Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Maria36 είπε:

Εμένα 60ml με 90ml και θηλαζει κιόλας. Τη μέρα έχεις υπολογίσει πόσο περίπου τρώει?? Ποιογ γάλατης δίνεις?? 

απο θήλαστρο κ ξενο γυρω στα 250 εσενα?...γαλα συνεχιζω αυτο που εδιναν στο νοσοκομειο αφου της αρεσε το   rontamil...εσεις

@Ani ani ευχαριστω για τις συμβουλές!!τα τηρώ ηδη αυτα π λες!!!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 39 λεπτά , elenakii22 είπε:

απο θήλαστρο κ ξενο γυρω στα 250 εσενα?...γαλα συνεχιζω αυτο που εδιναν στο νοσοκομειο αφου της αρεσε το   rontamil...εσεις

@Ani ani ευχαριστω για τις συμβουλές!!τα τηρώ ηδη αυτα π λες!!!

Ναι κ μένα πάνω κάτω τόσο. Κ έλεγα ότι η δικιά μ τρώει πολύ αλλά εντάξει τ ίδια κ εσένα. Εμάς στο νοσοκομείο μας έδωσαν το novalac αυτό συνεχίζω και στο σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια μου τι κάνετε;; Στέλλακι με το καλό την Τρίτη κορίτσι μου!! Θα δεις τον μπέμπη σου! Περιμένουμε νέα σου! 

Σταλιτσα άντεξε οσο μπορεις ακόμα, έρχεται η μέρα! 

Μαρία νοβαλακ έδινα στην κόρη μου, δεν της δημιούργησε ποτέ κάποιο πρόβλημα και της άρεσε πολύ. Έχω ακούσει ότι είναι καλή εταιρεία. 

Ελενακι και ξένο και άντληση και θηλασμός;; πω πω θέλει μεγάλο κουράγιο! 

Εγώ κορίτσια μέχρι τώρα δεν έχω δώσει ξένο αλλά είναι σχεδόν όλη την ώρα στο στήθος. Τον έχω σκουλαρίκι χάχα. Ελπίζω να κατέβει το γάλα γρήγορα και να χορταίνει κάπως καλύτερα γιατί καλό και χρυσό το πρώτογαλα αλλά μας έχει βγει το λάδι λίγο. Τώρα το βράδυ θήλαζε από τις 2μιση μέχρι τις 6 σχεδόν το πρωι και τώρα κοιμήθηκε, πριν λίγο. Ως αποτέλεσμα εγώ είμαι εντελώς αυπνη αφού ουσιαστικά έχω να κοιμηθώ από πριν γεννήσω και εντελώς εξαντλημένη. Αυτά τα νέα μας! 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, dobby είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου τι κάνετε;; Στέλλακι με το καλό την Τρίτη κορίτσι μου!! Θα δεις τον μπέμπη σου! Περιμένουμε νέα σου! 

Σταλιτσα άντεξε οσο μπορεις ακόμα, έρχεται η μέρα! 

Μαρία νοβαλακ έδινα στην κόρη μου, δεν της δημιούργησε ποτέ κάποιο πρόβλημα και της άρεσε πολύ. Έχω ακούσει ότι είναι καλή εταιρεία. 

Ελενακι και ξένο και άντληση και θηλασμός;; πω πω θέλει μεγάλο κουράγιο! 

Εγώ κορίτσια μέχρι τώρα δεν έχω δώσει ξένο αλλά είναι σχεδόν όλη την ώρα στο στήθος. Τον έχω σκουλαρίκι χάχα. Ελπίζω να κατέβει το γάλα γρήγορα και να χορταίνει κάπως καλύτερα γιατί καλό και χρυσό το πρώτογαλα αλλά μας έχει βγει το λάδι λίγο. Τώρα το βράδυ θήλαζε από τις 2μιση μέχρι τις 6 σχεδόν το πρωι και τώρα κοιμήθηκε, πριν λίγο. Ως αποτέλεσμα εγώ είμαι εντελώς αυπνη αφού ουσιαστικά έχω να κοιμηθώ από πριν γεννήσω και εντελώς εξαντλημένη. Αυτά τα νέα μας! 

