Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Απριλίου 2018


Anna Kal

Recommended Posts

Guinevere πως εισαι σημερα; Κορίτσια μαλλον θα αλλάξω γυναικολόγο μίλησα χτες με εναν του Ιασώ που μου συνέστησαν ο οποίος εξειδικεύεται στην εμβρυομητρική και μου ειπε οτι η απόφαση ειναι καθαρα δίκη μου για το τι θα κανω. Αν θέλω 100% αποτελέσματα μονο αμνιοκέντηση , αν θέλω να παω σε κατι πιο αξιόπιστο της τάξης του 97-98% αλλα και παλι με πιθανότητες μιλάμε , μπορω να κανω αυτη με το αίμα αλλιώς μπορω να περιμένω μεχρι τξν β επιπέδου. Εγω λεω να κανω αυτη με το αίμα και αν δεν βγουν καλα αποτελέσματα να προχωρήσω σε αμνιοκέντηση. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 440
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Vivian1986 είπε:

Guinevere wie geht es dir heute? Mädchen würde ich wahrscheinlich wechseln Gynäkologe Ich sprach gestern mit einem von Iaso, der mir empfohlen, wer in Embryologie spezialisiert und sagte mir, dass die Entscheidung ist nur meine Prüfung von dem, was ich tun werde. Wenn ich 100% amniocentesis Ergebnisse will, wenn ich etwas zuverlässiger in der Reihenfolge von 97-98% gehen will, aber ich habe noch eine Chance zu reden, kann ich es mit Blut machen oder sonst kann ich auf die zweite Ebene warten. Ich sage, ich mache das mit Blut und wenn ich keine guten Ergebnisse mache, um zur Amniozentese zu gehen. 

Ετσι ειναι vivian μου η απόφαση ειναι δικη σου και πιστευω εχεις παρει την πιο σωστη ηδη:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πώς ειστε; εγώ ξάπλα, καλά δείχνουν τα πράγματα αλλά συνεχίζω ακινησία είπε ο γιατρός. Και κάνω όσες πιο πολλές θετικές σκέψεις μπορώ!

@Vivian1986 ο νέος γιατρός που ανέφερες στο Ιασώ σωστά σου είπε. Η απόφαση είναι δικιά σου και μόνο.  Πολύ καλά το σκέφτηκες κοριτσακι μου για την αιματολογικη και να ευχηθώ καλά αποτελέσματα!!! Όλα να πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 1

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Guinevere είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πώς ειστε; εγώ ξάπλα, καλά δείχνουν τα πράγματα αλλά συνεχίζω ακινησία είπε ο γιατρός. Και κάνω όσες πιο πολλές θετικές σκέψεις μπορώ!

@Vivian1986 ο νέος γιατρός που ανέφερες στο Ιασώ σωστά σου είπε. Η απόφαση είναι δικιά σου και μόνο.  Πολύ καλά το σκέφτηκες κοριτσακι μου για την αιματολογικη και να ευχηθώ καλά αποτελέσματα!!! Όλα να πάνε καλά!

Μπράβο σου κοριτσι μου θα περασει κ αυτο..υπομονη και θετικές σκέψεις!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Anna Kal είπε:

Μπράβο σου κοριτσι μου θα περασει κ αυτο..υπομονη και θετικές σκέψεις!!!

 Ευχαριστώ αννα μου! Εσύ πως είσαι; ο μικρός σου αναρρωσε; 

Θυμήθηκα την @stalitsa82 ψες αν δεν με απατά η μνημη μου πρεπει να έκανε αυχενικη χθες. Κοριτσάκι μου εύχομαι όλα καλά!!!

 

  • Μου αρέσει 1

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Guinevere είπε:

 Ευχαριστώ αννα μου! Εσύ πως είσαι; ο μικρός σου αναρρωσε; 

Θυμήθηκα την @stalitsa82 ψες αν δεν με απατά η μνημη μου πρεπει να έκανε αυχενικη χθες. Κοριτσάκι μου εύχομαι όλα καλά!!!

