Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 46 λεπτά , dobby είπε:

Όπως και να εχει αυτή την εβδομάδα θα τελειώσουν τα βάσανα σου! Άντε πλησιάζεις!!

@elenakii22 τι χειρουργείο έκανες δλδ;; 

@Stella.T όλα καλά;;γυρίσατε σπίτι;;

εκοψαν τις θηλες κ τις τραβηξαν πιο εξω...καπως ετσι...με το θηλαστρο δεν τα παω καλα...στις 3 που εβγαλα ειχα μονο 10 κ απο τα δυο...μαλλον δεν εχω αλλο οποτε λεω να σταματησω..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια μου!Προσπαθώ να σας διαβάζω αλλά κάθε φορα που πάω να σας γράψω  κάτι γίνεται!!Είμαστε λίγο δύσκολα με την αϋπνία και δεν μπορώ να σηκώνομαι εύκολα!Ο μπέμπης μου είναι ένας γλύκας,ήσυχος πολύ! @dobby μου γυρίσαμε σπίτι μια  μέρα νωρίτερα γιατί δεν ήθελα να μείνω παραπάνω στην κλινική και πήρα το οκ και από τον γιατρό μου και από τον παιδίατρο!Μ αρέσει που έλεγα για δίαιτα δεν προλαβαίνω να φάω χαχαχα 

Just now, Stella.T είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!Προσπαθώ να σας διαβάζω αλλά κάθε φορα που πάω να σας γράψω  κάτι γίνεται!!Είμαστε λίγο δύσκολα με την αϋπνία και δεν μπορώ να σηκώνομαι εύκολα!Ο μπέμπης μου είναι ένας γλύκας,ήσυχος πολύ! @dobby μου γυρίσαμε σπίτι μια  μέρα νωρίτερα γιατί δεν ήθελα να μείνω παραπάνω στην κλινική και πήρα το οκ και από τον γιατρό μου και από τον παιδίατρο!Μ αρέσει που έλεγα για δίαιτα δεν προλαβαίνω να φάω χαχαχα 

Υπομονή και θετική ενέργεια στέλνω σε όλες σας!!!

Link to comment
Share on other sites

@Stella.T ειδες αϋπνία ε???κ μου ελεγαν κ εμενα πριν γεννηθει η μικρη κοιμήσου τωρα που μπορείς κ μου φαινοντουσαν υπερβολικοι!!

11 ώρες πρίν, Σμαραγδα 12 είπε:

Kalimera koritsia exo anxoti poly den exo statero kilo telefteo mou periodo 26 1 18 ekana b xoriaki kai itan 2500monades to ksanaekana2meres meta 3500 to ksana ekana 4meresmeta5000 sto ergastirio mou ipan eprepe na eixe dipliasti telo tin gnomi sas 

απο οσο ξερω απο ενα σημειο κ μετα δεν διπλασιάζεται απλα δεν ξερω απο ποτε ακριβως...ειναι μεγαλη η χοριακη σου οποτε ο γιατρος εχει εικονα για να σου πει τι ακριβως γινεται!μην αγχωνεσαι κ κλεισε απλα ενα ραντεβου στον γυναικολογο σου!

  • Ευχαριστώ 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , elenakii22 είπε:

@Stella.T ειδες αϋπνία ε???κ μου ελεγαν κ εμενα πριν γεννηθει η μικρη κοιμήσου τωρα που μπορείς κ μου φαινοντουσαν υπερβολικοι!!

Εγώ έλεγα εντάξει τι να κάνουμε δεν θα κοιμηθώ σιγά!!!Αλλαααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , Maria36 είπε:

Κ εγώ κορίτσια νυσταζωωωωω και φανταστείτε ότι το βράδυ σηκωνόμαστε εναλλάξ με τον άντρα μου, από Τετάρτη που ξεκινάει δουλειά να με δω...