Τα ίδια έκανε κ εμένα θήλαζε με τις ώρες, και έκλαιγε για αυτό δώσαμε και ξένο, κ μένα καλό μου φαίνεται το νοβαλακ παίρνει κ βάρος κανονικά. Βέβαια τώρα που κατέβηκε το γάλα μου παραγγειλα κ εγώ θηλαστρο και θα της μειώσω λίγο το ξένο. Κορίτσια έχω πυρετό δε ξέρω τ έχω πάθει. Νιώθω ότι κρυώνω κ έχω δέκατα, ο γιατρός μου είπε ότι αν ανεβάσω πάνω από 38 να πάρω αντιβίωση και ότι δεν πειράζει στο θηλασμό. 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!εμενα παντως το θηλαστρο δεν με ποναει καθολου κ μακαρι να εχω πολυ γαλα να το βγαζω ολη μερα..τη βαζω κ στηθος αλλα η αληθεια ειναι οτι εχω βολευτεί με το θηλαστρο...με εχει βοηθησει κ με τις θηλες,νιωθω οτι βγαινουν εξω πιο ευκολα..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

απο θήλαστρο κ ξενο γυρω στα 250 εσενα?...γαλα συνεχιζω αυτο που εδιναν στο νοσοκομειο αφου της αρεσε το   rontamil...εσεις

@Ani ani ευχαριστω για τις συμβουλές!!τα τηρώ ηδη αυτα π λες!!!

α τελεια στα ειπα γιατι εμενα δεν μου τα ειπε κανεις τοτε..και δεν προλαβα να κανω κ μαθηματα θηλασμου αφου γεννησα νωριτερα... εγω του δινω το novalac premium 1 που επισης εδιναν στο νοσοκομειο

Link to comment
Share on other sites

Ω κοριτσια υπομονη κ σεις με το θηλασμο!ολες θα το περασουμε αυτο το σταδιο. @dobby κ γω φοβαμαι αυτην την εξαντληση που λες αν το παιδι αργει να θηλασει.

@Maria36 περαστικα.δυστυχως τη χειροτερη στιγμη σε βρηκε ρε γμτ.τωρα που πρεπει να εχεις δυναμεις για να ανταπεξελθεις στις αναγκες του παιδιου.ευχομαι να περασει γρηγορα τουλαχιστον.

Κοριτσια πώς πατε με τα λοχεια?το εχω ενα αγχος καθως εγω με την περιοδο βασανιζομουν κ πονουσα παρα πολυ κ ειχα κ πολυ αιμα κ εκανα κ χαλια τα εσωρουχα μου.ζουσα ενα δραμα κ σκεφτομαι ποσο μεγαλο θα ειναι το δραμα που θα ζησω με τα λοχεια εχοντας παραλληλα να φροντιζω κ το μωρο! Χρησιμοποιειται τις σερβιετες sani για τη λοχεια?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μαρία μήπως είναι μαστίτιδα; νιώθεις και το στήθος σου βαρύ; σε κάθε περίπτωση περαστικά σου και να πάρεις αντιβιωση, αν είναι μαστίτιδα θα σε βοηθήσει. 

Ελενακι εγώ δε θέλω να ακούω για Θήλαστρο, θυμάμαι τα δύσκολα με την κόρη μου και δεν το θέλω καθόλου! Αν σε βολεύει όμως εσένα μην το σκέφτεσαι. Αρκεί να είσαι εσύ καλά και θα είναι και το μωρό. 

