλά! Εσύ έχεις κανει; 

Ειμαι 11η βδομαδα.σε λιγο θα το κλεισουμε το τριμηνο κ ευχομαι να μπορω να φαω τπτ γτ υποφερω απο την αφαγια!!!αυχενικη διαφανεια εχω κλεισει στις 22/09....αργω ακομα.λετε να δουμε φυλο?μακαρι.εγω πιστευω πως θα χουμε αγορακι...δεν ξερω γτ..αλλα ετσι...προαισθημα.για να δω θα πεσω μεσα??οχι οτι μας χαλαει μια τσουπρα!!!γερο να ειναι κ δεν εχω προβλημα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα σε ολες!!!πηγα κ εκανα την αυχενικη!πολυ ζωηρο το μωρακι μας!χοροπηδουσε κυριολεκτικα ολη την ωρα...μαζευοταν χαμηλα πηδούσε ψηλα κ ξανα το ιδιο!ο γιατρος μας ειπε οτι ειναι κοριτσάκι!!100% θα μας πει στο επομενο ραντεβού αλλα σπανια πεφτει εξω! @dobby καλα αποτελεσματα για αυριο!!!

πρίν από 23 λεπτά , Stalicha είπε:

Ειμαι 11η βδομαδα.σε λιγο θα το κλεισουμε το τριμηνο κ ευχομαι να μπορω να φαω τπτ γτ υποφερω απο την αφαγια!!!αυχενικη διαφανεια εχω κλεισει στις 22/09....αργω ακομα.λετε να δουμε φυλο?μακαρι.εγω πιστευω πως θα χουμε αγορακι...δεν ξερω γτ..αλλα ετσι...προαισθημα.για να δω θα πεσω μεσα??οχι οτι μας χαλαει μια τσουπρα!!!γερο να ειναι κ δεν εχω προβλημα!

σου κανουν μια πρόβλεψη στην αυχενικη!συνηθως πεφτουν μεσα αλλα δεν ειναι κ 100% σίγουρο ακομα!εγω είμαι τωρα 12+1 .ευτυχως το στομάχι έστρωσε απο την 10η βδομαδα!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! 

Κάναμε κι εμείς την αυχενική, όλα καλά! Καλές οι μετρήσεις, τα αποτελέσματα από τις αιματολογικες θα βγουν σε μια βδομάδα. Μας είπε ότι κατά πάσα πιθανότητα είναι αγοράκι αλλά θα μας πει σίγουρα στο επόμενο ραντεβού. Ιδωμεν! Ποια κοριτσια έχουν σειρά τώρα;; 

Σταλιτσα όπως είπε το @elenakii22σου κάνουν μια πρόβλεψη αλλά σίγουρα μαθαίνεις εκεί στην 16η με 17η εβδομάδα αν έχει καλή θέση, αλλιώς στη Β επιπέδου.

Καλά αποτελέσματα σε όλα τα υπόλοιπα κοριτσια! 

  • Μου αρέσει 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια ανησυχω λιγο κ θελω τις εμπειριες σας.

Εδω κ καμια δεκαρια μερες εχω τα αποτελεσματα των αιματολογικων μου.δεν τα ειχα στειλει στο γιατρο αφου περιμενα κ καποιες ακομα εξετασεις να τις στειλω ολες μαζι.δεν ανησυχησα μιας κ ολες οι αιματολογιες εδειχναν εντος οριων.τις εστεια λοιπον σημερα και με παιρνει τωρα η μαια κ μου λεει να μην αγχωνομαι αλλα η tsh ειναι λιγο ανεβασμενη 2.8 με ορια 0.27 και 4.7 και θα το συζητησει ο γιατρος μου με τον ενδοκρινολογο που συνεργαζονται κ θα μου πουν αν χρειαζεται περεταιρω ελεγχος κ ρυθμιση.το θεμα ειναι πως αγχωθηκα κ εψαξα στο ιντερνετ τι μπορει να προκαλεσει η υψηλη tsh κ ειδα μεχρι κ νοητικη καθυστερηση κ προβλημα στην αναπτυξη του παιδιου κ νιωθω πολυ ασχημα που ειχα επαναπαυτει κ δεν του χα στειλει τα αποτελεσματα 10 μερες πριν.ειμαι στη 12η βδομαδα.ρε κοριτσια λετε να χω προβλημα με το παιδι?

