Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Απριλίου 2018


Anna Kal

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε? Καλώς όρισες Vivian86 με το καλό το μωράκι σου! Και εγώ θα έκανα ξανά την εξέταση οπως είπαν τα κορίτσια. 

Εγώ είμαι ξάπλα κορίτσια με αποκόλληση και αίμα, ελπίζω να πάνε όλα καλά στο τέλος. Έχω φοβηθεί ειδικά σήμερα που είχα και πηγματα αιματος. Ό γιατρός λέει το μωρό είναι καλά και ελπίζω να εχει δικαιο


nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 440
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 45 λεπτά , Guinevere είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε? Καλώς όρισες Vivian86 με το καλό το μωράκι σου! Και εγώ θα έκανα ξανά την εξέταση οπως είπαν τα κορίτσια. 

Εγώ είμαι ξάπλα κορίτσια με αποκόλληση και αίμα, ελπίζω να πάνε όλα καλά στο τέλος. Έχω φοβηθεί ειδικά σήμερα που είχα και πηγματα αιματος. Ό γιατρός λέει το μωρό είναι καλά και ελπίζω να εχει δικαιο

Αχ κοριτσι μου καλημερα ολα καλα θα πανε μην ανησυχεις κανε οτι σου ειπε ο γιατρος σου!Ετσι στα καλα καθουμενα εγινε;

Εγω καλα κοριτσι μου εδω ησυχα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Guinevere καλημερα ! Σε ποια βδομαδα εισαι και ειδες πηγματα ; Ολα καλα θα πανε μην ανησυχείς!! Κορίτσια μου σας ευχαριστω για το ενδιαφέρον ! Τι αγωνίες τραβάμε για να γίνουμε μανούλες ! Έκανα την επαναληπτική χτες και περιμένω αποτελέσματα αυριο ! Ειναι στατιστικά αυτα τα τεστ και σε τρελαίνουν !! ΔΕν εχω καμια ιδιαίτερη προσδοκία νομιζω οτι πλέον η αμνιο ειναι μονόδρομος .. Μίλησα με κάποιες κοπέλες στην ηλικία μου , που βγήκαν παρόμοιοι δείκτες στο papp-a έκαναν την αμνιο κ ολα καλα... Απλα φοβαμαι γενικά κ ειναι κ αυτός ο μήνας που μεσολαβεί μες στην αβεβαιότητα ...  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Vivian1986 είπε:

Guinevere καλημερα ! Σε ποια βδομαδα εισαι και ειδες πηγματα ; Ολα καλα θα πανε μην ανησυχείς!! Κορίτσια μου σας ευχαριστω για το ενδιαφέρον ! Τι αγωνίες τραβάμε για να γίνουμε μανούλες ! Έκανα την επαναληπτική χτες και περιμένω αποτελέσματα αυριο ! Ειναι στατιστικά αυτα τα τεστ και σε τρελαίνουν !! ΔΕν εχω καμια ιδιαίτερη προσδοκία νομιζω οτι πλέον η αμνιο ειναι μονόδρομος .. Μίλησα με κάποιες κοπέλες στην ηλικία μου , που βγήκαν παρόμοιοι δείκτες στο papp-a έκαναν την αμνιο κ ολα καλα... Απλα φοβαμαι γενικά κ ειναι κ αυτός ο μήνας που μεσολαβεί μες στην αβεβαιότητα ...  

Και εγω διαβασα οτι το τεστ PAPP-a δεν ειναι αξιοπιστο..τις περισσότερες φορές κανουν οπως λες την αλλη εξεταση κ ειναι ολα μια χαρα:) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Anna Kal είπε:

Αχ κοριτσι μου καλημερα ολα καλα θα πανε μην ανησυχεις κανε οτι σου ειπε ο γιατρος σου!Ετσι στα καλα καθουμενα εγινε;

Εγω καλα κοριτσι μου εδω ησυχα...

