Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Απριλίου 2018


Anna Kal

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Guinevere είπε:

να αραιωσουν να φυγουν να συνελθουμε αλλα πως θα αντεξω 4 εβδομαδες μεχρι να δω οτι ειναι καλα ;;; αχαχαχαχαχαχααχχ η παρανοια των συμπτωματων! 

Ολα μια χαρα θα ειναι θα κραταμε τα μωρακια μας σε 6 μηνες να σκεφτεστε θετικα κοριτσια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 440
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Anna Kal είπε:

Ολα μια χαρα θα ειναι θα κραταμε τα μωρακια μας σε 6 μηνες να σκεφτεστε θετικα κοριτσια!!!

 

2 ώρες πρίν, stalitsa82 είπε:

Χεχεχε κι εγώ αυτό λέω από τη μια,να φύγουν αυτά αλλά μετά είναι άλλο το άγχος μέχρι να πας να το δεις. Απλά όλο αυτό μου έδωσε να καταλάβω ότι όσο είμαστε αισιόδοξες ,το ίδιο χαρούμενα και αισιόδοξα θα είναι τα παιδάκια μας!

Αφού ο γιατρός σου είπε όλα καλά μέχρι να ξαναπάς όλα καλά θα είναι!

εχετε απολυτο δικαιο κοριτσια! 11μιση και ειμαι ξυπνια δεν κολλαει υπνος, νεο συμπτωμα η αυπνια; χαχαχαχαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 30/9/2017 at 0:05 ΜΜ, maria1988 είπε:

Κοριτσάκια μου προσθέστε και μένα στις μέλλουσες μανούλες Απριλίου! Με τεπ 2/4/2017! Φύλο δεν μας είπε ακόμα!

Καλησπέρα Καλώς ήρθες και με το καλό το μωράκι σου!!

Καλησπέρα σας κι από Εμένα!!χαιρομαι που όλες είστε καλά κι όσο περνά ο καιρός θα είμαστε Καλύτερα κ να ξεπερνάμε σιγά σιγά τα προβληματάκια της η καθεμια!!!χτες είχα μια ακόμη αιμοραγια.... κανονική...αλλα ευτυχώς καφε αίμα κι όχι κόκκινο...αλλα ήταν κανονική η ροή.. περιόδου...ευτυχως δεν κράτησε πολλές ώρες κ μετά άρχισαν ακκαθαρισιες...ολα καλά ευτυχώς αλλά μόνο που συμβαίνει...ξερετε.... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , fereniki ❤ είπε:

Καλησπέρα Καλώς ήρθες και με το καλό το μωράκι σου!!

Καλησπέρα σας κι από Εμένα!!χαιρομαι που όλες είστε καλά κι όσο περνά ο καιρός θα είμαστε Καλύτερα κ να ξεπερνάμε σιγά σιγά τα προβληματάκια της η καθεμια!!!χτες είχα μια ακόμη αιμοραγια.... κανονική...αλλα ευτυχώς καφε αίμα κι όχι κόκκινο...αλλα ήταν κανονική η ροή.. περιόδου...ευτυχως δεν κράτησε πολλές ώρες κ μετά άρχισαν ακκαθαρισιες...ολα καλά ευτυχώς αλλά μόνο που συμβαίνει...ξερετε.... 

Παλιο αιμα ηταν κοριτσι μου που ξεμεινε ολα καλα θα πανε..αντε να γεννησουμε να μας φυγει το στρες χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Anna Kal είπε:

Παλιο αιμα ηταν κοριτσι μου που ξεμεινε ολα καλα θα πανε..αντε να γεννησουμε να μας φυγει το στρες χαχαχα

Ναι και η αλήθεια είναι ότι με είχε προετοιμάσει ο γιατρός πως θα το έβλεπα...σημασια έχει ότι όλα είναι καλα..εσεις οι υπόλοιπες εγκυουλες πως ειστε;;προσπαθώ οσο μπορώ να κοιμάμαι..  maria1988 εσυ έχεις κάνει Αυχενική ετσι;συγχωρα με αν το εχεις αναφέρει.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κ απο μενα! Μοιράζομαι κ εγω τις ίδιες αγωνίες με εσας, και όσο σας διαβαζα ηταν σαν να ακούω τον εαυτο μου!!ειναι ανακουφιστικό να μοιράζεσαι τις αγωνίες σου και ταυτόχρονα θεραπευτικό ! Να σας πω κ εγω δυο πράγματα για μενα , ειμαι στην 12η βδομαδα, αυριο το πρωι  την αυχενική διαφάνεια και οπως καταλαβαίνετε εχω άγχος ... ΠΗΤ μου εχει δώσει 11/04, αλλα λογικα θα μου πει για πιο σίγουρα αυριο φαντάζομαι ! Συγχαρητήρια στα κορίτσια που οι αυχενικες τους βγήκαν πολυ καλες!! Εύχομαι το ίδιο και για μας τις υπόλοιπες και τον Απρίλιο να κρατάμε τα πασχαλινά ζουζούνια στην αγκαλιά μας!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Vivian1986 είπε:

