Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

@Stalicha Αφού μαζί δεν γεννησαμε θα κάνω άλλη πρόβλεψη!Θα πω 30 Μαρτίου θα την κρατάς αγκαλιά,30 Μαρτίου ήταν η δικιά μου πητ! 

@dobby Λογικό να νιώθεις τύψεις αλλά σκέψου και εσύ το μετά!!Υπομονή,εμείς με ένα δεν τα καταφέρνουμε φαντάζομαι εσύ με 2!

@Maria36 Δεν έχω καταφέρει να τον κάνω μόνη μου μπάνιο!Φοβάμαι πάρα πολύ!

@elenakii22 Πολύ χαίρομαι που πήρε βάρος η μικρούλα σου  και όλα είναι καλά!! 

Εγώ κορίτσια μου χθες έβγαλα τα ράμματα.Είμαι καλύτερα αλλά έχω ζαλάδες που μου είπε ο γιατρός είναι λόγω χαμηλής πίεσης.Τον μπέμπη τον ταΐζω ανα 3 ώρες και το βράδυ ξυπνάω μόνο μια φορά.Αλλά ξανά λέω και ας είμαι κουραστική δεν αντέχω την αϋπνία!!!!!Με τα λοχεια πως τα πάτε;;;Εγώ εδώ και 2 μέρες δεν έχω καθόλου αιμα και έχει 8 μέρες που γέννησα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Stella.T Κ εγώ φοβόμουν αλλά τι να έκανα που η κυρία είχε γίνει χάλια και ήμουν μόνη μου. Εγώ έχω 20 μέρες που γέννησα κ μπορεί 3-4 μέρες να μην έχω καθόλου αιμαι κ μετά τσουπ ξαναεχω όχι πολύ αλλά έχω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Maria36 και εγώ τα ίδια με τα λοχεια, μες στη μέρα δεν έχω και μπορεί ένα πρωί να έχω. Ο, τι να ναι! Είδες αν κοιμάσαι; άλλος άνθρωπος είσαι! Εγώ πάλι θέλω να φάω σαν άνθρωπος! Οπότε τον αφήνω κάτω για να φάω ξανακλαιει! :shock:

@Stella.T τι ωραίο πρόγραμμα έχετε βάλει 8 ημερών μωράκι;; μπράβο σας! Η αϋπνία δεν παλεύεται, κλείνουν τα μάτια μου και νομίζω θα μου πέσει καμία μέρα. Τον βάζω όμως και θηλάζει ξαπλωτος οπότε εκεί κάτι κάνουμε από ξεκούραση.

@Stalicha θα στα έχουμε όλα έτοιμα. Όπως βλέπεις όμως μην ανυπομονεις να γεννήσεις η έστω κοιμήσου τώρα όσο μπορείς! 

  • Μου αρέσει 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάνει κ το άλλο όταν ξαπλώσουμε και πάω να πάρω αγκαλιά τον άντρα μου ουρλιάζει κοιμάται δεν κοιμάται το κανει συνέχεια αφου έχω αρχίσει και σκέφτομαι οτι δεν είναι τυχαίο :P Αυτό με τα λοχεία πια τζάμπα κ η χαρά που θα πάρει όταν είδα ότι δεν είχα αίμα!!!

@Stalicha Κοιμήσου τώρα που μπορείς όντως και εγώ δεν κοιμόμουν και τώρα που θέλω δε μπορώ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@dobby Μόνος του το έβαλε!!Είναι πολύ καλό το παιδάκι μου αφού!Εγώ φοβάμαι να τον έχω τέρμα ξαπλωτο γιατί είναι πολύ λαιμαργος και πνίγεται!Μακάρι να συνεχίσει έτσι και να τον θηλάσω πολύ καιρό! @Maria36 η μικρή είναι ζηλιάρα Χαχαχα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Stella.T αν τον θηλάζεις ξαπλωτό θα είναι γυρισμένος στο πλάι προς τα σένα οπότε δε θα πνίγει! Ααα κάπου διάβασα ότι  για να διατηρήσεις γαλουχία πρεπει να κάνεις οκτώ έως δέκα θηλασμους τη μέρα και κάποιους το βράδυ που η προλακτινη είναι στα ύψη. Οπότε έχε το νου σου μην πέσεις κάτω από αυτόν τον αριθμό αν θες να συνεχίσεις με θηλασμό. 

