Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Μακάρι να έχουμε ευχάριστα νέα από τον προεμφυτευρικο κ δεν αφήνω τίποτα στην τύχη! Με μια εξέταση αίματος γίνονται όλες οι εξετάσεις για θρομβοφιλια? Τα αποτελέσματα αργούν να βγουν? 

Γυναικολογοι εοπυ σε δημόσια νοσοκομεία


Ιωάννα 32

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου, καινούργια εδώ.... Και θα ήθελα την βοήθεια σας... Μετά από τόσο ψάξιμο μόνο μπέρδεμενη  είμαι... 

Είχα μια ατυχία με μια εγκυμοσυνη μου και ενώ είχα χρόνια αυτόν τον γυναικολόγο στα τεστ παπ ήταν εντάξει , στα δύσκολα αποδείχτηκε φράγκο φονιάς... Και όχι μόνο.. Έβγαλε τον άντρα μου ανικανο και δεν έφτανε αυτό πέταγε ατάκες ότι μην αγχώνομαι εγώ έγκυος θα μείνω με κάποιο τρόπο.. 

Τέλος πάντων όπως καταλαβαίνετε θέλω να βρω έναν-μια γυναικολογο(γυναίκα θα ήταν καλύτερα) που να είναι με εοπυ.. Σε δημόσιο νοσοκομείο.. Έψαξα το ρεα είναι καλό και οικονομικό. Είμαι έγκυος... Και θέλω βοήθεια.. Τα οικονομικά μου δεν είναι και τα καλύτερα... 

μένουμε  Πειραιά... 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας εκ των προτέρων... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα.Από δημόσιο Έχω ακούσει τα καλύτερα για το αττικό νοσοκομείο.κάνουν τα πάντα οι γιατροί είναι καταπληκτικοί.

Έτυχε ένα βράδυ να έχω δυνατά κονάκια και να έχω έντονα υγρά.πήγα στο αττικό το οποίο εφημερευε.ήταν ο κχρελιας με την ομάδα του (2 Ακόμα ατομα) έτρεχαν μαζί μου για υπέρηχο,καρδιοτοκογραφο και λίγο περπάτημα γιατί δεν άκουγα το μωρο.ενώ δεν ητανβο γιατρός μου ήταν λες κ με ήξερε χρονια

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα το ρεα ειναι ιδιωτικο.σε οποιοδηποτε δημοσιο πας με την ασφαλεια σου δ θα πληρωσεις κτ επιπλεον του 5€εισιτηριου το πρωι,αν ισχυει ακομη,κ 32€αν ειναι επικουρος ο γιατρος η 80€νομιζω αν ειναι καθηγητης για τα απογευματινα ραντεβου.απο οσο γνωριζω στην αθηνα ειναο το αλεξανδρας,το ελενα κ το αττικο κ εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τα δυο τελευταια.στο ελενα εχει κ πολυ καλα μαθηματα ψυχοπροφυλακτικης.κ μπορεις να κανεις κ τους μεγαλους υπερηχους,αυχενικη,β επιπεδου,ντοπλερ.οσο για τη γεννα επισης δ πληρωνεις κτ εφοσον εισαι στα στανταρ δωματια,τρικλινα η τετρακλινα,αλλα εχει καποιο κοστος,ισως 50€τη βραδια,αν θες δικλινο η μονοκλινο

Να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη με γερο μωρακι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού στο 1535 στο αττικο και δεν είχε μέχρι της 30 Σεπτεμβρίου ήταν γεμάτα... Είμαι στην 2 μου καθυστερημένη μου περίοδο... Και πήρα τηλέφωνο για ραντεβού στο ΠΕΔΥ και μου έκλεισαν ραντεβού για αύριο με το κύριο τσατσης Χαράλαμπος στο Αιγάλεω ... Δεν το ξέρω... Αγχωθηκα με το  που άκουσα 30 σεμπτεμβριου.. Και εύχομαι ο άνθρωπος αυτός να μου δώσει να κάνω τις σωστές εξετάσεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 53 λεπτά , Ιωάννα 32 είπε:

Πήρα τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού στο 1535 στο αττικο και δεν είχε μέχρι της 30 Σεπτεμβρίου ήταν γεμάτα... Είμαι στην 2 μου καθυστερημένη μου περίοδο... Και πήρα τηλέφωνο για ραντεβού στο ΠΕΔΥ και μου έκλεισαν ραντεβού για αύριο με το κύριο τσατσης Χαράλαμπος στο Αιγάλεω ... Δεν το ξέρω... Αγχωθηκα με το  που άκουσα 30 σεμπτεμβριου.. Και εύχομαι ο άνθρωπος αυτός να μου δώσει να κάνω τις σωστές εξετάσεις. 

Οι γιατροί του ΠΕΔΥ συνήθως συνεργάζονται με ιδιωτικά νοσομομεία για να γεννήσεις και όχι με δημόσια. Όταν θα πας για το ραντεβού σου ρωτησέ τον για να είσαι σίγουρη.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κούκλα μου ξανά πάρε στο 1535 Και Κατά το 1 Για τροποποίηση θα βγει κάποιος να μιλήσετε και ζητά εάν έχουν πιο κοντινή Ημερομηνία γιατί έχεις πρόβλημα.

Γέννησα στο Έλενας μόνο παράπονα έχω. Το αττικό για εμένα ήταν το καλύτερο και πιο καθαρό.

Άμα θες σου στέλνω κ τον αριθμό του ιδιώτη που είχα 50 ευρώ έδωσα Για όλη την παρακολούθηση και τους 9 μήνες. Και σε συστήνει σε δικό του άτομο σε δημόσιο άμα δεν μπορείς να γεννήσεις μαζί του


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...