Καλησπερα κ απο μενα! Μοιράζομαι κ εγω τις ίδιες αγωνίες με εσας, και όσο σας διαβαζα ηταν σαν να ακούω τον εαυτο μου!!ειναι ανακουφιστικό να μοιράζεσαι τις αγωνίες σου και ταυτόχρονα θεραπευτικό ! Να σας πω κ εγω δυο πράγματα για μενα , ειμαι στην 12η βδομαδα, αυριο το πρωι  την αυχενική διαφάνεια και οπως καταλαβαίνετε εχω άγχος ... ΠΗΤ μου εχει δώσει 11/04, αλλα λογικα θα μου πει για πιο σίγουρα αυριο φαντάζομαι ! Συγχαρητήρια στα κορίτσια που οι αυχενικες τους βγήκαν πολυ καλες!! Εύχομαι το ίδιο και για μας τις υπόλοιπες και τον Απρίλιο να κρατάμε τα πασχαλινά ζουζούνια στην αγκαλιά μας!!

Καλως ηρθες στο παρεακι μας Vivian1986..Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και σου ευχομαι καλα αποτελέσματα με την αυχενική σημερα!!!Γιαυτο ακριβώς εφτιαξα κ εγω αυτο το θέμα να μοιραζομαστε τα παντα τωρα αλλα κ μετά τις γεννες μας:) Περιμενουμε τα νεα σου απο την αυχενική!!!

 

Καλημερες κ στα υπόλοιπα κοριτσακια!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2017 at 2:46 ΜΜ, fereniki ❤ είπε:

Ναι και η αλήθεια είναι ότι με είχε προετοιμάσει ο γιατρός πως θα το έβλεπα...σημασια έχει ότι όλα είναι καλα..εσεις οι υπόλοιπες εγκυουλες πως ειστε;;προσπαθώ οσο μπορώ να κοιμάμαι..  maria1988 εσυ έχεις κάνει Αυχενική ετσι;συγχωρα με αν το εχεις αναφέρει.. 

Ναι την έκανα, όλα μια χαρα !! Και τελικά περιμένουμε κοριτσάκι!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, iouliana είπε:

Αχ κορίτσια μπαινω και σας διαβαζω και μου φερνετε μια γλυκεια νοσταλγια....ειμαι μαμα Απριλιου 2014!!

Με το καλο τα μωράκια σας!

Ευχαριστουμε κοριτσι μου!!Κ εσυ να χαίρεσαι το παιδακι σου!!!:mad:

πρίν από 7 λεπτά , maria1988 είπε:

Ναι την έκανα, όλα μια χαρα !! Και τελικά περιμένουμε κοριτσάκι!!! 

Αντε με το καλο κοριτσι μου!!!

Οι εγκυουλες μας!!!

 

1.maria1988:ΠΗΤ 02/04/2018-ΚΟΡΙΤΣΙ!!!

2.Anna Kal. :ΠΗΤ  03/04/2018-AΓΟΡΙ!!!

3.Vivian1986: ΠΗΤ 11/04/2018!!!

4.Guinevere: ΠΗΤ 13/04/2018!!!

5.stalitsa82 :ΠΗΤ  25/04/2018!!!

6.fereniki: ΠΗΤ  28/04/2018!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπερα ! Θα ήθελα λιγο τα φώτα σας γιατί πραγματικα εχω μπερδευτεί ! Κάναμε οπως σας ειπα σημερα την αυχενική η οποία βγήκε πολυ καλή (2,3 mm), ολα καλα στην εξέταση και τα όργανα κτλ , ικανοποιημένος ο γιατρός απο την αυχενική και μετα παμε για τη λήψη αίματος για το Papp a. , όπου βγαίνει στην τρίσωμια 21, 1/69. Ο γιατρός μου ειπε να προχωρήσουμε σε αμνιοπαρακέντηση σε ενα μήνα (ο λόγος που θα γίνει τοτε ειναι γιατί εχω οπίσθιο πλακούντα όποτε δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί τωρα) και οπως καταλαβαίνετε εχω τρελαθεί ... Ειμσι μολις 30 χρόνων .. Απορώ πως γινεται να βγαίνει καλή αυχενική και κακό Papp a. Σκέφτομαι να κανω ενα επαναληπτικό. Ήθελα να μου πειτε κ εσείς απο την εμπειρία σας, ή αν εχετε ακούσει κατι παρεμφερές. Ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Vivian1986 είπε:

Κορίτσια καλησπερα ! Θα ήθελα λιγο τα φώτα σας γιατί πραγματικα εχω μπερδευτεί ! Κάναμε οπως σας ειπα σημερα την αυχενική η οποία βγήκε πολυ καλή (2,3 mm), ολα καλα στην εξέταση και τα όργανα κτλ , ικανοποιημένος ο γιατρός απο την αυχενική και μετα παμε για τη λήψη αίματος για το Papp a. , όπου βγαίνει στην τρίσωμια 21, 1/69. Ο γιατρός μου ειπε να προχωρήσουμε σε αμνιοπαρακέντηση σε ενα μήνα (ο λόγος που θα γίνει τοτε ειναι γιατί εχω οπίσθιο πλακούντα όποτε δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί τωρα) και οπως καταλαβαίνετε εχω τρελαθεί ... Ειμσι μολις 30 χρόνων .. Απορώ πως γινεται να βγαίνει καλή αυχενική και κακό Papp a. Σκέφτομαι να κανω ενα επαναληπτικό. Ήθελα να μου πειτε κ εσείς απο την εμπειρία σας, ή αν εχετε ακούσει κατι παρεμφερές. Ευχαριστω....

Εγω θα έλεγα να επαναλάβεις τις εξετάσεις και αν βγουν πάλι το ίδιο προχωράς σε αμνιοπαρακέντηση. Γιατι δεν ρωτάς και για μια άλλη εξέταση που ειναι πιο ανώδυνη απο την αμνιο και γίνεται με λήψη αίματος μόνο; ειναι καινούργια και δεν την κάνουν πολλοί και πρέπει να ειναι και ακριβή αλλα αν έχει την ίδια ιαχή με την αμνιο νομίζω αξίζει να την κανείς. Παντως μην τρελαίνεσαι, δεν ειναι στάνταρ ότι υπάρχει πρόβλημα, ένα ποσοστό ειναι μόνο που σε σένα έτυχε να ειναι υψηλό. Σου εύχομαι όλα να ειναι καλα και να μη χρειαστεί να κανείς τίποτα απο όλα αυτά....

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω για την απάντηση Maria1988! Θα κανω αυριο μια επαναληπτική αιματολογική. Μου ειπε μόνος του για την αιματολογική που λες αλλα μου ειπε οτι παλι μιλάμε με πιθανότητα ενώ αυτός θέλει βεβαιότητα! Απλώς ρωτώ αν εχετε ακούσει περιπτώσεις που δεν ειχαν καλο Papp a , έκαναν αμνιοκέντηση και πήγαν ολα καλα ... Εχω πέσει πολυ αναρωτιέμαι πως θα περάσει αυτός ο μήνας και πανω που ειχα πει επιτέλους κλείνει το πρώτο κρίσιμο τρίμηνο και επιτέλους θα απολαύσω την εγκυμοσύνη ....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Vivian1986 είπε:

Σ ευχαριστω για την απάντηση Maria1988! Θα κανω αυριο μια επαναληπτική αιματολογική. Μου ειπε μόνος του για την αιματολογική που λες αλλα μου ειπε οτι παλι μιλάμε με πιθανότητα ενώ αυτός θέλει βεβαιότητα! Απλώς ρωτώ αν εχετε ακούσει περιπτώσεις που δεν ειχαν καλο Papp a , έκαναν αμνιοκέντηση και πήγαν ολα καλα ... Εχω πέσει πολυ αναρωτιέμαι πως θα περάσει αυτός ο μήνας και πανω που ειχα πει επιτέλους κλείνει το πρώτο κρίσιμο τρίμηνο και επιτέλους θα απολαύσω την εγκυμοσύνη ....

Μην αγχώνεσαι κοριτσι μου κανε την επαναληπτική κ βλεπετε με τον γιατρο σου..δεν εχω ακουσει κατι παρομοιο για να σε βοηθησω αλλα ευχομαι ολα να σου πανε καλα..αν εχεις νεοτερα πες μας..

 

Υ.Γ Πατα στο google για κατι αναλογο μηπως κ σου φυγει λιγο. Το αγχος:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...