Σταλιτσα πάνες βρακάκια τενα, σωτήριες! Δε σε νοιάζει για διαρροές, τα σκίζεις και τα πετάς, είναι ιδανικά! Την έχω καταβρει. Μην αγχώνεσαι για τα λοχεια, το πολύ αίμα κρατάει τις μέρες που θα είσαι στο μαιευτήριο, μόλις πας σπίτι θα αρχίσει να γίνεται πιο λιγο και μετά θα γίνει καφέ. Δλδ δεν είναι κάτι τραγικό. Μη σου πω η πρώτη μέρα; είναι πιο δύσκολη, μετά είναι πολύ διαχειρισιμο.

Εγώ δεν του έδωσα μπουκάλι γιατί την πάτησα την πρώτη φορά και έχασα το θηλασμό. Είναι δύσκολο δεν το συζητώ αλλά θα δούμε πως θα πάει, κατέβηκε και το γάλα σήμερα οπότε πιστεύω θα χορταίνει καλύτερα. 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια, ελπίζω θα μ περάσει σύντομα, δόξα το θεό ο άντρας μου με βοηθάει τόσο πολύ με το σπίτι κ το μωρό που όλα είναι υπό έλεγχο κ ας είμαι εγώ στο κρεβάτι. 

@dobby Ναι το νιώθω κάπως βαρύ γ αυτό Μ είπε κ ο γιατρός να πάρω αντιβίωση. 

@Stalicha Όντως τα λοχεία δεν είναι τπτ εγώ πολύ αίμα είχα τις δύο πρώτες μερες. Τώρα φοράω τις Σάνι που λες αλλά ειλικρινά δεν είναι τίποτα το σπουδαίο. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ani ani είπε:

α τελεια στα ειπα γιατι εμενα δεν μου τα ειπε κανεις τοτε..και δεν προλαβα να κανω κ μαθηματα θηλασμου αφου γεννησα νωριτερα... εγω του δινω το novalac premium 1 που επισης εδιναν στο νοσοκομειο

εμας ευτυχως στο νοσοκομειο υπηρχε μια κοπελα που ετυχα κ στην βαρδια της στον πρώτο θηλασμο που ηταν πολυ προθυμη να κάτσει οση ωρα χρειαστει για να σου δειξει να το κανεις σωστα..τρωγαμε αρκετη ωρα μεχρι να το πιασει αλλα ειχε πολυ υπομονη η κοπελα κ μια ηρεμια που σε χαλαρωναν κ εσενα!ολες αυτο το γαλα παίρνετε ε?εγω ειπα αφου το επινε μια χαρα στο νοσοκομειο να μην της το αλλαξω!

1 ώρα πρίν, Stalicha είπε:

 

Κοριτσια πώς πατε με τα λοχεια?το εχω ενα αγχος καθως εγω με την περιοδο βασανιζομουν κ πονουσα παρα πολυ κ ειχα κ πολυ αιμα κ εκανα κ χαλια τα εσωρουχα μου.ζουσα ενα δραμα κ σκεφτομαι ποσο μεγαλο θα ειναι το δραμα που θα ζησω με τα λοχεια εχοντας παραλληλα να φροντιζω κ το μωρο! Χρησιμοποιειται τις σερβιετες sani για τη λοχεια?

εγω πολυ καλα...εχω ελαχιστη ροη..φοραγα στο νοσοκομειο της 2 πρωτες μερες παμπερς,μετα τις sani κ τωρα φοραω σερβιετες κλασσικες...

πρίν από 26 λεπτά , dobby είπε:

Ελενακι εγώ δε θέλω να ακούω για Θήλαστρο, θυμάμαι τα δύσκολα με την κόρη μου και δεν το θέλω καθόλου! Αν σε βολεύει όμως εσένα μην το σκέφτεσαι. Αρκεί να είσαι εσύ καλά και θα είναι και το μωρό. 

