Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Alex@ είπε:

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

      Δεν έχεις πρόβλημα, άλλωστε θα γίνει πριν την ετ. Απλά κλείσε ραντεβού να προλάβεις.

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

On 26/9/2017 at 0:34 ΠΜ, Dwra dwra είπε:

Κάναμε και εμείς την αυχενική διαφάνεια όλα καλά πήγαν και οι αιματολογικές δεν μας ειπαν τι είναι βέβαια ειπαν πως είναι πολύ νωρίς !!ποσο εβδομάδων είστε;;

εγω ειμαι 14+6 ραντεβου εχω αυριο!11+5 εκανα αυχενικη μας ειπε κατα 80% κοριτσι αλλα σιγουρα θα μας πει στο αυριανο ραντεβού!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

εγω ειμαι 14+6 ραντεβου εχω αυριο!11+5 εκανα αυχενικη μας ειπε κατα 80% κοριτσι αλλα σιγουρα θα μας πει στο αυριανο ραντεβού!

Εγώ είμαι 13+5 είναι νωρις είπε να μας πει ακόμα αλλά δεν πειράζει γερο ν είναι και οτι να ναι!!!πως πάτε απο συμπτώματα;;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γεια σας! Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα του Papp a και έχουν ως εξής:

τρις 21. 1/14000

τρις 18. 1/30000

τρις 131/100000 

επειδη δεν τις έχω παει ακόμα στο γιατρό μου καλές δεν σας φαίνονται; 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, maria1988 είπε:

Κορίτσια μου γεια σας! Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα του Papp a και έχουν ως εξής:

τρις 21. 1/14000

τρις 18. 1/30000

τρις 131/100000 

επειδη δεν τις έχω παει ακόμα στο γιατρό μου καλές δεν σας φαίνονται; 

 

 

εμενα μ φαινονται μια χαρα!!!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! Τι κάνετε; Εγώ είμαι στο μικροβιολογικο για την καταραμένη καμπύλη γλυκόζης και δεν περνάει η ώρα. Ραντεβού με το γιατρό έχω σε πέντε μέρες! 

Ελενακι πες μας νέα από το γιατρό σήμερα! 

Δώρα από συμπτώματα, τίποτα πλέον. Εσύ;; 

Μαρία μια χαρά φαίνονται τα αποτελέσματα της Papp a, λογικά θα σου βγάλει το συνδυαστικο αποτέλεσμα με το υπερηχογραφημα που θα είναι και το τελικό. 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , dobby είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Τι κάνετε; Εγώ είμαι στο μικροβιολογικο για την καταραμένη καμπύλη γλυκόζης και δεν περνάει η ώρα. Ραντεβού με το γιατρό έχω σε πέντε μέρες! 

Ελενακι πες μας νέα από το γιατρό σήμερα! 

Δώρα από συμπτώματα, τίποτα πλέον. Εσύ;; 

Μαρία μια χαρά φαίνονται τα αποτελέσματα της Papp a, λογικά θα σου βγάλει το συνδυαστικο αποτέλεσμα με το υπερηχογραφημα που θα είναι και το τελικό. 

καλημερα!!!ποτε ειναι να κανουμε καμπυλη??

εγω πηγα στο γιατρο ολα καλα!120γραμμαρια και 10εκατοστα ειναι το κοριτσι μας!θα ξαναπαω σε ενα μηνα!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλημερα!!!ποτε ειναι να κανουμε καμπυλη??

εγω πηγα στο γιατρο ολα καλα!120γραμμαρια και 10εκατοστα ειναι το κοριτσι μας!θα ξαναπαω σε ενα μηνα!!

Να σου πω την αλήθεια, στην προηγούμενη εγκυμοσύνη την είχα κάνει στον 6ο, δεν ξέρω για ποιο λόγο με έβαλε να την κάνω τόσο νωρίς αυτή τη φορά. Βέβαια έκανα τη μικρή καμπύλη, αυτή της μιας ώρας ενώ την άλλη φορά είχα κάνει τη δίωρη. Σε κάθε περίπτωση θα στη ζητήσει ο γιατρός σου όταν έρθει η ώρα!

