Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

      Για καλύτερα ωάρια ,αύξηση πιθανοτήτων ,πόση coq10 είναι ασφαλής να παίρνουμε; Επίσης τι άλλες βιταμίνες προτείνεται να πάρω; Βιτ Ε; Κάνει τίποτα;

      Εμένα μου είχε συστήσει 400mg ο ενδοκρινολογος, έπαιρνα 2 χάπια των 200 της εταιρείας smile που ήταν σχετικά οικονομικες. Επιπλέον έπαιρνα πολυβιταμινες pregnacare (είναι οικονομικές και τα συστατικά παρόμοια με τις γνωστές πανακριβες) και ενα χαπι τύπου glucophage (δεν είχα ζάχαρο αλλά μου ειπε ο ενδοκρινολογος ότι βοηθάει επίσης στην ποιότητα των ωαριων). Γενικα για ότι πάρεις ρώτα τον γιατρό σου πρώτα.

Μανούλες Απριλίου 2018


Anna Kal

Recommended Posts

Κοριτσια τι κανετε;; Καλη χρονιά!! 

Τι κανουν τα μωρακια μας;;

Εχει παρει καμια αδεια απο τη δουλεια της; Σκεφτομαι να βγω απο τωρα σε αναρρωτικη γιατι μεχρι τελος του Γεναρη που βγαινω στην αδεια τοκετου δεν αντεχω! Αν δε βαριομουν τη χαρτουρα, το τρεξιμο και την αναμονη στα παντα ( Ικα, γιατρους κλπ) θα ειχα ηδη βγει σε αναρρωτικη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 440
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 9.1.2018 at 8:58 ΜΜ, Ria SM είπε:

Κοριτσια τι κανετε;; Καλη χρονιά!! 

Τι κανουν τα μωρακια μας;;

Εχει παρει καμια αδεια απο τη δουλεια της; Σκεφτομαι να βγω απο τωρα σε αναρρωτικη γιατι μεχρι τελος του Γεναρη που βγαινω στην αδεια τοκετου δεν αντεχω! Αν δε βαριομουν τη χαρτουρα, το τρεξιμο και την αναμονη στα παντα ( Ικα, γιατρους κλπ) θα ειχα ηδη βγει σε αναρρωτικη!

Καλησπέρα κοριτσια χαθήκαμε..τι κανετε;;;;Ria ολα καλα πως παει η εγκυμοσύνη;Εγώ αύριο εχω ραντεβού για καμπύλη σακχάρου..ανυπομονώ να δω το ζουζουνι μου!!!!Εγω σταματησα ν δουλευω απο την πρώτη μερα που έμαθα για την εγκυμοσύνη!!Ευτυχώς τα πράγματα εδώ στην Γερμανία ειναι πιο εύκολα μονο το χαρτι από τον γιατρό χρειαστηκα:) Κάτσε κ απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου λεω εγω:cool:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Anna Kal πως ειναι το μωρακι σου;;

Μια χαρα τα βλέπω τα πράγματα στη Γερμανία! Εδώ πάλι...αντοχές και υπομονή να έχεις να ασχολείσαι με χαρτούρα όλη μέρα και να περιμένεις στις δημόσιες υπηρεσίες για να πάρεις μια άδεια!

Εγω έκανα καμπύλη σακχάρου αρχές Δεκέμβρη... μου έδωσαν τη γλυκόζη σε ζεστό νερό κιολας για να λιώσει καλύτερα λέει... ό,τι πιο απαίσιο υπαρχει! Ελπίζω εκεί να ήταν τουλάχιστον πιο νόστιμο το πετιμέζι! Καλά αποτελέσματα!! :)

Αν κάποιο κορίτσι ξέρει για την άδεια  (Ελλάδα) ας μας πει! Θα βγω σε αδεια απο Δευτερα μαλλον εγω.. δεν αντεχω αλλο! Χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα όλα καλά δοξα τον θεο ολο κλωτσιες τρωω.χαχαχα...εσεις πως πατε? Ωχ μην μου λες τετοια τοσο χαλια ειναι???Θα δοκιμασω σημερα και θα σου πω...

ευχομαι να μην ταλαιπωρηθεις πολυ με την χαρτουρα ειναι σπαστικο...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπεραααααα!!!

Κ εγω ειμαι μια απο τις μανουλες του απριλιου 2018! 

