Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Απριλίου 2018


Anna Kal

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, grouse82 είπε:

Καλησπέρα σας,

Όντως πολύ αγόρι! Το φύλο το μάθατε όλες στην αυχενική;; 

Καλη επιτυχία σε όλα τα κορίτσια και καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σας

Εγω ναι στην αυχενική αλλα θα ζητήσω ξανα μια επιβεβαίωση μην τα ψωνισω ολα για αγορι κ μας βγει κοριτσι!!!χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 440
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, stalitsa82 είπε:

Καλώς ήρθες Ρία! Εσύ φύλο έμαθες;;; Γιατί πολύ αγόρι έπεσε προς το παρόν. Εμας ο γιατρός είπε θα μας το πει στον επόμενο υπέρηχο 6/11 και να μη βιαζόμαστε!!! Τα αποτελέσματα των αιματολογικων βγήκαν πολύ καλά, χαμηλού κινδύνου οπότε ηρεμήσαμε και με αυτό..

Άντε να δούμε κι εμείς θα ψάχνουμε γαμπρό; Η θα διεκδικούμε τη μια και μοναδική νύφη μέχρι στιγμής;;;

Κιόμως! Κιεμείς μπόμπιρα περιμένουμε!! 

Ο γιατρος μου εχει πολυ καλο υπερηχο κ ειχαμε ακουσει καρδια 6w3d...οσο για το φυλο.. στην αυχενική φαινόταν όλα!!

Όντως πήξαμε στα αγόρια! Θα κονταροχτυπηθουν για τη μια και μοναδικη! 

Εχουμε ολες κοντινη ΠΗΤ και δεν εχετε πει που γεννατε!!; 

Γενναει καμια στο Ελενα; εγω για εκει με βλέπω!

Μακάρι να εχουμε ολες μια καλη συνεχεια εγκυμοσυνης!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ria SM είπε:

Immer noch! Wir warten auf !! 

Mein Arzt hat einen sehr guten Ultraschall und wir hörten ein Herz 6w3d ... wie für den Sex .. im Gebärmutterhals sah es alles !!

Wir sind wirklich zu Jungs gegangen! Sie werden um den einen und einzigen kämpfen! 

Haben wir alle PITs in der Nähe und haben Sie nicht gesagt, dass Sie geboren wurden? 

Bringt sie Elena zur Welt? Ich bin da, um mich zu sehen!

Ich wünschte, wir hätten alle einen guten Follow-up!

Εγω εδω Γερμανία ειμαι οποτε εδώ:)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Πώς ειστε; ο χαμος με αγόρια το 2018!!!! 

@Anna Kal άγνωστο τι φύλο είναι το παιδι μου αχαχαχαχα δεν έχει σταματημό από τις σβουρες. Αν είμαστε τυχεροί στην β επιπέδου θα μάθουμε. Και χτες που πήγα να με δει δεν καθόταν και ο γιατρός μου είναι εναντίον του ζορισματος για να φανεί το φύλο.

@Vivian1986 μπράβο κοριτσάκι όλα καλά χαίρομαι που βρήκες άκρη με τον νέο γιατρό. Με το καλο ο κούκλος!

@Ria SM με το καλό ο μπόμπιρας σας και μια όμορφη εγκυμοσυνη εύχομαι.  Εμείς λόγω επαρχίας σε επαρχία θα γεννησουμε 

@stalitsa82 μπράβο για τα αποτελέσματα καιρος να χαλαρώνουμε σιγά σιγά!

Εμείς πήγαμε χτες  γιατρό το μικρο καλά του έβγαλε την πίστη πάλι του γιατρου μας. Η αποκολληση παει έκλεισε ευτυχως αλλα ακομη 2 εβδομαδες χαλαρα σπιτι ειπε και να ξεχασω τις δουλειες του σπιτιού μέχρι να γεννήσω :-(

  • Μου αρέσει 1

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Guinevere είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Πώς ειστε; ο χαμος με αγόρια το 2018!!!! 