Link to comment
Share on other sites

On 12/9/2017 at 5:31 ΜΜ, Stalicha είπε:

Λοιπον κοριτσια ανησυχω λιγο κ θελω τις εμπειριες σας.

Εδω κ καμια δεκαρια μερες εχω τα αποτελεσματα των αιματολογικων μου.δεν τα ειχα στειλει στο γιατρο αφου περιμενα κ καποιες ακομα εξετασεις να τις στειλω ολες μαζι.δεν ανησυχησα μιας κ ολες οι αιματολογιες εδειχναν εντος οριων.τις εστεια λοιπον σημερα και με παιρνει τωρα η μαια κ μου λεει να μην αγχωνομαι αλλα η tsh ειναι λιγο ανεβασμενη 2.8 με ορια 0.27 και 4.7 και θα το συζητησει ο γιατρος μου με τον ενδοκρινολογο που συνεργαζονται κ θα μου πουν αν χρειαζεται περεταιρω ελεγχος κ ρυθμιση.το θεμα ειναι πως αγχωθηκα κ εψαξα στο ιντερνετ τι μπορει να προκαλεσει η υψηλη tsh κ ειδα μεχρι κ νοητικη καθυστερηση κ προβλημα στην αναπτυξη του παιδιου κ νιωθω πολυ ασχημα που ειχα επαναπαυτει κ δεν του χα στειλει τα αποτελεσματα 10 μερες πριν.ειμαι στη 12η βδομαδα.ρε κοριτσια λετε να χω προβλημα με το παιδι?

Σταλιτσα στη θέση σου δε θα αγχωνομουν. Αφενός δεν είναι τόσο ανεβασμενη η tsh, είναι απλά λίγο τσιμπημένη αφού νομίζω χωρίς να είμαι σίγουρη ότι ιδανικά τη θέλουμε κάτω από 2,3 με 2 και αφετέρου αν χρειαστεί θα τη ρυθμίσεις τώρα μετά από συνεννόηση με τους γιατρούς σου. Οι πολύ υψηλές τιμές tsh ενδεχομένως να δημιουργούν κάποιο πρόβλημα. Χαλάρωσε και θα σου πει ο γιατρός σου τι να κάνεις. Καλού κακου ρώτα τον εμβρυολογο στο ραντεβού σου για την αυχενική. 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικα μιλησα με τη μαια κ μου ειπε να μην αγχωνομαι κ πως σε καμια περιπτωση δεν προκαλει προβλημα στο εμβρυο,ουτε νοητικη στερηση αυτη η τιμη.αυριο εκλεισα ραντεβου με ενδοκρινολογο να με δει κ ευχομαι να πανε ολα καλα.

Τι αγχος κ αυτο για το πιτσιρικι μας?απο δω κ περα μονο με αγχος θα ζω?αν ολα θα πανε καλα??μαλλον εχουν επηρεαστει κ οι ορμονες μου δεν εξηγειται αυτη η ψυχολογια

Link to comment
Share on other sites

On 12/9/2017 at 5:31 ΜΜ, Stalicha είπε:

Λοιπον κοριτσια ανησυχω λιγο κ θελω τις εμπειριες σας.

Εδω κ καμια δεκαρια μερες εχω τα αποτελεσματα των αιματολογικων μου.δεν τα ειχα στειλει στο γιατρο αφου περιμενα κ καποιες ακομα εξετασεις να τις στειλω ολες μαζι.δεν ανησυχησα μιας κ ολες οι αιματολογιες εδειχναν εντος οριων.τις εστεια λοιπον σημερα και με παιρνει τωρα η μαια κ μου λεει να μην αγχωνομαι αλλα η tsh ειναι λιγο ανεβασμενη 2.8 με ορια 0.27 και 4.7 και θα το συζητησει ο γιατρος μου με τον ενδοκρινολογο που συνεργαζονται κ θα μου πουν αν χρειαζεται περεταιρω ελεγχος κ ρυθμιση.το θεμα ειναι πως αγχωθηκα κ εψαξα στο ιντερνετ τι μπορει να προκαλεσει η υψηλη tsh κ ειδα μεχρι κ νοητικη καθυστερηση κ προβλημα στην αναπτυξη του παιδιου κ νιωθω πολυ ασχημα που ειχα επαναπαυτει κ δεν του χα στειλει τα αποτελεσματα 10 μερες πριν.ειμαι στη 12η βδομαδα.ρε κοριτσια λετε να χω προβλημα με το παιδι?