Περιμενω αγορακι με Π.Η.Τ. 8/4/18 πασχαλιατικοοοοοοο!!! :P 

τελος ιανουαριου παιρνω αδεια κ βγαινω σε αδεια κυοφοριας 12/2/18 !! Θυμαστε βρε κοριτσια τι χρειαζεται για το ΙΚΑ? Θυμαμαι το 2014 στην πρωτη μου γεννα ειχα παει στο "μανα και παιδι" κ μου εδωσαν ενα χαρτι με Π.Η.Τ. για να το παω στο ικα! θυμαστε αν πρεπει να σταματησω την δουλεια κ να παω στο "μανα και παιδι" ή παω πριν σταματησωω;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα Μαρία καλως ηρθες στην παρεα μας!Με το καλο το μωρακι σου!!!Το πρώτο σου ειναι;Με την χαρτουρα δεν μπορώ να σε βοηθησω δυστυχώς ειμαι εξωτερικό...εγω θα σου πρότεινα να παρεις ενα τηλέφωνο να ρωτησεις πριν σταματήσεις για καλο κ για κακο!

Ria μου νόστιμο αυτο που ήπια εχθες με κρυο νερακι ευτυχώς!!!Θα προτιμούσα βέβαια το τεστ σακχάρου να μετριέται με μια σοκολατιτσα..χαχαχα!Αποτελέσματα την επόμενη φορά θα μ πουν.Ολα καλα με τον μικρο φτάσαμε 1180 κιλα!!!Βγάλαμε κ μια φωτο πραγματικά για πορτραίτο:) Μου μοιαζει το ατιμο!!!!:-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Anna Kal τι τυχερη που πινόταν αυτό που σου έδωσαν!! Εγώ κρατιόμουν να μη το βγάλω!!

Επίσης ζηλεύω που σου μοιάζει ο μπέμπης σου... εμένα είναι ΙΔΙΟΣ ο πατέρας του!!

Εγώ πήγα την Παρασκευή στο γιατρό.. είμαστε 1,509kg! Μεγαλώνουμε και φουσκώνουμε!! ΧαχΑχα

@maria989 καλώς ήρθες στο παρεάκι!! Πώς είναι η εγκυμοσύνη σου;; που θα γεννήσεις;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Οι εγκυούλες μας!!!!!!

 

Bluesea: ΠΗΤ 01/04/2018 !!!

maria1988: ΠΗΤ 02/04/2018-ΑΓΟΡΙ !!!

RiaSM:ΠΗΤ 02/04/2018-ΑΓΟΡΙ!!!

Anna Kal. : ΠΗΤ 03/04/2018-ΑΓΟΡΙ !!!

anneta82: ΠΗΤ 04/04/2018!!!

maria989: ΠΗΤ 08/04/2018-ΑΓΟΡΙ!!!

Vivian1986: ΠΗΤ 11/04/2018 !!!

Guinevere: ΠΗΤ 13/04/2018-ΚΟΡΙΤΣΙ!!!

.second_time_mom:ΠΗΤ 19/04/2018-ΑΓΟΡΙ!!!

grouse82: ΠΗΤ 20/04/2018-ΑΓΟΡΙ !!!

stalitsa82: ΠΗΤ 25/04/2018-ΑΓΟΡΙ !!!

.fereniki: ΠΗΤ 28/04/2018 !!!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Ria SM είπε:

@Anna Kal τι τυχερη που πινόταν αυτό που σου έδωσαν!! Εγώ κρατιόμουν να μη το βγάλω!!

Επίσης ζηλεύω που σου μοιάζει ο μπέμπης σου... εμένα είναι ΙΔΙΟΣ ο πατέρας του!!

Εγώ πήγα την Παρασκευή στο γιατρό.. είμαστε 1,509kg! Μεγαλώνουμε και φουσκώνουμε!! ΧαχΑχα

@maria989 καλώς ήρθες στο παρεάκι!! Πώς είναι η εγκυμοσύνη σου;; που θα γεννήσεις; 

πρωτα ο θεος σε κλινικη! 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα,

Είμαι και γω μέλουσα - πρώτα ο Θεός - μανούλα του καλοκαιριού που μας έρχεται, είμαι 13 εβδομάδων έγκυος μέσω εξωσωματικής, στο δεύτερο... προχθές έκανα αυχενική και papp-a, και βγήκε λίγο κακή η αιματολογική, και έτσι αυξήθηκαν πολύ οι πιθανότητες για τρισωμία 13... υπάρχει παρόμοια εμπειρία με καμιά μαμά εδώ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! Σημερα ή αυριο σκεφτομαι να παρω τηλ στο ΙΚΑ για να κλεισω ραντεβου στο Κεντρο μανας κ παιδιου!!!!