@Anna Kal άγνωστο τι φύλο είναι το παιδι μου αχαχαχαχα δεν έχει σταματημό από τις σβουρες. Αν είμαστε τυχεροί στην β επιπέδου θα μάθουμε. Και χτες που πήγα να με δει δεν καθόταν και ο γιατρός μου είναι εναντίον του ζορισματος για να φανεί το φύλο.

@Vivian1986 μπράβο κοριτσάκι όλα καλά χαίρομαι που βρήκες άκρη με τον νέο γιατρό. Με το καλο ο κούκλος!

@Ria SM με το καλό ο μπόμπιρας σας και μια όμορφη εγκυμοσυνη εύχομαι.  Εμείς λόγω επαρχίας σε επαρχία θα γεννησουμε 

@stalitsa82 μπράβο για τα αποτελέσματα καιρος να χαλαρώνουμε σιγά σιγά!

Εμείς πήγαμε χτες  γιατρό το μικρο καλά του έβγαλε την πίστη πάλι του γιατρου μας. Η αποκολληση παει έκλεισε ευτυχως αλλα ακομη 2 εβδομαδες χαλαρα σπιτι ειπε και να ξεχασω τις δουλειες του σπιτιού μέχρι να γεννήσω :-(

Μπράβο κοριτσι μ τελείωσε κ αυτο...οσο για τις δουλειες δεν πειραζει πανω απολα να ναι καλα το μωρακι σου.εχεις καμια βοηθεια;(μαμα,πεθερα);

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Guinevere καλό είναι να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς!! Εγω εχω ελαττωσει τις δουλειες του σπιτιου στο ελαχιστο και εχω δει διαφορα! Οταν κουραζομαι εχω εντονο βαρος χαμηλα, και μολις το καταλαβαινω σταματαω ο.τι κανω και καθομαι για το υπολοιπο της μερας!Δεν τρεχει και τιποτα αν το σπιτι μεινει ασκουπιστο μια μερα!

Κιεγω απο επαρχια ειμαι αλλα θα παω αθηνα για τη γεννα (ειμαι μιση απο εκει κ εχω σπιτι κ συγγενεις) γιατι δεν εχω κ πολυ καλη εγκυμοσυνη... ειχα πιεση πριν μεινω εγκυος κ τωρα αρχιζει κ ανεβαινει.. ο γιατρος μου φοβαται για προεκλαμψια. Λογω του οτι ειμαστε σφιγμενοι οικονομικα θα γεννησω σε δημοσιο, και εδω (κερκυρα) δεν ειναι ιδανικες οι συνθηκες! Γιαυτο και αποφασισα στο Ελενα! 

@Guinevere και υπολοιπες φυσικα, απο που ειστε; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Ria SM είπε:

@Guinevere καλό είναι να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς!! Εγω εχω ελαττωσει τις δουλειες του σπιτιου στο ελαχιστο και εχω δει διαφορα! Οταν κουραζομαι εχω εντονο βαρος χαμηλα, και μολις το καταλαβαινω σταματαω ο.τι κανω και καθομαι για το υπολοιπο της μερας!Δεν τρεχει και τιποτα αν το σπιτι μεινει ασκουπιστο μια μερα!

Κιεγω απο επαρχια ειμαι αλλα θα παω αθηνα για τη γεννα (ειμαι μιση απο εκει κ εχω σπιτι κ συγγενεις) γιατι δεν εχω κ πολυ καλη εγκυμοσυνη... ειχα πιεση πριν μεινω εγκυος κ τωρα αρχιζει κ ανεβαινει.. ο γιατρος μου φοβαται για προεκλαμψια. Λογω του οτι ειμαστε σφιγμενοι οικονομικα θα γεννησω σε δημοσιο, και εδω (κερκυρα) δεν ειναι ιδανικες οι συνθηκες! Γιαυτο και αποφασισα στο Ελενα! 