κοριτσι καλα σου ειπαν να μην ανησυχεις...μια φιλη μου ειχε πανω απο το οριο κ δεν επαθε κατι εσυ ισα ισα εχεις παραπανω...γενικα θελουν κατω απο 2.5 αλλιως πιθανον να σου δωσουν χαπακι...κ εγω φτανω το 2.4 κ πιθανον να μου ανεβει κ εμενα κ να χρειαστω χαπι...το παρακολουθουμε...γενικα αν κρινω απο τον ενδοκρινολογο μου καλες τιμες θεωρουν οσες ειναι απο την μεση κ κατω..αν δλδ σε μια το οριο ειναι 0-10 θελουν κατω απο 5...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια γεια σας ξανά! Ειναι στο τέλος της 11ης εβδομάδας πια και σε πέντε μέρες θα κάνω την αυχενική. Το πρόβλημα μου ειναι τα πολλά υγρά που έχω. Τα έχετε και σεις; όλη την ώρα ειναι σαν να ..... τα κάνω πάνω μου. Κάποιες μέρες περισσότερο κάποιες λιγότερο. Καθώς πάντα είχα θέμα με σταγόνες καφέ η αίμα χωρίς αιτιολογία, κάποιες φορές τα υγρά ειναι χρωμαισμενα καφέ η ροζ. Είχε καμία ανάλογο εμπειρία; κάποιες φορές έχω και πονάκια ελαφριά περιόδου. Στο γιατρό θα πάω σε λίγες μέρες για να του το πω αλλα με έχει φάει για μια ακόμη φορά το αγχος! Κλασικά! Θα ηρεμήσω άραγε ποτε;;;

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, maria1988 είπε:

Κοριτσάκια γεια σας ξανά! Ειναι στο τέλος της 11ης εβδομάδας πια και σε πέντε μέρες θα κάνω την αυχενική. Το πρόβλημα μου ειναι τα πολλά υγρά που έχω. Τα έχετε και σεις; όλη την ώρα ειναι σαν να ..... τα κάνω πάνω μου. Κάποιες μέρες περισσότερο κάποιες λιγότερο. Καθώς πάντα είχα θέμα με σταγόνες καφέ η αίμα χωρίς αιτιολογία, κάποιες φορές τα υγρά ειναι χρωμαισμενα καφέ η ροζ. Είχε καμία ανάλογο εμπειρία; κάποιες φορές έχω και πονάκια ελαφριά περιόδου. Στο γιατρό θα πάω σε λίγες μέρες για να του το πω αλλα με έχει φάει για μια ακόμη φορά το αγχος! Κλασικά! Θα ηρεμήσω άραγε ποτε;;;

κ εγω μια βγαζω υγρα μια οχι...αιμα η καφε δεν ειχα ποτε αλλα υγρα πατατηρησα οτι τωρα που μπηκα 13 ενω ειχαν μειωθει ξαναυξηθηκαν!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 9/16/2017 at 2:25 ΜΜ, maria1988 είπε:

Κοριτσάκια γεια σας ξανά! Ειναι στο τέλος της 11ης εβδομάδας πια και σε πέντε μέρες θα κάνω την αυχενική. Το πρόβλημα μου ειναι τα πολλά υγρά που έχω. Τα έχετε και σεις; όλη την ώρα ειναι σαν να ..... τα κάνω πάνω μου. Κάποιες μέρες περισσότερο κάποιες λιγότερο. Καθώς πάντα είχα θέμα με σταγόνες καφέ η αίμα χωρίς αιτιολογία, κάποιες φορές τα υγρά ειναι χρωμαισμενα καφέ η ροζ. Είχε καμία ανάλογο εμπειρία; κάποιες φορές έχω και πονάκια ελαφριά περιόδου. Στο γιατρό θα πάω σε λίγες μέρες για να του το πω αλλα με έχει φάει για μια ακόμη φορά το αγχος! Κλασικά! Θα ηρεμήσω άραγε ποτε;;;