εμεις σηκωνομαστε κ οι δυο σε καθε βαρδια χαχα...εμας εχει μια βδομαδα ακομα αδεια κ σκεφτομαι μετα ποσο διαφορετικα θα είναι...δεν εχει κανει κ καλο καιρο να πηγαιναμε καμια βολτα..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια false alarm τελικα.βεβαια δεν χανω τις ελπιδες μου γτ γενικα εχω πονους κ πετρωματα.μπορει να ειναι προ των πυλων ο τοκετος.αλλωστε εχω κ την αυριανη μερα!!!!αλλιως τι να κανουμε?απο τριτη που θα με πειραξει ο γιατρος!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Stalicha είπε:

Κοριτσια false alarm τελικα.βεβαια δεν χανω τις ελπιδες μου γτ γενικα εχω πονους κ πετρωματα.μπορει να ειναι προ των πυλων ο τοκετος.αλλωστε εχω κ την αυριανη μερα!!!!αλλιως τι να κανουμε?απο τριτη που θα με πειραξει ο γιατρος!

ειδες που ανησυχουσες οτι θα γεννησεις νωρις??τωρα ετσι οπως πας θα φτασεις 40++!!!!εγω πιστευω μεσα στη βδομαδα θα ερθει!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elenakii22 είπε:

εμεις σηκωνομαστε κ οι δυο σε καθε βαρδια χαχα...εμας εχει μια βδομαδα ακομα αδεια κ σκεφτομαι μετα ποσο διαφορετικα θα είναι...δεν εχει κανει κ καλο καιρο να πηγαιναμε καμια βολτα..

Εμείς αύριο το πρωί λέμε να κατέβουμε κάτω στην πόλη, θέλει να αγοράσει ρούχα για τη δουλειά και λέμε να πάρουμε και τη μπέμπα μαζί, αν είναι καλός ο καιρός, μακάρι να είναι!!! Εγώ δε θέλω να έρθει η Τεταρτη... Πείτε με χαζή αλλά όχι μόνο θα μ λείπει η βοήθεια με το το αλλά κ εκείνος θα είμαι μόνη μ όλη μέρα κ μέχρι να στρώσουν η βάρδιες μόνο 8ωρα δε θα κάνει, 12 ώρα κ βάλε...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elenakii22 είπε:

ειδες που ανησυχουσες οτι θα γεννησεις νωρις??τωρα ετσι οπως πας θα φτασεις 40++!!!!εγω πιστευω μεσα στη βδομαδα θα ερθει!

Ναι ουτως η αλλως την τριτη θα παρεμβει ο γιατρος με δαχτυλο κ θα δειξει...αν δεν παμε σε τοκετο με αυτον τον τροπο, θα παμε με προκληση την επομενη μερα.οποτε σιγουρα θα βγει αυτη τη βδομαδα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Maria36 είπε:

Εμείς αύριο το πρωί λέμε να κατέβουμε κάτω στην πόλη, θέλει να αγοράσει ρούχα για τη δουλειά και λέμε να πάρουμε και τη μπέμπα μαζί, αν είναι καλός ο καιρός, μακάρι να είναι!!! Εγώ δε θέλω να έρθει η Τεταρτη... Πείτε με χαζή αλλά όχι μόνο θα μ λείπει η βοήθεια με το το αλλά κ εκείνος θα είμαι μόνη μ όλη μέρα κ μέχρι να στρώσουν η βάρδιες μόνο 8ωρα δε θα κάνει, 12 ώρα κ βάλε...