Ξύπνησα τη δευτερα με αίμα αννα μου ούτε πόνο ούτε τπτ πανικοβληθηκα με έβαλε ξάπλα σταμάτησε. Τρίτη με είδε, εντόπισε αποκόλληση και Τετάρτη πρωί πάλι αίμα είχα, τώρα έχω μόνο καφέ ελπίζω να μην ξαναδώ κόκκινο. Κούραση μου είπε αλλά εγώ δεν ένιωσα να κουράζομαι τι να πω, καλά να είναι το μωρο μου και τπτ αλλο δε θέλω.

1 hour ago, Vivian1986 είπε:

Guinevere καλημερα ! Σε ποια βδομαδα εισαι και ειδες πηγματα ; Ολα καλα θα πανε μην ανησυχείς!! Κορίτσια μου σας ευχαριστω για το ενδιαφέρον ! Τι αγωνίες τραβάμε για να γίνουμε μανούλες ! Έκανα την επαναληπτική χτες και περιμένω αποτελέσματα αυριο ! Ειναι στατιστικά αυτα τα τεστ και σε τρελαίνουν !! ΔΕν εχω καμια ιδιαίτερη προσδοκία νομιζω οτι πλέον η αμνιο ειναι μονόδρομος .. Μίλησα με κάποιες κοπέλες στην ηλικία μου , που βγήκαν παρόμοιοι δείκτες στο papp-a έκαναν την αμνιο κ ολα καλα... Απλα φοβαμαι γενικά κ ειναι κ αυτός ο μήνας που μεσολαβεί μες στην αβεβαιότητα ...  

12+6 ειμαι σήμερα που τα είδα Βίβιαν μου. Καλά αποτελέσματα στο επαναληπτικό όλα να είναι καλά αυτή τη φορά! Αν χτυπά ξύλο επιμένει για αμνιοπαρακεντηση ο γιατρός σου άπλα ξάπλα θα είσαι και ξεκούραστη συνεχώς και όλα καλά θα πάνε.  Στατιστικη είναι η αυχενικη το 1/69 Δεν πάει να πει ότι έχει θεμα το μωρακι

  • Μου αρέσει 1

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Vor 57 Minuten sagte Vivian1986:

Also lest du und vertraust mir nicht Und was wollen sie dann und wir sind verrückt?

Ελα μου ντε λες κ δεν εχουμε αρκετο αγχος απογια μονες μας!!!Βρε κοριτσιαμου παρεπιπτοντως νιωθετε τιποτα στις κοιλιτσες σας;

vor 1 Minute sagte Guinevere:

Ihr Bein mit dem Blut in den meinem Kopf aufgewacht, schmerz noch Panik, ihr hat es niedergeschlagen. Dienstag sah mich, entdeckte Ablösung und Mittwochmorgen wieder hatte ich Blut, jetzt habe ich nur ich Ich bin nicht wieder rot sehen.Sie waren in ihrer Mitte, und sie waren nicht in ihrer Mitte, und sie wurden ihnen geboren, und sie waren Kinder und ihre Wollen.

12 + 6 Ich bin heute, als ich meinen Vivian sah. Gute Ergebnisse in der Wiederholung alle gut diesmal! Wenn es auf Holz trifft, bleibt es für dein Amniocenter bestehen, dein Arzt wird ständig entspannt und alles wird gut gehen. Statistiken sind die Gebärmutterhalskrebs in 1/69 Es sagt nicht, dass es die verrückte Sache ist

Υπομονη κοριτσι μου θα περασει κ αυτο..εφοσον ειναι κ το μωρο καλα ολα καλα θα πανε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Anna Kal είπε:

Ελα μου ντε λες κ δεν εχουμε αρκετο αγχος απογια μονες μας!!!Βρε κοριτσιαμου παρεπιπτοντως νιωθετε τιποτα στις κοιλιτσες σας;