Τελεια τα νέα της μπέμπας, 120 γρ και 10 εκατοστά, ολόκληρος κοριτσαρος! :)


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 30/9/2017 at 8:42 ΠΜ, dobby είπε:

Να σου πω την αλήθεια, στην προηγούμενη εγκυμοσύνη την είχα κάνει στον 6ο, δεν ξέρω για ποιο λόγο με έβαλε να την κάνω τόσο νωρίς αυτή τη φορά. Βέβαια έκανα τη μικρή καμπύλη, αυτή της μιας ώρας ενώ την άλλη φορά είχα κάνει τη δίωρη. Σε κάθε περίπτωση θα στη ζητήσει ο γιατρός σου όταν έρθει η ώρα!

Τελεια τα νέα της μπέμπας, 120 γρ και 10 εκατοστά, ολόκληρος κοριτσαρος! :)

μηπως εχεις θεμα γενικα κ το κάνει προληπτικα?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!χθες πήγαμε και ακουσαμε το μωρο όλα μια χαρά εσείς πως πάτε;;μέσα στο μήνα έχουμε και υπέρηχο πως και πως περιμένω γιατί ο γιατρός μου δεν έχει στο γραφείο του!

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

μηπως εχεις θεμα γενικα κ το κάνει προληπτικα?

Έχει ο μπαμπάς μου διαβήτη τύπου 2 αλλά ευτυχώς εγώ μέχρι τώρα δεν έχω εμφανίσει, ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα θέμα με το σάκχαρο. Πήρα τα αποτελέσματα σήμερα, βγήκε πολύ καλή και αυτή η εξέταση οπότε όλα καλά.

@Dwra dwra. Με το καλό να δεις το μωρό σου! 

  • Μου αρέσει 3

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα πως πάτε κορίτσια;;εγώ γενικά νομιζω πως κουραζομαι παρα πολύ στην πρωτη μου  εγκυμοσύνη δεν ένιωθα τόσο κούραση απο οτι θυμάμαι β επιπέδου ποτε σας έχει δώσει να κάνετε;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Dwra dwra είπε:

Καλημέρα πως πάτε κορίτσια;;εγώ γενικά νομιζω πως κουραζομαι παρα πολύ στην πρωτη μου  εγκυμοσύνη δεν ένιωθα τόσο κούραση απο οτι θυμάμαι β επιπέδου ποτε σας έχει δώσει να κάνετε;

Καλημέρα και συγγνώμη για την παρέμβαση αλλά ήμουν στο πρώτο μανούλα μαρτίου  και ταυτίστηκα :). Ο β' υπέρηχος γίνεται μετά την 21η συνήθως. 

Για την καμπύλη που έκανες -επειδή έχω διαβήτη κύησης- ξέρεις αν θα την επαναλάβεις; Εγώ γνωρίζω ότι είναι ενδεικτική στο τέλος του β' τριμήνου γιατί τότε αυξάνονται οι ανάγκες του εμβρύου. Όπως και να χει ελπίζω να μη σου χρειαστεί γιατί πολύ ζόρικη διαδικασία.

Καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες εύχομαι κορίτσια :-D

  • Μου αρέσει 1

zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Dwra dwra είπε:

Καλημέρα πως πάτε κορίτσια;;εγώ γενικά νομιζω πως κουραζομαι παρα πολύ στην πρωτη μου  εγκυμοσύνη δεν ένιωθα τόσο κούραση απο οτι θυμάμαι β επιπέδου ποτε σας έχει δώσει να κάνετε;

καλησπέρα!!!!κ εγω εχω αρχισει κ κουραζομαι λιγο παραπανω!εμεις β επιπεδου θα κανουμε μεσα νοεμβρη!εσυ?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλησπέρα!!!!κ εγω εχω αρχισει κ κουραζομαι λιγο παραπανω!εμεις β επιπεδου θα κανουμε μεσα νοεμβρη!εσυ?

Καλησπέρα μου έχει δώσει 20 Νοεμβρίου λογικά αυτή την εβδομαδα θα μάθουμε και τι έχω εσένα σου έχουν πει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Εμείς έχουμε ΠΗΤ υπέρηχογραφικη στις 12/4 αλλά λόγω Καισαρικης έτσι γεννήσαμε και το πρώτο μας μωρό μας βλέπω για τέλη Μαρτίου !! Στην αυχενική ο γιατρος μας είπε αγόρι και φάνηκε  σίγουρος! Έχουμε ξεκινήσει και ψωνίζουμε για αγόρι ήδη ελπίζω να μην έχει κάνει κανένα λάθος! Γεννάμε στο μητέρα καλή επιτυχία και Καλή συνέχεια σε όλες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...