@Guinevere και υπολοιπες φυσικα, απο που ειστε; 

Και εγώ Ρια μου σε διπλανή πόλη θα πάω για γέννα καθώς η γιατρός στο νοσοκομείο εδώ είναι χάλια. Εγώ από Κύπρο ειμαι και ήρθα ως ερωτικός μετανάστης χαχαχαχα

Για τις δουλειες έχεις δίκαιο αλλά μου φαίνεται πολύ παράξενο που δεν κάνω τπτ. Μέχρι και τις ντουλάπες ο αντρουλης μου τις έκανε εγώ ήμουν ξαπλα και έδινα οδηγίες. 

πρίν από 36 λεπτά , Anna Kal είπε:

Μπράβο κοριτσι μ τελείωσε κ αυτο...οσο για τις δουλειες δεν πειραζει πανω απολα να ναι καλα το μωρακι σου.εχεις καμια βοηθεια;(μαμα,πεθερα);

Άννα μου η μαμά είναι μακριά δυστυχώς και η πεθερά σε μεγάλη ηλικία δεν μπορεί να βοηθήσει στις δουλειές, αλλά έχει αναλαβει μαγείρεμα και έρχεται και μια κοπέλα μια φορά την εβδομάδα. Επόμενο μήνα περιμένω τον μπαμπά μου που θα είναι μεγάλη βοήθεια.

  • Μου αρέσει 2

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Ria SM είπε:

Η αληθεια ειναι οτι αν ειναι ποτε οι αντρες μας να κανουν τις δουλειες του σπιτιου, η εγκυμοσυνη ειναι η καταλληλη περιοδος!!!

Αχαχαχαχ ακριβώς! Μη σου πω ότι κάνουν και νέες δουλειές για αυτούς και τα πάνε και μια χαρά! 

Καλημέρα κορίτσια! Πώς ειστε; έχουμε τελειώσει όλες από αυχενικες; η @fereniki ❤ κάπου εδώ κοντά θα είχε νομίζω. Κοριτσάκι μου εύχομαι καλά αποτελέσματα!

  • Μου αρέσει 1

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου τι κανετε σημερα;;;Εγω περιμενω τον αντρα μ να ρθει να παμε στον γιατρο για υπέρηχο εχουμε 40' δρομο κ παλι θα ανακατευτω οπως παντα ποσο μαλλον τωρα....οταν με βλεπει ο αντρας μου πως εχω ανοιξει ελαφρως το παραθυρο  κ γερνω για να με χτυπησει ο αερας δεν μου μιλαει καθολου,ξερει...χαχαχα φιλια πολλα, θα σας γραψω το βραδακι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Σωτηρία ,80 είπε:

 

Καλησπέρα Αύριο εχω ραντεβού για την Αυχενική!!!άγχος αγχος αγχος!

Καλώς ήρθες Σωτηρία με το καλο το μωρακι σου!!!Ποτε εχεις  ΠΗΤ;Σου ευχομαι καλα αποτελεσματα αυριο στην αυχενικη:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Anna Kal είπε:

Καλώς ήρθες Σωτηρία με το καλο το μωρακι σου!!!Ποτε εχεις  ΠΗΤ;Σου ευχομαι καλα αποτελεσματα αυριο στην αυχενικη:)

Καλησπέρα κανονικα η πητ είναι 2/5.Αλλα λογω καισαρικης το μωρο θα γεννηθει στις 20/4.Εύχομαι και σε εσενα με το καλο!!!

Επεξεργάστηκαν by Σωτηρία ,80
  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Anna Kal είπε:

Ευχαριστώ να σαι καλα:) τ πρωτο σου παιδακι;Εγω εχω εναν γιο 8 κ τωρα παμε για τον δεύτερο οπως φαινεται!!!

Πώς πήγε στο γιατρό Αννούλα;;; Μεγαλώσατε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...