Εννοειται οτι υγρα εχω πολλα κ το εσωρουχο κανονικα θελει αλλαγη εντος της ημερας...χαχαχα...οποτε μην τρελλαινεσαι. Τωρα για το χρωμα αν βγαζεις λιγο καφε μην σε αγχωνει.τα εβγαζα κ γω αν δεις σε προηγουμενο ποστ μου αλλα τωρα μου σταματησαν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Dwra το παιδι τρεφεται απο τον πλακουντα απο τον οποιο περνανε μονο οι θρεπτικες ουσιες, δεν καταπινει το φαγητο οπως εμεις.οποτε ηρεμησε δεν υπαρχει περιπτωση να περασει το δοντι στο παιδι.ηδη θα το εχεις αποβαλει με φυσιολογικο τροπο:)

Κοριτσια εκανα την αυχενικη

Ολα βαινουν καλως.οι πιθανοτητες για τις βασικες χρωμοσ.ανωμαλιες ειναι πολυ μικρες.το φυλο δεν το ειδαμε.δεν μας ειπε καν προβλεψη γιατι λεει ημουν σφιγμενη κ δυσκολευοταν να δει γενικα το μωρο. Αυτο ελειπε να μου πασπατευει την κοιλια κ να μου ζουμπαει εως κ τα κοκαλα κ να ειμαι χαλαρη!!!!!μεχρι κ κολπικο μου εκανε κ μου ελεγε δεν χαλαρωνεις δεν χαλαρωνεις!!!! Επρεπε να στο βαζα εγω (σορρυ κιολας) κ να στο γυρναω κ να σε τρανταζω κ να σου λεγα δεν χαλαρωνεις δεν χαλαρωνεις!!!

Σημασια εχει πως ολα βαινουν καλως.

Φανταζομαι τωρα πως μπορει να το μαθουμε σε κανα δυο βδομαδες στο γιατρο μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Dwra το παιδι τρεφεται απο τον πλακουντα απο τον οποιο περνανε μονο οι θρεπτικες ουσιες, δεν καταπινει το φαγητο οπως εμεις.οποτε ηρεμησε δεν υπαρχει περιπτωση να περασει το δοντι στο παιδι.ηδη θα το εχεις αποβαλει με φυσιολογικο τροπο:)

Κοριτσια εκανα την αυχενικη

Ολα βαινουν καλως.οι πιθανοτητες για τις βασικες χρωμοσ.ανωμαλιες ειναι πολυ μικρες.το φυλο δεν το ειδαμε.δεν μας ειπε καν προβλεψη γιατι λεει ημουν σφιγμενη κ δυσκολευοταν να δει γενικα το μωρο. Αυτο ελειπε να μου πασπατευει την κοιλια κ να μου ζουμπαει εως κ τα κοκαλα κ να ειμαι χαλαρη!!!!!μεχρι κ κολπικο μου εκανε κ μου ελεγε δεν χαλαρωνεις δεν χαλαρωνεις!!!! Επρεπε να στο βαζα εγω (σορρυ κιολας) κ να στο γυρναω κ να σε τρανταζω κ να σου λεγα δεν χαλαρωνεις δεν χαλαρωνεις!!!

Σημασια εχει πως ολα βαινουν καλως.

Φανταζομαι τωρα πως μπορει να το μαθουμε σε κανα δυο βδομαδες στο γιατρο μας!

συγχαρητηρια!!!κ εμεις που την καναμε μας εκανε την προβλεψη κ μας ειπε οταν ξαναπαμε θα μας πει σιγουρα οποτε θα σου πει ο γιατρος σου οταν ξαναπας!!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κάναμε και εμείς την αυχενική διαφάνεια όλα καλά πήγαν και οι αιματολογικές δεν μας ειπαν τι είναι βέβαια ειπαν πως είναι πολύ νωρίς !!ποσο εβδομάδων είστε;;

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Dwra dwra είπε:

Κάναμε και εμείς την αυχενική διαφάνεια όλα καλά πήγαν και οι αιματολογικές δεν μας ειπαν τι είναι βέβαια ειπαν πως είναι πολύ νωρίς !!ποσο εβδομάδων είστε;;

Εγω μπηκα στην 14.ειμαι 13 και 3.εκανα την αυχενικη στις 12 και 6ημερες αλλα φυλο δεν ειδαμε.

Τωρα ξαναεχω ρανταβου σε καμια βδομαδα που θα ειμαι 14 και 6 ημερων.θα θελα να μαθω φυλο αλλα η μαια μου ειπε πως ο γιατρος μου δεν συνηθιζει να το λεει τοσο νωρις..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...