@Maria36 και εμένα μου τη δίνουν πολύ τα λοχεια. Επίτηδες το κάνει η μικρή σου στάνταρακι χαχα! 

 

  • Χαχα 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ με λοχεια ακόμα έχω κάτι καφέ κίτρινα,  όμως είχα αίμα δύο εβδομάδες συνέχεια αφού γεννησα. 

Εγώ ποναω πολυ στην μέση,  πλάτη,  χέρια,  κι από χθες βράδυ πονοκέφαλο. Παίρνω ντεπόν και ισιωνω λίγο αλλά τα έχω παίξει κι εγώ,  παρόλο που έχουμε ένα καλό πρόγραμμα από την αρχη με γεύματα ανα τρίωρο και το βράδυ μπορεί και 4 ωρες.Σήμερα το απόγευμα όμως ανά δίωρο κλαιει και την βάζω στο στηθος, αν πάει έτσι το βράδυ αλίμονο μου.

dobby Περαστικά και κουράγιο! Δύσκολα πρέπει να είναι με δύο παιδιά. 

  • Μου αρέσει 3

g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, επιτέλους κοιμήθηκα σερί 5 ώρες!!! Η μικρή έφαγε από το μπουκάλι δικό μου γάλα στις 12 το βράδυ 100 ml, στη μία γκρινιαζε δεν είχε κοιμηθει την έβαλα στο στήθος θήλασε περίπου μισή ώρα, αλλά κ πάλι δεν κοιμόταν μετά έκλαιγε σταματούσε κ συνεχίσαμε έτσι μέχρι τις 2 κ κάτι που της έδωσα πια 60 ml ξένο γτ εγώ δεν έβγαζα (έχω λίγο γάλα από ότι μου είπε ο γιατρός κ η μαία) με τα πολλά την κοιμησα 2:40 είναι 7:40 κ δεν έχει ξυπνήσει ακόμα. Τώρα βέβαια έχω τ άλλο θέμα δε ξέρω να την ξυπνήσω να φάει ή να περιμενω να ξυπνήσει μόνη της???

Τελικά οσο σκεφτόμουν να τη ξυπνησω η όχι ξύπνησε μόνη της. :P

 

@dobby Ρωτάω εσένα την έμπειρη, τα νύχια της πως θα της τα κόψω φοβάμαι...

Link to comment
Share on other sites

@Maria36 Τα νύχια της μπορείς να τα λιμαρεις με κάτι μικρούλες ειδικες λιμες δεν χρειάζεται να τα κόψεις είναι μικρούλα ακόμα...Έτσι ξέρω εγώ η άπειρη! 

Εγώ είμαι χάλια ψυχολογικά από χθες,ο μικρούλης μου πνίγεται με το γάλα,με τα σάλια του και μου έχει δημιουργήσει τρελό άγχος 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 53 λεπτά , Stella.T είπε:

@Maria36 Τα νύχια της μπορείς να τα λιμαρεις με κάτι μικρούλες ειδικες λιμες δεν χρειάζεται να τα κόψεις είναι μικρούλα ακόμα...Έτσι ξέρω εγώ η άπειρη! 

Εγώ είμαι χάλια ψυχολογικά από χθες,ο μικρούλης μου πνίγεται με το γάλα,με τα σάλια του και μου έχει δημιουργήσει τρελό άγχος 

Είναι τεράστια γενικά είχε πολύ μακριά νύχια από τη μέρα που γεννήθηκε μου είχε πει μια μαία ότι θα της τα κόψει αλλά δεν ξαναεμφανίστηκε, θα δω αν βρω τις λίμνες που λες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Maria36 είπε:

Είναι τεράστια γενικά είχε πολύ μακριά νύχια από τη μέρα που γεννήθηκε μου είχε πει μια μαία ότι θα της τα κόψει αλλά δεν ξαναεμφανίστηκε, θα δω αν βρω τις λίμνες που λες.

