Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Alex@ είπε:

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

      Δεν έχεις πρόβλημα, άλλωστε θα γίνει πριν την ετ. Απλά κλείσε ραντεβού να προλάβεις.

παχυ ενδομητριο


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα,σημερα πηγα γυναικολογο για ελεγχο και μου ειπε οτι ολα ειναι καθαρα και το ενδομητριο ειναι παχυ που σημαινει οτι θα μου ερθει η περιοδος. Τελευταια εμμηνος ρυση ηταν 14/7 με κυκλο 33 ημερων κατα μεσο ορο..υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης και να μην ερθει τελικα η ακατανομαστη ή να το ξεχασω αυτο το ενδεχομενο;

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου Χριστίνα!

Όταν πήγα για υπέρηχο πριν λίγους μήνες μου είχε πει κι εμένα ότι έχω παχύ ενδομήτριο που σημαίνει ότι είχα κάνει ωορρηξία (τον υπέρηχο έκανα 16η μέρα σε κύκλο 28 ημερών, δηλαδή 14η μέρα είχα κάνει ωορρηξία). Νομίζω ότι το ενδομήτριο 'παχαίνει' για να επιτρέψει την εμφύτευση και αν δεν γίνει, τότε απορρίπτεται η επάνω μεμβράνη -να το πω έτσι- με την περίοδο. Τώρα σε κύκλο 33 ημερών εσύ πήγες 35η δηλαδή θεωρητικά έχεις 2 μέρες καθυστέρηση; Δεν ξέρω να σου πω σε περίπτωση εγκυμοσύνης αν θα μπορούσε να δει σάκο, νομίζω ότι είναι νωρίς. Όπως και να'χει μπορείς να το ελέγξεις με τεστ ή χοριακή. Σου εύχομαι καλή επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπες στο.γιατρο ότι έχεις καθυστέρηση μήπως μπορούσε να δει κάτι;νομίζω μπορούν να δουν κάτι αλλιώς θα σε έστελνε για χοριακη .μπορείς όμως όντως να το ελέγξεις και απο μόνη σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μου ειπε οτι αν εχει γινει συλληψη δεν θα φαινονταν γιατι ειναι νωρις,εχω μονο 3 μερες καθυστερηση..δεν ειπε κατι αλλο βιαζονταν (δημ.νοσοκομειο)..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, xristina86 είπε:

Μου ειπε οτι αν εχει γινει συλληψη δεν θα φαινονταν γιατι ειναι νωρις,εχω μονο 3 μερες καθυστερηση..δεν ειπε κατι αλλο βιαζονταν (δημ.νοσοκομειο).

Υπάρχει πιθανότητα να είσαι έγκυος.Κάνε ένα τεστάκι ή χοριακή!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια,ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας,θα περιμενω λιγες μερουλες ακομα κι αν μεχρι την αλλη Πεμπτη δεν ερθει (που να μην ερθει) θα παω την Παρασκευη για μια χοριακη..δεν θελω να απογοητευτω..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οχι δεν μου ηρθε ακομα,ουτε ιχνος αλλα με πονουν φριχτα οι θηλες μου οποτε ειναι θεμα χρονου.. Δεν μπορω να πω οτι προσπαθουμε εχουμε εντελως ελευθερες επαφες αλλα οχι εντατικες το κανουμε δλδ 4 φορες τον μηνα κατα μεσο ορο..γενικα το απεφευγα το σπορ στις κρισιμες μερες αλλα σε αυτον τον κυκλο με ειχε πιασει εξαρση...χαχαχαχα...εχουμε 5-6 χρονια ελευθερες επαφες..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , xristina86 είπε:

Οχι δεν μου ηρθε ακομα,ουτε ιχνος αλλα με πονουν φριχτα οι θηλες μου οποτε ειναι θεμα χρονου.. Δεν μπορω να πω οτι προσπαθουμε εχουμε εντελως ελευθερες επαφες αλλα οχι εντατικες το κανουμε δλδ 4 φορες τον μηνα κατα μεσο ορο..γενικα το απεφευγα το σπορ στις κρισιμες μερες αλλα σε αυτον τον κυκλο με ειχε πιασει εξαρση...χαχαχαχα...εχουμε 5-6 χρονια ελευθερες επαφες..

Αυτο να ξερεις ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης. Γιατι δεν κανεις ενα τεστ?? Εγω πιστευω εισαι εγκυος

Link to comment
Share on other sites

Απο την μια ειναι το συναισθημα που μου λεει οτι εχω πολλα συμπτωματα που θα μπορουσαν να ειναι εγκυμοσυνης κι οτι πρεπει αυριο να κανω την χοριακη απο την αλλη ειναι η λογικη που μου λεει οτι θα ερθει η περιοδος μην τρελενεσαι και τα συμπτωματα ειναι της περιοδου..και σκεφτομαι και το ενδεχομενο να μεγαααλωσεε τοοοσοοο πολυ ο κυκλος μου και το παχυ ενδομητριο να ηταν λογω οωρηξιας κι ας μην εχω υγρα που να δειχνει κατι τετοιο..σκετη παρανοια στο μυαλο μου οπως καταλαβαινεις..χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , xristina86 είπε:

Απο την μια ειναι το συναισθημα που μου λεει οτι εχω πολλα συμπτωματα που θα μπορουσαν να ειναι εγκυμοσυνης κι οτι πρεπει αυριο να κανω την χοριακη απο την αλλη ειναι η λογικη που μου λεει οτι θα ερθει η περιοδος μην τρελενεσαι και τα συμπτωματα ειναι της περιοδου..και σκεφτομαι και το ενδεχομενο να μεγαααλωσεε τοοοσοοο πολυ ο κυκλος μου και το παχυ ενδομητριο να ηταν λογω οωρηξιας κι ας μην εχω υγρα που να δειχνει κατι τετοιο..σκετη παρανοια στο μυαλο μου οπως καταλαβαινεις..χαχαχαχαχα

Πρεπει να πας για χοριακη αυριο ναι. Κ πρεπει να ξερεις για να αρχισεις κ να προσεχεις κυριως τα σαλατικα η το φαγητο απεξω ειναι επικυνδινα γιαυτο καλητερα να μαθεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...