Μακάρι να ένιωθα αννα μου δε θα αγχωνομουνα τόσο για το αν είναι καλά.  19η με 20η μου είπαν θα αρχίσω να νιώθω είναι πρώτη εγκυμοσυνη και έχω και πρόσθιο πλακουντα. στις δεύτερες λεβε το νιώθεις πιο νωρίς 


nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα θα πανε Guinevere, ιδια βδομαδα και ημέρα ακριβως ειμαςτε ! Εχει φύγει ο κίνδυνος αποβολής του πρώτου τριμήνου και αφού σε καθησυχάσε ο γιατρός σου ολα καλα! Ναι μακάρι τι να πω... Η αυχενική βγήκε καλή το Papp-a μας τα χάλασε ... Ποτε σου εχει δώσει πητ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vivian1986 είπε:

Ολα καλα θα πανε Guinevere, ιδια βδομαδα και ημέρα ακριβως ειμαςτε ! Εχει φύγει ο κίνδυνος αποβολής του πρώτου τριμήνου και αφού σε καθησυχάσε ο γιατρός σου ολα καλα! Ναι μακάρι τι να πω... Η αυχενική βγήκε καλή το Papp-a μας τα χάλασε ... Ποτε σου εχει δώσει πητ

Μακάρι να πάνε όλα καλά ακόμη μια ανησυχία την έχω! 13/4 Έχω πητ! Αύριο μπαίνουμε στον 4ο! 


nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας μιλάει η νούμερο 1 στο αγχος!! Δεν βγαίνει τίποτα αν αγχωνόμαστε, μόνο κακό κάνουμε και τίποτα αλλο! Φανταστείτε εγω απο το αγχος μπυ κάθε φορά που πάω στο γιατρό ανεβάζω πίεση ενώ όλες τις άλλες μέρες που παίρνω την πίεση μου στο σπίτι, δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα! Και την παίρνω καθημερινά πια γιαννα την ελέγχω! Δείτε τι μπορεί να κάνει το βρωμο αγχος! Γιαυτο χαίρομαι τους ανθρώπους που ειναι στην κοσμάρα τους!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ακούστε τι συνέβη : πήγα για την επαναληπτική Papp-a σε εναν τοπ γενετιστή που σας έλεγα. Θέλετε να ακούσετε απόκλιση : 1/1042 και απο κατω στα σχόλια με μεγάλα γράμματα υπογεγραμμένα απο τον καθηγητή : χαμηλά πιθανότητα για νταουν κτλ. Και στο μητέρα 1/69 και βουρ για αμνιο χωρις δεύτερη κουβέντα ! Οπως καταλαβαίνετε εχω χάσει κάθε εμπιστοσύνη στον γιατρό μου , δεν ξερω τι παίζεται πια εκει ... Εχετε ξανακούσει κατι παρόμοιο ;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Vivian1986 είπε:

Κορίτσια μου ακούστε τι συνέβη : πήγα για την επαναληπτική Papp-a σε εναν τοπ γενετιστή που σας έλεγα. Θέλετε να ακούσετε απόκλιση : 1/1042 και απο κατω στα σχόλια με μεγάλα γράμματα υπογεγραμμένα απο τον καθηγητή : χαμηλά πιθανότητα για νταουν κτλ. Και στο μητέρα 1/69 και βουρ για αμνιο χωρις δεύτερη κουβέντα ! Οπως καταλαβαίνετε εχω χάσει κάθε εμπιστοσύνη στον γιατρό μου , δεν ξερω τι παίζεται πια εκει ... Εχετε ξανακούσει κατι παρόμοιο ;;

Ο γιατρος σου γενικα ειναι ετσι?δηλαδη κατηγορηματικος μονοδρομος;;;ψαξτο κοριτσι μου εγω λεω λαθος εκανε ο γιατρος σου κ τζαμπα αγχωθηκες...