Χαχαχα @Stella.T ούτε καν! Σιγά την εμπειρια! Απλά κάπου το διάβασα και το εφαρμόζω. Αν πνίγεται δες μήπως έχεις μεγάλη ροή και θηλασε τον σε θέση που το κεφάλι του να είναι ψηλά σχετικά. Επίσης δοκίμασε να βγάλεις λίγο με το χέρι πρώτα και μετά να προσφέρεις.

@Maria36 είναι αυτές οι λίμες που λέει η Στέλλα αλλιώς μην τα κόψεις. Και εμένα είχε μακρυά νύχια αλλά δεν τα έχω πειράξει ακόμα, κόβονται μόνα τους τόσα λεπτά που είναι. Η λύση που κάνω ακόμα στην κόρη μου πάντως είναι να της τα κόβω στον ύπνο που είναι χαλαρή και δεν υπάρχει κίνδυνος να την τραυματισω. Δοκίμασε να της τα κόψεις στον ύπνο της.

@Elise76 σε ευχαριστώ πολύ, είναι όντως πολύ δύσκολο να βλέπεις το παιδι σου να λιώνει από τη ζηλεια και ουσιαστικά να μην μπορείς να το βοηθήσεις. 

  • Μου αρέσει 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, dobby είπε:

Χαχαχα @Stella.T ούτε καν! Σιγά την εμπειρια! Απλά κάπου το διάβασα και το εφαρμόζω. Αν πνίγεται δες μήπως έχεις μεγάλη ροή και θηλασε τον σε θέση που το κεφάλι του να είναι ψηλά σχετικά. Επίσης δοκίμασε να βγάλεις λίγο με το χέρι πρώτα και μετά να προσφέρεις.

@Maria36 είναι αυτές οι λίμες που λέει η Στέλλα αλλιώς μην τα κόψεις. Και εμένα είχε μακρυά νύχια αλλά δεν τα έχω πειράξει ακόμα, κόβονται μόνα τους τόσα λεπτά που είναι. Η λύση που κάνω ακόμα στην κόρη μου πάντως είναι να της τα κόβω στον ύπνο που είναι χαλαρή και δεν υπάρχει κίνδυνος να την τραυματισω. Δοκίμασε να της τα κόψεις στον ύπνο της.

@Elise76 σε ευχαριστώ πολύ, είναι όντως πολύ δύσκολο να βλέπεις το παιδι σου να λιώνει από τη ζηλεια και ουσιαστικά να μην μπορείς να το βοηθήσεις. 

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι για τις συμβουλές!!Με έχει αγχωσει όλο αυτό είμαι και μόνη!Πριν έβγαλε γάλα από την μύτη έτσι στο άκυρο ενώ κοιμόταν δεν τον ταιζα και μετά έβγαζε σάλια πήρα τον παιδίατρο πανικόβλητη μου είπε κρατάει γάλα στον οισοφάγο γι αυτό και να τον αφήνω να ρευεται!Τώρα σταμάτησα να κλαίω τον ταισα και κάνει νανι!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stella.T είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι για τις συμβουλές!!Με έχει αγχωσει όλο αυτό είμαι και μόνη!Πριν έβγαλε γάλα από την μύτη έτσι στο άκυρο ενώ κοιμόταν δεν τον ταιζα και μετά έβγαζε σάλια πήρα τον παιδίατρο πανικόβλητη μου είπε κρατάει γάλα στον οισοφάγο γι αυτό και να τον αφήνω να ρευεται!Τώρα σταμάτησα να κλαίω τον ταισα και κάνει νανι!

Αυτό θα σου έλεγα, συνήθως όταν βγάζουν γουλιες δεν έχουν ρευτει καλά! Να τον αφήνεις να ρευεται και θα το ελαττώσει. Πάντως μην ανησυχείς, δεν πνίγονται τόσο εύκολα, αλήθεια! Ειναι τρομακτικό αλλά δε συμβαίνει συχνά!  Ακόμα και ανάσκελα να είναι με το κεφάλι μπροστά,  γυρίζουν στο πλάι και βγάζουν τη γουλιά! 

  • Ευχαριστώ 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...