κ εμενα μου κακοφαινεται τωρα που θα τελειωσει η αδεια...κ εμενα δουλευει 6ωρο ευτυχως αλλα βαλε κ το βραδυ που δεν εχεις βοηθεια γτ για να ξυπνησεις πρωι πρεπει να κοιμηθείς κιολας!!να την πατε βολτουλα...εμεις περιμενουμε να κανει μια καλη μερα πως κ πως...βεβαια δε δειχνει να εχει τοσο καλη μερα αυριο...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι δύσκολο μέχρι να συνηθίσουμε αλλά τι να κάνουμε... Σήμερα δε ξέρω τι έχει πάθει η μικρή αλλά από τις 9 το βράδυ δεν έχει κλείσει μάτι, γκρινιάζει συνέχεια, τ έχω παίξει δε ξέρω τ να κάνω. Κολικοί πρέπει να είναι αλλά την είχαν ηρεμήσει οι σταγόνες δε ξέρω τι την έπιασε σήμερα...Κ εμάς εδώ ενώ είχε ωραιο καιρό τώρα έβαλε πολύ αέρα δε μας βλέπω να την κάνουμε τη βόλτα το πρωϊ...

Link to comment
Share on other sites

@elenakii22 δεν το ήξερα ότι γίνεται αυτο, κοιτά να δεις! Όσο για το θηλαστρο τόσο έβγαζα Κι εγώ και σιγά σιγά τρίωρο το τρίωρο μέρα με τη μέρα είδα μεγάλη διαφορά. Ο,τι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα θα κανεις! 

@Stalicha άντε να γεννήσεις κι εσυ να λέμε για τς αϋπνίες . Πιστεύω ότι όταν σε πειράξει ο ντοκ τέλος, θα γεννήσεις σε ώρες!

@Stella.T κανένας δεν μπορεί να σε προετοιμάσει για την έλλειψη ύπνου, πρέπει να το ζήσεις ! Πάντως δε θα ξανακοιμηθουμε όποτε ας το συνηθίσουμε. Τώρα γιατι πεινανε, αργότερα γιατι θα βγάζουν δόντια η θα ειναι άρρωστα και πιο μετά γιατι θα βγαίνουν και θα αργούν να γυρίσουν το βράδυ! Εγώ πάντως έχω αρχίσει δίαιτα :mad:

Εμενα ο σύζυγος κορίτσια ειναι ελεύθερος επαγγελματίας όποτε μόνο τα σκ εχουμε αναγκαστικά. Τα βραδιά μονη τα περνάω με το μωρο καθώς ο άντρας μου κοιμάται με την κόρη μας συν ότι ξυπνάει το πρωί για τη δουλειά. Η κόρη μας πάλι εχε δυο βραδιά εκεί που είχε κοιμηθεί το μωρό  που ξύπνησε στις 3 το πρωί και ξανά κοιμήθηκε στις 7. Κολαση!

  • Μου αρέσει 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε κοριτσια????βλεπω αυπνες ολες ειμαστε!!εμας πρεπει να εχει κρυωσει η μικρη κ περιμενω την παιδιατρο να ερθει να την δει...ειχαμε κ εμεις δυσκολο βραδυ...οχι γτ εκλαιγε αλλα ηταν πολυ ανησυχη,αναπνεει κ περιεργα...περιμενω να δω τι θα μας πει η γιατρος..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλημέρα,  καλή εβδομάδα! 

Κι εμείς εδώ είχαμε δύσκολο βράδυ,  μάλλον την πείραξε ο μπακαλιάρος που εφαγα και δύο φορές έκανε κακά της και λερωθηκαν φορμακια ζιπουνακια,  χαμός.Κι αυτή πολύ ανησυχη, το πρωί κοιμήθηκε η καυμενη κι εγώ μαζί. Εμένα ο αντρας μου ξυπνάει πολύ νωρίς, αλλά μεσημέρι είναι στο σπίτι.Το βράδυ πολλές φορές ξυπνάει , μερικές φορές τον αφήνω όμως να κοιμηθεί γιατί Λυπάμαι που σηκώνεται στι εξιμιση κάθε μέρα. 

Για τα λερωμένα ρουχαλάκια δοκιμάστε πριν τα βάλετε στο πλυντηριο να τα τριβετε με μια πλάκα πράσινο σαπούνι,  εξαψανιζει όλους τους λεκέδες :-)

  • Μου αρέσει 1

g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...