 

Καλημερα κοριτσι μ τι κανεις πως εισαι εσυ?Καλα ειναι ο μικρός μου δοξα το Θεο δειχνει να περασε κ αυτο..παντα ομως εχω το αγχος κ τον ρωταω οταν βγαινει απο την τουαλετα!:? Και εγω καλα ειμαι περιμένω το επόμενο μ ραντεβου πως κ πως (μηπως να περναμε κανενα μηχανημα στο σπιτι για υπέρηχο???) χιχι...Η σταλιτσα ναι οντως ειχε εχθες αυχενικη τι κανει αραγε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anna Kal είπε:

Καλημερα κοριτσι μ τι κανεις πως εισαι εσυ?Καλα ειναι ο μικρός μου δοξα το Θεο δειχνει να περασε κ αυτο..παντα ομως εχω το αγχος κ τον ρωταω οταν βγαινει απο την τουαλετα!:? Και εγω καλα ειμαι περιμένω το επόμενο μ ραντεβου πως κ πως (μηπως να περναμε κανενα μηχανημα στο σπιτι για υπέρηχο???) χιχι...Η σταλιτσα ναι οντως ειχε εχθες αυχενικη τι κανει αραγε?

Καλημέρα Άννα μου! Καλά είμαι ξάπλα όπως τα ξέρεις και περιμένω να περάσουν οι μέρες. Τέλεια τα νέα του μικρού σου  που σε λίγο θα γίνει ο μεγάλος :) αυτό με το Doppler σπιτιού το είπα στο σύζυγό και με κορόιδευε δεν πιστεύει οτι λειτουργούν με αξιοπιστία 

  • Μου αρέσει 1

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Guinevere είπε:

Καλημέρα Άννα μου! Καλά είμαι ξάπλα όπως τα ξέρεις και περιμένω να περάσουν οι μέρες. Τέλεια τα νέα του μικρού σου  που σε λίγο θα γίνει ο μεγάλος :) αυτό με το Doppler σπιτιού το είπα στο σύζυγό και με κορόιδευε δεν πιστεύει οτι λειτουργούν με αξιοπιστία 

Υπομονη κοριτσι μου για να ναι καλα κ το μωρακι σου..καλα θα ταν μα χαμε ενακαι οποτε θελουμε να βλεπουμε τα μωρα μας.αλλα περιμενουμε τα ραντεβου μας..τι να κανεις...ποτε εχειςεπομενο ραντεβου εσυ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας ξανά. Μετα απο 15 μέρες που ήμουν πεντακάθαρη απο ροζ καφέ υγρά, χτες και σήμερα κάνουν πάλι την εμφάνιση τους. Δεν ειναι πολλά μόνο λίγα στο σκούπισμα. Ειναι υγρά που ούτως η άλλως έχω καθημερινά απλώς ελαφριά χρωματισμένα. Να σας θυμίσω ότι βρίσκομαι στην 15η εβδομαδα και απο την αρχή είχα θέματα με τέτοια υγρα που δεν οφείλονταν σε κατι. Με το που έκλεισα το τρίμηνο ρώτησα το γιατρό μου αν μπορώ να περπατάω και να βγω Τελοσπαντων απο τη γυάλα στην οποία ήμουν, να κινούμαι κανονικά και μου είπε ναι χώρις όμως υπερβολές. Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε ξεθάρρεψα και περπάτησα αρκετά χωρίς όμως  να κουράστω και τώρα σκέφτομαι μήπως τα υγρα αυτά που εμφανισα χτες ειναι καμία αποκολληση λόγω κούρασης σε σχέση με πριν. Εσείς τι λέτε; αποκολληση χωρίς αίμα γιβεται; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!! Νέα στο forum ... Εύχομαι σε όλες να πάνε όλα καλά έως το τέλος της εγκυμοσύνης. Διανύω τη 15 βδομάδα με ΠΗΤ 1/4/18. Έχω τοξοπλάσμωση και παίρνω αγωγή.  Την αμνιοπαρακέντηση δεν την γλιτώνω...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , maria1988 είπε:

Κορίτσια γεια σας ξανά. Μετα απο 15 μέρες που ήμουν πεντακάθαρη απο ροζ καφέ υγρά, χτες και σήμερα κάνουν πάλι την εμφάνιση τους. Δεν ειναι πολλά μόνο λίγα στο σκούπισμα. Ειναι υγρά που ούτως η άλλως έχω καθημερινά απλώς ελαφριά χρωματισμένα. Να σας θυμίσω ότι βρίσκομαι στην 15η εβδομαδα και απο την αρχή είχα θέματα με τέτοια υγρα που δεν οφείλονταν σε κατι. Με το που έκλεισα το τρίμηνο ρώτησα το γιατρό μου αν μπορώ να περπατάω και να βγω Τελοσπαντων απο τη γυάλα στην οποία ήμουν, να κινούμαι κανονικά και μου είπε ναι χώρις όμως υπερβολές. Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε ξεθάρρεψα και περπάτησα αρκετά χωρίς όμως  να κουράστω και τώρα σκέφτομαι μήπως τα υγρα αυτά που εμφανισα χτες ειναι καμία αποκολληση λόγω κούρασης σε σχέση με πριν. Εσείς τι λέτε; αποκολληση χωρίς αίμα γιβεται; 

Γεια σου κοριτσι μου προφανως κουραστηκες χωρις να το καταλαβεις..αν δεις οτι συνεχίζετε ενημερωσε τον γιατρο σου καλυτερα..ευχομαι να ειναι ολα καλα!