4 ώρες πρίν, maria1988 είπε:

Σας μιλάει η νούμερο 1 στο αγχος!! Δεν βγαίνει τίποτα αν αγχωνόμαστε, μόνο κακό κάνουμε και τίποτα αλλο! Φανταστείτε εγω απο το αγχος μπυ κάθε φορά που πάω στο γιατρό ανεβάζω πίεση ενώ όλες τις άλλες μέρες που παίρνω την πίεση μου στο σπίτι, δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα! Και την παίρνω καθημερινά πια γιαννα την ελέγχω! Δείτε τι μπορεί να κάνει το βρωμο αγχος! Γιαυτο χαίρομαι τους ανθρώπους που ειναι στην κοσμάρα τους!!!

Εγω ειμαι αυτη στην κοσμαρα της χαχαχ!!!Αλλα εμεις οι γυναικες ετσι ειναι Ρε κοριτσια ολο μες το αγχος κ το στρες...δυστυχώς..

10 ώρες πρίν, Guinevere είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε? Καλώς όρισες Vivian86 με το καλό το μωράκι σου! Και εγώ θα έκανα ξανά την εξέταση οπως είπαν τα κορίτσια. 

Εγώ είμαι ξάπλα κορίτσια με αποκόλληση και αίμα, ελπίζω να πάνε όλα καλά στο τέλος. Έχω φοβηθεί ειδικά σήμερα που είχα και πηγματα αιματος. Ό γιατρός λέει το μωρό είναι καλά και ελπίζω να εχει δικαιο

Ελατωσε η ροη σου;πως εισαι;

fereniki,stalitsa Τι κανετε εσεις;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

14 ώρες πρίν, Anna Kal είπε:

Ο γιατρος σου γενικα ειναι ετσι?δηλαδη κατηγορηματικος μονοδρομος;;;ψαξτο κοριτσι μου εγω λεω λαθος εκανε ο γιατρος σου κ τζαμπα αγχωθηκες...

Εγω ειμαι αυτη στην κοσμαρα της χαχαχ!!!Αλλα εμεις οι γυναικες ετσι ειναι Ρε κοριτσια ολο μες το αγχος κ το στρες...δυστυχώς..

Ελατωσε η ροη σου;πως εισαι;

fereniki,stalitsa Τι κανετε εσεις;

Ναι Άννα μου έχω λίγα καφέ ελπίζω να μείνει εκεί μην έχω αλλά.  Εννοείται ξάπλα είμαι και σκέφτομαι το μωρό ότι είναι καλά! Αχ αυτό το άγχος πάντα θα υπάρχει πλέον. Τώρα καταλαμβαινω καλύτερα τη μαμά μου.  όσες θετικές σκέψεις και υπομονη και να κάνουμε πάντα στο πίσω μέρος θα υπάρχει μια ανησυχία.

14 ώρες πρίν, Vivian1986 είπε:

Κορίτσια μου ακούστε τι συνέβη : πήγα για την επαναληπτική Papp-a σε εναν τοπ γενετιστή που σας έλεγα. Θέλετε να ακούσετε απόκλιση : 1/1042 και απο κατω στα σχόλια με μεγάλα γράμματα υπογεγραμμένα απο τον καθηγητή : χαμηλά πιθανότητα για νταουν κτλ. Και στο μητέρα 1/69 και βουρ για αμνιο χωρις δεύτερη κουβέντα ! Οπως καταλαβαίνετε εχω χάσει κάθε εμπιστοσύνη στον γιατρό μου , δεν ξερω τι παίζεται πια εκει ... Εχετε ξανακούσει κατι παρόμοιο ;;

Βίβιαν μου χαίρομαι για το νέο αποτέλεσμα μια χαρά είναι! Εγώ το πιστεύω ότι κάνουν λάθη τα αντιδραστήρια. Άλλωστε εγώ είχα λάθος χοριακη! Ένα πηγματακι αιματος να πιαστεί στη μετρηση πάει η αξιοπιστία περίπατο. Ο γιατρός σου τι είπε για το νέο αποτέλεσμα; στη θέση σου θα πήγαινα για 2η γνώμη σε άλλον γυναικολογο. 


nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...