Ενα αγχος το εχω γιατι δν σας κρυβω οτι δεν μου φανηκαν κ πολυ εξυπηρετικοι στο κεντρο μανας κ παιδιου, πηρα τηλ να ρωτησω τι πρεπει να κανω κ μου απαντουσαν λιγο βαριεστημένα!! 

Ελπιζω να πανε ολα καλα! κ να τελειωσω πολυ ευκολα με την διαδικασια αυτη!!!! :) 

Link to comment
Share on other sites

On 29/1/2018 at 12:44 ΜΜ, nene είπε:

Καλημέρα,

Είμαι και γω μέλουσα - πρώτα ο Θεός - μανούλα του καλοκαιριού που μας έρχεται, είμαι 13 εβδομάδων έγκυος μέσω εξωσωματικής, στο δεύτερο... προχθές έκανα αυχενική και papp-a, και βγήκε λίγο κακή η αιματολογική, και έτσι αυξήθηκαν πολύ οι πιθανότητες για τρισωμία 13... υπάρχει παρόμοια εμπειρία με καμιά μαμά εδώ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Καλησπερα nene με το καλο το μωρακι σου σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!Δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω αλλα πιστευω πως μπορουν κ οι αλλες μανουλες του καλοκαιριου που θα την εχουν κανει πιο προσφατα..γιατι εδω ειμαστε ολες μανουλες Απριλιου 2018:-P Σου ευχομαι παντως ολα καλα να ειναι.

 

9 ώρες πρίν, maria989 είπε:

καλημερα! Σημερα ή αυριο σκεφτομαι να παρω τηλ στο ΙΚΑ για να κλεισω ραντεβου στο Κεντρο μανας κ παιδιου!!!!

Ενα αγχος το εχω γιατι δν σας κρυβω οτι δεν μου φανηκαν κ πολυ εξυπηρετικοι στο κεντρο μανας κ παιδιου, πηρα τηλ να ρωτησω τι πρεπει να κανω κ μου απαντουσαν λιγο βαριεστημένα!! 

Ελπιζω να πανε ολα καλα! κ να τελειωσω πολυ ευκολα με την διαδικασια αυτη!!!! :) 

Γεια σου Μαρια κανενα αγχος να μην εχεις ειναι υποχρεωμενοι να σε βοηθησουν πληρωνονται γιαυτο....πατα ποδι χαχαχ. Ευχομαι να ξεμπερδεψεις συντομα με αυτο και να κατσεις να χαλαρωσεις!!!Η εγκυμοσυνη πως παει;; Εμεις εχουμε ραντεβου αυριο  κ ειμαι λιγο αγχωμενη γιατι ξαναειδα λιγα ροζ υγρα σημερα πφφφ μαλλον ο μικρος ειναι ακομα χαμηλα...

Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2018 at 5:44 ΜΜ, Anna Kal είπε:

Καλησπερα nene με το καλο το μωρακι σου σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!Δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω αλλα πιστευω πως μπορουν κ οι αλλες μανουλες του καλοκαιριου που θα την εχουν κανει πιο προσφατα..γιατι εδω ειμαστε ολες μανουλες Απριλιου 2018:-P Σου ευχομαι παντως ολα καλα να ειναι.

 

Γεια σου Μαρια κανενα αγχος να μην εχεις ειναι υποχρεωμενοι να σε βοηθησουν πληρωνονται γιαυτο....πατα ποδι χαχαχ. Ευχομαι να ξεμπερδεψεις συντομα με αυτο και να κατσεις να χαλαρωσεις!!!Η εγκυμοσυνη πως παει;; Εμεις εχουμε ραντεβου αυριο  κ ειμαι λιγο αγχωμενη γιατι ξαναειδα λιγα ροζ υγρα σημερα πφφφ μαλλον ο μικρος ειναι ακομα χαμηλα...

 

 

Anna πηρα τηλ κ ευτυχως ολα  καλα ! δευτερα παω στο μανα και παιδι μετα  ικα κ τελος!!!

Με την εγκυμοσυνη ολα καλα!!!!!!!!!! Εσυ πως πας;;; ο μικρος;;;; 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μαρια χαιρομαι που θα ξεμπερδέψεις συντομα αντε να χαλαρωσεις λιγο!!Τελικα ο μικρος μου ειναι λιγο χαμηλα κ πρεπει να προσεχω αλλα γενικα ολα καλα κανει κωλοτούμπες χαχαχ ανυπομονώ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...