 

πρίν από 43 λεπτά , Bluesea είπε:

Καλησπέρα και από μένα!! Νέα στο forum ... Εύχομαι σε όλες να πάνε όλα καλά έως το τέλος της εγκυμοσύνης. Διανύω τη 15 βδομάδα με ΠΗΤ 1/4/18. Έχω τοξοπλάσμωση και παίρνω αγωγή.  Την αμνιοπαρακέντηση δεν την γλιτώνω...

 

Bluesea Καλώς ήρθες στην παρεα μας..με το καλο το μωρακι σου!!ποσο καιρο πρέπει να κανεις την αγωγη? Αυτο το επαθες τωρα στην εγκυμουνη σου?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anna Kal είπε:

Υπομονη κοριτσι μου για να ναι καλα κ το μωρακι σου..καλα θα ταν μα χαμε ενακαι οποτε θελουμε να βλεπουμε τα μωρα μας.αλλα περιμενουμε τα ραντεβου μας..τι να κανεις...ποτε εχειςεπομενο ραντεβου εσυ;

Ναι ναι υπομονη και θετικές σκέψεις! Δεν μου έχει πει ακόμη θέλει να κλείσει εντελώς η αποκόλληση και μετά να με μετακινησει. Είναι και 1 ώρα μακριά από μας ο γιατρός μου. Εσυ αννα μου ποτε είναι να πας;

2 ώρες πρίν, maria1988 είπε:

Κορίτσια γεια σας ξανά. Μετα απο 15 μέρες που ήμουν πεντακάθαρη απο ροζ καφέ υγρά, χτες και σήμερα κάνουν πάλι την εμφάνιση τους. Δεν ειναι πολλά μόνο λίγα στο σκούπισμα. Ειναι υγρά που ούτως η άλλως έχω καθημερινά απλώς ελαφριά χρωματισμένα. Να σας θυμίσω ότι βρίσκομαι στην 15η εβδομαδα και απο την αρχή είχα θέματα με τέτοια υγρα που δεν οφείλονταν σε κατι. Με το που έκλεισα το τρίμηνο ρώτησα το γιατρό μου αν μπορώ να περπατάω και να βγω Τελοσπαντων απο τη γυάλα στην οποία ήμουν, να κινούμαι κανονικά και μου είπε ναι χώρις όμως υπερβολές. Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε ξεθάρρεψα και περπάτησα αρκετά χωρίς όμως  να κουράστω και τώρα σκέφτομαι μήπως τα υγρα αυτά που εμφανισα χτες ειναι καμία αποκολληση λόγω κούρασης σε σχέση με πριν. Εσείς τι λέτε; αποκολληση χωρίς αίμα γιβεται; 

Μαρία πάρε τον γιατρό σου τηλέφωνο να τον ενημερώσεις. Μάλλον κουράστηκες. Ξαπλα και ενημέρωσε τον. Η προγεστερονη δε σε βοηθησε καθόλου; 

Αποκόλληση χωρίς αίμα γίνεται αλλά μην το βάζεις στο νου σου, μόνο ο υπερηχος μπορεί να μας δείξει αν όντως υπάρχει αποκόλληση. Αίμα, ροζ  κτλ μπορεί να είναι και από τον τράχηλο. Όλα καλά θα πάνε! 

1 ώρα πρίν, Bluesea είπε:

Καλησπέρα και από μένα!! Νέα στο forum ... Εύχομαι σε όλες να πάνε όλα καλά έως το τέλος της εγκυμοσύνης. Διανύω τη 15 βδομάδα με ΠΗΤ 1/4/18. Έχω τοξοπλάσμωση και παίρνω αγωγή.  Την αμνιοπαρακέντηση δεν την γλιτώνω...

 

Με το καλο το μωρακι σου Bluesea! Ολα καλα να πανε στην αμνιοπαρακεντηση !!!