τοσο πολυ??εγω δοκίμασα κ του νοσοκομειου κ ηταν λιγο πιο δύσκολο αυτο που εχω ομως αυξανεις σιγα σιγα ταχυτητα οποτε αν νιωσω τραβηγμα καταλαβαινω οτι δεν εχω βαλει καλα τη ρωγα κ της αλλαζω θεση...συνηθως πλεον την βρισκω αμεσως κ ετσι αφου την πιασω σωστα δε με ποναει καθολου...σμρ εβαλα την μικρη στο στηθος κ επιασε απευθειας το στηθος..πιστευω οτι εχει βοηθησει το θηλαστρο που μ την τραβαει εξω κ ετσι βγαινει πιο ευκολα πλεον. 

αντε κοριτσια @Stella.T @Stalicha αντε κοριτσια να γεννησετε με το καλο να τα συζηταμε ολες παρεα!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Maria36Περαστικά Μαράκι ελπίζω να μην ταλαιπωρηθείς πολύ και να σου περάσει γρήγορα!! @elenakii22 Περιμένω πως και πως την Τρίτη σήμερα πήγα και για ντοπλερ όλα υπό έλεγχο και φυσικά ανυπομονώ και για όλα τα υπόλοιπα και να τα μοιραστώ μαζί σας! @dobby θέλει πολύ γάλα ο παιδαρος είμαι σίγουρη  Χαχαχα!!! @Stalicha πως είσαι;Τι κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

@Stella.T τι να σου πω?ολα το βραδυ υπεφερα.ειχα εντονους πονους περιοδου που δεν σταματουσαν, σε συνδυασμο με την μεση.ειχα εξουθενωθει τοσο πολυ που οταν ξαναξυπνησα στις 5 προσευχομουν να μην σπασουν τα νερα κ να μην ειναι ενδειξεις γεννας γτ δεν ειχα αλλο κουραγιο να ποναω ακομα. Οι πονοι διηρκησαν απο χθες το απογευματακι μεχρι σημερα το πρωι,ομως ηταν συνεχομενοι κ οχι διακοπτομενοι ωστε να χρειαστει να κρατησω ωρα.κατι αντιστοιχο ειχα κ την προηγουμενη βδομαδα που νομιζα πως θα γεννησω αλλα τελικα...τζιφος...Μαλλον ειναι τα προεορτια που λενε.ευχομαι μονο να μην παω ηδη εξουθενωμενη στο μαιευτηριο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Stalicha είπε:

@Stella.T τι να σου πω?ολα το βραδυ υπεφερα.ειχα εντονους πονους περιοδου που δεν σταματουσαν, σε συνδυασμο με την μεση.ειχα εξουθενωθει τοσο πολυ που οταν ξαναξυπνησα στις 5 προσευχομουν να μην σπασουν τα νερα κ να μην ειναι ενδειξεις γεννας γτ δεν ειχα αλλο κουραγιο να ποναω ακομα. Οι πονοι διηρκησαν απο χθες το απογευματακι μεχρι σημερα το πρωι,ομως ηταν συνεχομενοι κ οχι διακοπτομενοι ωστε να χρειαστει να κρατησω ωρα.κατι αντιστοιχο ειχα κ την προηγουμενη βδομαδα που νομιζα πως θα γεννησω αλλα τελικα...τζιφος...Μαλλον ειναι τα προεορτια που λενε.ευχομαι μονο να μην παω ηδη εξουθενωμενη στο μαιευτηριο!

Υπομονή βρε κορίτσι μου έρχεται η ωρα!!Γιατρός θα σε ξανά δει;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Stella.T είπε:

Υπομονή βρε κορίτσι μου έρχεται η ωρα!!Γιατρός θα σε ξανά δει;

Την Τριτη παλι αν δεν εχω γεννησει.για καρδιοτοκογραφο.για να δουμε μεχρι τοτε...Θα γεννηθει ψαρακι η μικρη ή κριος???:-P

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Stalicha είπε:

Την Τριτη παλι αν δεν εχω γεννησει.για καρδιοτοκογραφο.για να δουμε μεχρι τοτε...Θα γεννηθει ψαρακι η μικρη ή κριος???:-P

Ψαρακιιιι...Ψαρακιιιι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...