  • Μου αρέσει 1

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια!! Βλέπω ότι με λίγες δυσκολίες αλλά όλες είμαστε σε καλό δρόμο. Στα κορίτσια που είναι ξάπλα να πω υπομονή...τα μωράκια σας το αξίζουν και οοοολα θα πάνε καλά!

Εγώ όντως χθες είχα αυχενική όλα ήταν στα φυσιολογικά όρια. Το μόνο που δεν μπορέσαμε να μετρήσουμε ήταν το ρινικό οστό γιατί το στραβοξυλακι μας είχε γυρίσει την πλάτη του και δε γυρνούσε με τίποτα αλλιώς! Οπότε θα πάω την άλλη εβδομάδα να το δούμε. Η εξέταση αίματος θα βγει μάλλον στο τέλος της εβδομάδας. Έχω ένα άγχος κι εκεί.. Να ρωτήσω, η αυχενική διαφάνεια είναι 0,9 mm. Καλό είναι αυτό;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anna Kal είπε:

Bluesea Καλώς ήρθες στην παρεα μας..με το καλο το μωρακι σου!!ποσο καιρο πρέπει να κανεις την αγωγη? Αυτο το επαθες τωρα στην εγκυμουνη σου?

Δυστυχώς ή ευτυχώς το επαθα στο α' 3μηνο... παιρνω 6 χαπια την ημερα μεχρι το τελος της εγκυμοσυνης. Οι γιατροι παντως ειναι θετικοι και λενε οτι ακομα και να μολυνθει το μπεμπακι (αυτο θα το δουμε στην αμνιοκεντηση) απλα θα αλλαξω αγωγη για ενα μηνα.... Θα δουμε

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, stalitsa82 είπε:

Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια!! Βλέπω ότι με λίγες δυσκολίες αλλά όλες είμαστε σε καλό δρόμο. Στα κορίτσια που είναι ξάπλα να πω υπομονή...τα μωράκια σας το αξίζουν και οοοολα θα πάνε καλά!

Εγώ όντως χθες είχα αυχενική όλα ήταν στα φυσιολογικά όρια. Το μόνο που δεν μπορέσαμε να μετρήσουμε ήταν το ρινικό οστό γιατί το στραβοξυλακι μας είχε γυρίσει την πλάτη του και δε γυρνούσε με τίποτα αλλιώς! Οπότε θα πάω την άλλη εβδομάδα να το δούμε. Η εξέταση αίματος θα βγει μάλλον στο τέλος της εβδομάδας. Έχω ένα άγχος κι εκεί.. Να ρωτήσω, η αυχενική διαφάνεια είναι 0,9 mm. Καλό είναι αυτό;

Μπραβο κοριτσι μ με το καλο κ οι αιματολογικές!!!Για την τιμη της αυχενικης δεν ξερω να σου πω αλλα αφου ειπε ο γιατρος σου οτι ειναι οκ ετσι θα ναι:) κανενα αγχος ολα καλα θα ειναι μεχρι το τελος.!!!

 

3 ώρες πρίν, Bluesea είπε:

Δυστυχώς ή ευτυχώς το επαθα στο α' 3μηνο... παιρνω 6 χαπια την ημερα μεχρι το τελος της εγκυμοσυνης. Οι γιατροι παντως ειναι θετικοι και λενε οτι ακομα και να μολυνθει το μπεμπακι (αυτο θα το δουμε στην αμνιοκεντηση) απλα θα αλλαξω αγωγη για ενα μηνα.... Θα δουμε

Υπομονη κοριτσι κανε αυτα που σου λεει ο γιατρος κ ολα καλα θα πανε..σου ευχομαι καλα αποτελέσματα στην αμνιοκεντηση.Περιμενουμε τα νεα σου:)

 

Οι εγγυούλες μας !!!

 

1.Bluesea:ΠΗΤ 01/04/2018!!!

2.maria1988: ΠΗΤ 02/04/2018-ΚΟΡΙΤΣΙ !!!.

3. Anna Kal. : ΠΗΤ 03/04/2018-ΑΓΟΡΙ !!!

4.Vivian1986: ΠΗΤ 11/04/2018 !!!

5.Guinevere: ΠΗΤ 13/04/2018 !!!

6. stalitsa82: ΠΗΤ 25/04/2018 !!!

7.fereniki: ΠΗΤ 28/04/2018 !!!

 

Με το καλο κοριτσια μου!!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...